Şimdi Ara

OYUN OYNARKEN PC RES ATIYO !!LÜTFEN YARDIM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayarda oyun oynarken herhangi bi oyunda bi süre sonra bilgisayar kendi kendine res atıyo ne yapmalıyım lütfen yardım edin.
    ilk başta bi sorun olmuyo ama bi kaç dakika sonra pc takılıyo ve res atıyo. ekran kartı driverlarını silip en güncel driverı yükledim yine aynı sorun devam etti. ekran kartım ati x850 crossfire.

• bence sorun güç kaynağında
  • power supply ın markası neydi buyuk ihrtimalle güç kaynağın yetersiz kalıyor +12v de en az 22 amper verebilen en az gerçek 400w bir güç kaynağı alamlısın
  • dostum bence de sorun güç kaynağında.Aynı sorun benim de başıma gelmişti.
  • Kasayı açıp ekran kartı fanına bakarmısın veya sıcaklık ölçen programlarla sıcakığı kontrol et.
  • kartı nezaman aldın yenimi bu sorun yada daha öncedende yapıyormuydu böle, ekran kartının ısısını öğren atitool yükleyip fanın çalışıp çalışmadığını kontrol et, ayrıca kartın sapphire ise bu normaldir
  • dostum hiç ovc. yaptın mı acaba??
  • sorun guc kaynagında artk vadesı dolmus
  • iki olasılık
    güç kaynağı yetersizliği
    yada aşırı ısınma
  • bilgisayarda hiçbişey yapmadan anakartın ısısı 49 - 51 arası gösteriyo. kasa enlight, power supply kasayı aldığımdan beri deiştirmedim. 340W yazıo ne kadar doğru bilemem. asıl sorun 2-3 hafta önce byle bi sorun yoktu birden oldu. ovc. yapmadım. kartım sapphire.
  • ekran kartın ısınıyor olabilir, genelde sapphire 1950 pro ları sorunlu çıkıyormuş forumdaki insanlar şikayetçi ama bu model hakkında bişi okumadım...
    ekran kartının programı ati tool falan gibi bişide fan devri ayarı varsa ve fan tam devir çalışmıyorsa ekran kartın aşırı ısınıp kapatıyor olabilir, yada power supply ın gerçek watt değerini veremiyordur sistem 100% load olunca çakıyordur...
  • evet anladığım kadarıyla sorun ısıda. ısı 55 in üstüne çıkınca pc res atıyo. herkeze yardımları için teşekkürler. bana çok pahalı olmayan ama iyi bi fan tavsiye ederseniz çok memnun olurum.
  • dostum sorun ısıda demişsin ancak, ramlerini de kontrol et mutlaka........
  • kesinlikle güç kaynağından kaynaklanan bi problem.
    daha önce benimde başıma geldi frisby güç kaynağıyla.
    hem hdd lerimin başını yedi hem benim.
  • 55 derecede çakılıyosa sorun ısıdan deildir. okart 90 a kadar sorun çıkarmaz hatta daha yukarısındada bişe olmaz eski atilerin 110 ları bile görüp bişey olmadığını biliyorum. benim kart çoğu oyunda 80 e vuruyo fan %100 ken.
    sorun güç kaynağında olabilir. bendede enligt kasa var 400w dandik bi psu ama yetiyo galiba. zaten dandik psu 340 yetmemesi doğal. bendeki 400w yazıyo ama anası ağlyıo hissediyorum en baba 300 veriyordur. bigün kendiyle beraber bi kaç bişeyide yanında götürecek ama neyse hayırlısı :)
  • Arkadaşım sorun kesinlikle PSU dan kaynaklanıyor arkadaşın dediği gibi o ısı ati için pek yüksek değil.

Karta yük bindiği zaman çektiği güç artıyor ve hooop güç kaynağı veremeyince de sistem kapanıyor.

Daha önce olmamasının iki nedeni var. Ya eskiden zorlayan oyunlar oynamıyordun ya da güç kaynağı artık bu kadar fazla yüke dayanamadı.
  • güç kaynağınında ömrü var gitgide dede oluyo beli çöküyo hele dandik bişeyse verdiği güç azalıyor gitgide. bence sen psu nu deiş hatta ilerde bitanede 2. el x850xt al crosfire yap :) gerçi fazla bi getirisi olurmu bilmem ve sm3 tam desteği yok. yapan varsa danış veya bencmarklardan araştır . x850cf piyasada az olan bi kart cf destekleyen anakartın varsa denenebilir ama yinede iyi araştır boşa paran gitmesin
  • ya ztn bnim baktığım anakartın üstündeki ısı ölçerdi. ekran kartının ısısını bilmiyorum. eskiden pc yi daha çok zorlayan oyunlar oynardım bişi olmazdı fear, hl2 fln şimdi Incredibles bile oynarken res atıyo artık her oyunda olmaya başladı sorun. pc yi geçen yaz almıştım psu o kdr eski deil yani.
  • psu dan kaynaklanıyordur ekran kartı ısındığı için pc de kendine res atıyor
  • ayni sorun bendede vardi
    ve bazen monitor acilmiyordu
    ekran kartindan sanmistim
    yarin bir caresine bakayim

tsk
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.