Şimdi Ara

opel vectra 95 2.0 gls

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
12.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    daha önceden tempra 1.6 sxa 1994 model aracım vardı ve tempranın arızalarından bıktım yerine onu satıp 95 opel vectra 2.0 i gls aldım
    sizce memnun olurmuyum ve fiyat aralığı bildiğiniz kadarıyla ne civarlardadır
    bu arada aldığım opel 210.000 km de değişen boya yok orjinal ve yürürü motoru güzel bi araba
    beyaz renkli
    ve bu arabaya tüp taktırmayı düşünüyorum bu enjeksiyon motor ama normal tüpler oluyormuş nasıl olursizce
    teşekkür ederim
    zaten bir tane daha opelim var şu anda ondan memnun olduğum için bunu aldım
    1998 opel vectra 2.0 i cd 16v

• Aldığın araba temizse, elindeki 98 vectradan daha fazla sürüş keyfi verecektir sana.

mikserli sistemler o arabalarda hava filtresininin borularında patlamaya neden oluyor. o yüzden sıralı sistem taktırmanı öneririm. O araçlara en uygun marka da zavolli'dir.
  • teşekkürler arkadaşım ilgilendiğin için teşekkürler
    bu araçlara internette fiyatlarına baktım temizleri 12 13 milyar ediyo acaba gerçekten bu fiyatlara alınıp satılıyormu yani beno kadar yükseğe almadım bu arabayı ve benim araba temiz baya üst sınıf diyebilirim
    bir de bi konu daha sormak isterim zavolli marka tüpleri kaça bulma ihtimalimiz vardır acaba uygun şekilde
  • 95 opel vectra 12-13 eder diyenler kim bilmiyorum ama dilin kemiği yok herkes bir fiyat yazabiliyor.
    bildiğim kadarı ile 97 model yeni kasa opel fiyatları 12 milyar sizin 95 model arabanızın edeceği maksimum fiyat 9 milyar kaldı ki araba 200 bin kliometrenin üstünde yani muhtemelen siz son kullanıcı olursunuz. Sıralı LPg fiyatları 1.5 milyardan başlıyor ama diğer sistem de ucuz ve arkadaşın dediği gibi hava filtresinin patlamasına sebep oluyor. Bir kaç arkadaşın başına geldi fakat sonuçta 1,5 milyar ve 500 milyon arada 1 milyar fark var .
  • yani arada bir milyar ar diye ucuzunu alsak iyi yapmış olurmuyuz acaba
    yada pahalısına gerek varmı
    birde bu km hakkında 200 bin opel için bildiğim kadarıyla yarı demektir herhangi bir araba olsa elde kalabilir fakat opel de km 450 500 yapar ama dikkatli binersen 600 bile yapar çünkü alman motor güçlü benim bildiğim ama yine de tam biliyorum diyemem
    fiyat konusunda da haklı olabilirsin doğrudur
  • Arkadaşın aldığı vectra A, üretildiği dönemde bütün otoritelerden tam not almış bir araba olup, kendisinden 2-3 yaş küçük Vectra B'lere tercih edilmektedir. Çünkü 2000 yılında vectra B2 dediğimiz makyajlı kasa çıkana kadarki vectralar sıklıkla elektronik arıza vermektedir, yol tutuşları A'ya göre daha kötüdür, bir HB araba gibi arka tekerlerden yol sesi alırlar ve iç mekandaki plastik kalitesi daha kötüdür. 12 yaşındaki bir vectra A'nın içinde tık ses yokken, 6-7 yaşındaki Vectra B'lerin içinden gacır gucur sesler gelir. Bu yüzden Vectra A'nın abs, airbag, yol bilgisayarı, elektrikli-ısıtmalı aynalar içeren donanımlı versiyonları (GT ve CD) kendisinden 2-3 yaş küçük ve yeni bir kasaya sahip vectralardan daha çok para etmektedir. Bugün temiz bir CD veya GT rahatlıkla 12 milyar eder. Temiz bir GLS'de 10 milyar eder. 10 küsür yaşındaki bir arabaya 10 milyar verilir mi derseniz, 2000 model bir palioya 10 milyar, 2001 doğana 12 milyar vermektense 95 vectraya 10 milyar verir keyifle binerim. Zaten bu arabalara bu paraları bilen verir. Bilmeyen 2000 motor ve 10 yaşında araba diyip kaçar.

Zavolli marka tüpü biz 3 aylık bir araştırmanın sonunda 1.800 YTL'ye taktırdık. Bizimki 95 CD ve otomatik olmasına rağmen sakin kullanımda şehir içi 155 bin lira, şehir dışı 100 bin lira civarı yakıyor.

Teknik verileri de burada:http://silverstone.fortunecity.com/stirling/76/vectra/#1993-1995 (GLS için C20NE kısmına bakın).

• 2000 motor bir araba su yaksa ancak 100 lira yakar sanırım bir hesap hatası var.
  • Valla şehir içi 11 lt, şehir dışı da 100-110 km hızla ve klima açık gidilince 7 lt. lpg yakıyor.

1 lt. aygaz euro lpg = 1,42 YTL = 1.420.000 TL hesabıyla,

11 lt x 1.420.000 TL / 100 km = 156.200 TL şehir içi,

7 lt x 1.420.000 TL / 100 km = 99.400 TL şehir dışı oluyor.

