Şimdi Ara

ONKYO 674 VE KLİPSCH REF-52 ALDIMMM!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
5.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: machiner.

ben sadece tv.den gelen görüntüyü avr.de hangi girişe takacağımızı merak etmiştim
    yukardaki resimde de bunu gösterebilirmisiniz

Haftasonunda bu konuyu yerli ve yabancı sitelerde tekrar araştırdım machiner. A/V receiverlardan görüntü aktarımı ile edindiğim son bilgiler bir önceki mesajımda olduğu gibi. Onkyo 674 A/V receiver konusunda hem amerika ve avrupadaki kullanıcı yorumlarında 1080p görüntü aktarımında bazı problemler yaşandığı yazılmış. Bunun haricinde herkes A/V receiver'ından memnun. Ben de karar aşamasındayım. Aslında ben Sony 5200ES'in gelmesini bekliyorum memleketimize. Gelsin bir fiyatını göreyim. Sony mi Onkyo mu bir karar vereceğim. A/V receiver'ımı değiştirdiğimde de ilk işim bu görüntü aktarımını denemek olacak...Ozaman çok daha ayrıntılı ve resimli bir inceleme yazarım...

• @kursad_75

peki görüntüyü daha kaliteli hale getirmek için bahsettiğiniz avr->tv->avr döngüsü "upconvert" bağlantı şeklimidir
    ya da şöyle sorayım bu bağlantı sadece "upconvert" özelliği olan avr.lerde mi uygulanır

kusura bakmayın, ben hala olayın mantığını kavrayamadım
    belkide o yüzden tekrar tekrar aynı şeyleri sorup başınızı ağrıtıyorum
    bana "tv.den gelen görüntü avr.de (674 için veya genel olarak farketmez) şu noktaya takılması gerekir" deseniz belki kafamda bişeyler canlandırmaya başlayabileceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: machiner.

@kursad_75

peki görüntüyü daha kaliteli hale getirmek için bahsettiğiniz avr->tv->avr döngüsü "upconvert" bağlantı şeklimidir
    ya da şöyle sorayım bu bağlantı sadece "upconvert" özelliği olan avr.lerde mi uygulanır
    bana "tv.den gelen görüntü avr.de (674 için veya genel olarak farketmez) şu noktaya takılması gerekir" deseniz belki kafamda bişeyler canlandırmaya başlayabileceğim

Şimdi sevgili machiner,
    Bu gavurlar diyorlar ki bu A/V receiver, analog yayınları 480p'ye kadar upconver ediyormuş. Ama bunların kablolu yayını bizimki gibi bir kablo ile evin içine girer, oradan televizyona mı, yoksa bizdeki uydulardaki gibi bir receiver'ı mı var?Bunu bilmiyorum işte! Bunların kablolu yayın için kendi reciever'ları varsa, ozaman daha öncede anlattığım gibi receiver'a bağlantı yapıyorlardır. O kısmı anlamışsındır zaten. Benim daha önce, bizdeki kablolulu yayını upconvert etmek için bahsettiğim yol, yürüttüğüm bir mantıktı. Ama deneyemediğim için seni yanıltmak istemiyorum. Ama sabret, üzerinde hala çalışıyorum. Kendime göre kesin bir sonuca vardığımda yazacağım. Selamlar...

• Aticik hocam ben sözümde durdum sistemimin resimlerini yayınladım şimdi sende rf-52'nin resimlerini bekliyorum haberin olsun
  • KLIPSCH RF-52 KOMPLE HOME THEATER SYSTEM IN BİLGİLERİNİ VE RESİMLERİNİ AŞAĞIDAKİ LİNKDEN BULABİLİRSİN

http://www.klipsch.com/world/eu/en/products/details/rf-52-home-theater-system.aspx
  • Magesuko 1.5 haftadır tatildeydim yeni geldim.Teknolojimagazasından tayfunun yaptığı bağlantılar aynen duruyor hiç elleme fırsatım olmadı anfi ortalıkta duruyor,onu dolaba gömmem lazım bunları yaptıktan sonra resimleri yayınlayacağım merak etme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EAGLE HAS LANDED

KLIPSCH RF-52 KOMPLE HOME THEATER SYSTEM IN BİLGİLERİNİ VE RESİMLERİNİ AŞAĞIDAKİ LİNKDEN BULABİLİRSİN

http://www.klipsch.com/world/eu/en/products/details/rf-52-home-theater-system.aspx

Sağol dostum ama ben kullanıcı fotolarını görmek istiyorum özellikle.

