Şimdi Ara

ONKYO 674 VE KLİPSCH REF-52 ALDIMMM!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
5.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kursad_75
    Görüntünün avr üzerinden alınması ile ilgili genel mantığı anlatmaya çalışayım sana:
    Televizyondan görüntüyü çıkıp avr'ye gireceksin. Oradan da yine çıkış yapıp televizyona giriş yapacaksın. Yani televizyon görüntüsü, televizyon-avr-televizyon yolunu izleyecek. Çıkışlar için "out", girişler için "in" bağlantılarını kullancaksın. Televizyondan avr'ye çıkış için televizyonun video out jaklarını, avr'ye girmek için avr'nin video in çıkışlarını kullan.

üstad tv.den avr.ye girerken avr.nin hangi girişine takmak gerekir,
    birde tv.den avr.ye görüntü aktarmanın mantığını biraz açıklayabilirmisin
  • Kursad75 verdiğin bilgiler için teşekkür ederim dostum bu kabloları aldıktan sonrada soracağım birkaçşey olacak.
    Teşekkür
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Anfi olarak elimde yamaha RX-V659 var acaba bu anfinin upscale özelliği var mı bir bilginiz var mı bu konuda? Yakında LCD tv alacağım kısmetse bu anfiyi tv içinde kullanabilir miyim?

Yamaha 559'da composite video to S-Video, composite video to component video, S-Video to composite video, S-Video to component video video conversion olduğuna göre sizinkinde de mutlaka vardır. Burada elde edebileceğiniz dönüştürülmüş en kaliteli görüntü component, dolayısı ile dvd playerınızı ya da uydu receiver'ınızı zaten tv'ye componentle bağlıyorsanız birşey ifade etmeyecektir. Ama compozit bağlantı kullanıyorsanız S-video ya da component dönüşüm sağlayabilirsiniz...
  • Sevgili MaGeSuKo 659 da upscaling var fakat hdmi cıkıs olmadıgı icin tvye component olarak cıkıyorsun,
    ayrıca rf62 659 uyumu nasıl? sinema ve steroda performans hakkında bilgi verirsen sevinirim selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Anfi olarak elimde yamaha RX-V659 var acaba bu anfinin upscale özelliği var mı bir bilginiz var mı bu konuda? Yakında LCD tv alacağım kısmetse bu anfiyi tv içinde kullanabilir miyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: machiner.

tv.den avr.ye girerken avr.nin hangi girişine takmak gerekir,
    birde tv.den avr.ye görüntü aktarmanın mantığını biraz açıklayabilirmisin

İlk cümlendeki soruyu tam olarak anlayamadım machiner, ikinci olarak sorduğunla ilgili olarak;görüntünün tv-avr-tv şeklinde yönlendirilmesi, sahip olduğun avr'nin video dönüştürme özelliği mevcut ise anlamlıdır. Buradaki amaç, görüntü alınan kaynaktaki görüntüyü avr üzerinde dönüştürerek, tv'ye daha kaliteli olarak aktarmaktır...
  • kürsad75 bağlantı şekli olarak compositi mi yoksa componentimi tavsiye edersin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75
    Yamaha 559'da composite video to S-Video, composite video to component video, S-Video to composite video, S-Video to component video video conversion olduğuna göre sizinkinde de mutlaka vardır. Burada elde edebileceğiniz dönüştürülmüş en kaliteli görüntü component, dolayısı ile dvd playerınızı ya da uydu receiver'ınızı zaten tv'ye componentle bağlıyorsanız birşey ifade etmeyecektir. Ama compozit bağlantı kullanıyorsanız S-video ya da component dönüşüm sağlayabilirsiniz...

Cevap için teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: mastercraft

Sevgili MaGeSuKo 659 da upscaling var fakat hdmi cıkıs olmadıgı icin tvye component olarak cıkıyorsun,
    ayrıca rf62 659 uyumu nasıl? sinema ve steroda performans hakkında bilgi verirsen sevinirim selamlar

Sevgili Mastercraft henüz sinema performansını deneyemedim ve bir süre daha deneyemeyeceğim çünkü şu an bende sadece stereo olarak RF-62 var yani sistemim 5.1 değil ancak yinede stereoda olsa bir film izleyip denemeyi düşünüyorum yakınlarda. RF-62 ve yamaha uyumunu sormuşsun ancak bu cevaplaması zor bir soru uyumdan ne anladığımıza bağlı. Ben bu anfi dışında başka marka/model anfi denemediğim için bişey diyemiyorum bu konuda ama şu an bu ikili arasında bir sıkıntı gözlemlemedim

• quote:

Orjinalden alıntı: aticik

kürsad75 bağlantı şekli olarak compositi mi yoksa componentimi tavsiye edersin.