Görüldüğü üzere hesapta bi yanlışlık yok ve bu 2.0 lt. otomatik şanzımanlı bir araç. Sürüş keyfi, aracın dinamiği, limitleri ve güvenliği de ona göre. Yıllık vergisi de 270 YTL. Sırf ekonomi olsun diye, dandik bir multijet palioya dünyanın parasını gömmeye gerek yok yani.

2.0 motor benzini içer şeklindeki yaklaşım bir şehir efsanesi. Kağıt üzerindeki teknik veriler karşılaştırıldığında bile 2.0 motorlu ortalama bir araç, 1.6 motorlu ortalama bir araçtan şehir içinde 100 km.de en fazla 1 - 1,5 lt. fazla yakar, şehir dışında aynı yakar. Bu test şartları için geçerlidir. Türkiye gibi dağı bayırı bol olan bir ülkede, 1.6 motorlu araç, 2.0 motorlu bir araçtan daha fazla zorlanacağı için 2.0 ile başa baş yakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avdr -- 23 Kasım 2006; 17:38:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kral_akrep

yani arada bir milyar ar diye ucuzunu alsak iyi yapmış olurmuyuz acaba
    yada pahalısına gerek varmı
    birde bu km hakkında 200 bin opel için bildiğim kadarıyla yarı demektir herhangi bir araba olsa elde kalabilir fakat opel de km 450 500 yapar ama dikkatli binersen 600 bile yapar çünkü alman motor güçlü benim bildiğim ama yine de tam biliyorum diyemem
    fiyat konusunda da haklı olabilirsin doğrudur

Ne kadar binmeyi düşünüyorsun bilmiyorum ama, 1800 YTL'ye taktıracağın sistemi 12.000 km.de amorti ediyorsun zaten. Mikserli ucuz sistem taktırırsan çok arıza çıkarır, astarı yüzünden pahalıya gelir. Zavolliyi önerdim çünkü biliyorsun sıralı sistemler aracın orjinal ECU'su ile bağlantılı çalışıyor. Opellerin ECU yazılımı ile zavollinin kendi yazılımı iyi uyum sağlıyor. Diğer markalarda zaman zaman uyumsuzluk yapıyor ve gösterge tablosundaki motor arıza ışığı yanıyor. Yalnız, lpg'de güç kaybı yaşamaman için bujilerin ve buji kablolarının orjinal parça olması gerekiyor. Bir de aracı serviste Tech1 cihazına bağlatıp rölanti devrini 100 rpm arttırırsan boştayken titreme yapmasının önüne geçmiş olursun. Bunları yaparsan ses ve güç olarak benzinliden hiçbir farkı kalmaz.

Geçen sene serviste 91 model 1.8 karbüratörlü vectra gördüm. 425 bindeydi ve hala motor yapılmamıştı. Senin araba da geçmişi iyiyse en az o kadar yapar. Lpg motora zararlı falan diyorlar ama geçen bir fiat siena taksiye bindim, 2001 model - 350.000 km.deydi ve sıfırdan beri lpg ile kulanılmış. Motoru hala iyi durumdaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avdr -- 23 Kasım 2006; 17:56:55 >

• AVDR Sana katılmamak elde değil bende 2 senelik bir opel vectra 2.0 CD ecotec motorlu araç kullanıyorum bu gls nin yanında aracı uzun yolda dağ taş demeden sürdüm ve hala kullanıyorum yakıt durumu sıfır 1.6 benzinli ford focus kadar yakıyor test verileri ve araç sahiblerinin testleri sonucu bu fikri buldum ben hiç rahatsız değilim yakıtından
    ancak tüplü olduğunda satışı biraz daha kolay oluyor sanırım o yüzden tüp taktırmayı düşünüyorum dediğin gibi da zavolli araştırıp 1800 ytl verecem ve taktıracam
    sizin fikirlerinizi duyunca gls aracı aldığıma da sevindim demkki iyi birtercih yapmışım
  • Arkadaslar bendede 2002 yılında 94 vectra 1.8 s AC vardı. araçtan LPG taktırana kadar çok memnundum. 2000 senesinde taktırdğım lpg başıma açmadığı dert kalmadı. bide antifirizsiz kullanım sonucu su dolaşan aksamın neredeyse hepsini orjinali ile değiştim taktırığım lpg ucuz olduğu için (emmegas mıydı neydi ) çok sorun yaşattı sabahları çalışmamalar falan filan. bence benzinde kullan daha iyi ama son sistem lpgler gayet iyiymiş. saygılar.
  • bende 95 model 2.0 i gls aldım arabadan memnunumda elektrik arızası var
    1.farlar bi uzuna bi kısya donusuyo

2.govde de ışık yok klkima dugmesinde falan

sizde de bu govde sorunu var mı yoksa benimkindemi bişey var
  • Seninkinde bişey vardır. Sigorta kutusuna bi bak bakalım, içeride hiçbir lamba yanmıyorsa, sigortası atmış olabilir. Farların uzun kısa yapması da ya sigortadan ya kablolardan kaynaklanır. İyi bir özel servise götür arabanı bi baksınlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.