Şimdi Ara

Nox Coolbay HX Mid Tower Kasa (İnceleme)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şimdilik kasanın fotoğraflarını paylaşacağım küçük bir inceleme yayınlıyorum, ancak en yakın zamanda gündüz ve daha düzenli bir şekilde çekilmiş fotoğraflarla bu başlığı güncelleyeceiğim. Bu kasa hakkında açtığım ikinci başlık olacak, konu kirliliği oluşturmak istemem ama incelemenin diğer bir başlık altında olması gerektiğini düşündüm. Bu konuda mod arkadaşların affına sığınıyorum.

Henüz bir sistem kurmadan sadece kasanın fotoğraflarını paylaşacağım, 1 hafta gibi bir süre içinde de nasip olursa bir sistem kurup soğutma ve ses performansı hakkında da detaylı bir inceleme sunmayı düşünüyorum.
    Gelelim kasanın fotoğraflarına;

1)

2)

3)

4)

5)

6)

7)

8)

9)

10)

11)

12)

13)

14)

15)

16)

17)

18)

19)

20)

Bence artıları;
    + Geniş iç mekan,
    + Kabloların toplanabilmesi için düşünülmüş aksesuar ve yuvalar,
    + Soğutma (henüz denemedim ama bu kadar fan ve havalandırma boşluğu varken soğutma konusunda iddialı olacağı kannatindeyim)
    + Kasanın komple siyah olması (Bir artı kabul edilmeyebilir ama bence tasarım açısından oldukça hoş)
    + Psu'nun altta yer alması ve çift taraflı montaja olanak sağlaması,
    + Psu için kullanılan titreşim önleyici lastik ayaklar
    + Toplam 4 adet fan bulundurması

Bence eksileri,

- Toz filtresinin bulunmayışı (ki en büyük eksi bu, gerçi çok basit çözümüleri bulunan bir eksi bence)
    - Vidasız montaj imkanının olmayışı (tüm montajlar anakart montajı da dahil olmak üzere parmak vidalarla yapılıyor)
    - Kasayı tutma ya da taşıma aparatının olmaması.

Arkadaşlar şimdilik bu kadar aklıma gelenleri zamanl ekleyeceğim. İyi bayramlar hepinize...

Arkadaşlar kasayla ilgili tüm sorularınızı bekliyorum.

• Ellerinize sağlık bende bu tür bir inceleme bekliyordum. Çok beğendiğim bir kasa güle güle kullanın.
    Kasanın ağarlığı nasıl?
    Birde şu ön paneldeki küçük yuva hep boş galiba.Yani oraya bir kart okuyucu ve benzeri bir şey takılmadığı sürece boş mu?

Birde ön panelde HDD soğutma için ayrılmış 12cmlik fan var. Onun üzerine isteğe bağlı olarak bir 12 yada daha küçük fan daha monte etmek mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vegihi -- 19 Eylül 2009; 22:48:47 >
  • Hocam içine birde sistem kursanız daha iyi olur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vegihi

Ellerinize sağlık bende bu tür bir inceleme bekliyordum. Çok beğendiğim bir kasa güle güle kullanın.
    Kasanın ağarlığı nasıl?
    Birde şu ön paneldeki küçük yuva hep boş galiba.Yani oraya bir kart okuyucu ve benzeri bir şey takılmadığı sürece boş mu?

Birde ön panelde HDD soğutma için ayrılmış 12cmlik fan var. Onun üzerine isteğe bağlı olarak bir 12 yada daha küçük fan daha monte etmek mümkün mü?
    Teşekkür ederim. Ağırlık 9,4 kg olarak geçiyor ama bana daha haifif geldi, kesinlikle boş haliyle hantal ya da taşınmayacak bir ağırlığa sahip değil. Evet öndeki panel boş, 3.5 yuva dönüştürücü (fotolarda mevcut) ile bu yuva disket sürücü, kart okuyucu ya da 3,5luk bir fan kontrolcüyle doldurulabilir ya da 5,25lik sürücüleri bu bölüme takabilirsiniz. Aksi halde belirttiğiniz gibi buu bölüm boş olarak geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hrnmtl

Teşekkür ederim. Ağırlık 9,4 kg olarak geçiyor ama bana daha haifif geldi, kesinlikle boş haliyle hantal ya da taşınmayacak bir ağırlığa sahip değil. Evet öndeki panel boş, 3.5 yuva dönüştürücü (fotolarda mevcut) ile bu yuva disket sürücü, kart okuyucu ya da 3,5luk bir fan kontrolcüyle doldurulabilir ya da 5,25lik sürücüleri bu bölüme takabilirsiniz. Aksi halde belirttiğiniz gibi buu bölüm boş olarak geliyor.

