Şimdi Ara

Ölümlü kaza sonrası....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaklaşık 2 ay önce anne ve babam bizi ziyarete gelirlerken kontrolsüz bir kavşakta bir kaza yapıyorlar ve anneyi kaybediyoruz. Allah sizden uzak tutsun, kimseye böyle bir bela vermesin. Acısı ölene dek içimizde fakat takdiri ilahi diyerek çoluk çocuk için dik durmaya çalışıyoruz. Çok şükür bababm içinden sağlam çıktı diye Allah’a şükrediyoruz.

Araç şu anda yedi eminde yatmakta. Eski bir araç. Aracı hurdaya çıkarmak için gönülsüz bir şekilde uğraşıyorum. Yedi eminde bu işle uğraşan arkadaş, aracı kendisinin üzerine yapmam kaydıyla hiçbir ücret talep etmeden aracı üzerine alacağını belirtti. Ben de benim için mezarlıktan farkı olmayan araçtan bir an önce kurtulmak istiyorum. Yalnız şöyle bir durum var.
    Arkadaşı arayıp işlemler için notere davet ettiğimde kaza raporunda karşı taraf için kusur yazıldıysa karşı tarafın sigortasından maddi tazminat alabileceğimizi ve hatta bu işlemi kendilerinin 8 günde halledebileceğini söylüyor. Babamın bu prosedürlerle uğraşmaması için benim vekalet alarak işlemleri takip etmem gerektiğini ve bu yardım için %5 gibi bir komisyon almak istediğini söylüyor.

Açıkcası bu durumla uğraşmak istemiyorum. Karşı tarafın durumu da içler acısı. Zaten samimiyetlerine inandığım için manevi tazminat vs hiç bugüne kadar düşünmedim. Fakat bu para anladığım kadarı ile karşı tarafın trafik sigortasından alınacak.

Konu ile ilgili deneyimli arkadaşlardan veya sigortacı arkadaşlardan yol göstermelerini rica ediyorum. Umarım kimsenin başına bu gibi bir şey gelmez. Allah’a emanet olun…

• bir kasıt yada sorumsuzluk yoksa, 3-5 kuruş için değmez böyle davalar açılmaya.
    bir de nerde durulacağı bilinmez belki, ucu daha kötü bir şeylere değerse?
    madem karşı tarafında samimiyetine güvendiyseniz. böyle birşey yapmayın bence.
    konuya vakif olanlar daha dsoyurucu bilgiler sunabilir, hep birlikte faydalanırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derememo

bir kasıt yada sorumsuzluk yoksa, 3-5 kuruş için değmez böyle davalar açılmaya.
    bir de nerde durulacağı bilinmez belki, ucu daha kötü bir şeylere değerse?
    madem karşı tarafında samimiyetine güvendiyseniz. böyle birşey yapmayın bence.
    konuya vakif olanlar daha dsoyurucu bilgiler sunabilir, hep birlikte faydalanırız.
    sakın o çakala para yedirmeyin, bu zaten sizin en tabi hakkınız, evet böyle bir havuz hesabı var, ve siz sadece karşı tarafa dava açacaksınız, onlara dokunan bi durum olmayacak, durum bundan ibaret, onlarada bahsedebilirsiniz bu durumdan, acınız büyük hiçbir miktar sizin acınızı telafi edemez ancak devlet madem böyle bir imkan yaratmış bunu kullanarak babanız için kalan ömründe biraz daha refahı yükselterek veya anneniz adına çeşitli yerlerde yardım olarak kullanabilirsiniz parayı, iyi ki buraya yazmışsınız, ve umarım bu zamana kadar aracı devretmemişsinizdir inş... sakın kimseye vekalet felan vermeyin, bi avukata danışın, ve zorunlu trafik sigortasını iyice bi inceleyin, lakin size dava açmak için tanınan süre geçmiş olabilir, bu zaman ne kadar 1 ay mı 3 ay mı bilmiyorum, derhal harakete geçin, Anneciğinize Allahtan rahmet dilerim, mekanı Cennet olsun inşallah ...

• quote:

Orijinalden alıntı: McManamann

sakın o çakala para yedirmeyin, bu zaten sizin en tabi hakkınız, evet böyle bir havuz hesabı var, ve siz sadece karşı tarafa dava açacaksınız, onlara dokunan bi durum olmayacak, durum bundan ibaret, onlarada bahsedebilirsiniz bu durumdan, acınız büyük hiçbir miktar sizin acınızı telafi edemez ancak devlet madem böyle bir imkan yaratmış bunu kullanarak babanız için kalan ömründe biraz daha refahı yükselterek veya anneniz adına çeşitli yerlerde yardım olarak kullanabilirsiniz parayı, iyi ki buraya yazmışsınız, ve umarım bu zamana kadar aracı devretmemişsinizdir inş... sakın kimseye vekalet felan vermeyin, bi avukata danışın, ve zorunlu trafik sigortasını iyice bi inceleyin, lakin size dava açmak için tanınan süre geçmiş olabilir, bu zaman ne kadar 1 ay mı 3 ay mı bilmiyorum, derhal harakete geçin, Anneciğinize Allahtan rahmet dilerim, mekanı Cennet olsun inşallah ...

