Şimdi Ara

NOKIA N-GAGE - N-GAGE İLE İLGİLİ HER ŞEY (GÜNCEL) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
23.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • x-plore ile bu dosya gözüküyor ama içi boş.

quote:

Orjinalden alıntı: bynedim

Evet arkadaşlar Private klasörünüz zaten her zaman gizli klasör olarak yer alır..

Son çıkan iki oyundan Space impact ilk versiyona göre de gerçekten çok hoş olmuş, en son gördüğümüz space impact e göre oyuna apayrı bir hava katmışlar.. Tabi demo için sadece tek bölüm ilerleyebiliyorsunuz, N-gage arenada ise çoklu oyuncu seçeneği olacak mı bilmiyorum..

En çok The One'ı merak ediyorum..
  • acaba x-plore yardımı ile bu tarz dosyaları ilaçlayabilir miyiz??

hmmm bi araştırmak gerek..
  • Arkadaşlar ben n-gage arenadaki kemutluer... TAnıyan tanır neyse bi sorum var sizlere. Bu telefonlarda oynamak zor olmuyor mu ya?? tuş bakımından çok eksik gibi geldi.. yatay oynarken
  • quote:

Orjinalden alıntı: cimen

Arkadaşlar ben n-gage arenadaki kemutluer... TAnıyan tanır neyse bi sorum var sizlere. Bu telefonlarda oynamak zor olmuyor mu ya?? tuş bakımından çok eksik gibi geldi.. yatay oynarken

walla oyununa göre değişiyor.. ama ben genelde dikey oynuyorum.. FIFA'yı yatay oynamayı denedim ama zorlandım.. aynı şekilde asphaltta öyle.. dediğim gibi dikey oynarken problem yok
  • dikey de çok zor olur yaw :( şu yeni nesil telefonlardan almam lazım... yada arenadan kazanmam. ama cihazım yok ki kazanayım turnuvalardan
  • yoo bence çok kolay oluyor.. ya da yatayda tuşları tek tek ayarlayıp elini zamanla alıştırıcan
  • mesela kardeş yön tuşları dar gelmiyor mu oyundaki serilik vs için?? çünkü benim için oyundaki performansın en üst seviyede olması lazım bunun için de rahat bir tuş takımı gerekiyor :)
  • quote:

mesela kardeş yön tuşları dar gelmiyor mu oyundaki serilik vs için?? çünkü benim için oyundaki performansın en üst seviyede olması lazım bunun için de rahat bir tuş takımı gerekiyor :)

ilk başta öyle geliyordu ama 2 günde alıştı elim.. şimdi çatır çatır oynuyorum
  • eyw saolsn kardeş :) sence n81 mi daha rahat yoksa n95mi :)
  • quote:

eyw saolsn kardeş :) sence n81 mi daha rahat yoksa n95mi :)

N81'i çok seviyorum ben.. hem müzik açısından hemde görünüm açısından... ama N81 tuş takımı biraz yumuşak.. yani oyunlarda fazla yıpranabilir.. bence N95 ya da N95 8GB.. zaten kendi telefonumda N95 8GB
  • Ergonomi bakımından şu an en müsait telefon ekranın üzerindeki sadece N-Gage uygulaması ile çalışan oyun tuşlarına sahip olan N81.. Fakat onda da 4 yön tuşu harici bu iki tuş ve 3. tuş olarak ta kızak kapalı iken navi wheelin ortasındaki yani yön tuşlarının ortasındaki tuşu kullanabiliyorsunuz.. Bu tuş biraz büyük olduğundan akla geleceği gibi zorluk çıkarmıyor..

Mesela Fifa 2008'de oyun tuşlarına pas ve şutu atayıp (Yatay mod için konuşuyorum) Bu bahsettiğim 3. tuşa ise orta yani uzun pası ekleyip deparı ise otomatiğe alıp iki kere ileriye bastığınızda aktifleşecek şekilde çok rahat oynayabiliyorsunuz, sadece arapastan mahrum kalıyorsunuz.. Ama c.alkan'ın dediği gibi kızak açıken oynamak hem tüm tuş kombinasyonlarını kullanabilmenizi sağlıyor hem de Fifa 2008 bana göre dikey ekranda daha başarılı görüntü veriyor..

Ama yatay ekranda oynamayı tercih ederim tabi her zaman..

Asphalt vs. gibi oyunlarda da zaten fazla bi tuş kombinasyonu gerekmediğinden oldukça rahat oyun keyfi sunuyor yatay ekranda.. Dikey ekranda da yine c.alkan'ın dediği gibi tuşlar malzeme kalitesinden dolayı biraz yumuşak pek fazla olacağını sanmıyorum ancak etkilenebilir.. Fifa dışında çok tuş kombinasyonuna sahip ve anında müdahale gerektiren başka oyun olmadığından da oyunlarda pek zorlukla karşılaşmazsınız..

N81'deki tek zorluk, siz oyun oynarken yön tuşları ile müzik tuşlarının yanyana olması dolayısı ile (Bana şimdiye dek 1 kez olmuştur) yanlışlıkla müzik tuşuna basmanızla müzik moduna geçmesi fakat anında oyun duruyor ve kapattıktan sonra oyuna dönüp kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz yine de dediğim gibi benim başına 1 kere geldi o da sürekli bir hata değil..

