Şimdi Ara

Optik ses çıkışlı ve firewire girişli laptop tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Profesyonel müzik sistemine bağlamak için bir laptop arıyorum. Amacım yüksek kalitede müzik dinlemek. Aslında profesyonel bir ses kartı da almayı düşünüyorum (TC Electronics Konnect 6) kayıt vs yapmak için. Firewire portu bu nedenle lazım.

Hiç bir sitede bu tür giriş-çıkışları arama seçenekleri arasında göremiyorum bu nedenle sizlere sormayı uygun gördüm.

Kriterlere gelince, fiyat 2500 liraya kadar olabilir, mac istemiyorum, marka takıntım yok ama dell önceliğim olur, USB3.0 portu barındırsa çok işime yarar (arşivlerim USB3.0 disklerde), oyun oynamak gibi bir derdim yok o nedenle ekran kartı çok önemli değil. işlemci i5 üstü olmalı.

Optik çıkış ile firewire birlikte bulunamayacaksa, optik çıkıştan feragat edip yalnız firewire portu olan bir model tercih ederim.

Tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: avnenger

Profesyonel müzik sistemine bağlamak için bir laptop arıyorum. Amacım yüksek kalitede müzik dinlemek. Aslında profesyonel bir ses kartı da almayı düşünüyorum (TC Electronics Konnect 6) kayıt vs yapmak için. Firewire portu bu nedenle lazım.

Hiç bir sitede bu tür giriş-çıkışları arama seçenekleri arasında göremiyorum bu nedenle sizlere sormayı uygun gördüm.

Kriterlere gelince, fiyat 2500 liraya kadar olabilir, mac istemiyorum, marka takıntım yok ama dell önceliğim olur, USB3.0 portu barındırsa çok işime yarar (arşivlerim USB3.0 disklerde), oyun oynamak gibi bir derdim yok o nedenle ekran kartı çok önemli değil. işlemci i5 üstü olmalı.

Optik çıkış ile firewire birlikte bulunamayacaksa, optik çıkıştan feragat edip yalnız firewire portu olan bir model tercih ederim.

sene 2013 hala cevap yok yazık benim laptop'da optik çıkış yok Z-5500'ü en uygun fiyatda nasıl bağlarım laptop'a beyler ??

• Ben rastlasam cevap verirdim.Fireware çıkışı video kameralardan direkt görüntü aktarım özelliği sağlar bunlarda yakalama kartları dahilidir eğer yoksa harici capture (yakalama) kartı kullanmak gerekir,optik ses çıkışıysa diğer bir adıyla spdif çıkışı ses sinema sistemlerini direkt çalıştırmak için gerekli bir aparat ama her iki çıkışında normal fiyata seviyesinde bulunduğu bir leptop bulmak zor,direkt leptopla alakalı yapacağınız bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavili

quote:

Orijinalden alıntı: avnenger

Profesyonel müzik sistemine bağlamak için bir laptop arıyorum. Amacım yüksek kalitede müzik dinlemek. Aslında profesyonel bir ses kartı da almayı düşünüyorum (TC Electronics Konnect 6) kayıt vs yapmak için. Firewire portu bu nedenle lazım.

sene 2013 hala cevap yok yazık benim laptop'da optik çıkış yok Z-5500'ü en uygun fiyatda nasıl bağlarım laptop'a beyler ??

Ben araştırmalarım sonucu bir kaç laptop buldum o dönemde, çoğu üretici yazmıyor özellik olarak fakat optik çıkış bulunan baya model var. Kulaklık çıkışı ile optik çıkışı ortak kullanıyor laptoplar genel olarak. Eğer kulaklık çıkışında kırmızı bir ışık var ise, TOSLINK kablonun ucuna ufak bir aparat takarak 3.5" jack a uyumlu hale getirerek kullanabilirsiniz.

Onun dışında eğer bu imkan yok ise, ugun fiyatlı bir çözüm olarak şu opsiyonu değerlendirebilirsiniz, bunun tek sorunu da harici bir ünitenin varlığı.http://dx.com/p/external-5-1-channel-usb-2-0-optical-fiber-sound-card-audio-adapter-48213

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.