Alıntıları Göster
    2 aydır kaza tespit tutanağı takibinden açılacak dosyaya ulaşmaya çalışıyorum fakat kazaya karışan karşı tarafın da durumu manevi olarak iyi olmadığı için işlemlere başlayamıyorlar. Bu şekilde devam etmesi de en çok yedi eminin işine geliyor çünkü araç için günlük 10 TL para istiyorlar.
    Kaza yapılan bölge jandarma bölgesi. Elimde jandarmadan bin rica ile elde ettiğim kaza raporu fotokopisi var. Orjinali zaten mahkemede. İleride babam için taksirli ölüme sebebiyet verme davası açılacak. Büyük ihtimal takipsizlikle sonuçlanacak fakat sanırım prosedür bu şekilde. Aynı zamanda buradaki ışıklandırmada da büyük bir hata var. Bahsettiğim yolda 2 yıl içerisinde 7 ölümlü kaza gerçekleşmiş. Aslında konuştuğum birkaç avukat arkadaşım var. 4 lü bir kavşakta 3 yöne sinyalizasyonun olmasının yetersizliğinden kaynaklanan kazalar. Buranın ışıklandırılması için ayrıca dava vs. elimden ne geliyorsa yapacağım fakat araç-sigorta işi sıkıntılı.
    Bu arada araç şayet babam için açılacak davada yeniden görülmesi gibi bir durumla karşı karşıya kalabilir miyim bunu da bilmiyorum. Konu ile ilgili benzer acı deneyim yaşamış veya şahit olmuş arkadaşlardan yardım rica ederim.

• Allah rahmet eylesin..
    Varsa hakkınız neden olmasın ama işi bilen birisiyle konuşarak bence ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

Allah rahmet eylesin..
    Varsa hakkınız neden olmasın ama işi bilen birisiyle konuşarak bence ..
    başınız sağolsun...allah rahmet eylesin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

başınız sağolsun...allah rahmet eylesin..

Alıntıları Göster
    Başın sağolsun arkadaşım.
    Allah kalanlara çoluk çocuğunuza uzun ömürler nasip etsin.

Hayat işte bir yandan maslesef sevdiklerimizi kayıp ediyoruz.
    Bir yandan çocuklarımız dünyaya geliyor.
    Bir yandan bu kadar boşmu diyoruz hayat , Bir yandan çocuklarımıza isimlerini
    veriyoruz yaşadğımız sürece yaşatalım diye...

Çok zor Allah sabır versin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfve

Başın sağolsun arkadaşım.
    Allah kalanlara çoluk çocuğunuza uzun ömürler nasip etsin.

Hayat işte bir yandan maslesef sevdiklerimizi kayıp ediyoruz.
    Bir yandan çocuklarımız dünyaya geliyor.
    Bir yandan bu kadar boşmu diyoruz hayat , Bir yandan çocuklarımıza isimlerini
    veriyoruz yaşadğımız sürece yaşatalım diye...

Çok zor Allah sabır versin...

Alıntıları Göster
    Allah rahmet eylesin..
  • Cok fazla kisi bu yaralamali ve ölümlü kazanin taraflarina ulasip adlarina dava acip para kazanma derdinde... hastanede calistigimdan biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celof

Allah rahmet eylesin..

Alıntıları Göster
    Allah rahmet eylesin hocam kazaya sebebiyet veren sürücü hapiste mi su an ve eğer hapisteyse ne kadar ceza aldı?
  • Öncelikle başınız sağolsun. Karşı tarafın sigortasında yazan miktar kadar manevi tazminat davası açarsınız. Karşı taraf suçlu ise karşı taraf ödemek zorunda kalır. Ama sigortaları olduğu için sigorta karşılar ve karşı tarafa maddi bir yük binmez. Ama para transferi konusunu bilmiyorum. Sigorta direkt size mi veriyor yoksa karşı tarafa mı onu bilmiyorum. Karşı tarafa veriyorsa parayı alana kadar onları zor durumda bırakabilir. Tekrar başınız sağolsun. Kolaylıklar.
  • CeLLaT_1905 kullanıcısına yanıt
    Kazada iki tarafta da suç var görünüyor teoride. Fakat 4 yönlü bir kavşak düşünün. 1 yönü belediyenin afişleri ile x-y bağlantımız hayırlı olsun pankartı var. Fakat o yönden bu bağlantılara bağlanacak olan sürücü yolun müsaitliğine göre geçmek durumunda. Yol ise şehirler arası yol gibi düşünebilir. Adamın suçu ışıklı kavşağa hızlı girmek. Fakat hangimiz 50km/h hıza düşüyoruz ki. Asıl sıkıntı saldım çayıra mevlam kayıra mantığı... Karşı taraf da aracını tamir dahi ettirmiyor. Hala şokta ve neden o dakika oradaydımın muhakemesini yapmaya çalışıyormuş aldığım bilgiye göre. Yanlış anlamayın olayın gerçekleştiği ana kadar zincir halkaları gibi sistematik bir düzenle gereçekleşiyor herşey. Her bir halkayı sorguladığınızda olana çare bulabiliyorsunuz... Fakat kurgu o kadar kusursuz ki, size sadece Allah'a sığınmak kalıyor. Kin duygusuyla hareket etmek gerçekten yapılabilecek en kolay şey fakat insan ufacık bir canlıya zarar verdiğinde etkisinden kurtulamıyor. Bırakın insan canına zarar vermek nasıl iç acıtır...

