Şimdi Ara

PANASONIC LUMIX DMC-FZ50 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
1
Favori
51.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: naykose

quote:

Orjinalden alıntı: wholet

siz bu makineyi kullananlar yani Fz50 sahipleri bu makineden memnunmusunuz?bu makineyi alabilirimde o yuzden soruyorum

memnunmusunuz?

wholet veriyim sana benim makineyi tertemiz sorunsuz garantisi devam ediyor askere gidicem ben, gitmesem inan vermem çok memnunum, ilan bile açmadım daha teklifimi düşün bak inan sıfır gibi,az çekim yaptım zaten paraya ihtiyacım var birazda...

tesekkurler ama daha kararımı zaten tam vermedim bayaa bi dusunucek sure ayırdım kendime ve S100fs yi dusunuyorum zaten ilk alan ben olmaliyim nede olsa compact ı bitirdim artıkyoksa inan dusunurdum teklifinigenel olarak bi soru sordum burda herkese ve kanımca herkes cok memnun

• quote:

quote:

quote:

siz bu makineyi kullananlar yani Fz50 sahipleri bu makineden memnunmusunuz?bu makineyi alabilirimde o yuzden soruyorum

memnunmusunuz?

wholet veriyim sana benim makineyi tertemiz sorunsuz garantisi devam ediyor askere gidicem ben, gitmesem inan vermem çok memnunum, ilan bile açmadım daha teklifimi düşün bak inan sıfır gibi,az çekim yaptım zaten paraya ihtiyacım var birazda...

tesekkurler ama daha kararımı zaten tam vermedim bayaa bi dusunucek sure ayırdım kendime ve S100fs yi dusunuyorum zaten ilk alan ben olmaliyim nede olsa compact ı bitirdim artıkyoksa inan dusunurdum teklifinigenel olarak bi soru sordum burda herkese ve kanımca herkes cok memnun

özellikle Leika lens bi harika ,telede mükemmel,is öle....

• quote:

quote:

quote:

quote:

memnunmusunuz?

özellikle Leika lens bi harika ,telede mükemmel,is öle....

saol naykose

baskalarından da yorumlarınızı bekliyorum

• @dionisus,
    Elbette tüm önerilere açığım. Sadece hangi fotograf çıkaramadım. Birde çerçeveleri Hangi Prg. ile Koyacağım. Photoshop yükleyemiyorum Artık Win98 desteklemiyor. Bu ay içinde yeni bir PC kuracağım.
    quote:

Orjinalden alıntı: dionisus

Üstad öncelikle ellerinize sağlık.

Öncelikle fotoğraflarınızdan biri ile ilgili çerçeve önerisi getireceğim

PANASONIC LUMIX DMC-FZ50 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı

ve

çok oldun sen demezseniz bir iki önerim daha olacak

• Sondan bir evvelki 800 ISO’ lar...........

Ağız dalaşı mı? İş bitiricilik mi? Bilmem artık....! ! ! Benim kareye takıldı bir kere....

Kim demiş 800 ISO kötü diye, Hareket dondurulmaz diye? (Ben demiştim bir ara ! ... Kırmızı Biber....! ! !)

Suyu bile DONDURUM !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 11 Nisan 2008; 13:56:16 >

• Üstad çerçeveden kastı kadrajdır. Linleri yanlış koymuşum, düzelteyim.

• @dionisus,
    Evet haklısın, Böylece asıl konuya odaklanılıyor. Ben bunu basit olarak Windows'un paint' in' de yapıyorum ama exif bilgileride gidiyor. Exif bilgilerini bozmadan kesip biçebilinecek bir Prg. tavsiyen var mı?
  • bipekkan ah birde kapalı mekanda bi dondurabilseydim tam süper olacaktı belki kapalı mekanda konuya daha çok yaklaşmak gerek...
  • Ben XN-VİEW kullanıyorum. ücretsiz bir program, türkçe ve bence çok da işe yarıyor. Watermark ekleyebiliyor, ışıklandırma kontrast, yeniden boyutlandırma gibi işlemlerin yanında basit filitreleeler de uygulayabiliyorsun. Kesinlikle tavsiye ederim.
    quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

