Şimdi Ara

PANASONIC LUMIX DMC-FZ50 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
1
Favori
51.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: wholet

quote:

Orjinalden alıntı: naykose

quote:

kendi konumda sordum bu konuyu ama cevap alamadım burda soriyim o zaman.

FZ50 nin full otomatik modu iyi mi acaba?yani full oto da kullansam guzel ceker mi?kısaca full oto da makinenin performansı nasıl?guzel cekiyor mu?

akıllı iso yani (Iiso) kullanmamak kaydıyla süper çekiyor emin ol...

akıllı iso nedir?otomatik iso gibi bisi mi?

aynen...

• quote:

quote:

quote:

quote:

kendi konumda sordum bu konuyu ama cevap alamadım burda soriyim o zaman.

FZ50 nin full otomatik modu iyi mi acaba?yani full oto da kullansam guzel ceker mi?kısaca full oto da makinenin performansı nasıl?guzel cekiyor mu?

akıllı iso yani (Iiso) kullanmamak kaydıyla süper çekiyor emin ol...

akıllı iso nedir?otomatik iso gibi bisi mi?

aynen...

saol

yani oto iso da kullanmayıp iso yu kendimiz ayarladıgımızda(ki pek zor bisi degil) makine full oto modda super cekiyor aynen bole?

saol yardımın icin kafam takılmıstı makineyi alsam bide super olcak

• Yok hemen telaşa düşme. Benimde ilk denemelerin FECAAT' ti. Bu topiği lütfen baştan sona oku. o fecaat fotolara bir göz at renk yok konrast berbat renk olarak sadece kahve ve bize en kötü dediklerinden ve en iyi gördüklerinden ham olarak gerçek boyutlarda Rapid' e yükle bir bakalım. Ve not olarak hangi kip' i kullandığını da belirt A S P Manuel Oto gibi.
    quote:

Orjinalden alıntı: dionisus

Arkadaşlar ilk ciddi çekim gezime çıktım ve sonuçlar korkunç. fotoları iso 100-200 ve birkaç da 400 ile çektim. hava güneşliydi, ama çektiğim fotoğraflar 2mp cep telefonuyla çekilenlerden açık ara kötü. muhtemel iki sorun olabilir, biri kullandığım uv filitre (çünkü, alışkanlığım gereği filitresiz kullanmam makineyi) bir de çekimlerimin tamamı geniş açı f9 ve üzeri. bu değişkenlerle ilgili bir tekrar çekim yapacağım ama benzeri durumlarla karılaşan arkadaş var mı? Bunda ötesi algılayıcı hatasıdır, servis yolu görünür gibi.

• Üstad, bütün forumu baştan aşağı okudum kullanmadan önce. Tabi ki kaçırdığım yerler olabilir ki, bir tnesini son anda gördüm!. şu Iiso olayını. makineyi aldığımdan ber o saçma şey var ekranda ve kurtulamadm. Reset attım ve gitti. Yani işin açıkçası, kendine fazla güven sıkıntı çıkardı sanırım. hep "M" kullandım. Şimdiye kadar analog olarak 20den fazla marka ve modelde makine kullandım ve hiç çuvallamadım. Bu ilk oldu, umarım benim eski alışanlıklarımdan doğan hatamdır. Yarın elimde not defterim- bilgisayarım dolanıp duracağım. Sinirden karta on defa format attım, bilmiyorum kurtrabilir miyim? Ama yarınki fotoğrafları paylaşırım mutlaka. İlginiz için sonsuz teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

Yok hemen telaşa düşme. Benimde ilk denemelerin FECAAT' ti. Bu topiği lütfen baştan sona oku. o fecaat fotolara bir göz at renk yok konrast berbat renk olarak sadece kahve ve bize en kötü dediklerinden ve en iyi gördüklerinden ham olarak gerçek boyutlarda Rapid' e yükle bir bakalım. Ve not olarak hangi kip' i kullandığını da belirt A S P Manuel Oto gibi.
    quote:

Arkadaşlar ilk ciddi çekim gezime çıktım ve sonuçlar korkunç. fotoları iso 100-200 ve birkaç da 400 ile çektim. hava güneşliydi, ama çektiğim fotoğraflar 2mp cep telefonuyla çekilenlerden açık ara kötü. muhtemel iki sorun olabilir, biri kullandığım uv filitre (çünkü, alışkanlığım gereği filitresiz kullanmam makineyi) bir de çekimlerimin tamamı geniş açı f9 ve üzeri. bu değişkenlerle ilgili bir tekrar çekim yapacağım ama benzeri durumlarla karılaşan arkadaş var mı? Bunda ötesi algılayıcı hatasıdır, servis yolu görünür gibi.

• @wholet ben sana yanlış bilgi vermişim ya otomatik (A) mdunda IISO değişmiyormuş (ben manuel kul. için farketmedim)o yüzden gece güvenmememk lazım(bi anda iso 1600 olur gren çıkar) flaş çakmak lazım. onun haricinde gündüz çekimleri gayet güzel... otomatik deilde program modunu kul. gerek orda iso 100 de tutulabiliyor.

@dionisus sende IISO dan oldu ozaman.tabi çaktırmadan 1600-3200 isolara çıktı. NR ninde etkisi var tabi low da deil stdartta geliyor.yalnız M de kul. demişsin ama M de IISO yok ki.
    (scn) modları ile (A otomatik) modlarıda var IISO...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naykose -- 14 Nisan 2008; 1:57:51 >
  • Ya ne bileyim, hep m'de kullandım. Iiso benim yorumum, çünkü ekranda +iso gibi birşey verdı, bu Iiso mu başka birşey mi bilmem, ama çok iyi hatırlıyorum vardı.

quote:

@wholet ben sana yanlış bilgi vermişim ya otomatik (A) mdunda IISO değişmiyormuş (ben manuel kul. için farketmedim)o yüzden gece güvenmememk lazım(bi anda iso 1600 olur gren çıkar) flaş çakmak lazım. onun haricinde gündüz çekimleri gayet güzel... otomatik deilde program modunu kul. gerek orda iso 100 de tutulabiliyor.

@dionisus sende IISO dan oldu ozaman.tabi çaktırmadan 1600-3200 isolara çıktı. NR ninde etkisi var tabi low da deil stdartta geliyor.yalnız M de kul. demişsin ama M de IISO yok ki.
    (scn) modları ile (A otomatik) modlarıda var IISO...

• quote:

kargodan ürün elime ilk geçince bir hevesle çektiğim fotolardan akan pastelleri hala unutamıyorum..
    auto modunda bence başarılı değil gibi ..bana poşet makina muamelesi yapma diyor sanki..serzenişlerim geri sayfalarda var ...galiba biraz zor bir makina ... heleki siz deneyimlisiniz benim gibi bir aceminin neler çektiğini bir düşünün....

• @dionisus.
    9 Nisan' da bizim Altınpark'ta çektiklerimden bir kaç örnek daha . Üstelik hava bulutluydu o gün.

800 ISO' lar

PANASONIC LUMIX DMC-FZ50 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı

İşim bitti. Eve giderken İrfan Baştuğ Cd. orta refüjünden bir kare.

Aynı noktadan sol taraf görüntüsü.... Son 2 fotografta 800 ISO' da harf veya rakkamların okunurluluğuna dikkat edin bir de kapalı havada renk dağılımına..... Fograflar P kipinde ve A kipinde çekilmiştir.

