Şimdi Ara

ONKYO 674 VE KLİPSCH REF-52 ALDIMMM!!! (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
5.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Danell , benim anlamadığım şey ; Samsung DLP televizyonum zaten 1080 değil bir altını destekliyor.Onkyonun 780 i 1080 yapmak gibi bir marifeti yoksa bu donanımsal problemin bana bir etkisi olmaması lazım doğrumudur?
  • Aticik,
    Yukarıda yazdığım alternatifleri deneyebildin mi? Sorun devam ediyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aticik

Danell , benim anlamadığım şey ; Samsung DLP televizyonum zaten 1080 değil bir altını destekliyor.Onkyonun 780 i 1080 yapmak gibi bir marifeti yoksa bu donanımsal problemin bana bir etkisi olmaması lazım doğrumudur?

Anladığım kadarıyla sıkıntı Onkyo'nun HDMI 1080p sinyalleri hatalı aktarmasından kaynaklanıyor ve flicker yaratıyor bu kendi içinde sinyali deinterlace(i>p) ve downscale(1080>768) eden bir tv'de bile sıkıntı yaratabilir. Bunu ancak x768 çözünürlükte bir TV'ye 1080p formatında sinyal gönderen bir PS3 bağlamış ve sıkıntıya şahit olmuş/olmamış arkadaşlar yanıtlayabilir. Yurtdışında okuduğum postlarda x768 olan TV'lerde bile flicker sorunun olduğunu yazmışlardı.

Her halikarda, eğer bu sıkıntı x768 lerde yaşanmıyorsa bile, görüntü formatı işinin interlaced yerine progressiv sinyallere meyillendiği gözönüne alınırsa receiverının ileride satın alabileceğin 1080p tv'lerle çalışmasını tercih edeceğini düşünüyorum. Yoksa her zaman PS3 üzerinden görüntünün 1080p yerine 1080i veya 720p şekilde gönderilmesi seçeneğin olacak ve bu sıkıntı ile karşılaşmayacaksın; bunun yanında bunu yaparak şu anda bu formattan faydalanabileceğin bir TV'n olmasa bile gelecekte dahi alacağın ekipmanlarda HD formatların en gelişmişi 1080pden mahrum kalacaksın.

Kim uğraşacak/olmuşken her şeyi tam olsun seçimi tamamen senin karar verebileceğin bir seçim. Çözüm alengirli birşey olsa yaptırmak risk ama bir kapasitör çıkar bir direnç değiştir gerçekten sürreel derecede basit bir uygulama, ben senin yerinde olsam yaptırırdım.

• Kürsad75 ,söylediğin şeyi bu akşam deneyeceğim. Ayrıca sana tv ye yansıyan menünün fotosunu çekeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

quote:

Orjinalden alıntı: machiner.

@kursad_75

peki görüntüyü daha kaliteli hale getirmek için bahsettiğiniz avr->tv->avr döngüsü "upconvert" bağlantı şeklimidir
    ya da şöyle sorayım bu bağlantı sadece "upconvert" özelliği olan avr.lerde mi uygulanır
    bana "tv.den gelen görüntü avr.de (674 için veya genel olarak farketmez) şu noktaya takılması gerekir" deseniz belki kafamda bişeyler canlandırmaya başlayabileceğim

Şimdi sevgili machiner,
    Bu gavurlar diyorlar ki bu A/V receiver, analog yayınları 480p'ye kadar upconver ediyormuş. Ama bunların kablolu yayını bizimki gibi bir kablo ile evin içine girer, oradan televizyona mı, yoksa bizdeki uydulardaki gibi bir receiver'ı mı var?Bunu bilmiyorum işte! Bunların kablolu yayın için kendi reciever'ları varsa, ozaman daha öncede anlattığım gibi receiver'a bağlantı yapıyorlardır. O kısmı anlamışsındır zaten. Benim daha önce, bizdeki kablolulu yayını upconvert etmek için bahsettiğim yol, yürüttüğüm bir mantıktı. Ama deneyemediğim için seni yanıltmak istemiyorum. Ama sabret, üzerinde hala çalışıyorum. Kendime göre kesin bir sonuca vardığımda yazacağım. Selamlar...

