Şimdi Ara

over current have been detected on your usb device

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MSI PRO B650M-A Wifi

32gb DDR5 Ram

FSP 800W psu

Coolermaster masterbox TDV2 kasa

palit rtx 4070

PC kargodan gelip, açalı daha 3 saat olmadı. Ekran kartını taktım ve açma düğmesine bastım sonuç başlıkta olduğu gibi.

Bütün usbleri çıkarttım kasanınkiler dahil

Ekran kartını çıkarttım onboardla denedim

BIOSU resetledim

Arka plakaya baktım usb içine giren bir şey yok

Ama bir türlü pc açılmıyor. Uzay montaj yapmak istemiyorum dağıtmak istemiyorum kasayı. Açıkçası çok uğraştırmadan gerçekleştirilebilecek bir öneriniz varsa açığım yoksa iade etmeyi düşünüyorum lanet olsun pcsine de

• Mesajın resmini telefonla çekip koysaydınız..

• usb pinler yamuşmuş ve kısa devre yapıyor olabilir mi? dikkatle bir incele istersen

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt
    El feneri açıp baktim. Kasa usblerinin girdigi pinler bile sağlam.
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    Klasik over current have been detected on your usb device hata oldugu icin koymamistim
  • itsclobberintime kullanıcısına yanıt

sağlam olabilir. önemli olan temas etmemesi gerekirken temas eden bir yer var mı? kısa devre algılıyor olmalı. hafızada kalabilir mi? bilinmez, bios'u sıfırlamayı deneyebilirsin. veya board areka metal kapaktan başlayabilirsin, kasada kaçak akım var mı?

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt
    Biosu sifirladim bir sey degismedi. Benim de aklimda arka plakayi sokmek var da onu ordan almak demek anakarti cikartmak demek. Sistemi hazir aldim. Eger sorun arka plakadan kaynaklanmiyorsa iade ettigimde kullanici hatasi laflariyla ugrasmak istemiyorum. Kacak akim olup olmadigini nasil anlayacagiz ?
  • Sistemi dışarı almanız şart.

Adım adım parçaları ve usb konnektörleri takabilirsiniz.

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    Sistemi uzay montaj yaptim. Sadece cpu sogutucu ve ram takılı. Onboarddan goruntu aldim. Yine ayni hata. Ya psu ya da anakart arizali
  • over current have been detected on your usb device

Bazen ez debug flashta cpu kirmizi yanik kaliyor ve 15 saniye sonra sonup goruntu ondan sonra geliyor. Güc tusuna basiyorum gucun gelmesi 3 saniyeyi buluyor. Bunlar da konuyla alakali olabilir mi ?
  • Sunu da belirtiyim de anakartin wifinin antenleri takılı degil.

anakart demek ki.

şurada bir video var. garanti dışı ise işine yarar. garanti var ise uğraşma garantiye gönder.

bu arada hangi usb tabi o da var. over current have been detected on your usb device 

over current have been detected on your usb deviceProbinsyanong Kalikotyoutube
    Eh sheshare ko sa inyo mga kalikot kung maka in counter kayo ng ganitong issue sa MSI A68 motherboard.Over current detected, mag sha shutdown every 15 seconds. Tara mga kalikot, kalikotin na natin.
    https://www.youtube.com/watch?v=69ysmryBKPQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykoatmaca -- 27 Nisan 2023; 1:27:16 >

Usb portlarının hakkı rahmetine kavuşmuş dostum geçmiş olsun.USB portun kısa devre olduğu için bu uyarıyı veriyormuş.Bilgisayarına bağlı bütün usb girişli kabloları çıkar ve tekrar dene.Kasanın üzerindeki usb portundan veya anakart üzerindeki usb portlarından kaynaklanıyor.Eğer hala çalışmıyorsa Anakart veya kasayı iade edin.

• hernos2 kullanıcısına yanıt
    Kasayı iade etmeyi düşünüyorum. Hazır sistem alayım kendim toplamakla uğraşmayayım dedim. Hem de topladıktan sonra testte ediyorlarmış ona da güvendim. Artık nasıl test edilmişse bios ekranını görmeden kapatmışlar. Bilgisayarı toplamaktan daha fazla yoruldum dün. Boyumun ölçüsünü aldım yani anlayacağın.
  • Birde şunu da söyleyeyim. Pcyi ilk açtığımda usblerde onların hediye olarak gönderdiği mouse ve kendi logitech klavyem takiliydi. Klavyemi kendim uzun süredir kullaniyorum elektriksel bir sıkıntısı yok. Mouse zaten yeni. Yani kısa devre yapacak bir sey takılı değildi pcye de.
  • "Over current have been detected on your USB device" hatası, USB bağlantı noktası üzerinden fazla güç akışı olduğunu ve bu nedenle cihazın güvenliğini etkileyen bir hata mesajıdır. Bu genellikle bir USB cihazının yanlış bağlanması veya arızalı bir USB kablosundan kaynaklanabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.