Şimdi Ara

ÖTV KALKIYOR mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
9.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satacak bir şey kalmadığı için sağlık sistemi özel işletmelere devrediliyor. Yargıya başvursanız " gider avansı" ödersiniz, size verilen adalet hizmetinin karşılığı peşinen ve fazlasıyla alınır (deneyin isterseniz) . Temel devlet faaliyetlerinin tamamı özel kuruluşlara devredildi. Bürokrasinin tek gelir kaynağı kamu malı satışı ve vergi . Ötv nin kalkmasını bu şartlarda rüyanızda bile görmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 10 Mart 2012; 19:25:37 >
  • Recep İvedik - Sana gabaran bişeyler var.

• o sanıyorum ÖTV değil ÖİV yani özel iletişim vergisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

Ötv kalkalı çok oluyor.

güldüm valla
  • Yakında özelleştirilecek bir şey kalmayınca asıl o zaman vergileri göreceğiz.
    Vergiler dışında da farklı soygun yöntemleri var.
    Mesela;Yakında devlete GSS (genel sağlık sigortası) kapsamında ayda ya 106 ya da 213 lira ödeyeceğim.
    Devlet bütün açıklarını bizden kapatıyor.
    Yakında açıkların büyüyeceğini farzedersek ki öyle, "kalkacak" şeylere hazırlıklı olun.
  • ÖTV kalksarsa hükümet ağlamazsa namerdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: S R T

hiç görmemiştim akşam akşam iyi geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Yakında özelleştirilecek bir şey kalmayınca asıl o zaman vergileri göreceğiz.
    Mesela;Yakında devlete GSS (genel sağlık sigortası) kapsamında ayda ya 106 ya da 213 lira ödeyeceğim.
    Yakında açıkların büyüyeceğini farzedersek ki öyle, "kalkacak" şeylere hazırlıklı olun.

Belki yeri değil ama bunun için dava açmayı düşünüyorum.

1- Tedavi olmama özgürlüğüm var (sonuçta mecbur değilim)
    2- Canım isterse yurtdışında tedavi olma özgürlüğüm var
    3- istediğim özel hastanede ücretimi verip özel tedavi alma hakkım var

Şimdi ben hiç kullanmayacağım bu sisteme neden her ay haraç ödeyeceğim ?

Sağlık hizmetleri tamamen özelleştikten ve bu prim anlamını tamamen yitirdikten sonra tıpkı ötv gibi bir kambur olarak üzerimizde kalmassa bana ne derdeniz deyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 10 Mart 2012; 19:32:02 >

• quote:

Ötv kalkalı çok oluyor.

sesli güldürdün kopardın akşam akşam
  • quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

quote:

Yakında özelleştirilecek bir şey kalmayınca asıl o zaman vergileri göreceğiz.

Belki yeri değil ama bunun için dava açmayı düşünüyorum.

1- Tedavi olmama özgürlüğüm var (sonuçta mecbur değilim)
    2- Canım isterse yurtdışında tedavi olma özgürlüğüm var
    3- istediğim özel hastanede ücretimi verip özel tedavi alma hakkım var

Şimdi ben hiç kullanmayacağım bu sisteme neden her ay haraç ödeyeceğim ?

Sağlık hizmetleri tamamen özelleştikten ve bu prim anlamını tamamen yitirdikten sonra tıpkı ötv gibi bir kambur olarak üzerimizde kalmassa bana ne derdeniz deyin.

Hocam ben üniversiteyi bırakalı 1 yıl oldu ve devletin gözünde 1 yıldır işsizim.
    Bu bir yıllık süreçte özel hastaneye gidip paşa paşa paramı verip işimi gördüm.
    Çok ilginç, dediğiniz gibi istemiyorum deme hakkımız yok.
    Ayrıca ben ayda 106-213 liraya en kral özel sağlık sigortasını yaptırırım sonuçta bu para emeklilik primi yerine geçmiyor.
    En azından özel hastanede bakılırım.
    Lakin Türk mahkemelerinden bir şey çıkacağını zannetmiyorum, siyasete girecek ama Türk mahkemeleri malum çevre tarafından kuşatıldı.
    Hırsız hırsıza şikayet edilmez.
    Eğer imkanınız varsa uluslar arası mahkemelere başvurmanızı öneririm.

• ÖTV Kalkarsa olacaklar;

- Türkiye ekenomisi yerle bir olacak
    - Hayatınızda görmediğiniz ek vergiler eklenecek
    - İnsanlar çılgına dönecek. Şuan dişini kemiğine takıp 30 milyara polo arabaya almaya çalışan kişi 30 milyara artık bmw 1.16 alabilecek. Araba sektörü patlama yapacak. İnsanlar ellerindeki ikinci el arabayı cıkarmaya çalışacak. İnsanlık deliğe dönecek...
    Şuan b.caddesinde 1 günde 5 adet ferrari görüyorsak onların sayısı 25 e çıkacak.

