Şimdi Ara

Nihayet ! AIR ALERT 4 ; 2008 versiyonu - GRAVITY BREAK ne demişti ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
81.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar boyum şuan 173 falan yaklaşık 95-100 cm zıplıyorum tek el smaç basabiliyorum air alert 4 yapıyorum air alertten önceki zıplamam çok fazla olduğu için air alert ın etkiside normalden fazla olablirmi
  • Beyler bende başlamak istiyorum bu programa da nerden bakabilirim?Link falan var mı?
  • konu eski ama buna bende başlıycam air alert 3 ü uyguladım 9 hafta bittikten sonra bıraktım ve hiçbir işe yaramadı 9 hafta boşa gitti buna başlıycam ama çift ve tek günler nezaman yapılcak çömelerek zıplama hareketine sadece çarşamba günü denmiş ama bildiğim kadarıyla çift haftalarda çarşamba günü boş ama tabloda çift haftalarda da çömelerek zıplama kısmında sayı yazıyor.
    bildiğim kadarıyla tek haftalar pazartesi çarşamba cuma pazar
    çiftler salı perşembe cuma
    bu arada okul potalarına zıplayınca çembere değemiyorum elim ipe değiyor mesela çemberin altında 30 cm ip var ben yarısına kadar değebiliyorum(sayıyı attım 30cm değildir büyük ihtimal) boyum 1.65 cm ve 40 cmde fazla zıplıyorum mart ayında 14 yaşım bitcek(1998 liyim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kullanıcı9999

konu eski ama buna bende başlıycam air alert 3 ü uyguladım 9 hafta bittikten sonra bıraktım ve hiçbir işe yaramadı 9 hafta boşa gitti buna başlıycam ama çift ve tek günler nezaman yapılcak çömelerek zıplama hareketine sadece çarşamba günü denmiş ama bildiğim kadarıyla çift haftalarda çarşamba günü boş ama tabloda çift haftalarda da çömelerek zıplama kısmında sayı yazıyor.
    bildiğim kadarıyla tek haftalar pazartesi çarşamba cuma pazar
    çiftler salı perşembe cuma
    bu arada okul potalarına zıplayınca çembere değemiyorum elim ipe değiyor mesela çemberin altında 30 cm ip var ben yarısına kadar değebiliyorum(sayıyı attım 30cm değildir büyük ihtimal) boyum 1.65 cm ve 40 cmde fazla zıplıyorum mart ayında 14 yaşım bitcek(1998 liyim)

İşe yaramamasının büyük nedeni yaşının küçük olmasındandır, yada bişeyleri yanlış yapmışsındır.Air alert 3 le air alert 4 ün fazla farkı yok.Air alert 3'te 13.hafta dinlenme air alert 4'te 8.hafta dinlenme var.Tek günler Pazartesi-Çarşamba-Cuma çift günleri tam bende bilmiyorum araştırdım her yerde farklı yazıyor bilen birisi varsa yardımedebilir.Çömelerek zıplama hareketi her 15 hafta boyunca her hafta çarşamba günü yapılacak, yani sadece çift haftalarda değil.Ama galiba 15.hafta yapılmıyor.

• Arkadaşlar programa başlamadan önce nasıl ısınmalıyız ve streching yapmalıyız??? Birde ben bu programı evde uyguluyorum sorun olur mu??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knix

Arkadaşlar programa başlamadan önce nasıl ısınmalıyız ve streching yapmalıyız??? Birde ben bu programı evde uyguluyorum sorun olur mu??

Bende evde uyguluyorum.Programa başlamadan önce normal bi ısınma yapıyorum.Yukarıdan aşağı doğru.İlk önce baş en son ayaklar.Beden eğitiminde falan yapılan ısınmalar işte.
  • yani tek sayılı haftalar pazartesi çarşamba cuma pazar.çarşamba günü diğer tüm hareketlerle birlikte çömelerek zıplamayıda yapıyoruz.
    çift sayılı günler salı perşembe cuma normal yapıyoruz salı sadece çömelerek zıplama yapıyoruz.doğru mu söyledim?15.haftada tek sayılı haftalarda ki gibi mi yapıyoruz yoksa air alert 3 deki gibi değişik mi?bide zaten normal bi basketbolcu en az 40 cm zıplar air alert 3 otuz cm 4 de otuz cm zıplamayı arttırıyomuş 40+30+30=100cm yani 1 m :D 8 ayda 1 m zıplıyabiliyoruz bide bu programı durmadan yapsak 2-3m olur :D neyse 2.kez yapıldığında çok etki etmiyo diyelim yine ilk seferde bile 1m oluyor mj ne kadar zıplıyor ya da carter :D
  • quote:

