Şimdi Ara

PANASONIC LUMIX DMC-FZ50 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
1
Favori
51.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bipekkan

Valla alacaksanız bu sınıfta, herşeye rağmen FZ 50 (dSLR/Like) gerçekten bir numara... Aybaşını bekliyorum bende almayı düşünüyorum.........Tabi dışarıdan 275 €' luk (415$ USA) makina bizim ülkede 680€ civarında. Tek fark Türkçe menü yok, O da hiç dert değil......

Hocam bende karar olarak fz 50 diyorum ama kesem yetişmediği için fz 18 almak üzereyim. Amerikada akrabam var ona 1 adet sipariş vereceğim yalnız panasonic in amerika sitesinde fz 50 699 dolar, fz18 499 dolar. Yani öyle cokta ucuz değil. Neredeyse dogubanktanda bu fiyata sahip olunabilinir. Yurt dışında 415 dolar demişsiniz bu fiyata amerikadan nereden temin edebileciğim hususunda yardımcı olabilirmisiniz lütfen. Eger bu fiyata fz 50 bulabilirsem bende aranızdaki bir fz 50 kullanıcısı olabilirim.

• Bu fiyatları Net' te gezinirken gördüğüm en düşük fiyatlardı ve bir İngiliz sitesi idi 275€' luk fiyat ve dolar karşılığı bir fikir vermesi için vermiştim. Ve hala dikkat etti iseniz 2006 üretimi makinenin fiyatı son çıkandan %50 daha pahalı.(Sizin fiyatları baz aldığımızda) Elbette var bir hikmeti. Özellikle Lens yapısına dikkatinizi çekerim. Size 18X çok birşey getirmeyecektir. FZ 50 ile 3mpx te kullanın 21.4 x optik zoom versin. Gerçi FZ 18 de 3mpx de 29 x zoom veriyor ama TR' de spot piyasadan 750 YTL civarında rahatlıkla bulunabilir.
    Ve şu ana kadar benim gördüğüm max zoom da en keskin-net ve deformasyona uğramayan fotografları veren(Gözle hissedilir) kenarlarda purple fringing' (mor saçaklanmalar) ile renk sapmaları yapmayan (Color aberration) (gözle hissedilir) tek fotograf makinesi. Ve bu durum objektifin çalışma prensibinden kaynaklanan bir durum. FZ 18'in objektif yapısı tamamen farklı olup max zoom da aynı neticenin alınabileceğini zannetmiyorum. (Örneğin 3 mpx te 28.7 X te uzayan odak uzaklığında Leica lens olsa bile) (Örnek fotograflar)
    Ancak renk efect mode da cool-warm tanımlamasının ilavesi olumlu bir gelişme ancak sensörün çok küçültülmeside anlamsız bir değişiklik. 1/2.5"
    FZ 50 pek çok extraları olan bir makine ve huyunu suyunu öğrenir ve bu doğrultuda kullanırsanız küçük sensörüne rağmen giriş seviyesi dSLR' i pek aratmayacak bir makine. Lafım biraz iddialı oldu ama, biraz uğraştığınız anda sürekli yeni şeyler keşfediyorsunuz. Benim s6000fd' yi öğrenmem çok kısa sürmüştü ve yetenekleri çok iyi veya eksikte olsa bu sınırları zorlasanızda yeni bir şeyler yapmak ilerlemek mümkün değildi. Bu makine size çok değişik seçeneklerde sunuyor. Olumsuzluklardan da sırası geldiğinde çok olumlu sonuçları elde etmeniz mümkün. Ve son söz olarak istesekte istemesekte keşke şu da olsaydı veya şöyle olsaydı dediğimz bir-kaç şeyde elbette yok değil var. Zaten her olumlu şeyler ve özellikler bir makinede toplansaydı, ki mümkün değil, diğerleri dükkan kapardı...
    quote:

Orjinalden alıntı: bigdoctor

quote:

Valla alacaksanız bu sınıfta, herşeye rağmen FZ 50 (dSLR/Like) gerçekten bir numara... Aybaşını bekliyorum bende almayı düşünüyorum.........Tabi dışarıdan 275 €' luk (415$ USA) makina bizim ülkede 680€ civarında. Tek fark Türkçe menü yok, O da hiç dert değil......

