Şimdi Ara

ONKYO 674 VE KLİPSCH REF-52 ALDIMMM!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
5.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: hakbul30

Dostum yeni sistemin hayırlı olsun.
    604'de HDMI yok sandığın için 674 aldın diye üzülme.
    Onkyo 674 604'den daha üst bir modeldir. Ayrıca HDMI'ye upscale yapabilmektedir. 604ün böyle bir özelliği yok.
    Nasipse ben RF-62 lerinde eli kulağında. Bugün kargoya verecekler. Bir iki güne kadar elimde olur.
    Yalnız hoparlör kablosu içinden çıkıyor mu acaba, bilgin var mı?

hakbul30 kardeş bende RF-62 aldım hayırlı olsun yeni sistemin. Kutu içinden kablo çıkıyormu diye sormuşsun maalesef çıkmıyor. Kutu içinden siyah bir zarf çıkıyor klipsch'in tanıtım kitapçığı falan olan ve köpüklerin altına bantlanmış olarak "spike" denilen çivi gibi ve vidalı aparatlar çıkıyor. Bu spike ları hoparlörün ayaklarına monte ettiğinde halıya adeta çivileniyor ve çok sağlam duruyor tavsiye ederim. Köpüklerin sağını solunu iyi ara yanlışlıkla çöpe atma güzelim spike ları

• Tercihin için mutlu olacaksın bunu şimdiden garanti ederim. Hayırlı, uğurlu olsun.Sanırım 674'ü seçenler 604'e hiç bakmıyorlar @eozen. Ben de direk 674'yönelmiştim. Ben bağlantı için receiverı kullanmadım daha doğrusu pek anlamam bağlantı işlerinden bir de tv de hdmi yok dvi giriş var. Çevirici de bulamadım. Ancak mutlaka optic digital veya optic coaxial bağlantı seçeneği sunan bir dvd playera ihtiyacın olacak. Aksi taktirde 5+1 lale girişlerle bağlantı yaptığında hem 7,1 ses alman mümkün olmayacak hem de Dolby Digital sesi dvd çözüp anfiye gönderecek ki anfinin katkısı sadece sesi yükseltmek olacak. Anfinin kalitesini yansıtması için ve sese katkısını maximum seviyelere çıkarman için mutlakak dijital giriş şart. 2, önemli husus muhakkak hop.kalibrasyonunu verilen aparatla yapın. Gerçekten çok güzel bir şekilde surround etkisini ayarlıyor bu sistem. Ayrıca anfinin ayarlar menüsünde intel. volume diye bir bölüm var. Burada 0DB yazan sesi 12DB'le kadar artırıp cihazı gerçek performansı ile kullanabilirsiniz. Tekrar güle güle kullanın.

Saygılarımla.

• aticik arkadasim, amfinin video upconversion ozelligini dener de bizlerle paylasirsan seviniriz. hayirli olsun, gule gule kullan. bende rf-62 var. sub almasam bir muddet olurmus. o kadar kuvvetli frontlarin baslari.
  • Eren_Ramazan kardeş imzana baktımda senle ayni front ve anfiyi kullanıyoruz. Zamanı gelince bende sistemi 5.1 e tamamlamak istiyorum. Sormak istediğim RC-52 lerden surround ve subwooferindan memnun musun? Sinema performansları nasıl? Ayrıca bu ikiliyi kullanırkendikkat etmem gereken birşey varmı ya da sesi daha iyi almak için ince ayar vs?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

quote:

Orjinalden alıntı: hakbul30

Dostum yeni sistemin hayırlı olsun.
    604'de HDMI yok sandığın için 674 aldın diye üzülme.
    Onkyo 674 604'den daha üst bir modeldir. Ayrıca HDMI'ye upscale yapabilmektedir. 604ün böyle bir özelliği yok.
    Nasipse ben RF-62 lerinde eli kulağında. Bugün kargoya verecekler. Bir iki güne kadar elimde olur.
    Yalnız hoparlör kablosu içinden çıkıyor mu acaba, bilgin var mı?

hakbul30 kardeş bende RF-62 aldım hayırlı olsun yeni sistemin. Kutu içinden kablo çıkıyormu diye sormuşsun maalesef çıkmıyor. Kutu içinden siyah bir zarf çıkıyor klipsch'in tanıtım kitapçığı falan olan ve köpüklerin altına bantlanmış olarak "spike" denilen çivi gibi ve vidalı aparatlar çıkıyor. Bu spike ları hoparlörün ayaklarına monte ettiğinde halıya adeta çivileniyor ve çok sağlam duruyor tavsiye ederim. Köpüklerin sağını solunu iyi ara yanlışlıkla çöpe atma güzelim spike ları