yani tek sayılı haftalar pazartesi çarşamba cuma pazar.çarşamba günü diğer tüm hareketlerle birlikte çömelerek zıplamayıda yapıyoruz.
    çift sayılı günler salı perşembe cuma normal yapıyoruz salı sadece çömelerek zıplama yapıyoruz.doğru mu söyledim?15.haftada tek sayılı haftalarda ki gibi mi yapıyoruz yoksa air alert 3 deki gibi değişik mi?bide zaten normal bi basketbolcu en az 40 cm zıplar air alert 3 otuz cm 4 de otuz cm zıplamayı arttırıyomuş 40+30+30=100cm yani 1 m :D 8 ayda 1 m zıplıyabiliyoruz bide bu programı durmadan yapsak 2-3m olur :D neyse 2.kez yapıldığında çok etki etmiyo diyelim yine ilk seferde bile 1m oluyor mj ne kadar zıplıyor ya da carter :D

sorumu tekrarlıyorum
  • quote:

yani tek sayılı haftalar pazartesi çarşamba cuma pazar.çarşamba günü diğer tüm hareketlerle birlikte çömelerek zıplamayıda yapıyoruz.

Tek sayılı haftalar Pazartesi-Çarşamba-Cuma çift haftalı sayılar Salı-Çarşamba-Perşembe.Bu dediğim günler air alertin resmi sitesinde yazan rakamlarÇömelerek sıçrama sadece çarşamba günü.

• Air alert boy uzamasını etkiler mi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knix

Air alert boy uzamasını etkiler mi??

Sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouLForceTR

quote:

Tek sayılı haftalar Pazartesi-Çarşamba-Cuma çift haftalı sayılar Salı-Çarşamba-Perşembe.Bu dediğim günler air alertin resmi sitesinde yazan rakamlarÇömelerek sıçrama sadece çarşamba günü.

çarşamba günleri sadece çömelerek sıçrama mı yapıyoruz?yoksa normal programı uyguluyoruz çarşamba olmayan günler çs yapmıyomuyuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SouLForceTR

quote:

çarşamba günleri sadece çömelerek sıçrama mı yapıyoruz?yoksa normal programı uyguluyoruz çarşamba olmayan günler çs yapmıyomuyuz.

Çarşamba günleri sadece çömelerek sıçrama değil.Normal egzersizleri yapıyorsun+çömelerek sıçrama.Bu çömerelek sıçrama sadece çarşambaya özel, diğer günler yapmıyorsun.

• Arkadaşlar iyi bir ısınma programı bilen yokmu herkes ısının diyo kimse ne kadar ve ne yapacagını bilmiyo. Lütfen yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetinkayas

quote:

Orjinalden alıntı: M J

siz siz olun sakın fazla yüklenmeyin kaslarınıza yoksa 3gün yürüyemezsiniz ağrıdan sızıdan

şu konuya bir el atma zamanı geçiyor bile

air alert i yapmaya çalışmışsın anlaşılan ama

ne yazıkki yeterli özeni göstermediğin için böyle bir sorun yaşamışsın demekki, geçmiş olsun diyeyim.

öncesinde 25 dakika düzgün ve etkili bir ısınma hareketi ve en az 10 dakika bacak kaslarına yönelik bir germe yapman gerekiyordu.

bitişte de yavaş yavaş soğumanı ve yine en az 5 dakika germe yapsaydın bu rahatsızlığı asla çekmezdin.

diğer rakadaşların da bilgilerine

tamam da o ısınma hareketleri falan 25 dakika nasıl olucak biraz açıklayabilirmisin ?

• arkadaşlar air alert hakkında bi sorum var
    mesela burnout hareketinde 100 tekrar var diyelim bu 100 tekrar tek bacak için mi 2 bacak toplamı için mi yani 100 tekrardan kasıt 100 sol 100 sağ mı 50şer adet mi oluyor acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baykusreyizz

arkadaşlar air alert hakkında bi sorum var
    mesela burnout hareketinde 100 tekrar var diyelim bu 100 tekrar tek bacak için mi 2 bacak toplamı için mi yani 100 tekrardan kasıt 100 sol 100 sağ mı 50şer adet mi oluyor acaba ?

İki bacakla yapıcaksın 100 tekrarı. Sadece Step Ups ve Calf Raises hareketinde tek bacak kullanıcaksın.
  • tek sayılı haftalardaki egzersizleri pazartesi çarşamba ve cuma günleri hepmi yapıcaz yani 2x20 set ip atlama hem pazartesi hem çarşamba hemde cumamı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnyxousTR

google gorsellere canım sıkıldı yazıp bacak resmıne basınca bu sayfaya yonlendırıyor

bende air alert bacak gerdirme hareketlerinden geldim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.