Şimdi Ara

Otomotiv sektörü 2019 da daralmaya devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
3.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.sozcu.com.tr/2019/otomotiv/iste-2018-yili-otomotiv-sektoru-degerlendirmesi-3019294/
    Tamam sektör daraliyor ama sürekli sanki kendi işimiz batıyormus gibi üreticinin ve bayinin derdi bizi gerecekmis gibi başlık atılıyor anlamıyorum. Ekonomi kötü evet ve üzülüyoruz. Ama sektör kar ettiğinde bize madalya vermedi. Zarar edince hadi hepimiz uzulelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

Enflasyon düşükken,yüzde 11 geçen temmuzda almışlardı bu yüzde 11 in üzerine bir daha yüzde 10 aldılar bu ocakta, zamlı fiyatın üzerinden hesaplayınca yüzde 26 yı bile geçiyor,birde bu önümüzdeki temmuz ayında alacaklar,ayrıca refah payını saymıyorum.
    lanet olsun...
    Kaç aldın son KPSS den ? Hiç mi umut yok?
    olay memur maaş tartışmasına dönmüş ,, arkadaşlar bu ülkede üst %20 lik kesim hariç hepimiz fakiriz, şimdi size bunu ispat edicem ,,, amerikadaki market,giyim kuşam fiyatlarını takip ediyorum, fiyatları 5-6 ile çarptınmı bizdeki fiyatlara geliyor, örneğin bonfile 12 dolar, bizde de 60-70 civarı ,,, ama iş maaş hesaplamaya gelince 5 le çarpmıyorsun, orda doktor 15bin dolar kazanır, bizde 10bin tl,yani 1855 dolar, yani gözünüze batan doktor maaşı amerikadaki meslektaşının neredeyse onda biri, üstelik orda adamlar günde en fazla 20 hasta bakar, bizde 100 hasta bakan az hasta bakmış oluyor ,,,orda burger kingde çalışan vasıfsız bir insan en az 2000 dolar kazanır, orda bir lise mezununun refah düzeyi bizdeki bir uzman doktordan fazla,,, yani bizde fiyatlar dolar, maaşlar türk lirası
    quote:

yav he he daralıyor, c sınıfı 160 binlik araçlar memurlar tarafından kapışılıyor,özel sektör 8000 tl ile aylık araç kiralıyor sonra 50 bin düşünce sektör daralıyor,o kadar daralsın artık.
    Kasım ve aralıkta memurların yaşattığı izdahamı hep beraber gördük,güya millette para yok,birde bu yetmezmiş gibi devlet gitti yüzde 26 zam yaptı memurlara...
    hala da ağlıyor herkes...
    Ne memur düşmanlığıymış . Memurlar kan ağlıyor ne araba alması.

Not: memur değilim .
  • Evet ben de bu konu için girdim foruma . Pazar daha da daralarak 500 binlerde kalacak .
  • yav he he daralıyor, c sınıfı 160 binlik araçlar memurlar tarafından kapışılıyor,özel sektör 8000 tl ile aylık araç kiralıyor sonra 50 bin düşünce sektör daralıyor,o kadar daralsın artık.
    Kasım ve aralıkta memurların yaşattığı izdahamı hep beraber gördük,güya millette para yok,birde bu yetmezmiş gibi devlet gitti yüzde 26 zam yaptı memurlara...
  • Malvolorne kullanıcısına yanıt
    %26 mı???
    Kasımda %42, aralıkta %43 düşmüş. Bu mu izdiham?
  • quote:

yav he he daralıyor, c sınıfı 160 binlik araçlar memurlar tarafından kapışılıyor,özel sektör 8000 tl ile aylık araç kiralıyor sonra 50 bin düşünce sektör daralıyor,o kadar daralsın artık.
    Ne memur düşmanlığıymış . Memurlar kan ağlıyor ne araba alması.

Not: memur değilim .
    en tepedekini saymazsak hangi memurmuş o %26 zam alan? Bana o kadar zam yaptı da benim haberim olmadı herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 7 Ocak 2019; 22:15:14 >
  • Ancak 400k satarlar. Kur artarsa daha da düşer.
  • %26 zam asgari ücretlilere yapıldı.(Ki fazlasıyla hakediyorlar)Memura benim bildiğim %10 yapıldı.Ama bir sürü şeye %50-60 hatta %100 zam geldiği için bir b...ka yaramıyor açıkçası.
  • quote:

Nickinin ilk harfleri ile uyumlu mesaj. Memurlara yüzde 10.40 zam yapıldı daha bunu bilmiyorsun
  • 200 bin bile satamazlar umarım. Kaç yıldır şu saçma ötv kalksın diye millet uğraşıyor, tek adım atmadılar.