Sağol kardeş senin de hayırlı olsun RF62lerin. Kablo çıkmayacağını tahmin ediyordum.
    Şimdi bi de internette kablo satan yer bulmam lazım.
    Bi forumda okumuştum bu modeller bas firing portu arkada olduğundan, iyi performans almak için duvarın 40-50 cm önüne yerleştirmek gerekiyormuş.
    Aklında bulunsun diye yazdım.
    Uyarın için teşekkürler.(spike

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakbul30 -- 24 Nisan 2007; 19:57:15 >

• Selamlar ;

Aticik sistemin hayırlı olsun, güle güle kullan.Sana bir tavsiyem var Pioneer DV 490 için.Senin aldığın fiyat yüksek.Ben bu dvd playeri yeni aldım ve senin verdiğin fiyattan çok daha cazip.Doğubank Dikmen'le irtibata geçersen demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.

Saygılarımla.

quote:

Orjinalden alıntı: aticik

Magesuko seninki ref-62 sen gönder resimleri :)
    Kürsat arkadaşım dvd player aynen o linkteki yani.Ne yapmam lazım oda değişecek galiba ya ...PIONEER DV 490 S/K DVD ;368 ytl bunu önerebilirmisin?

• quote:

Eren_Ramazan kardeş imzana baktımda senle ayni front ve anfiyi kullanıyoruz. Zamanı gelince bende sistemi 5.1 e tamamlamak istiyorum. Sormak istediğim RC-52 lerden surround ve subwooferindan memnun musun? Sinema performansları nasıl? Ayrıca bu ikiliyi kullanırkendikkat etmem gereken birşey varmı ya da sesi daha iyi almak için ince ayar vs?

magesuko arkadasim, sistemim yaklasik iki aydir kullaniyorum. bu benim ilk sistemim ve cok tecrubeli degilim. evi de yakinda tasiyacagim ve hop.lerin fiziksel konumlarini o zaman tam olarak oturtacagim icin isin icine biraz daha detayli sonra giricem. ilk defa amfi kullaniyorum mesela, henuz detaylarina inmedim. sadece basic setup. memnuniyete gelince. bunlarla karsilastiracak bir sisteme veya bilgiye sahip degilim. ancak muzik dinlemenin keyfine 30 yasindan sonra aldigimi soyeleyebilirim. simdiye kadar cizirti dinliyomusum. sinemada ise ROKET. cok fazla aksiyon filmi izleyemedim. ancak tasiyici 1'i seyrettim, ve muhtesem. rear'larla ilgili tek pismanligim kolonlarin bipolar olmasi. on tarafi ucgen seklinde, pek dekoratif durmuyor. simdilik bu kadar. bebegim uyanacak yoksa. kalin saglicakla.. :)

• quote:

Orjinalden alıntı: eren_ramazan
    magesuko arkadasim, sistemim yaklasik iki aydir kullaniyorum. bu benim ilk sistemim ve cok tecrubeli degilim. evi de yakinda tasiyacagim ve hop.lerin fiziksel konumlarini o zaman tam olarak oturtacagim icin isin icine biraz daha detayli sonra giricem. ilk defa amfi kullaniyorum mesela, henuz detaylarina inmedim. sadece basic setup. memnuniyete gelince. bunlarla karsilastiracak bir sisteme veya bilgiye sahip degilim. ancak muzik dinlemenin keyfine 30 yasindan sonra aldigimi soyeleyebilirim. simdiye kadar cizirti dinliyomusum. sinemada ise ROKET. cok fazla aksiyon filmi izleyemedim. ancak tasiyici 1'i seyrettim, ve muhtesem. rear'larla ilgili tek pismanligim kolonlarin bipolar olmasi. on tarafi ucgen seklinde, pek dekoratif durmuyor. simdilik bu kadar. bebegim uyanacak yoksa. kalin saglicakla.. :)

Uyduların bipolar olmasının ne gibi bir dezavantajını gördün? Sadece estetik açıdansa sorun değil ama başka bir durum varsa bilgilendirirsen sevinirim çünkü o modeli almayı düşünüyorum.

