Şimdi Ara

Otomobil motosikletden daha tehlikelidir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Düşünecek olursak motosiklet denildiğinde ölüm kaza aklıllara geliyor. 2012 yılının kazalarına ilişki bir belgeye rastladım ve bu başlığı açmamda etkili oldu. Sizlerinde düşüncesini merak ediyorum bu konuyla alakalı.

Buyrun link budur.http://www.tofed.org.tr/wp-content/uploads/2012/06/tarama0003.pdf

• tabi daha tehlikeli çünkü motorsiklet kazalarının %90 ı otomobiller yüzünden oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sonucu nasıl çıkardınız ? bence motosiklet daha tehlikeli ve aynı şartlarda oluşan kazalarda ölüm riski otomobile göre daha yüksek.
  • şöyle ki yukarıda yaşanan kazalar ölüm ve yaralanma sayıları verilmiş bu verilere göre daha güvenli diyorum. Sonuçta siz 90 la giderken arabayla bile olsa karşıdan gelen tıra çarptığınızda aynı sonucu alıyorsunuz.
  • 8.342.000 otomobile göre, 2.571.000 motosiklete oranla motosikletler daha risklidir diye söylemek yanlış olur, motosiklet kullanımı itibari ile tabiki daha tehlikelidir, kaldıki, 436 kişi otomobil kazalarında hayatını kaybetmiş, 61 kişide motosiklet kazalarında hayatına kaybetmiştir, bu oran motor ve otomobil oranına göre neredeyse eşit denebilir, ama motosiklet, bilinçsiz kullanılırsa, ekipmansız kullanılırsa maalesef hata kabul etmez...
  • Haklısınız bilinçsiz kullanım ve hataları affetmez. Benim amacım genel yargıyı kırmak sadece :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2AF3R

Haklısınız bilinçsiz kullanım ve hataları affetmez. Benim amacım genel yargıyı kırmak sadece :)

motosikletin ön yargısını maalesef kıramazsınız, herzaman kafes içerisinde seyahat daha güvenlidir herkesin gözünde, o yüzden, tehlikeli diyenlere, dikkat ediyoruz elimizden geldiğince diyorum geçiyorum... :)
  • Avrupada kaza sayısına göre ölüm oranı türkiyeden fazla. Motosiklette ise tam tersi. Zaten kazaların genelini otomobil yapar yada sebeb olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tehlike durumu kazanın nasıl olduğuna göre değişir.

Örn:

İlk videoda alınan hasar daha fazladır.

• Tamam bizde inandık :)
  • 2 teker üstünde gitmek var 4 teker üstünde gitmek var.. Bence aynı dikkat gösterildiği zaman motorsiklet daha tehlikeli
  • otomobil kazalarında cam, motor tehlikesi var ama mtorbsiklet kazalarında sadece bedeni kurtarman yeterli oluyor
  • motosiklette en ufak bir kazada vücudundaki kemiklerden bazıları kırabilir ama arabada ufak bir kazada sadece araba zarar görür genede motosiklet zevki bir başka oluyor çok az yakmasıda cabası.
  • Motorun affı yok. Tabi ölüm gelecekse çok acaip şekillerde gelebiliyor, mesela son model audisi içinde giderken kadının kafasına karşı şeritten gelen kamyondan fırlayan tuğla vurabiliyor.

Bu istisnai durumlar dışında ufak kazalarda araba içindeki vatandaş sadece arabasına üzülürken sen motordan düşünce kesin bir sakatlık, ezilme tehlikesi, ölüm tehlikesi geçiriyorsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.