• quote:

Orijinalden alıntı: mosquito1983

Kazada iki tarafta da suç var görünüyor teoride. Fakat 4 yönlü bir kavşak düşünün. 1 yönü belediyenin afişleri ile x-y bağlantımız hayırlı olsun pankartı var. Fakat o yönden bu bağlantılara bağlanacak olan sürücü yolun müsaitliğine göre geçmek durumunda. Yol ise şehirler arası yol gibi düşünebilir. Adamın suçu ışıklı kavşağa hızlı girmek. Fakat hangimiz 50km/h hıza düşüyoruz ki. Asıl sıkıntı saldım çayıra mevlam kayıra mantığı... Karşı taraf da aracını tamir dahi ettirmiyor. Hala şokta ve neden o dakika oradaydımın muhakemesini yapmaya çalışıyormuş aldığım bilgiye göre. Yanlış anlamayın olayın gerçekleştiği ana kadar zincir halkaları gibi sistematik bir düzenle gereçekleşiyor herşey. Her bir halkayı sorguladığınızda olana çare bulabiliyorsunuz... Fakat kurgu o kadar kusursuz ki, size sadece Allah'a sığınmak kalıyor. Kin duygusuyla hareket etmek gerçekten yapılabilecek en kolay şey fakat insan ufacık bir canlıya zarar verdiğinde etkisinden kurtulamıyor. Bırakın insan canına zarar vermek nasıl iç acıtır...
    Allah rahmet eylesin.Yaşadığınız gerçekten çok zor bir süreç.Kabullenmek zor ama elden birşey gelmez.Takdir-i ilahi.Allah geride kalanlara sabır versin.

• Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inş.
    Trafik kazasında ben de ne yazık ki geçen yıl babamı kaybettim.(İşyeri servisi ile ve koltuk sigortası yok)
    Rehberlik ve teftiş kurul başkanlığından evrak bekliyoruz daha gelecek inş.
    Başta hiç uğraşmamayı düşünsem de Sonra biraz mantıklı düşününce "hak haktır ve miktarın hiçbir önemi yoktur " diye düşündüm ve uğraşmaya karar verdim.
    Şoforden herhangi bir şey talep etmedik.
    Dediğim gibi hak haktır.
  • Okuduğumda gerçekten çok çok üzüldüm. Bende babamı kaybetmiştim daha 17 yaşındaydım. çok acı gerçekten ama dünya dönüyor ve Allah size bir şekilde sabrını veriyor. Başınız sağolsun. Allah annenize gani gani rahmet eylesin :(( Mekanı cennet olsun inşallah. Konuyla alakalı sigortacı arkadaşlar size yardımcı olurlar umarım.
  • Okuduğumda gerçekten çok çok üzüldüm. Bende babamı kaybetmiştim daha 17 yaşındaydım. çok acı gerçekten ama dünya dönüyor ve Allah size bir şekilde sabrını veriyor. Başınız sağolsun. Allah annenize gani gani rahmet eylesin :(( Mekanı cennet olsun inşallah. Konuyla alakalı sigortacı arkadaşlar size yardımcı olurlar umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Allah rahmet eylesin.Yaşadığınız gerçekten çok zor bir süreç.Kabullenmek zor ama elden birşey gelmez.Takdir-i ilahi.Allah geride kalanlara sabır versin.

Alıntıları Göster
    Allah rahmet eylesin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet-Fe

Allah rahmet eylesin...

Alıntıları Göster
    Allah sabır versin, annenizin mekanı cennet olsun.
  • Başınız sağolsun Allah c.c kalanlara sabır versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrglife

Allah sabır versin, annenizin mekanı cennet olsun.

Alıntıları Göster
    okurken üzüldüm, Allah rahmet eylesin, annenizin mekanı cennet olsun..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.