Şimdi Ara

ölü piksel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ölü piksel olayı; tv de varsa gözle hemen farkediliyor mu? Tv izlerken hemen herkes tarafından 1 veya birkaç ölü piksel farkediliyormu, siyah bir görüntü mü oluşuyor orada?
    Satın alırken genelde test etme imkanımız olmaz gibime geliyor , ölü piksel le karşılaşan arkadaşlar nasıl bir yol izliyor ve ya ne kadar rahatsız ediyor???
    3-5 ölü piksel çoğunda arıza bile sayılmıyormuş (teknosa yetkilisi açıklaması)!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: ender123
    Ölü piksel konusunda bir konuyu açıklamak lazım. Ayını şekilde ölü piksel olarak adlandırılsa da 2 tip piksel sorunu vardır .
    1. Hiç yanmayan piksel
    2. Bir renkte takılmış kalan ve rengi değiştirilemeyen piksel

Merhaba,
    Bahsettiklerinize katkı olarak:
    Firmalar bu ölü piksel olayını kendilerine göre yorumlamaktalar ve kanundaki açık noktayı kendi lehlerine çevirmekteler.
    Düşününki 2 kişi aynı anda aynı marka/model LCD TV/Monitör alıyor, aynı parayı veriyorlar. Birininki sağlam ama diğerininkinde ölü piksel çıkıyor. Hiç kullanılmamış yeni üründe ölü piksel çıkıyor ve satın alan kişinin elinde kalıyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Adeta LCD alma olayı şans işine dönmektedir. Bu noktada bence kanunsal bir açık nokta var. Bana göre en azından olması gereken: Paketten yeni çıkmış ürünün sağlam ve ölü pikselsiz olması gerek. Garanti sürecinde ölü piksel çıkarsa bu bir nebze kabul edilebilir.
    Kanaatimce birileri bu konuda bir dava açarsa kazanabilir ve emsal teşkil edebilir.

• Geniş açıklamalar ve teknik detay için teşekkürler.
    Ancak sonuçta kabak bir tüketicinin başına patlayabiliyor. Düz bir mantıkla bakınca tam para verip defolu mal satın alınıyor. Aslında piyasada sorunlu pikselli cihaz oranı çok düşük. Bu nedenle bu tür sorunlu olan cihazları normaller arasına ekleyip bir müşteriye yedirmek yerine onun maliyetini diğer ürünler üzerine eklemek bana daha mantıklı geliyor. Hem bu sayede firmalar en azından paketten yeni çıkan ürünler için ölü piksel garantisi verebilirler. Ama satış pelitikası olayı var tabi.
    Ayrıca bu ölü piksel olayı nedeniyle insan internet üzerinden LCD almaya çekiniyor. Mağazalardan alırken ise ısrarla deneyip ondan sonra almanın yoları aranıyor ki çok az firma buna izin veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazanyalcin -- 31 Mart 2010; 0:34:33 >

• Ülkemizde bir kesim varki,malesef hani deler ya kraldan kralıclar diye,bu tiplerin dolduruşu gazıyla bir çok vatandaşımızın parası çöpe gitti ve gitmeyede devam ediyor malesef !

Bazı firmalar yazıyor 1-3 pixsel hata değilmiş,kurnaz ya vatandaşta keriz nasılse yer gerçi malesefki yiyenlerde çok !

Ayıplı ürün bellidir,bu uyanıklar istedikleri kadar avaz avaz çığırtkanlık yapsınlar,kuzu kuzu değişiyorlar yeterki hakkınızı arayın !

Tüketici davalarındaki sonuç sevindirici,yanlış olmasın ama 140 bin açılan davanın 120,000 den fazlasını tüketiciler kazanmıştır !

Bu uyanıklar akıları sıra beleş aldıkları ürünler varya onlardanda ceplerini dolduracaklar bazılarıda halen dolduruyorlar !

İthal edilen her parti malda bu ithalatçılara,extradan 20-30 adet tvde bedava verilir sebebi ise bellidir,hatalı ayıplı ürünlere karşı sigortadır !

Panel arızası ise ülkemizde abratmıyorum ama utanç verici durumda,ama utanan kimsede yok malesef !

Çıplak panel fiyatları en fazla 100 dolarlar civarında,dahada ucuz çinden alınırsa 16-30 Dolarlar civarı,panelin boyutuna göre değişiyor,ama 40 inc çıplak panelin fiyatı 47 dolardı çinde bu adet fiyatıdır toplu alımlarda düşüyor !

Ülkemizde ise panele öyle fiyatlar isteniyorki,sıfır yeni tviyle aynı,bunu bende yaşadım 1000 Lira fiyat çektiler sonuçta kapıdan geçen el arabalı hurdacıya bedava verdim para bile almadım,durması bile asab bozukluğuydu yani kazançlı bile çıktım !

Pixsel ayıbı odur budur diyen uyanıklara inanmayın,Bu kurnazların suratına Tüketici kanunlarındaki maddeleri çarpın,ayıplı ürün bellidir nettir öteside olmaz,Bu uyanık tüccarlar devletten üstünse yada kendilerini böyle gösterme çabasına giriyorlarsada,zaten tüketici mahkemelerinde şamar oğlanına döndüler,ama halen akıllanmıyorlar malesef !

1-3 PİXSELİ YOK,1 PİXSELDE OLSA KANUN BELLİDİR,AYIPLI ÜRÜNDÜR,TARTIŞMASI BİLE GEREKSİZ !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 31 Mart 2010; 8:27:03 >

• Konu yine "saptı"!!!

Ben geçmişte çok anlattım bir sürü olayı,bu paneller hk. ancak her seferinde olay "sapıyor"
    Benim değil ama,buraları okuyanların kafaları karışıyor sadece!

Konu hk.daki bütün msg larımı sildim++

Selamlar++
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.