Başkasının otomobilini getirip sattılar. Katkı sıfır.

Getirin bakalım sivil ithalat, distributorden araba alan kalacakmı...
  • Enflasyon düşükken,yüzde 11 geçen temmuzda almışlardı bu yüzde 11 in üzerine bir daha yüzde 10 aldılar bu ocakta, zamlı fiyatın üzerinden hesaplayınca yüzde 26 yı bile geçiyor,birde bu önümüzdeki temmuz ayında alacaklar,ayrıca refah payını saymıyorum.
    lanet olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 7 Ocak 2019; 22:34:53 >
  • quote:

Enflasyon düşükken,yüzde 11 geçen temmuzda almışlardı bu yüzde 11 in üzerine bir daha yüzde 10 aldılar bu ocakta, zamlı fiyatın üzerinden hesaplayınca yüzde 26 yı bile geçiyor,birde bu önümüzdeki temmuz ayında alacaklar,ayrıca refah payını saymıyorum.
    lanet olsun...
    Kaç aldın son KPSS den ? Hiç mi umut yok?
  • Konu memur düşmanlığına döndü. Memur değilim ama herkes çok kazansın isterim. kaliteli yaşam herkesin hakkı.ama biz birbirimizi yerken patronlar kar derdinde. İşler kötü giderse ama zarar hepimizin.
  • Başka bir konu ise nerdeyse iki üç yıldır sektör satış temsilcileri insanları bu fiyata bir daha bu arabayı alamazsın diyerek kandırıyor. Hemen her zaman fiyatlar fazla da olsa mutlaka süper bir alim fırsatı algısı yaratılıyor. Bu yılda böyle fırsatlar olacaktır. Önce zam sonra zamdan indirim ve alım fırsatları 😀(yersen)
  • olay memur maaş tartışmasına dönmüş ,, arkadaşlar bu ülkede üst %20 lik kesim hariç hepimiz fakiriz, şimdi size bunu ispat edicem ,,, amerikadaki market,giyim kuşam fiyatlarını takip ediyorum, fiyatları 5-6 ile çarptınmı bizdeki fiyatlara geliyor, örneğin bonfile 12 dolar, bizde de 60-70 civarı ,,, ama iş maaş hesaplamaya gelince 5 le çarpmıyorsun, orda doktor 15bin dolar kazanır, bizde 10bin tl,yani 1855 dolar, yani gözünüze batan doktor maaşı amerikadaki meslektaşının neredeyse onda biri, üstelik orda adamlar günde en fazla 20 hasta bakar, bizde 100 hasta bakan az hasta bakmış oluyor ,,,orda burger kingde çalışan vasıfsız bir insan en az 2000 dolar kazanır, orda bir lise mezununun refah düzeyi bizdeki bir uzman doktordan fazla,,, yani bizde fiyatlar dolar, maaşlar türk lirası
  • memurlara çok yüklenilmiş zenginler diye... Ben de 10 yıldır memurum ancak hiçbir ay rahat geçinebildiğimi hatırlamıyorum. Bu nasıl zenginlik çözemedim
  • Özel şirket çalışanı olarak ben %4 zam aldım üstelik maaşım en düşük memur maaşındanda daha düşük.Olaya bu pencereden bakmamak lazım işçisi,memuru hepimiz aynı gemideyiz yapılan her türlü zamdan hepimiz etkileniyoruz.
  • 2017 yılı ile kıyaslandığında (956.194) yüzde 35,06'lık küçülme yaşayan Türk otomobil ve hafif ticari sektörü daralmaya devam ediyor. Sadece 2018 yılının Aralık ayında geçtiğimiz seneye oranla %43 azalma yaşayan otomobil ve hafif ticari araç pazarı, yılın 12. ayında sadece 77.706 adet satışa sahne oldu.

Çalıştığım özel şirket iki yılda bir tüm araç filosunu (kiralık)sıfır araç olarak yenilerdi,bu sene araçlar ortalama 100bim km devirdiği halde yenileyemedi ve aynı araçlarla 2 yıl daha devam dedi ve öyle kiralama yaptı tabii daha uygun fiyata...
  • Daralsa nolur vw nin çokta umrunda sanki türkiyede 10 bin araç az satmış veya başka bir markanın.Olan yine bize oluyor zararlı çıkan türk halkı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.