@dionisus,
    Evet haklısın, Böylece asıl konuya odaklanılıyor. Ben bunu basit olarak Windows'un paint' in' de yapıyorum ama exif bilgileride gidiyor. Exif bilgilerini bozmadan kesip biçebilinecek bir Prg. tavsiyen var mı?
  • Photoshop yerine ise Gimp'i öneririm. Hem freeware, hem de çok kaliteli. Ben hakkını veremiyorum ama ciddi kullanıcılar "uçuk" diyor kendileri için. Vista hariç tüm windows versiyonlarıyla uyumlu ve PS gibi Ram düşmanı değil. İndirmek için Tıklayın Doğrudan download linkidir.
    quote:

@dionisus,
    Elbette tüm önerilere açığım. Sadece hangi fotograf çıkaramadım. Birde çerçeveleri Hangi Prg. ile Koyacağım. Photoshop yükleyemiyorum Artık Win98 desteklemiyor. Bu ay içinde yeni bir PC kuracağım.
    quote:

Üstad öncelikle ellerinize sağlık.

Öncelikle fotoğraflarınızdan biri ile ilgili çerçeve önerisi getireceğim

ve

çok oldun sen demezseniz bir iki önerim daha olacak

• dionisus gimp i de bi kullanmak nasip olmadı.linux içinde uygun mu ?
  • @naykose,
    İşte o malesef mümkün değil..... Işık az olduğunda sensör resmen ÇUVALLIYOR. Bugün S6000FD' yi 4 aylık aradan sonra ilk defa kullandım , herhalde 300 ' e yakın fotograf çekmişimdir. FZ 50 ile, Fotograflarıın bazılarını aynı mekanda çektim. Şu an yan yana koyamadım ama renk konusunda pek bir fark göremedim ama, 2 konuda FZ 50' nin S6000FD' yi solladığını gördüm. Şu tanrının cezası NR' ye rağmen çekilen fotograflar daha keskin ve net tabi doğru pozlamada, 2.si geniş açıda olsun tele de, Leica' nın tartışılmaz üstünlüğü. Ama şu lanet sensörün ne zaman ne halt yiyeceği hiç belli olmuyor. Örneğin düşük ışıkta bir yol keşfettim. Ayarlardan contrast ve saturasyonu azaltın noise olayını yeterince perdeliyor. Renk cansızlığı bazen olabiliyor. Onu da ya WARM ayarını seçerek veya PC'de 3 rengi %5-en fazla 8 arttırarak veya Yine PC' de kullandığınız yazılımda Saturation ayarını max. %5 arttırarak halledebiliyorsunuz ve noise ortaya çıkmıyor. Kısacası şu makinede hiç bir şeyi tenkit edemem ama şu seçme saçma sensör ?
    quote:

bipekkan ah birde kapalı mekanda bi dondurabilseydim tam süper olacaktı belki kapalı mekanda konuya daha çok yaklaşmak gerek...

• @dionisus,
    Teşekkürler, Şimdi indirmeye başladım...

Photoshop yerine ise Gimp'i öneririm. Hem freeware, hem de çok kaliteli. Ben hakkını veremiyorum ama ciddi kullanıcılar "uçuk" diyor kendileri için. Vista hariç tüm windows versiyonlarıyla uyumlu ve PS gibi Ram düşmanı değil. İndirmek için Tıklayın Doğrudan download linkidir.

• quote:

@naykose,
    İşte o malesef mümkün değil..... Işık az olduğunda sensör resmen ÇUVALLIYOR. Bugün S6000FD' yi 4 aylık aradan sonra ilk defa kullandım , herhalde 300 ' e yakın fotograf çekmişimdir. FZ 50 ile, Fotograflarıın bazılarını aynı mekanda çektim. Şu an yan yana koyamadım ama renk konusunda pek bir fark göremedim ama, 2 konuda FZ 50' nin S6000FD' yi solladığını gördüm. Şu tanrının cezası NR' ye rağmen çekilen fotograflar daha keskin ve net tabi doğru pozlamada, 2.si geniş açıda olsun tele de, Leica' nın tartışılmaz üstünlüğü. Ama şu lanet sensörün ne zaman ne halt yiyeceği hiç belli olmuyor. Örneğin düşük ışıkta bir yol keşfettim. Ayarlardan contrast ve saturasyonu azaltın noise olayını yeterince perdeliyor. Renk cansızlığı bazen olabiliyor. Onu da ya WARM ayarını seçerek veya PC'de 3 rengi %5-en fazla 8 arttırarak veya Yine PC' de kullandığınız yazılımda Saturation ayarını max. %5 arttırarak halledebiliyorsunuz ve noise ortaya çıkmıyor. Kısacası şu makinede hiç bir şeyi tenkit edemem ama şu seçme saçma sensör ?
    quote:

bipekkan ah birde kapalı mekanda bi dondurabilseydim tam süper olacaktı belki kapalı mekanda konuya daha çok yaklaşmak gerek...

bipekkan aynen katılıyorum.bende o ayarları low da tutmaya çalışıyorum ama bazen canlı renkler için katlanıyorum.bu makina da gercekten efsane olabilirmiş şu sensörüde biraz ii olsaydı eğer. belki video çekiminden vazgeçilebilinirdi.yinede çok ii leika lens.video çekmek için foto mak. kullanmayı da bitürlü anlamıyorum.video için kameram var niye sensörü zor duruma düşürüyüm ki.herşeyin bi yeri var dimi ama...illa anlık yakalayacağız diye sensörden olmakta var işin içinde...WARM ayarını pek kullanmadım bide onu deniyim...

• Emin ol Linux'a xpden daha uygun, open source program çünkü.
    quote:

dionisus gimp i de bi kullanmak nasip olmadı.linux içinde uygun mu ?
  • Arkadaşlar ilk ciddi çekim gezime çıktım ve sonuçlar korkunç. fotoları iso 100-200 ve birkaç da 400 ile çektim. hava güneşliydi, ama çektiğim fotoğraflar 2mp cep telefonuyla çekilenlerden açık ara kötü. muhtemel iki sorun olabilir, biri kullandığım uv filitre (çünkü, alışkanlığım gereği filitresiz kullanmam makineyi) bir de çekimlerimin tamamı geniş açı f9 ve üzeri. bu değişkenlerle ilgili bir tekrar çekim yapacağım ama benzeri durumlarla karılaşan arkadaş var mı? Bunda ötesi algılayıcı hatasıdır, servis yolu görünür gibi.
  • quote:

Arkadaşlar ilk ciddi çekim gezime çıktım ve sonuçlar korkunç. fotoları iso 100-200 ve birkaç da 400 ile çektim. hava güneşliydi, ama çektiğim fotoğraflar 2mp cep telefonuyla çekilenlerden açık ara kötü. muhtemel iki sorun olabilir, biri kullandığım uv filitre (çünkü, alışkanlığım gereği filitresiz kullanmam makineyi) bir de çekimlerimin tamamı geniş açı f9 ve üzeri. bu değişkenlerle ilgili bir tekrar çekim yapacağım ama benzeri durumlarla karılaşan arkadaş var mı? Bunda ötesi algılayıcı hatasıdır, servis yolu görünür gibi.

inşallah sensör problemi deildir.
    uv olamaz.
    noise reduction low a getirip bi deneyin 100 iso da...gene kötüyse sensör problemi ozaman size servis yolu görünmüş...

• kendi konumda sordum bu konuyu ama cevap alamadım burda soriyim o zaman.

FZ50 nin full otomatik modu iyi mi acaba?yani full oto da kullansam guzel ceker mi?kısaca full oto da makinenin performansı nasıl?guzel cekiyor mu?
  • quote:

kendi konumda sordum bu konuyu ama cevap alamadım burda soriyim o zaman.

FZ50 nin full otomatik modu iyi mi acaba?yani full oto da kullansam guzel ceker mi?kısaca full oto da makinenin performansı nasıl?guzel cekiyor mu?

akıllı iso yani (Iiso) kullanmamak kaydıyla süper çekiyor emin ol...
  • quote:

quote:

kendi konumda sordum bu konuyu ama cevap alamadım burda soriyim o zaman.

akıllı iso yani (Iiso) kullanmamak kaydıyla süper çekiyor emin ol...

akıllı iso nedir?otomatik iso gibi bisi mi?
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.