Şimdi Ara

ÖTV+KDV yi 750 TL kadar konu etmeyen insanlar ülkesi?acaba neresi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • KArdeşim nasıl milletiz? nasıl vatandaşız_? 844 bin TL araç almak için, 1 MİLYON TL vergi ödemeyi göze alırlar, ödediği gözüne gelmez; umru olmaz, hatta sıraya girer-kuyruğa yazılır.

ama 750 TL için yaktılar-yıktılar.ortalığı ayağa kaldırdılar.

Bu tezatlık değil mi? bu abukluk değil mi? 1 milyon TL vergi ödemek makul mu?

ÖTV+KDV yi 750 TL kadar konu etmeyen insanlar ülkesi?acaba neresi?

• Tezatlık değil mevzu 750 lira değil.
    Şura bir kampanya açılsa ordu için yardım savunma için yardım diye değil 750, bunun için itiraz edenler bile on katını düşünmeden verir.

Burada sorun hukuksuz ve insaniyet yakışmayacak şekilde paranın alınmak istenmesi.
    Söyle düşün. Yarım litre su alacaksın. Herkese 1 liraya satılıyor ama sana 2 liraya satıyorlar sen fazladan vereceğin 1 lira için ses çıkarmaz misin. Demez misin neden ben diye. İşte sorun bu. Kredi kartı gibi borç para alma potansiyeline adı üstünde kredisine vergi alırsan komik olursun, ciddiyetsiz okursun alay konusu olursun.
  • Açma böyle konular cehapelile blokluyor sonra
  • Çok haklı bir konu öncelikle.

Bu konudaki benim yorumum, zaten araba satın alamayacak, hayalini bile kuramayacak durumdaki halkın, motorlu araçlardaki fahiş ÖTV+KDV tutarını bilmemesi, umursamaması, buna mukabil günü kurtarmak ve geçimini sağlamak için ölümüne mutlak suretle asıldığı kredi kartlarının sağladığı borçlanma konforuna yönelik tehdide dair ise yüksek reaksiyon göstermesinden ibaret.

Yoksa en büyük haraç ÖTV, ona hiç şüphe yok ama halkın da dikkatinde ve gündeminde olan bir vergi değil geçim derdinden dolayı olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 15 Ekim 2024; 19:29:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Colda

Açma böyle konular cehapelile blokluyor sonra
    0zkan değil misin sen dilli bebe? Sen bırak "cehapeli" leri
  • Can851 kullanıcısına yanıt

Napiyim, son 20 yılda olan her olumsuz şeyin altına cehape yazmadan duramıyorum

• Colda kullanıcısına yanıt

Konu siyaset üstü, ben hayatımda akp ye oy vermedim.

Vermeyi de düşünmüyorum.

Bu konuda bu kadar duyarsız olan halk ,ünlüler, kanaat önderleri vss...vs... asıl kesilen haraci yıllardır görmezden geliyor, kulağının üstüne yatıyor.

Anlamakta zorluk çekiyorum

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Bu daha alt segmnetteki insanların, araba hayali kuramamasinin da en büyük sebebi otv ve KDV vurgunu.

Ama anlamıyorlar.

Otv sıfırlansa, tamam gidip yine 0 km. Alamaz ama belki ayağını yerden kesecek bir aracı, şu anki piyasaya göre çok daha makul alma şansı alacak.

• Ben dert ediyorum, araç almıyorum. ÖTV kalkmadığı veya cüzi rakamlara düşmediği sürece de almayacağım. İstanbul'da zaten trafik ve park sorunundan gereksiz.

Herkes boykot etse otomobil endüstrisinin baskısıyla vergi indirimi gelir ara sıra. Artık o da yok. Artık çevremdeki herkes motosiklete yöneliyor,

hem trafik hem de fiyat avantajı yüzünden.

Düşük gelire hitap eden düşük fiyatlı araçların ötv'si çok düşük olmalı, gerekirse hiç olmamalı. Oradan alınıp üst segment araçlara ekleniyorsa eklensin. Parası olana 3-5 vergi farkı

koymuyor zaten, 1-2 milyon vergi onlara şeker fıstık parası. Fiyatı ne olursa olsun gösteriş için o aracı alacak. Ama ulaşım için 4 tekerli sıfır araç bakana da çok yüksek ötv'ler bindirilmemesi lazım.

Aracın ulaşım için olan temel seviyesi lüks olarak görülmemeli. Ben bekar olduğum için çok koymuyor ama evli+çocuklu kişilerde mecburi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 15 Ekim 2024; 20:29:5 >

• Haklısın , hatta 750 lira konusu 10larca sayfa olmuş tek mesaj bile yazmadım yazdığım anda buharlaşacak zaten

500-600 çeşit vergi ve harca ses etmeyen halk buna tepki gösteriyorsa varsın olsun iktidarın aleyhine olacağı için
  • Zina, alkol, kumar, kul hakkına girme her türlü haramı yapıpta domuz eti mi töbe haşa asla ağzıma sürmem diyen tiplerin aynısı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.