1 yılda ötv den elde edilen gelir 70 MİLYAR TL...Kısacası böle bir verginin kalkmasını ne devlet kaldıra bilir nede halkımız. AKP geldiğinden beri böle bir vergi koydular deprem için. O yıllarda sakarya depremi olduğu için kimse ses çıkarmadı. Geçici bir vergiydi. Ama biz türkler koyunları sevdiğimiz için 10 yıldır koyun gibi böle vergi ödüyoruz işte..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 10 Mart 2012; 20:04:21 >
  • Kalmış 2 sene ömrü, topyekün yiyebildikleri kadar yemeleri lazım.
  • quote:

Hocam ben üniversiteyi bırakalı 1 yıl oldu ve devletin gözünde 1 yıldır işsizim.
    Bu bir yıllık süreçte özel hastaneye gidip paşa paşa paramı verip işimi gördüm.
    Çok ilginç, dediğiniz gibi istemiyorum deme hakkımız yok.
    Ayrıca ben ayda 106-213 liraya en kral özel sağlık sigortasını yaptırırım sonuçta bu para emeklilik primi yerine geçmiyor.
    En azından özel hastanede bakılırım.
    Lakin Türk mahkemelerinden bir şey çıkacağını zannetmiyorum, siyasete girecek ama Türk mahkemeleri malum çevre tarafından kuşatıldı.
    Hırsız hırsıza şikayet edilmez.
    Eğer imkanınız varsa uluslar arası mahkemelere başvurmanızı öneririm.

Daha önemlisi ötv ve kdv gibi zorla tahsil edilecek 106-213 lirayı ödeseniz bile sağlık anlamında size bir güvence sağlamayacak. Şöyle ki;

Örnek; şu an SGK lı devlet memuru bir hasta bağırsak şikayeti ile başvurduğunda kolonoskopi için 300 Lira cebinden ödüyor (örnek olsun diye verdiğim bu kaleme sgk hiç karışmıyor), muayene katılım payı ödüyor, ilaç için katkı payı ödüyor.

Sgk nın karşıladığı sağlık harcamaları çok çok azaldı, kalanlarda sağlık hzmetlerinin özel işletmelere devri bağlamında gün be gün kapsamdan çıkarılıyor.

Yani sgk destek primi ödeseniz bile hasta olduğunuzda paranızı paşa paşa ödeyeceksiniz. Bu sosyal güvenlik destek primi ileride ötv ile birleşecek yada birlikte yürüyecek (fakat şu an ismi farklı) yanıltıcı bir ek vergidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 11 Mart 2012; 10:02:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: S R T

• ötvnin kalkması hayal
    ötv olmasa meclisteki abilerin düşük derecedeki maaşları nerden gelecek
  • Bu yeni çıkacak ek ödemenin biraz da SGK çalışan olarak prim ödemeye teşvik olduğunu düşünüyorum. 150 ödeyene kadar bir işte çalışıp ya da çalışıyor gözüküp 200 lira prim ödeyerek hem sosyal güvence sahibi olmaya hem de emeklilik başlangıcına vesile olur diye düşünüyorum. Sakın buradan bunu desteklediğim çıkmasın, bir de bu tarafından bakmak istedim. Aynı bunun gibi KGS'yle geçişe daha fazla zam yapıp OGS'yi teşvik etmelerini de temenni ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

Bu yeni çıkacak ek ödemenin biraz da SGK çalışan olarak prim ödemeye teşvik olduğunu düşünüyorum. 150 ödeyene kadar bir işte çalışıp ya da çalışıyor gözüküp 200 lira prim ödeyerek hem sosyal güvence sahibi olmaya hem de emeklilik başlangıcına vesile olur diye düşünüyorum. Sakın buradan bunu desteklediğim çıkmasın, bir de bu tarafından bakmak istedim. Aynı bunun gibi KGS'yle geçişe daha fazla zam yapıp OGS'yi teşvik etmelerini de temenni ediyorum.

Hocam destek primi alınarak yada alınmayarak (tamamen bedava) tüm vatandaşları bu kapsama alsanız bile sgk nın karşıladığı sağlık gideri çok önemsiz.

Sgk nın karşıladığı ölçekte bir hastalığa tutulabilmeniz bir süre sonra imkan dahilinde olmayacak. Aşamalı olarak kapsam daraltılıyor zaten. Şimdi tepki çekmemek adına katkı ve katılım payları düşük tutuluyor, fakat bu geçiş dönemi. Yani ücretsiz sosyal güvenlik şu an zaten yok. Bir kısım yeşil kartlı sebebiyle aksi düşünülüyor (onlara hizmeti bedelsiz verdiler) fakat kartları geri alınıyor. 1/5 indirdirdiler. Yeşil kartı çok az kişiye verecekler. Son tahlilde tamamen kalkacak.

Sağlık öylede böylede Amerika'da ki sistemin aynısı olma yolunda süratle ilerliyor. Parası olan tedavisini satın alacak. Olmayan alamayacak. Fakat bu geçiş döneminde kalıcı bir vergi bindirmek niyetindeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 10 Mart 2012; 20:21:26 >

• Kaldırılma değil güncelleme yapılır.
  • ötv kalkarsa öttüren vergiler gelir. kısaltma yapmayada gerek kalmaz ozaman ona direk öttürür yani :D ötv ötv nin adı değşir bide 5 yılını dolduran dizellere ek vergi getirirler. siz artık kar etmeye başladınız. benzinliden daha karlı oldu aracınız. dizelle benzin arasındaki fiyat fakrının 30 la çarpımı kadar aylık deteve alacağız demeye başlarlar :D
  • quote:

Ötv kalkalı çok oluyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.