Bahsettiğiniz bağlantının çalışacağından şüpheliyim şöyleki; harici tuneriniz olmadığına göre sinyal girişi olarak rf seçip tv nin video out sinyalini a/v receiver e göndereceğiz, oradan da hdmi ile bağlantı yapıp aynı sinyali tv ye geri göndereceğiz. Eğer aynı anda iki girişi seçemezsek ( rf ve hdmi) buna imkan yok.

Kablo tv yi upscale etmenin benim bildiğim tek yolu hdmi bağlantılı dvd/hdd recorderler. Panasonic ve Philips in bir kaç modeli var, sadece kablo tv değil herhangibir analog girişi ve dvd oynatırken 1080p çözünürlüğe çıkabiliyorsunuz ancak fiyatları 1000 ytl nin üzerinde, ek olarak kablo tv nin yayın kalitesi göz önüne alındığında ne kadar upscale ederseniz edin görüntü kalitesi sınırlı kalacaktır.

• Eveeet kürsad_75 arkadaşım görüntüyü ve sesi dediğin menülerden atama yaparak aldım.Hem uydu alıcıdan hemde dvd den gelen görüntüyü upscale ettiği için görüntüde belli bir değişiklik oldu şöyleki ; renkler göz alıcı bir şekilde yoğunlaştı ve parlaklaştı.Acaba bu 1080 görüntü formatımıdır bilmiyorum.Benim hd ready dlp tv 1080 değil 740ı destekliyordu.Ama şunu söyliyeyim showroomlarda gördüğüm fullhd 1080 tv lerdeki görüntüye benzer bir görüüntü alıyorum şuan.
  • Hadi gözünaydın sevgili aticik, AV receiver'ların video özelliklerini de kullanan ya da kullanabilen sayılı bilinçli tüketicilerden biri oldun artık Çözünürlük olayına gelince, televizyonun HD Ready olduğuna göre 720p ya da 1080i destekler, dolayısı ile sen 1080i upconvert görüntü seyrediyor olmalısın. Kendine iyi bakasın, selamlar...
  • Yaw dostlar ben başka bir yere konu açmak istemedim burdan devam etsek hazırdan benimde baglantı konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    Sahip oldugum aygıtlar

1. Samsung 37R81B LCD TV (HDMI, VGA vs.. giriş imkanı mevcut)
     ONKYO 674 VE KLİPSCH REF-52 ALDIMMM!!!

2.Kenwood Marka A/V Ampli (Coaxial ve Optic Baglantı Mevcut)
    3.D-Smart Cihazı Uydu receiver Goldmaster 195000 (Optic Baglantı Mevcut)
    4.Voxline Divx Player (Coaxial ve Optic Baglantı mevcut)

Şimdi elimdeki kablolara bakalım

1. Profigold Altın Uçlu Scart Kablo
    2. Profilgold Coaxial Ses Kablosu
    3. Bandridge Optic Ses Kablosu

Şimdi kafamdaki senaryo şu beyler,

* Altın uçlu scart kablo ile uydu cihazımı scarttan LCD ye baglamayı,
    * Optic ses kablosu ile de uydu receiver imi Kenwood ampliye baglamayı ve böylece tv nin sesini kenwooddan almayı
    * Coaxial kablo ile de Divxplayerim ile Kenwood ampliyi birbirine baglamayı düşünüyorum

Sizce bu düşünce yapısında bir hata var mı
    Saygılar

• Uydu receiver'da component çıkış yoksa, scart(RGB) en iyisi eozen. Receiver'da scart girişinin üstünde ya da altında RGB ifadesi varsa sorun yok, tv'de vardır zaten. Yanlız tv'de bazı scartlar RGB destekli değildir, ona dikkat etmekte fayda var. Ses ile ilgili bağlantılarda sorun yok bence. Şu durumda sistem çalışır şıkır şıkır derim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

Uydu receiver'da component çıkış yoksa, scart(RGB) en iyisi eozen. Receiver'da scart girişinin üstünde ya da altında RGB ifadesi varsa sorun yok, tv'de vardır zaten. Yanlız tv'de bazı scartlar RGB destekli değildir, ona dikkat etmekte fayda var. Ses ile ilgili bağlantılarda sorun yok bence. Şu durumda sistem çalışır şıkır şıkır derim...

Kursad kardeşim ilgine ve cevabına teşekkür ediyorum O zaman tez vakit
    eve gidip receiver arkasına bakayım RGB için, durumdan haberdar ederim elbet.
    Saygılarımla.
  • Rica ederim eozen kardeşim. Kendine iyi bakasın, selamlar...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.