• Arkadaşlar dün eve nasıl bir heyecanla gittiğimi bilemezssiniz.Teknolojimağazasından Tayfun (kendisi çok sıcak kanlı ve yardımsever bir insan ) kolonları falan getirdi 3-4 saat malesef onları bağlaması sürdü.Bağlantı konusunda kendiside bu anfiyi çok iyi tanımadığı için biraz zorlandık.Bu arada arkadaşlar benim salon 30m2 civarı ve ref-52 leri 0db de dinlememe rağmen sub almamakla doğru yapmışım.Ayrıca ref-62 yide.Çünkü dvd de test ederken anladım ;sesi yarısına kadar bile açamadım.
    Neyse bağlantı olayına gelince HDMI kablosunu amfi ile tv arasında bağladık ama görüntü alamadık nedeninide bulamadık heralde bir bileniniz vardır.
    Ayrıntıları akşama bildiricem dün fazla kurcalayamadım lakin.
  • Görüntü için nasıl bağlantı yaptınız?
  • Kürşat , HDMI kabloyu çıkardık onun yerine avr ile tv arasında yanlış hatırlamıyorsam (okadar kablo yığını arasında inan kafam karıştı çünkü) tvye- scart avrye-üç ucu olan bir kablo vardı giren.Akşama iyice bakıp bütün bağlantıları söylerim zira video upconvert olayını merak ediyorum.
  • Bu arada kablolar nekadar pahalıymış yav, HQ marka HDMI kabloyu 48 euroydu %15 indirtebildim ancak fiyatını
  • Saol, akşam eve gidince ilk fırsatta deneyeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

Öncelikle HDMI kabloya biraz fazla vermişsin. Görüntünün avr üzerinden alınması ile ilgili genel mantığı anlatmaya çalışayım sana:
    Televizyondan görüntüyü çıkıp avr'ye gireceksin. Oradan da yine çıkış yapıp televizyona giriş yapacaksın. Yani televizyon görüntüsü, televizyon-avr-televizyon yolunu izleyecek. Çıkışlar için "out", girişler için "in" bağlantılarını kullancaksın. Televizyondan avr'ye çıkış için televizyonun video out jaklarını, avr'ye girmek için avr'nin video in çıkışlarını kullan. Görüntünün, televizyona dönüştürülüp gönderilmesi için aldığın HDMI bağlantı kablosunu avr'nin HDMI OUT çıkışına tak, diğer ucunu da televizyonun HDMI girişine tak. Mantıken bu şekilde televizyondan aldığın composit görüntülerin, avr tarafından dönüştürülerek HDMI yoluyla televizyona daha kaliteli görüntü olarak gönderilmesi lazım. Ben denedim çünkü avr'mın HDMI desteği yok. Kolay gelsin...

Bu anlattığınız bağlantı ne işe yarıyor yani hangi durumlarda kullanılmalı? Sanırım normal tv yayınlarında bir işe yaramıyordur cünkü gelen görüntü belli ama DVD falan gibi kaynaklarda mı kaliteyi artırıyor biraz bahseder misiniz?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: eren_ramazan

Uyduların bipolar olmasının ne gibi bir dezavantajını gördün? Sadece estetik açıdansa sorun değil ama başka bir durum varsa bilgilendirirsen sevinirim çünkü o modeli almayı düşünüyorum.

bi-polar olmasinin estetik tarafi haric hic bir sakincasini gormedim. oldukca memnunum. (estetikteki kaygim da su: rear'lara ayak yaptirmak oyle kullanmak pek istemiyorum, cunku salonun estetigini bozacagi kannatindeyim. duvara monte etsem ucgen bir cikinti yine kotu gorunebilir. ne yapacagimi bilemiyorum. keske rear'lari yine klipsch'in in-wall speaker ya da in-ceiling speaker'larindan alsaydim diye de dusunmuyor degilim.) dedigim gibi cok deneyimli biri degilim. benim sub'la rear'lar ayni paralelde (duvarda) ve sub'in on tarafi rear'lara bakiyor. bazen 7ch stereo modunda muzik dinledigimde veya filmlerde sanki rear'lardan da bas aliyor musum gibi geliyor. ve o bas bile o kadar kuvvetli ki. belki de yaniliyorum, o duydugum baslar sub'in baslari. yeri gelmisken soruyim: rear'lar bas verir mi (ya da teknik konusmaya calisirsam rear'lar hissedilecek sekilde alt frekanslara iner mi? yalniz sunu da soyliyim bu RC-52'ler neredeyse bir bookshelf ebatinda, eger tabi ebat onemliyse.) ya da bahsettigim Tasiyici 1 filmini seyrederken abi filmin bir sahnesinde kafede disardaki masada kahve iciyor. arkadan gelen kus sesleri o kadar net ve temiz ki anlatamam. estetik kaygin yoksa al gec derim. bir de bu hafta sonu, sistemimi hem muzikte hem filmde sub'siz olarak bir deneyecegim. zira rf-62'lerin baslari sanki yetiyormus gibi geliyor. sub'imi satmayi pek dusunmem ancak icimdeki kuskuyu gidermeliyim. saygilar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eren_ramazan -- 25 Nisan 2007; 16:54:58 >