Aticik hocam sabırsızlıkla bekliyorum. Bende benim sistemi 5.1 e tamamlayacağım kısmetse ama farklı serilerden komponentler alacağım yani kendi setimin center i rc-62 yerine mesela rc-52 gibi. Sizinki takım heralde?

• Dostum sub hariç takımını aldım, sub almayada niyetim yok şimdilik .Neden diye soracak olursan tek başına kolonlardan çıkan bas sesleri bana yettide arttı bile , kısık seste bile camların titrediğini hissettim.
  • Müzikte bende hiç ihtiyaç hissetmiyorum woofera ama sinema olayında gerekecek gibi. Siz sistemi sinemada da test ettiniz mi ? Bende center olarak rc-52 ve surround olarak rs-42 alacağım inşallah. Onların performansı nasıl? Özellikle center'i merak ediyorum baya cüsseli birşey evi yıkıyor olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGeSuKo -- 9 Mayıs 2007; 18:02:08 >
  • Valla dostum , benim 114 inç samsung DLP var ondaki hop. de baya iyi heralde beraber açtığım zaman ,center dan gelen sesi farkedemiyorum.Center daki ses seviyesi ayarlanabilinirmi amfiden bilmiyorum.
  • Anfiden tabiiki her hoparlörün tek tek sesini falan ayarlayabilirsiniz yalnız center'in sesini dlp ile aynı bulmanız pek mantıklı degil bir yerde birşey yanlış olmalı o dev gibi center çok güçlü. Söylediğiniz durum için aklıma gelen ilk şey eğer bir DVD koyup dolby veya DTS olarak izlerseniz tüm insan seslerinin centerda toplanması ve diğer tüm hoparlörleri bastırması lazım. Eğer gerçek 5.1 bir kayıt izlemiyorsanız sesin kısık gelmesi normal.
  • Dostum cd müzik dinlerken doğru center kuvvetli ama televizyon yayınını izlerken di benim demek istediğim
  • Tv izlerken pro logic 2 yi aktif etmeyi denediniz mi? Bu arada resimler ne zaman geliyor?
  • Ya Magesuko resim nasıl eklenir bu foruma , dosya çok büyük diyor ne yapmam lazım?
  • resim boyutunu bir resim programiyla kücültebiliriniz ya dawww.imageshack.us sitesine resimleri upload edip orada cıkan "direct link to image" de yazan linki mesajınızda [simage]...........[/simage] deki ....... olan yerlere bosluk kalmayacak sekilde yapıştırın
  • http://img488.imageshack.us/img488/2236/img2499fv0.jpg inşallah becermişimdir resim olayını magesuko !
  • Sisteminizi güle güle kullanın. Resimde gördüğüm kadarı ile center ile frontlardan bir tanesi çok yakın duruyor. Sesin kaybolma riski olabilir. Kalibrasyon ayarı muhakkak işe yarayacaktır ama sanki bir manuel müdahale gerekli gibi.

Saygılarımla.
  • Eiskent teşekkürler
    ,frontlar aynı karede çıksın diye centere yaklaştırmak zorunda kaldım, yoksa 1 mt ara var normalde
  • Selamlar ;

aticik sistemin hayırlı olsun, güle güle kullan.Bende eiskent dediğine katılıyorum.Center hoparlörü üstteki rafta piramitlerin olduğu yere koyarsan çok daha uygun olur.Azcıkta tv.'yi sola kaydırman gerekiyor

Saygılarımla.
  • Ya arkadaşlar onkyo karanlıkta kalmış resimde pek farkedilmiyor , ayrıca Kürsad-75 dvd ve uydu nun arakasının resimleri için akşam link vereceğim senden ricam en iyi bağlantı şekillerini bana gerekli kablo cinsleriyle beraber söylemendir.
    Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.