100 ISO Kapalı havada MENEKŞELER ve LALELER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 14 Nisan 2008; 18:04:47 >

• @dionisus kurtulmuşsunuz ya gerisi önemli deil yazılımdan kaynaklıdır belki....
  • bu forumda yazı yazan herkese özellikle bipekkan ve naykose'ye çok teşekkür ederim.yorumlarınızı kaydettim ve işime çok yaradı yazdıklarınız.çünkü pozlama,diyafram,iso nasıl ne durumlarda kullanınlır az çok fikir sahibi oldum.ayrıca makineyi almamda da büyük etkiniz oldu.bence firma size reklam yaptığınız için para ödemeli
  • @secere,
    Sakın bu yazılan, çizilenlerin reklam amaçlı oduğunu düşünmeyin. Biz de bir makinayı alırken elbette yabancı inceleme sitelerinden araştırıyoruz hatta soruşturuyoruz. Kullanan varsa TR' de forumlarda yorumlarına değerlendirmelerine bakıyoruz. Şahsen ben bunları bir dosyada tutuyorum Sahip olduğum 2 makinede bu şekilde alınmıştır. S6000FD ilk tercihim 2. tercihim FZ 50 idi. Elimin titreme sorunu olmasaydı FZ50 yi hiç düşünmemiştim. Ama aldıktan sonra gördüm ki 2 makineninde yerine göre bir birlerine üstünlükleri var ve denilenler ve yorumlar %70-80 biribirini tutuyor. Bizim yaptığımız deneyimlerimizi bire bir aktarmak eksiklikleri ile birlikte makineyi alacak olan kişilere objektif bir şekilde tanıtmaya çalışmak. Asla, şahsen benim o veya bu firmanın reklamını yapmak gibi bir amacım olmadı, olamazda...
    quote:

Orjinalden alıntı: secere

bu forumda yazı yazan herkese özellikle bipekkan ve naykose'ye çok teşekkür ederim.yorumlarınızı kaydettim ve işime çok yaradı yazdıklarınız.çünkü pozlama,diyafram,iso nasıl ne durumlarda kullanınlır az çok fikir sahibi oldum.ayrıca makineyi almamda da büyük etkiniz oldu.bence firma size reklam yaptığınız için para ödemeli

• bipekkan latife yaptım sadece.gerçekten yazdıklarınızı hayranlıkla okudum.dslr mi alayım yoksa like sınımı alayım çok düşündüm.sadece marka belirleme konusunda değil,hangi sınıfı seçmem konusunda yazılarınızın yararını gördüm.fz 50'nin tam düşündüğüm makine olduğunuda gördüm.chip dergiside fz 50'nin slr like sıfında 1 numara olduğunu yazmış.tabi fuji s100fs bu tahtı devraldı galiba.ama ben o makineyi çok büyük buldum ve onu alacağıma dslr almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
    bipekkan yanlış anlaşıldıysam affola.
  • secere o makina sadece ıso da başarılıdır anca mor saçaklanma vs .. devreye katılmalı ayrıca leika lensin önüne geçiceğini sanmam....
  • @secere,
    Bir başka S100FS topiğinde, bir başka forumdan bir arkadaşımız işi reklama vardırınca ister istemez yanlış anlamalara neden oluyor. Bense undan olabildiğince kaçınıyorum. O zaman yazdıklarımızın objektifliği kayboluyor. Kaldı ki her zamanda doğru değerlendirdiğimizi de iddia etmek doğru olamaz Mutlaka değerlendirme yanlışlıkları da olmuyor değil, ya biz farkına varırsak, yada ikaz edenler oluyor, Mutlaka düzeltmeye çalışıyoruz . Sonuçlar burada yazılıp çizilenler karşılıklı bir bilgi alışverişi birbirimiz tamamlıyoruz. S100FS' nin hala bende potansiyel alıcısıyım ama 1 numra olduğu yada tahtı devralması konusunda çok ciddi şüphelerim var. Çok iyi dir yazılım hatta donanım yetenekleri olmasına rağmen bir fotograf makinesinde amaç sonuçta iyi güzel herkesimi en azından tatmin eden fotograflar çekmesidir. Bu özellik farklı bir markada olmasa bile kendi marka ve serisinde yada eşdeğerlerini daha evvelki makinaları aşması gerekir diye düşünüyorum. Bu nedenle ilk örneklerden yola çıkarak malesej hiç tatmim olmadım. Bekleyip göreceğiz.........
    quote:

Orjinalden alıntı: secere

bipekkan latife yaptım sadece.gerçekten yazdıklarınızı hayranlıkla okudum.dslr mi alayım yoksa like sınımı alayım çok düşündüm.sadece marka belirleme konusunda değil,hangi sınıfı seçmem konusunda yazılarınızın yararını gördüm.fz 50'nin tam düşündüğüm makine olduğunuda gördüm.chip dergiside fz 50'nin slr like sıfında 1 numara olduğunu yazmış.tabi fuji s100fs bu tahtı devraldı galiba.ama ben o makineyi çok büyük buldum ve onu alacağıma dslr almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
    bipekkan yanlış anlaşıldıysam affola.

• panasonic bayisine gittim biraz bilgi almak için.fz 50 aldığımı ve garantisi olmadığını söyledim.görevli dürüst davranacağım dedi ve makinenin çok sağlam olduğunu ve kolay kolay bozulmanın olmayacağını söyledi.daha büyük bir fotograf makinesi satan mağazaya gittim uv filtre almak için.oradaki görevli ile uzun sohbet etme fırsatı buldum.dediği aynen şöyle fz 50'nin lensi çok pahalı.bu leica lens,kendi firmasının ürettiği fotograf makinelerinde 2000 ytl değerinde.panasonic'te buna ucuza sahip olabiliyorsunuz dedi ve makineyi çok övdü.
    aslında makine hakkındaki düşüncelerimi yaptığım çekimlerle paylaşmak isterdim ama daha çok acemiyim.bu forumdaki resimler gibi tabakta portakal elma resimleri çekmeye başladımama dış mekana çok çıkamıyorum.asker öğretmen olarak ufak bir yerleşim yerinde görev yapıyorum.elde fotograf makinesi dışarı rahat çıkamıyorum.sizin yazdıklarınızı okudum fakat en son çekimlerinizin çok kaliteli olduğunu gördüm.birkaç soru sormak istiyorum.
    -makinenin kahverengi takıntısından nasıl kurtulabildiniz?
    -ayrıca ev çekimi,dış mekan çekimi,karanlık ortamda vs çekim yaparken diyafram,enstantane aralıklarını hangi aralıkta denemek gerekir?(acemi olduğumdan fikir olması açısından)
    -çekimlerde genel olarak yaptığınız başka püf noktaları var mı?(sharpness,saturation ayarı veya stabilizer ayarı gibi.varsa tabi)

• aslında bu soruların bir kısmının cevabı daha önceki yazılarda mevcut.ama sizde makine konusunda kendiğinzi geliştirdiğinizden belki farklılıklar olmuştur diye soruyorum.ayrıca ben deneme çekimlerine başlıyorum ama biraz raslantısal oluyor gibi geldi.mekana göre çekim aralıklarını kafamda az çok tasarlayabilirsem çok faydası olur diye düşünüyorum.sonra kimbilir boynuz kulağı geçer belki.
  • fz 50 nin otomatik performansı ile ilgili pek fotoğraf konulmadığı için;
    fz 50 nin otomatik performansı:
    23 Nisan ve babamın öğrencilerinden bir kaç kare...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naykose -- 29 Nisan 2008; 16:39:33 >

• Fz50 ile çektiğim bir kaç fotografı sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar
    Macro çekimlerde Raynox DCR 250 lens kullanılmıştır.

Not: Çekimleri Yaptığım Fz50 Makinam Satılıktır!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wburaw -- 29 Nisan 2008; 18:24:50 >

• wburaw makro ve hdr çok seviyorsun anlaşılan raynox 250 benimde elime bi geçmedi.neyse çok güzel sonuç alınıyor hakkaten bu arada bende satıyorum fz50 mi sanada ii satışlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naykose -- 29 Nisan 2008; 20:34:57 >
  • güzel resimler
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.