Tabiki component...
  • @kursad_75

1. soruda
    quote:

Televizyondan görüntüyü çıkıp avr'ye gireceksin.

demişsiniz ya
    avr.ye girerken avr.nin arkasında malum dünya kadar video girişi var
    hangi girişi kastediyorsunuz

sizi sıkmak istemiyorum ama 2.soruya verdiğiniz cevabı da biraz daha açabilirmisiniz acaba
  • quote:

@kursad_75

1. soruda
    quote:

Televizyondan görüntüyü çıkıp avr'ye gireceksin.

demişsiniz ya
    avr.ye girerken avr.nin arkasında malum dünya kadar video girişi var
    hangi girişi kastediyorsunuz

sizi sıkmak istemiyorum ama 2.soruya verdiğiniz cevabı da biraz daha açabilirmisiniz acaba

Giriş ve çıkışlarla ilgili yukarıda aticik'e ayrıntılı yazmıştım mac. Görüntünün dönüşümü ile ilgili olarak aşağıda vereceğim linke bir göz at. Linkteki sayfada bağlantı çeşitleri göreceksin. İşte A/V receiverlar(hepsi değil tabi), bu bağlantıları birbirine dönüştürebiliyor. Gerekirse sonra tekrar yazarsın. Bu arada neden sıkasın, hiç çekinmeden istediğin kadar sorabilirsin, bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım...

TIKLA

• Aticik,
    Yukarıda machinere yazdığım mesajda verdiğim linke bir göz atarsan, senin için de yararlı olur...
  • Kürsad verdiğin link işe yaradı ama orda anlatılanlarda araya herhangi avr girmeden olan yorumlar ve bilgiler yeralmakta.
    Ben onkyo ile tv yi birbirine HDMI ile bağladığımda herhangi bir görüntü alamamıştım aslında bu olay için şekilli bir anlatım olsa çok faydalı olacak.
  • O linki, bağlantı çeşitleri konusunda bilgilenmen için vermiştim zaten. A/V receiver-tv bağlantıları konusunda şekilli bir örnek veremem çünkü bunun için bir Onkyo 674 lazım bana. Yukarıda yazdıklarımı denediysen ve olmadı ise scart bağlantıya devam et derim. Ama genel mantığı anladıysan deneme-yanılma yöntemini kullan, netten ilgili bilgileri oku, bence sonunda başarabilirsin ki başarırsan bu birçok arkadaşa da örnek olur. İlerde senin A/V receiver'ından alırsam ozaman birşeyler yaparız
  • Öncelikle merhaba atilla abinin (aticik) tv sincde bylunan video out cıkısından onkyonun video1 in kısmına giriş yaptık ve hdmı kablo ıle tv nın hdmıgırısıne giriş yaptık ancak görüntü alamadık mecburen tv nin audio outlarından anfinin audio in kısmına girilş yaparak ses aldık tv den ve goruntuyude receıverdan scart sacart baglantıyla altın uclu olarak goruntuyu aktardık dvd yıde aynı sekılde bagladık .ben hasta oldugumdan saat 11 di sanırım dimi atilla abi pek ugrasamasık ama kafa yoruyorum hala ve anfi hakkında bilgi ediniyorum ve olayı cozucem ınsallah tılla abı bu arada sipariş ettiğin kolonlar gelsin onuda cozucem . bu arada bana ulaşmak isterseniz teknolojimagazasi@hotmail.com msn adresinden veya info@teknolojimagazasi.com mail adresinden ulasşabilirsiniz. SAYGILAR
  • herkese tesekkurler cok bılgılı arlkadaslar var ve taktır edıyorum ozellıkle kursatı saolasın arkadasım bılgıler ıcın bende bılgılerımı paylasmak ıaterım ama yogunluktan gıremıyorum ama en kısa zamanda daha fazla gırıs yapıcam saygılar
  • @kursad_75

onkyo 674 mü lazım dedin
    baba buyur 674 ün arkası

ONKYO 674 VE KLİPSCH REF-52 ALDIMMM!!!
  • yaw bu resim niye böyle küçük çıkıyor
    aşağıdaki linkte büyüğü var
    674 ün arkası
  • Aticik,
    CNET Editörünün 10/4/2006 tarihinde Onkyo tx-sr674'ün performansı hakkında yaptığı yorumları yazıyorum. Editörden 10 üzerinde 8.4 excellent not almış. Eminim hoşuna gidecektir

