Şimdi Ara

Omuz düşüklüğü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
0
Favori
14.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler omuzu abartlı birşekilde değil de 2-3 cm düşük olan var mı ? Ne yapmalıyız.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Omuz Düşüklüğü

Omuz düşüklüğü, bir omuzdaki kemiklerin normal hizadan aşağı inmesine neden olan bir durumdur. Bu durum tek taraflı veya her iki tarafta da görülebilir.

Tek Taraflı Omuz Düşüklüğü

Tek taraflı omuz düşüklüğü, bir omuzda oluşur. Bu durum genellikle şu şekilde kendini gösterir:

• Bir omuzun diğerinden daha alçak görünmesi
    • Etkilenen omzun üst kısmında çıkıntı yapan bir kemik
    • Etkilenen omuzda ağrı, uyuşma veya karıncalanma

Sağ Omuz Düşüklüğü

Sağ omuz düşüklüğü, sağ omuzda meydana gelen tek taraflı omuz düşüklüğüdür. Bu durum, sağ omuzun sol omuzdan daha alçak görünmesine ve ağrıya neden olabilir.

Sol Omuz Düşüklüğü

Sol omuz düşüklüğü, sol omuzda meydana gelen tek taraflı omuz düşüklüğüdür. Bu durum, sol omuzun sağ omuzdan daha alçak görünmesine ve ağrıya neden olabilir.

Omuz Düşüklüğünün Nedenleri

Omuz düşüklüğü çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir, bunlar şunlardır:

• Omuz yaralanmaları
    • Felç
    • Sinir hasarı
    • Musküler distrofi
    • Guillain-Barré sendromu

Omuz Düşüklüğü Nasıl Düzelir

Omuz düşüklüğü nasıl düzeltileceği, altta yatan nedene bağlıdır. Tedavi seçenekleri şunları içerebilir:

• Fizik tedavi
    • İlaçlar
    • Cerrahi

Omuz düşüklüğü yaşıyorsanız, doğru tanı ve tedavi için bir sağlık uzmanına başvurmanız önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Fizyoterapiye görün hocam
  • ibrahim343 İ kullanıcısına yanıt
    Hocam düzelme ihtimali varmıdır. Yani internette baktım. Adam gibi birşey öğrenemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IronTurkMan

Beyler omuzu abartlı birşekilde değil de 2-3 cm düşük olan var mı ? Ne yapmalıyız.

skolyoz olma ihtimali yüksek
  • IronTurkMan kullanıcısına yanıt
    Fizyoterapi zaten bir nevi beden bozukluğu gibi bir sorunla ilgilenen daldır. Sen git görün en fazla 6-7 seansta düzelirsin tabi öyle ciddi bir düşüklük yoksa
  • cübbesiz gandalf kullanıcısına yanıt
     Omuz düşüklüğü
    [/url] ss de atayım.
  • quote:

Omuz düşüklüğü
    [/url] ss de atayım.

boyle anlaşılmaz,muayene olup,direk grafi çekileceksin yandan ve arkadan,kaburgalarindan biri onde ise muhtemelen skolyozdur,Ciddi ise amilyat ederler,ciddi degilse konservatif tedavi uygulanır yani yüzme korse felan ama biran önce doktora git,ilerlerse tek şansın amkilyat olur ve daha zor bir amilyat halini alabilir,tabi skolyoz ise,belki yapısal olup sadece kozmetik goruntu de olabilir

• quote:

Omuz düşüklüğü
    [/url] ss de atayım.

Dostum sende skolyoz var gibi. Tek omuz düşük duruyor.
  • cübbesiz gandalf kullanıcısına yanıt
    Hocam annem babanda böyle diyo. Ama bilmiyorum takmaya başladım bende. İnşallah ameliyatlık birşey yoktur.
  • KaramelizeYogurt K kullanıcısına yanıt
    Hocam fazla mı düşük sizce ? Vallaha canım sıkıldı şuan
  • quote:

1-Omuz kası yok denecek kadar küçük
    2-Kilolusun

Haliyle omzu olmayan biraz tombul bir arkadaşım gibi gözüküyorsun. Doktora git tabi ki, ama hiç spor yapmamış yüzlerce kişi ile aynı görünümdesin.
  • quote:

Dostum sen omzum düşük demeden fark etmezdim. Her iki insandan birinde vardır zaten skolyoz. Derecesi değişiyor. Doktora gitmeden fayda var.
  • Hocam 1 yıl bodyle uğraştım ama bu sene sınavdı stresti hep kilo aldırttı. Yarın bi görüneceğim doktor. Tedavisi öyle ameliyatlık vaziyette mi?
  • KaramelizeYogurt K kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Yarın bi göstereceğim.
  • quote:

Eyvallah hocam. Yarın bi göstereceğim.
    Dostum geçmiş olsun ,
    İnşallah değildir. (Zaten fotodan gayet normal gözüküyor,
    Sırt-Bel kasları ve postür bu görünümü tamamen etkileyen birşey,
    Birşey çıkmazsa yapacağın en iyi şey spor yapmak.
  • Sabah göstericem doktora , editlerim gene. Teşekkürler
  • Dışarıdaki insanların %40 ı senin gibi.Tabi onların umrunda degil.Eger vücudunu umursuyorsan spora başla değişimi görünce zaten mutlu olacaksın.
  • özel karakter koymuyorum kullanıcısına yanıt
    Hocam benim tek korkum bu ameliyat olayı. Biraz araştırdım da sizce ameliyatlık bir durum var mı yoksa kilodan kaynaklı mı ? Yorumunuz nedir
  • quote:

Hocam benim tek korkum bu ameliyat olayı. Biraz araştırdım da sizce ameliyatlık bir durum var mı yoksa kilodan kaynaklı mı ? Yorumunuz nedir

hocam bunu resimden kimse anlayamaz.

bak ne diyeceğim, ben hep sol tarafımı baskın olarak kullanıyordum. spor yaparken de böyleydi, sol omuz hep aşağıdaydı ve fark artıyordu. sırt ağrıları çekmeye başladım. doktora gittim işin sonunda hafif bi skolyoz varmış, ağrı kesici yazdı almadım. şu 4-5 aydır orantısızlığı dengelemek için çalışıyorum ve %90 düzelttim diyebilirim. ağrı falan çekmiyorum.

güçlü tarafı esnetip zayıf tarafı güçlendirmen lazım, yutupta videoları var hep.
  • Del Toro kullanıcısına yanıt
    Fazla bi düşüklük var mı peki
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.