N95 ve diğer cihazlarda denemedim, sadece N93 varken Fifa 2007 denemiştim, N93 en başarılı cihazlardan sayılabilir, yatay ekran modunda hem ekranın altındaki tuşları GameBoyAdvance SP tipinde kullanabiliyorsunuz, yani bir konsol gibi hem de bütün tuşlar yatay modda serbest kalıyor..

Sonuç olarak bana göre yeni nesil N-Gage uygulaması için hiçbir cihaz o kadar da zorluk çıkarmaz..

• arkadaşlar n-gage oyunlarının symbian uiq 'lerde çalıştırmamız için ne yapmamız gerekiyor?
  • Şu an için yeni nesil N-Gage uygulaması sadece N73-N93-N95-N95 8GB-N81 ve N81 8GB modellerinde uyumludur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bynedim

Ergonomi bakımından şu an en müsait telefon ekranın üzerindeki sadece N-Gage uygulaması ile çalışan oyun tuşlarına sahip olan N81.. Fakat onda da 4 yön tuşu harici bu iki tuş ve 3. tuş olarak ta kızak kapalı iken navi wheelin ortasındaki yani yön tuşlarının ortasındaki tuşu kullanabiliyorsunuz.. Bu tuş biraz büyük olduğundan akla geleceği gibi zorluk çıkarmıyor..

Mesela Fifa 2008'de oyun tuşlarına pas ve şutu atayıp (Yatay mod için konuşuyorum) Bu bahsettiğim 3. tuşa ise orta yani uzun pası ekleyip deparı ise otomatiğe alıp iki kere ileriye bastığınızda aktifleşecek şekilde çok rahat oynayabiliyorsunuz, sadece arapastan mahrum kalıyorsunuz.. Ama c.alkan'ın dediği gibi kızak açıken oynamak hem tüm tuş kombinasyonlarını kullanabilmenizi sağlıyor hem de Fifa 2008 bana göre dikey ekranda daha başarılı görüntü veriyor..

Ama yatay ekranda oynamayı tercih ederim tabi her zaman..

Asphalt vs. gibi oyunlarda da zaten fazla bi tuş kombinasyonu gerekmediğinden oldukça rahat oyun keyfi sunuyor yatay ekranda.. Dikey ekranda da yine c.alkan'ın dediği gibi tuşlar malzeme kalitesinden dolayı biraz yumuşak pek fazla olacağını sanmıyorum ancak etkilenebilir.. Fifa dışında çok tuş kombinasyonuna sahip ve anında müdahale gerektiren başka oyun olmadığından da oyunlarda pek zorlukla karşılaşmazsınız..

N81'deki tek zorluk, siz oyun oynarken yön tuşları ile müzik tuşlarının yanyana olması dolayısı ile (Bana şimdiye dek 1 kez olmuştur) yanlışlıkla müzik tuşuna basmanızla müzik moduna geçmesi fakat anında oyun duruyor ve kapattıktan sonra oyuna dönüp kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz yine de dediğim gibi benim başına 1 kere geldi o da sürekli bir hata değil..

N95 ve diğer cihazlarda denemedim, sadece N93 varken Fifa 2007 denemiştim, N93 en başarılı cihazlardan sayılabilir, yatay ekran modunda hem ekranın altındaki tuşları GameBoyAdvance SP tipinde kullanabiliyorsunuz, yani bir konsol gibi hem de bütün tuşlar yatay modda serbest kalıyor..

Sonuç olarak bana göre yeni nesil N-Gage uygulaması için hiçbir cihaz o kadar da zorluk çıkarmaz..

eyw kardeş saolsn :) yakında eş zamanlı online oyunlar olucak sıra tabanlı da olsa oynamak için o rahatlığa ulaşmak lazım

• quote:

eyw kardeş saolsn :) yakında eş zamanlı online oyunlar olucak sıra tabanlı da olsa oynamak için o rahatlığa ulaşmak lazım

eş zamanlı oyunlar mevcut zaten şu anda
  • hadi yaa.. şuanki oyunlardan hangileri eş zamanlı kardeş?
  • quote:

hadi yaa.. şuanki oyunlardan hangileri eş zamanlı kardeş?

ha eş zamanlı derken multiplayer'dan bahsediyorsak sanırım şu anda multiplayerlı oyun yok... ama arena fln sayesinde puan kazandıkça üst sıralara yerleşiosun
  • hı :) sıradan ranking olayı o ya =) peki teşekkür ederim kardeşm
  • 5320 ilede ngage oyunları oynana bilecekmiş nasıl oynamak n81 ile olduğu kadar iyi olacakmıdır 2 inc ekranda birde oyun kontrolu nasıl olur ve 3d grafik çipi varmı bilmiyorum oyunlarda zorlanmazmı 3 boyutlu oyunları kaldırırmı sizce
  • Yatay oynayınca insanın eli ekranı kapatıyoEN iyisi dikey oynamak özellikle alışınca.
    Arkadaşlar isteyen kişiler adımı ekleyebilir:
    aslankral95
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.