Hocam bende karar olarak fz 50 diyorum ama kesem yetişmediği için fz 18 almak üzereyim. Amerikada akrabam var ona 1 adet sipariş vereceğim yalnız panasonic in amerika sitesinde fz 50 699 dolar, fz18 499 dolar. Yani öyle cokta ucuz değil. Neredeyse dogubanktanda bu fiyata sahip olunabilinir. Yurt dışında 415 dolar demişsiniz bu fiyata amerikadan nereden temin edebileciğim hususunda yardımcı olabilirmisiniz lütfen. Eger bu fiyata fz 50 bulabilirsem bende aranızdaki bir fz 50 kullanıcısı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 12 Ocak 2008; 13:09:02 >

• @pininfirina,
    Ankara' da Türk-İş Blokları veya civarındamıydınız? Hatta Ankarada uzun bir süre kaldığınızı bir şekilde hissettim, Öğrencilik filan?
    quote:

Orjinalden alıntı: pininfarina

@bipekkan hocam,
    Sayende eski ankara gunlerimi yad ediyorum ama huzunlendim bak simdi cektigin fotolari ve mekanlari gorunce
  • bipekkan

FZ50 ile çektiğiniz fotoğraflarda gökyüzü rengi sürekli değişiyor. Kısa aralıklarla çekilen bu fotoğraflarda gökyüzü renginin bu kadar çok değişmesini nasıl yorumluyorsunuz?
  • @sami76,
    Tamamen beyaz ayarını (White Balance) değiştirmem nedeni ile. Ayrıca 1 ve 2 stop diyafram ayarını düşürmekte etkili oluyor. Yarın, bu gün çektiğim 4-5 fotografı daha yükleyeceğim ve renk ile ilgili ayarların fotografa masıl yansıdığını göstereceğim (Color Effect: OFF-Cool ve Warm)
    quote:

Orjinalden alıntı: sami76

bipekkan

FZ50 ile çektiğiniz fotoğraflarda gökyüzü rengi sürekli değişiyor. Kısa aralıklarla çekilen bu fotoğraflarda gökyüzü renginin bu kadar çok değişmesini nasıl yorumluyorsunuz?
  • quote:

@pininfirina,
    Ankara' da Türk-İş Blokları veya civarındamıydınız? Hatta Ankarada uzun bir süre kaldığınızı bir şekilde hissettim, Öğrencilik filan?
    quote:

@bipekkan hocam,
    Sayende eski ankara gunlerimi yad ediyorum ama huzunlendim bak simdi cektigin fotolari ve mekanlari gorunce

Hocam ailem ank'da ve 25 yasıma kadar ank'da buyudum bi-fiil

• Desenize hemşehr-i yiz. Benimde ailem hariç bende doğma büyüme Ankara' lıyım ama Bir an evvel kaçmak için can atıyorum ama o l a m ı y o r malesef......
    quote:

quote:

@pininfirina,
    quote:

@bipekkan hocam,

Hocam ailem ank'da ve 25 yasıma kadar ank'da buyudum bi-fiil

• İşte Color Effect farkları:
    OFF konumunda:

PANASONIC LUMIX DMC-FZ50 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı

COOL konumunda:

WARM konumunda:

Güneş batmak Üzere:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 12 Ocak 2008; 23:26:56 >

• Ama sanki trenin en son versiyonunda bariz bi kahverengilik var gibi normalmi bu ?
  • efekt öle zaten... gün batımına da denk gelmiş fakat trenin üst kısımları parlak kahferengiyede kaçmış ondan ...