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: protective.6

Kusura bakmayın ikinci mesajı şimdi farkettim, hdd kutusunu söküp baktım (fotosunu da ekleyeceğim birazdan) onun üstündeki kısıma ikinci bir fan takmak ilk etapta mümkün değil gibi, yani herhangibir aparat ya da yuva bulunmamakta fakat tt'nin bu tip hdd kutuları var, bunların takılabileceği yuva mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DsgnrYgt

Hocam içine birde sistem kursanız daha iyi olur bence.

İlk mesajda belirttiğim gibi en yakın zamanda (ki bayram sonrasına kalacak) bir sistem kurup icelemeyi genişleteceğim. Şu an elimde sadece anakartım var o da bir fikir vermez diye düşüyorum. Ama ben de merakla sistemli halini bekliyorum :)
  • quote:

quote:

İlk mesajda belirttiğim gibi en yakın zamanda (ki bayram sonrasına kalacak) bir sistem kurup icelemeyi genişleteceğim. Şu an elimde sadece anakartım var o da bir fikir vermez diye düşüyorum. Ama ben de merakla sistemli halini bekliyorum :)

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun Güzel kasa

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun , benimde almayı düşündüğüm kasalardan biri .

• quote:

quote:

Okudum şimdi hocam, merak ettiğim kasalardan biriydi.

Hayırlısı olsun..

• quote:

quote:

Kusura bakmayın ikinci mesajı şimdi farkettim, hdd kutusunu söküp baktım (fotosunu da ekleyeceğim birazdan) onun üstündeki kısıma ikinci bir fan takmak ilk etapta mümkün değil gibi, yani herhangibir aparat ya da yuva bulunmamakta fakat tt'nin bu tip hdd kutuları var, bunların takılabileceği yuva mevcut.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vegihi

quote:

quote:

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Hayılrı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: DoNotClick

Hayılrı olsun

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun ;)

Böyle markalı kasalarda genellikle göz doydurmaya odaklı oluyorlar, fan sayısını attırarak vb özellikler koyuyorlar ama montajlamaya gelince sökülüyorlar.

Lian-Li Lancool markalarına bakınca üst düzey kasalarında olan montajlama teknikleri ve özellikleride fiyat perfomans yönünde olan kasalarda bile kullanması bu markanın kalitesine bağlıdır diye düşünüyorum.

Eğer montajlama sorun olmuyorsa (parmak vidalarda aslında güzel) çok güzel bir kasa

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper#

Hayırlı olsun ;)

Böyle markalı kasalarda genellikle göz doydurmaya odaklı oluyorlar, fan sayısını attırarak vb özellikler koyuyorlar ama montajlamaya gelince sökülüyorlar.

Lian-Li Lancool markalarına bakınca üst düzey kasalarında olan montajlama teknikleri ve özellikleride fiyat perfomans yönünde olan kasalarda bile kullanması bu markanın kalitesine bağlıdır diye düşünüyorum.

Eğer montajlama sorun olmuyorsa (parmak vidalarda aslında güzel) çok güzel bir kasa

Teşekkürler. Aslında ben de sizinle aynı fikirdeyim. Her ne kadar eksi kısmında belirtmiş olsam da vidalı montaj çok daha sağlıklı bir yöntem. Bugüne kadar incelediğim klipsli tasarıma sahip kasalar çok sağlıklı değil, özellikle kırılma riski açısından. Ayrıca hdd kutusunu söktüğümde farkettim ki bu kutunun içinde sesi ve sarsıntıyı önleyebilecek sert süngere benzer bir madde bulunmakta, ki bence gerçekten önemli bir artı.

Düzeltme : İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrnmtl -- 20 Eylül 2009; 0:02:15 >

• quote:

quote:

Hayırlı olsun ;)

Teşekkürler. Aslında ben de sizinle aynı fikirdeyim. Her ne kadar eksi kısmında belirtmiş olsam da vidalı montaj çok daha sağlıklı bir yöntem. Bugüne kadar incelediğim klipsli tasarıma sahip kasalar çok sağlıklı değil, özellikle kırılma riski açısından. Ayrıca hdd kutusunu söktüğümde farkettim ki bu kutunun içinde sesi ve sarsıntıyı önleyebilecek sert süngere benzer bir madde bulunmakta, ki bence gerçekten önemli bir artı.

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun gerçekten güzel kasa.bence montajının nasıl olduğunun önemi yok sonuçta sürekli çıkartıp takılan parçalar değil.sistemle birlikte soğutma performansını değerlendirirken eğer imkanın varsa alta da fan koyup test yaparsan daha da bilgilendirici olur.birde sormak istediğim egzos fanının arkasındaki fan kontrolcünün watt değeri varmı? sadece bir fanmı takılabiliyor yoksa daha fazla bağlayabilirmiyiz?

