Şimdi Ara

Oyunlarda Ani Takılmalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oynadığım çoğu oyunda oluyor bu. 10 saniye iyi bir performansla oynuyorum, 2-3 saniye içinse donmalar yaşıyorum, sonra tekrar eski haline geliyor. Sistemim oynadığım oyunların çoğunu çok rahat kaldırabilcek cinsten. Yardım ederseniz sevinirim.

Windows 7 Ultimate 64 bit

8 GB RAM

Nvidia GeForce Gt 525m ekran kartı (1GB) ve entegre grafik olarak İntel Hd Graphics 3000

İntel Core i5-2410m CPU 2.3Ghz (Turbo Boost ile 2.9Ghz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krios -- 10 Eylül 2011; 17:10:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Krios

Oynadığım çoğu oyunda oluyor bu. 10 saniye iyi bir performansla oynuyorum, 2-3 saniye içinse donmalar yaşıyorum, sonra tekrar eski haline geliyor. Sistemim oynadığım oyunların çoğunu çok rahat kaldırabilcek cinsten. Yardım ederseniz sevinirim.

4 GB RAM

Nvidia GeForce Gt 525m ekran kartı (1GB) ve entegre grafik olarak İntel Hd Graphics 3000

Sorununuz %70 İhtimal Donanımsal... Size önerim Game Booster Adlı Programı Yüklemeniz Ve Bu Şekiled Denemenizdir...Çünkü Oyunlara Girdiğinizde Bilgisayarda Yine Bazı İşlemler Devam Etmektedir Bunları Kapatarak Oyunlardaki Performansı Yükseltebilirsiniz Bu Program bu Konuda Size yardımcı Olacak...

Bu Programı Denedikten Sonra Hala Aynıysa Durum Malesef Bir Miktar Yeşilcik (Para) Harcayacak İşlemci Ve De Ekran Kartınızı Değiştireceksiniz...

ÜZGÜNÜM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekranika -- 9 Eylül 2011; 21:03:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekranika

quote:

Oynadığım çoğu oyunda oluyor bu. 10 saniye iyi bir performansla oynuyorum, 2-3 saniye içinse donmalar yaşıyorum, sonra tekrar eski haline geliyor. Sistemim oynadığım oyunların çoğunu çok rahat kaldırabilcek cinsten. Yardım ederseniz sevinirim.

4 GB RAM

Sorununuz %70 İhtimal Donanımsal... Size önerim Game Booster Adlı Programı Yüklemeniz Ve Bu Şekiled Denemenizdir...Çünkü Oyunlara Girdiğinizde Bilgisayarda Yine Bazı İşlemler Devam Etmektedir Bunları Kapatarak Oyunlardaki Performansı Yükseltebilirsiniz Bu Program bu Konuda Size yardımcı Olacak...

Bu Programı Denedikten Sonra Hala Aynıysa Durum Malesef Bir Miktar Yeşilcik (Para) Harcayacak İşlemci Ve De Ekran Kartınızı Değiştireceksiniz...

ÜZGÜNÜM...
    Bilgisayarı ilk aldığım andan itibaren oluyor bu.

• quote:

Peki Oynadığınız Oyunlar Nedir ?
  • quote:

quote:

Apb Reloaded, Assassins Creed serisi, Brotherhood multiplayerda daha az oluyor nedense. Mount And Blade, Napoleon Total War v.s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krios -- 9 Eylül 2011; 21:53:26 >
  • quote:

quote:

quote:

Apb Reloaded, Assassins Creed serisi, Brotherhood multiplayerda daha az oluyor nedense. Mount And Blade, Napoleon Total War v.s

Windows 7 İşletim Sisteminin Bu Tür Oyunlarda Sorun Yarattığını Farklı Bir Forumda Okumuş İdim...

Mümkünse Size Önerim Windows XP İşletim Sistemine Geçmenizdir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekranika -- 9 Eylül 2011; 21:56:48 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Windows 7 İşletim Sisteminin Bu Tür Oyunlarda Sorun Yarattığını Farklı Bir Forumda Okumuş İdim...

Mümkünse Size Önerim Windows XP İşletim Sistemine Geçmenizdir...

Evdeki diğer bilgisayarlar da Windows 7 ama hiç bir sorun çıkmıyor onlarda? Bir de sorun ısınmadan kaynaklanıyor olabilir mi? Bilgisayar normal dururken işlemci 60 derece, oyun oynarken 90+ oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krios -- 9 Eylül 2011; 22:18:36 >

• işlemci fanını kontrol et ısınmadan dolayı kasma yapıyodur
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutakinci

işlemci fanını kontrol et ısınmadan dolayı kasma yapıyodur

Notebook'un içini açarsak garantinin gideceğini duymuştum...
  • hehe notebook diye dikkat etmemişim :D eğer yattığın yerden fln oynuyosan altına bi fan al fanlar kapanmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutakinci

hehe notebook diye dikkat etmemişim :D eğer yattığın yerden fln oynuyosan altına bi fan al fanlar kapanmasın
    Sorun ısınmadan mı kaynaklanıyor sizce? Fanı falan değiştirsem sorun çözülür mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krios -- 9 Eylül 2011; 22:53:35 >
  • quote:

Sorun ısınmadan mı kaynaklanıyor sizce? Fanı falan değiştirsem sorun çözülür mü?

Alıntıları Göster
    Flood için üzgünüm fakat yardım edebilecek var mı?
  • quote:

Alıntıları Göster
    bana kalırsa sorun kesinlikle notebook un aşırı ısınmasından kaynaklanıyor. notebook unun fanlarını kapatmadan düz bi zeminde kullan ya da soğutucu kullan
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bildiğim kadarıyla sıcaklık performansı etkiler soğutucu almayı deneyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: InkHeart

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Soğutucu işe yarar mı sizce? Yani ciddi bir sıcaklık düşüşü sağlar mı?
  • quote:

Uygun seviyeye getiricektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: InkHeart

quote:

Uygun seviyeye getiricektir

Alıntıları Göster
    Normalde oyun oynarken fandan ses gelmesi gerekiyor ama benim fandan hiç ses gelmiyor. Acaba çalışmıyor olabilir mi?

• quote:

Normalde oyun oynarken fandan ses gelmesi gerekiyor ama benim fandan hiç ses gelmiyor. Acaba çalışmıyor olabilir mi?

Alıntıları Göster
    soğutucu al
  • quote:

Orijinalden alıntı: xqwjkl

soğutucu al

Alıntıları Göster
    işlemci 90+ oluyorsa açılıp temizlenmesi ve sonuca göre soğutucu almanız daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerolife

işlemci 90+ oluyorsa açılıp temizlenmesi ve sonuca göre soğutucu almanız daha iyi olur

Alıntıları Göster
    aynı sorunu bende yaşadım kasayı açıp baktığımda kablolardan birinin ekran kartının fanına takıldığını gördüm

bence senin sorunun kesinlikle ısınmayla ilgili

90 derec işlemci için çok fazla

ben phenom işlemcimi vaoltaj verip 3.8 ghz de kullanmama rağmen yükte 69 dereceyi geçmedi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.