yoksa normali öle zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naykose -- 13 Ocak 2008; 3:22:36 >
  • Bu makinede genel olarak en başlarda da söylemiştim, Özellikle Contrast ve Saturation Yoğunluk ayarlarını HIGH konumuna aldığımızda daha da belirginleşiyor , her tonda hafif bir kahverengilik hakim ton olarak karşımıza çıkıyor. Son çektiğim fotograflarda bu ayarları saturasyonu NORMAL, Contrastı LOW seviyesine alarak çekmeme rağmen daha forma yüklemedim siyah beyaz fotografta bile bu hafif kahveye çalma belirgin (Aslında pembelik fakat siyah zeminde kahve tonu). Gerçi siyah ve beyaz renkler insan gözünün algıladığı şeklede göre çok değişir. Bu nedenlede Özellikle eski TV'ler de 3 rengin beyaza ve siyaha karşı 3' erden tıoplam 6 renk ayar noktası vardır. Bu durum benim makineye mi mahsus bilemiyorum ama beyazlarda %5 kırmızı siyahlarda ise %6 kırmızı yüksek verilmiş. Halbuki sadece renkler sıcak olsun göze daha diri görünsün amacıyla kırmızı Normal renk ton ayarları yapıldıktan sonra %3 Kırmızı siyah %2 kırmızı beyaz ayarı arttırılır ki bu aslında Sony Trinitron Tüplerinde ilk ayarda yapılan bir işlemdir. Ama diğer tüplerde de yapılırsa aynı sonuca yakın görüntüler elde edilir. Bu makine de Renk effecti OFF konumunda iken bu fazlalık kar üzerinde çok az da olsa ediliyor ki bu konum renk tonlarının en normal olduğu konum WARM konumunda ise renkleri canlandırma için kırmızı % 5 arttırılmış ve güneşin o andaki turuncu rengi ile birlikte o görülen kahveden ziyada aşırı pembe görüntü oluşmuş.
    Bu durum aslında kullananların farkında olması lazım her marka makinede farklı renk tonlarına kaçma olayı vardır. Örneğin Fuji s6000fd' de çok hafif yeşile çalan renkler, Canonda ise pastel olan renklerin birden bire cilt renginde havuç kıvamına geldiğini göreceklerdir. Şu ana kadar ilk çekimde hiçbir renge dokunmadan insan gözünü rahatsız etmeyen renk tonlamasına ilginçtir Samsung digimax s850' de gördüm. diğerleri ile çok ilgilenmediğim için belki aynı tonlamayı verebilen onlarca marka model vardır ama FZ 50'nin internettede dolaşan fotograflarında bu çok hafif bembe/Kahve tonlama hakim. Benim yaptığım, dediğim oranlarda kırmızı tonu azaltınca özellikle renk canlılığı Fuji' nin chroma modundaki renk canlılığı ile hemen hemen aynı oluyor.
    Ayrıca, @ naykose' ninde haklı olduğu nokta saat 16.00 civarında güneş ışıkları da tam turuncu renkte olduğu zamandı Bu nedenle WARM konumu aşırı abartılmış şekilde yansıdı fotografa. 4. gün batımı fotografta herşey orjinal renklerdir ki ortamın turunculuğu benim gördüğümle bire bir aynıydı sadece effect artsın diye enstantaneyi 1 stop azalttım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 13 Ocak 2008; 9:11:33 >

• Evet arkadaşlar kesinlikle fz 50 den başka bir makina istemiyorum ama yardımcı olmanızı istiyorum. Bana amerikadan uygun bir fiyata fz 50 temin edebileceğim yerler ve siteler hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Evet arkadaşlar kesinlikle fz 50 den başka bir makina istemiyorum ama yardımcı olmanızı istiyorum. Bana amerikadan uygun bir fiyata fz 50 temin edebileceğim yerler ve siteler hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Sana gore "uygun fiyat" araligini ogrenebilirmiyim Belki yardimci olabilirim...
  • Bugün, Bahçemdeki karda set 1 ve set 2 beyaz ayarı yaptım ve bu beyaz ayarına göre kısıtlı sayıda örnek aşağıdaki fotograflarda. Bence oto ayarına göre daha başarılı ve renkler daha canlı.

Gördüğünüz Buz, Bizim Hermetik Combi' nin 5 gündür harıl harıl hiç durmadan çalışmasının yarattığı buzdur. Farklı anlamlara veya Siyasete falan çekmeyin (!) Basbaya 9 cm. kalınlığında 48 cm .boyunda BUZ...

Bu ise nasılsa yeşil kalmış bir Sarmaşık. Komşunun bahçesinden !

Hiçbir Özelliği olmayan bir Fotograf. Sadece tek diyeceğim. Gözümün gördüğü ile birebir aynı renkler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 15 Ocak 2008; 14:39:27 >

• bipekkan, çok faydalı ve açıklayıcı bilgiler vermişsiniz. Tebrikler.... Ağzımın suları akarak okudum valla....
    Makro çekimler ve gece çekimleriyle ilgili örnekleriniz de var mı?
  • Sadece macro ve ışık altında evdeki meyvaların dışında cesaret edip gece sokağa çıkamadım. Anormal soğuk ve benim açımdan çok zararlı. Havalar yumuşadığında örnekleri koyacağım. Zaten bu topiği ben açmadım ama sanki benden başka bu makineyi kullanan yok gibi ya da var ama koydular makineyi Büfeye Bakıyorlar hayran hayran. Ne diim....
    quote:

Orjinalden alıntı: semb

bipekkan, çok faydalı ve açıklayıcı bilgiler vermişsiniz. Tebrikler.... Ağzımın suları akarak okudum valla....
    Makro çekimler ve gece çekimleriyle ilgili örnekleriniz de var mı?