• quote:

quote:

Hayırlı olsun ;)

Alıntıları Göster
    bir eksikliğide yeni yeni çıkan bir özellik cpu kısmının arkasında pencere olması ki büyük soğutucuları takarken anakartı çıkartmaya gerek bırakmıyor ama kasa genel olarak çok iyi,ayrıca ön paneldeki fan 120 mm değil 140 mm

• quote:

Orijinalden alıntı: IISONII

hayırlı olsun gerçekten güzel kasa.bence montajının nasıl olduğunun önemi yok sonuçta sürekli çıkartıp takılan parçalar değil.sistemle birlikte soğutma performansını değerlendirirken eğer imkanın varsa alta da fan koyup test yaparsan daha da bilgilendirici olur.birde sormak istediğim egzos fanının arkasındaki fan kontrolcünün watt değeri varmı? sadece bir fanmı takılabiliyor yoksa daha fazla bağlayabilirmiyiz?

Teşekkür ederim. Sistemi topladığımda dediğinizi yapmaya çalışacağım. Alttaki yuva 120lik ve 140lık fanlara göre tasarlanmış ancak arkadaki yuva sadece 140lık bir fana müsade ediyor ve bu fanın devir ayarı bulunmamakta. Arka panelde yer alan 3 kademeli fan konrolcü ile üstte yer alan 200lük fanın kontrolünü sağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

bir eksikliğide yeni yeni çıkan bir özellik cpu kısmının arkasında pencere olması ki büyük soğutucuları takarken anakartı çıkartmaya gerek bırakmıyor ama kasa genel olarak çok iyi,ayrıca ön paneldeki fan 120 mm değil 140 mm

Haklısınız işlemcinin arkasında bir pencere olsa çok kullanışlı olurdu. Ancak 1 aydan fazla süredir kasa araştırıyorum, şu da olsa bu da olsa derken işin içinden çıkılmaz bir hale gelmişti. Bu kasanın eksilerini barındırmayan bir kaç kasa da fiyat olarak cazip değildi. Yani aldım geçtim durumu oldu biraz, ama içime sinen kasa buydu :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IISONII

Teşekkür ederim. Sistemi topladığımda dediğinizi yapmaya çalışacağım. Alttaki yuva 120lik ve 140lık fanlara göre tasarlanmış ancak arkadaki yuva sadece 140lık bir fana müsade ediyor ve bu fanın devir ayarı bulunmamakta. Arka panelde yer alan 3 kademeli fan konrolcü ile üstte yer alan 200lük fanın kontrolünü sağlıyor.

Alıntıları Göster
    gercekten güzel kasa almıssın kardesim cok dogru bir tercih.. vidasız montaj olayına gelince truvatek phalanx kasa da var.. pcı ve pcı-e slotları icin sabitleme o kadar zayıfki düsüp zarar görecek diye iciniz rahat etmiyor.. ayrıca bir vidayla monte etmeniz gerekiyor.. ilerde eminim gelisecektir ama günümüz icin cokta kullanıslı degil.. incelemen güzel tabii icinde sistem olursa daha güzel olur belirtmissin zaten bayramdan sonra diye.. fotograflar gayet net.. kasanın bütün bölgeleri rahatlıkla görünüyor fotograflarda.. alacak arkadaslara da güzel bir örnek olur.. hayırlı olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: yagmurteam

gercekten güzel kasa almıssın kardesim cok dogru bir tercih.. vidasız montaj olayına gelince truvatek phalanx kasa da var.. pcı ve pcı-e slotları icin sabitleme o kadar zayıfki düsüp zarar görecek diye iciniz rahat etmiyor.. ayrıca bir vidayla monte etmeniz gerekiyor.. ilerde eminim gelisecektir ama günümüz icin cokta kullanıslı degil.. incelemen güzel tabii icinde sistem olursa daha güzel olur belirtmissin zaten bayramdan sonra diye.. fotograflar gayet net.. kasanın bütün bölgeleri rahatlıkla görünüyor fotograflarda.. alacak arkadaslara da güzel bir örnek olur.. hayırlı olsun..

Alıntıları Göster
    İşte beklenilen inceleme
    Kasa gerçekten mükemmel hayırlı olsun sana. Kasayı ilk gördüğünde bir hayal kırıklığı falan olmadı heralde memnunsun.
    Bende öne bir fan daha takılabilirmi diye sorucaktım ama arkadaşlar benden önce davranmış

Kasanın soğutma performansını en kısa sürede bekliyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.