Şimdi Ara

Oyun oynarken ekran dalgalanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • r7 265 dual-x gddr5 2gb 256bit ekran kartım ve 600w cooler master güç kaynagım var. Oyunlarda ekran dalgalanıyo. V-Sync açtım dalgalanma biraz gitti. Sorunun nedenini bilen varmı ?

• LegenDrogba11 kullanıcısına yanıt
    Monitör vga sanırım çözünürlük kaç ?
  • batuhan811 B kullanıcısına yanıt
    Samsung b2230 model ekranım var. 1920x1080 çözünürlük.
  • yanlis bakmadiysam monitorunde dvi da varmis vga'dan mi bagliyorsun?7850 7870 265 gibi kartlarin vga girise allerjisi var dalgalanma yapabiliyorlar monitorune gore.dvi baglarsan sorun cozulecektir.zaten dvi diyorsan o dalgalanma dedigin sey yirtilmadir belki vsync acinca duzeldigine gore.
    Monitöründe dvi var ona bağla sıkıntı çözülecektir sen şuan vga bağlı monitör sanırım 78xx serisi dalgalanma yapar ve r7 265 te saten r7 265 hd7850 nin güncellenmiş halidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhan811 -- 5 Eylül 2014; 18:24:44 >
  • Valla monitörün arkasında sadece vga girişi var. Vga danmı kaynaklıyor ?

edit: Hocam sadece vga girişi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegenDrogba11 -- 5 Eylül 2014; 18:26:42 >
    Evet vga dan kaynaklanıyor iyi bir dönüştürücü alırsan sorun düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegenDrogba11

Valla monitörün arkasında sadece vga girişi var. Vga danmı kaynaklıyor ?

evet vga bagladigin icin oluyor o kartta var bu olay.almadan once sorsaydin nvidia gtx650 ti boost al derdim onda yok vga'da dalgalanma.
    Hocam ekranda sadece vga girişi var. Dönüştürücü işe yararmı ?
  • Dönüştürücüyü karta bağladığın kabloya takıp bağlarsınız kaliteli olursa dalgalanma geçer VGA da olur yani normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegenDrogba11

Hocam ekranda sadece vga girişi var. Dönüştürücü işe yararmı ?

iyide şuan zaten sen dönüştürücü ile kullanmıyormusun?. kartı.. farklı dönüştürücü alıp denedin diyelim.. Gene aynısı olursa? muhtemelen sorunun fps'nin fazla olması.. Arkadaşda 60 fps'yi geçince ondada öyle oluyor.. vsync açık oynuyor.. Yada msi afterburner ile fpsni 60a sabitleyeceksin..Başka şansın yok..
  • Evet hocam dönüştürücüyle kullanıyorum kafam karıştı. Ekran kartının yanında vermişlerdi zaten dönüştürücü. Yani ekran kartında sıkındı yok değilmi ?
    ekran kartında sıkıntı yok dalgalanma fazla yapmıyorsa sıkıntı yok oyunlarda karanlık yerlerde çok dikkatli bakarsan gözükür genelde oynanabilecek seviyede ise devam et deyilse yeni monitör al yada kartı deyiştirip 650 ti boost al.
    Aynen hocam dediğiniz gibi fazla dalgalanma yok. Ekran kartını yeni aldım hocam . Dalgalanma pek rahatsız etmiyo sadece merak ettim ekran kartı bozukmudur diye. Teşekkürler hocam.
    Hocam kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum masaüstüne siyah bi duvar kağıdı yaptım ve masaüstündede dalgalanmalar oldugunu farkettim bu sorundamı vga dan kaynaklanıyo ?
    Evet ayn öle kardeşim sen bi başka vga kablosuyla dene olmadı iyi bir kaliteli dönüştürücü al birde monitörün yanında hoparlör tarzı bişey varsa ondan yapabilir ekran kartının hertz ayarından yapabilir biraz düşürün.
    Peki hocam teşekkürler.
    bunları deneyin illaki çözülcektir sıkıntı lakin çözülmezse yeni monitör alın.
  • hort kusura bakmayın fakat bendede böyle bir sorun var fraps ile kaydetttim telefonda izledim fakat ordada dalgalanıyor sorun nerededir acaba? yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.