Onkyo tx-sr674'ün değerlendirmesinde tekli hdmi kablosu kullanmamıza imkan tanıyan Marant dv9600 dvd oynatıcı kullandık.(fiyatı 1600$). 674 ev tipi sinema ses düzeninin kapasitesini değerlendirmek için United 93 dvd kullandık. İzlenen film, fazla gerilim yaratan gösterişli özel efektlerden kaçınmaktadır. Filmin, belgese yakın stili insanı jet uçakları ve muhtelif hava kontrol kulelerinin içine koymaktadır. Ses basık olmasına rağmen sarsıcı bir gerçeklik hissi vermektedir ve film içindeki yükselen korkuyu hissedilebilir kılmaktadır. Korsanlar uçağı ele geçirince uçuş görevlilerinin ve yolcuların panik içindeki bağırışları ürkütücü. Film surround kanalları abartılı bir şekilde kullanmamasına rağmen, izleyiciye lanetli uçağın dramı neredeyse canlı bir şekilde yansımaktadır. 674 bariz berraklıkta bir deneyim yaşatmaktadır.
    674'ün HDMI'nı Dvd-Audio konumunda denemek için Led Zeppel'in " How the west was on " diskini dinledik. Ses özellikle aküstik yelpazede cd ile yansıtılamayacak sıcak ve doğal bir ayrıntı arzetti. Surround mixin canlı konser sesi çok güzel bir şekilde geri verilmiştir ve elektronik akortlar 700$'lık A/V alıcılardan beklenmeyecek özgür bir dinamik darbe ile sarsmıştır. Bas dolu, zengin ve güçlüydü. Led Zeppel'in bateristinin bütün vuruşlarını mükemmel bir şekilde yansıttı. HDMI ve altı analog kablosunu Marantz dv9600 dvd oynatıcı ile onkyo'yu bağladığımız için, iki bağlantının ses kalitesini karşılaştırdık. Farklılıklar çok büyük değildi ama onayımızı kesinlikle HDMI'ya verdik. Çünkü basın biraz daha fazla ağırlığı vardı ve surround mix'i biraz daha tutarlı ve muntazam idi. HDMI bağlantısıyla bizzat konserde bulunma hissi çok daha etkiliydi. Yalın eski stereo'da cd kalitesi de mükemmeldi. ve U2 grubunun diskiyle TX-SR674 üç boyutlu ses yelpazesi yansıttı.

• quote:

@kursad_75

onkyo 674 mü lazım dedin
    baba buyur 674 ün arkası

Video in kısmındaki sarı jaklar, diğer kaynaklardan taşıdığın görüntü girişleri içindir. Yani diyelim ki elinde bir uydu receiver ve dvd player var. Bunların arkasında da video out yazan aynı sarı jaklar vardır. İki ucu da sarı olan video kablosu alırsın iki tane. Birinci video kablosunun bir ucunu dvd playerının video out girişine, diğer ucunu A/V receiver'ın dvd video in girişine takarsın. İkinci kabloyu da uydu receiver'ın video out çıkışına ve A/V receiver'ın Video in girişlerinden herhangi birine takarsın. Şimdi biz dvd player'ın ve uydu receiver'ın görüntüsünü A/V receiver'a aktarmış olduk. Onkyo 674 A/V receiver'dan beklediğimiz bu composite görüntüleri upscale ederek(görüntüyü daha kaliteli hale getirmek diyelim basit olarak) HDMI kablo ile televizyonumuza aktarması. Onkyo 674 ile 604 arasındaki fark bu zaten. Amerika ve Avrupa'da Onkyo 674'ün tercih sebebi, bütün kaynaklardan alınan görüntüleri tek bir HDMI kablo ile televizyona aktarabilmesi. Yani kendimden örnek vereyim. Benim dvd playerım, play station 2'm var. Örneklendirmek için bir de uydu receiverım olsun. Bu üç cihazı da Onkyo 674'e bağlıyorum. 674'ü de tek bir HDMI kablo ile plazmama aktarıyorum. Onkyo 674 bu üç kaynaktan alınan farklı özellikteki görüntüleri upscale ederek bir HD görüntü kalitesine yükseltiyor.( Gerçek HD görüntü değil ama HD görüntüye yakın bir görüntü diyelim). İşte bu A/V receiver'ın meziyeti bu işte machiner. Selamlar...

• @kursad_75
    galiba yanlış anladınız
    quote:

televizyon görüntüsü, televizyon-avr-televizyon yolunu izleyecek. Çıkışlar için "out", girişler için "in" bağlantılarını kullancaksın. Televizyondan avr'ye çıkış için televizyonun video out jaklarını, avr'ye girmek için avr'nin video in çıkışlarını kullan.

demiştiniz

ben sadece tv.den gelen görüntüyü avr.de hangi girişe takacağımızı merak etmiştim
    yukardaki resimde de bunu gösterebilirmisiniz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.