Şimdi Ara

Onkyo TX-NR676 - Sony STR- DN1080 - Denon AVR-X2400 - Pioneer VSX-832. Hangisini almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
1.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Açıkçası burada yazılan birçok yorumu okudum ve ürünler konusunda ufak tefek bilgi sahibi sayılırım. Öncelikle alıcıyı kullanacağım odanın büyüklüğünü yazayım. Tüm ses ekipmanını kullanacağım odanın büyüklüğü maksimum 12 metrekare, hatta daha küçük bile olabilir. Niyetim kısık sesle dahi olsa kaliteli ses alabilmek. Kararsız kaldığım modeller ise aşağıda. Bazılarının artı ve eksilerini de yazacağım. Kıymetli bilgilerinizi aktarırsanız çok mutlu olurum. Teşekkür ederim şimdiden.

1- Onkyo TX-NR676 : İkinci elde uygun fiyata bulabiliyorum. Atmos destekli. Bu model için değil ama sanki Onkyo'dan yana HDMI portlarının Digiturk ya da D-Smart'ın dandik alıcıları yüzünden cortladığına (bu terimi şimdi uydurdum) dair söylemler var. Açıkçası 12 metrekarelik bir alan için nasıl bir seçim olur ya da aranızda kullanan var mı?

2- Sony STR-DN1080 : Aslında bu konunun tek cevabı var o da belki Sony ama 3 bin liralık fiyatı ile "acaba bu modeli almaya gerek var mı?" sorusunu sorduruyor bana. Yoksa var olan tüm incelemelerde Sony tüm rakiplerini geride bırakıyor.

3- Denon AVR-X2400 : Hemen hemen üstteki iki modelin muadili sayılan bir model sanırım. 2200 lira aralığında ikinci eli bulunabiliyor. Sizce Onkyo mu Denon mu?

4- Pioneer VSX-832 : İçlerinde en güçsüz ve simple olanı bu sanırım. Fiyatı uygun bir de 12 metrekarelik bi alanda yeterli gibi duruyor kağıt üzerinde. Acaba bu büyüklükte bir odada hiç maceraya girmeden tercih edilebilir mi?

Süreceğim hoparlörler konusunda da kararsızım. % 90 sinema, % 10 oranında da müzik maksatlı kullanırım. Öncelikli olarak front Dali Zensor 3 almak niyetindeyim. Sizce başka bir bookshelf mi bakmalı mıyım? Ayrıca Polk Audio'nun da TL1600 serisi dikkatimi çekiyor, TL1600 serisi iyi bir tercih olabilir mi?

Özellikle bu yazdığım cihazları kullananlar yorum yaparsa çok sevinirim, tekrar değerli yorumlarınız için teşekkürler.
    Sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utopia34 -- 12 Şubat 2018; 9:31:30 >

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Yavuz Bey merhaba.
    Kullandınız mu bu ürünü? Ayrıca Türkiye'ye gönderimi yok görünüyor. Bir de neden bu ürünü önerdiğinizi öğrenebilir miyim? Saygılar.
  • utopia34 U kullanıcısına yanıt
    rx-v781 kullanıyorum . bunun bir üst modeli ama 1 sene önceki modeli.

eksiksiz bir cihaz ses kaliteside çok çok iyi . Fiyatıda uygun görünce önerme gereği duydum . Gönderim yapılıyor satın alma işlemine devam edince göreceksiniz . Bende amazon.de den almıştım .
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Açıkçası daha düşük fiyatlı bir ürüne mi baksam diye düşünüyordum. Yine de teşekkür ederim cevabınız için.
  • merhaba bende onkyo denon ve sony arasında cok gıdıp geldım . bugun ıtıbarı ıle araştırmalarım sonucu denon x2400 aldım. burda sunu belırteyım sıze sadece receıver almak ıle bıtmıyor . komle hoparlorlere en az 1000 euro ayırmanınz lazım kı alacağınız receıver hakkını versın. onlere kule tıpı alıp eğer extra subwoferalmıcaksanız yanlarında basları olan bır hop takımı alıp arkayıda raf tıfı hoparlor almak daha akıllıca . olay tamamen butce meselesı . buna gore bır receıver secmenızde fayda var dıye dusunuyorum.
    eğer sadece atmos desteklı bır hoparlor 200 kusur eur bunları goz onunde bulundurun ve oyle alın .

umarım bırazcıkta olsa anlaabılmışımdır derdımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CuneytBora

merhaba bende onkyo denon ve sony arasında cok gıdıp geldım . bugun ıtıbarı ıle araştırmalarım sonucu denon x2400 aldım. burda sunu belırteyım sıze sadece receıver almak ıle bıtmıyor . komle hoparlorlere en az 1000 euro ayırmanınz lazım kı alacağınız receıver hakkını versın. onlere kule tıpı alıp eğer extra subwoferalmıcaksanız yanlarında basları olan bır hop takımı alıp arkayıda raf tıfı hoparlor almak daha akıllıca . olay tamamen butce meselesı . buna gore bır receıver secmenızde fayda var dıye dusunuyorum.
    eğer sadece atmos desteklı bır hoparlor 200 kusur eur bunları goz onunde bulundurun ve oyle alın .

umarım bırazcıkta olsa anlaabılmışımdır derdımı.

Merhaba. Ben de seçimimi Sony DN1080'den yana gerçekleştirdim. Odam maks. 13-14 metrekare bi alan olduğundan önlere Heco 302, arkalara Polk Audio T15 kullandım ve center siparişim de yolda. Şimdilik subwooferim yok ama onu da en kısa zamanda halledeceğim sanırım. Benim ilk dikkatimi çeken şey şu oldu; tiz seslerden yana bir eksiklik var sanki? Daha çok bas ağırlıklı bir sonuç var gibi geliyor bana film izlerken ya da müzik dinlerken. Teşekkür ederim bu arada cevabınız için.

• utopia34 U kullanıcısına yanıt
    neden farklı hoparlör markaları tercih ettiniz? Keşke tüm takım POLK olsaydı
  • farklı hoparlor kullanmanız farklı frekanslarda farklı tını almanıza sebebıyet verecektır. subwofer olarak sony cs9 bır bakın ıstersenız fıyatına gore ıyıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

neden farklı hoparlör markaları tercih ettiniz? Keşke tüm takım POLK olsaydı

Hocam selamlar, aslında arkalara Heco 202 bakmıştım ama bi türlü 2. el bulamayınca Amazon'dan T15 siparişi vermiş bulundum. Muhtemelen önümüzdeki hafta elimde olacak. Belki onları satıp 202 sıfır alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CuneytBora

farklı hoparlor kullanmanız farklı frekanslarda farklı tını almanıza sebebıyet verecektır. subwofer olarak sony cs9 bır bakın ıstersenız fıyatına gore ıyıdır.

Haklısınız hocam, vermiş olduğunuz bilgiyi dikkate alacağım. Bu arada Sony konusunda da hemfikirim. Gayet olumlu yorumlar var CS9 ile ilgili.
  • Selamlar

Vsx 832 aldim. Henuz kurulum yapamadim cunku ses sistemini bekliyorum. Kablolarini ve bananalarini da aldim. Ses sistemi olarak canton 135 siparis ettim. Henuz gelmedi. Gelince kuracagim. Sistemi salona koyacagim. Salon 22 m2. Bakalim nasil olacak. Butcem az oldugu icin bu iki ekipman ile baslamis bulunmaktayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.