Şimdi Ara

Oksitlenmiş Anakartı temizlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşın laptopa su dökülmüş bazen çalışmıyor bazen çalışıyor filan.. Anakartı açtım oksitlenme yapmış bölümleri vardı..
    Onları temizlemek istedim bir spreyden bahsediliyor fakat o spreyi kıbrısta bulamadım.. kıbrısta ikamet ediyorum.
    İnternette satan bir link filan verebilirlerse çok sevinirim.

Forumda birkaç başlık gördüm..Selülozik tinerle temizlenebielceği söyleniyor fakat oksitli durumlardada onu kullanabilirmiyim sormak istedim.. Temizlermi,etkili olurmu ?
    Fırçayla sürüp kurutacağım sanırım..

Çok teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için

• Selülozik tiner işini görür uçucu bir madde olduğu için fırçaladığın yerlerin 3-5 sn. sonra kurumaya başladığını göreceksin extra kurutma hava tutma filan gerektirmez
  • çok teşekkür ederim ^^
    yağmur dinerse deniyeceğim : )

su döküldüğü için mesela 2 hafta çalışmamıştı sonra birden çalışmaya başladı sonra tekrar gitti..

sorununu çözermi tinerle temizlesem anakartı ?
    hafif oksitlenmeler var çünkü ?
  • işte bu yüzden sormak istedim birde..

bazıları tiner zararlı elektronik alete sürülürmü diyor..
    bazıları saf alkol bir işe yaramaz tiner en iyisidir diyor..

bunun bilindik orta bir yolu yokmu anlamadım ?

peki bahsettiğim sorunu çözebilirlermi tam olarak ?
  • http://www.novabazar.com/urun/49b95ecc350342e677abcf49fc607bfb/PHILIPS-390CCS-Az-Yagli-Kontak-Sprey-Kirmizi-Kapak-

bunun yağsızlarıda var..
    lazım olan arkadaş olursa aklında bulunsun araştırsın bunları..

bende bunlardan almaya çalışacağım

teşekkürler yardımlar için
  • http://www.malzememarket.com/category_main/239/1135589826/1/spreytek-kontak-spreyi-elektronik-devre-icin-temizleyici.html

Linkteki sprey ile temizleyebilirsin, hatta çok eskiden (1980 lerde) bu tür spreyler bulunamadığında bazı tv tamircileri bu iş için sinek öldürücü Sprey (Aerosol) kullanırlardı, ne derece doğru bilemem ama kullandıklarını gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 4 Nisan 2011; 18:39:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.