• Sn.Kürşad75
    Bağlantılar şu şekilde yapılmış.
    Televizyon ve dvd player onkyoya ayrı ayrı kırmızı ve beyaz olmak üzere 2şer ucu olan kablolarla bağlı (sanırım bu analog stereo oluyor)
    Herhangi bir Görüntü kablosu onkyoya bağlı değil.Dvd ve uydu ayrı ayrı Tv ye scart-scart olarak bağlı.
    şimdi şu şekilde söylemiştin ;
    ''Televizyondan görüntüyü çıkıp avr'ye gireceksin. Oradan da yine çıkış yapıp televizyona giriş yapacaksın. Yani televizyon görüntüsü, televizyon-avr-televizyon yolunu izleyecek. Çıkışlar için "out", girişler için "in" bağlantılarını kullancaksın. Televizyondan avr'ye çıkış için televizyonun video out jaklarını, avr'ye girmek için avr'nin video in çıkışlarını kullan. Görüntünün, televizyona dönüştürülüp gönderilmesi için aldığın HDMI bağlantı kablosunu avr'nin HDMI OUT çıkışına tak, diğer ucunu da televizyonun HDMI girişine tak''
    1)Hdmi anladımda diğeri hangi tür kablo ile netür bir bağlantı yapmam gerek?
    2)Bu yapılacak bağlantı uydudan aldığım görüntünün kalitesini arttırırmı yoksa sadece dvd içinmi işe yarar?
    Saygılar

• @Eren_Ramazan hocam sisteminin resimlerini yollama şansın var mı? Özellikle wooferını ve uyduların duruşunu merak ettim. Birde bu RW10 wooferın performansı nasıl yani basları yumuşak mı sert ve keskin mi? Şimdilik woofer düşünmüyorum ama alırsam takım olması için yine klipsch woofer tercih ederim heralde.
  • Kablolar hakkında şöyle genel bir bilgi vereyim aticik,
    Öncelikle video görüntü, audio sestir. Kırmızı-beyaz-sarı combinasyonundan oluşan kablo çeşidi compozit kablodur. Kırmızı-beyaz sesi, sarı kablo görüntüyü iletmek için kullanılır. Dolayısı ile görüntü için sana bu kablonun sadece iki tarafı sarı olanı lazım. dvd'nin ve uydur receiver'ın video out çıkışlarından iki ucu da sarı olan kablo ile iki ayrı bağlantı yap Avr'ne. AVR'nin dvd in ve sat vcr in girişlerine takacaksın bu iki kabloyu. Böylece uydu ve dvd görüntüsünü avr'ye aktarmış olacaksın.
    Buradan sonra görüntünün avr'den televizyona hangi yol ile aktarıcağı farklı seçenekler içerir. AVR'nin özelliklerini buradan incelediğim kadarıyla(incelemek için TIKLA)
    " Composite/S-Video/component to HDMI " ibaresi var. Bu composite, S-video ve component görüntüyü HDMI olarak aktaribildiği anlamına geliyor. Yani avr'nin HDMI OUT çıkışından bir HDMI kablo ile televizyonun HDMI girişine bağlantı yaptığında daha kaliteli bir görüntü elde etmen lazım, hem dvd'den hem uydudan aldığın görüntüde. Tabi bunu denemiş değilim daha önce de söylediğimi gibi. Ama mantıken sistemin bu şekilde işlemesi lazım...

• quote:

Bu anlattığınız bağlantı ne işe yarıyor yani hangi durumlarda kullanılmalı? Sanırım normal tv yayınlarında bir işe yaramıyordur cünkü gelen görüntü belli ama DVD falan gibi kaynaklarda mı kaliteyi artırıyor biraz bahseder misiniz?

Bildiğiniz gibi şu anda normal dvd görüntülerini upscale eden dvd playerlar mevcut. Video conversion özelliği olan avr'ler de aynı şekilde görüntüleri upscale ediyorlar. Tabi bu durumda upscale özelliğe sahip bir dvd playerınız varsa video conversion bir işinize yaramaz ama uydu görüntüleri için kullanılabilir tabiki. Kablolu tv için yapılabilecek bir şey yok çünkü bunun için avr'ye anten kablonuzu direkt olarak girebilip buradan video outla tvnize bağlantı yapabilmeniz lazım. Bağlantıların nasıl yapılacağını yukarıdaki mesajda ayrıntılı yazdım. Bunlar benim araştırmalarım sonucu edindiğim bilgilerdir. Deneme şansım olmadı. Ama yine daha önce söylediğim gibi mantıken sistemin bu şekilde çalışması lazım...

• Anfi olarak elimde yamaha RX-V659 var acaba bu anfinin upscale özelliği var mı bir bilginiz var mı bu konuda? Yakında LCD tv alacağım kısmetse bu anfiyi tv içinde kullanabilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.