• fz 50 makro 5 cm den çekiyor...ben de DCR-250 Super Macro lens alıcam çook iyi başarıya ulaşanlar var (fk da) fiyatları pahalı yav...
    ucuz yöntemleri de denemedim yokk büyütecle felan yapanlar var onunla başarıya ulaşanını da görmedim henüz...
    elimde eskiden kalma zenit makinamın objektifi var 52mm herhal fz50 55mm obj. ters takma yöntemi ile deniycem ama conversion bulamadım....
  • Arkadaşlar,
    15.Ocaktan bu yana bu topiğe dokunan olmamış demek ki bu makine sadece bende var. Alacaklara kılavuz olsun bari. Bu fotografların Fotograf sanatı anlamında yine pek bir anlamı olmayacak ama Teknik yönden epey faydası olacağı kanısındayım.
    Neredeyse şu ana kadar 1200 fotograf çektim. Bu nedenle tavsiyelerim.
    1. En başlarda konu ettiğim SENSÖR - EZ ZOOM ve OBJEKTİF çalışması ilişkisi aynen doğrudur.
    2. İster yeterli ışık olsun , ister yetersiz, 800 ve 1600 ISO' da çok iyi sonuç istiyorsanız:
    A- Makineyi 10 veya 8 MPx de kullanın, Böylece Sensörün tamamını veya tamamına yakın alanını kullanıyorsunuz.... Sonuç çok başarılı. Bu Mpx' in altına indiğinizde hissedilir Noise başlıyor ve aradaki farkı 800x600 px. de 10-3 Mpx olarak çektiğim 2 ayrı fotografta göreceksiniz.
    B- Yetersiz ışık koşullarında 1600 ISO için mutlaka flaş kullanın veya en iyisi makineyi Oto konumunda kullanın ve flaşı açın. Elde edeceğiniz sonuca sizde şaşıracaksınız. Makine, Flaşsız dahi şaşılacak derecede kararlı çalışıyor. Ve bizim s6000fd gibi hemen ISO' yu 800-1600 çekip iş görmeye kalkmıyor. Ne kadar ISO, o kadar yeterli ISO ve çok isabetli beyaz dengesi veriyor.
    3. Bulutlu ve güneşli gölgelik bir yerde temiz kar' ın olduğu yerde kişisel beyaz ayarı yapın ve Otomatik beyaz denge ayarını beyenmediğiniz noktada bu 2 ayardan birini kullanın. Gerçek renk detaylarına daha kolay ulaşıyorsunuz.
    4. Manuel ayarlarda, 100 ISO' da bulutlu havalarda ışık cetveline göre ışığı +1 stop fazla verin. A ve S öncelikli çekimlerde pek ihtiyaç duyulmuyor. Ancak yoğun bulutlu havalarda otomatik çekim çok daha mükemmel sonuç veriyor.
    5. Makinede genel olarak: PICTURE ADJ. ayarında:
    CONTRAST ayarını genellikle LOW veya Gerek duyduğunuzda STD.
    SHARPNESS ayarını daima HIGH olarak,
    SATURATION ayarını genellikle LOW veya Gerek duyduğunuzda STD.
    NOISE REDUCTION ayarını Daima LOW olarak TUTUNUZ......
    Bu ayarlar bir ihtimal benim makine için geçerli olabilir ama Bu makineden edinenler, bu ayarları özellikle denemeliler.
    Ayrıca yine aynı menüde bulunan COLOR EFFECT ayarı genellikle OFF konumunda bulunmalıdır. Bu menüde bulunan WARM Modu, ortamı gereğinden fazla Kırmızılaştırmaktadır. Bunu ayarlayabilmek mümkünmüdür, şimdilik bilmiyorum. Zaten Makinenin sensör yapısı veya objektifte kullanılan renk filtresi nedeni ile tüm fona çok hafif kahve rengi tonu hakimdir. Bu nedenle çekimlerde, WARM konumu beklediğim performansı göstermedi. Daha çok karlı havalarda COOL seçeneği çok daha güzel bir renk doğrulaması yaratıyor.
    6. SET-UP menüsünde POWER SAFE ayarı makine ilk açıldığında 5 Dakika ayarlı geliyor. 2 Dk' ya düşürmekte yarar var.
    7. Makinede Objektifte yaratılan EZ (Extra Zoom) konusu aslında Objektif ZOOM çalışma sisteminin getirdiği bir zorunluluk. Zorunluluk, tüketiciye yani kullanıcıya extra bir özellikmiş gibi sunulmuş. Bunun detayına çok fazla girmeyeceğim. Ancak makineyi kullanırken bilinmesi gereken bir konu var. Bu kadar çok yakınlaştırma, IŞIK İHTİYACINI anormal arttırıyor. Ve bu konu kesinlikle çekilen fotografı anında LCD' de izlediğinizde sizi yanıltıyor. (Bu durum aynen Fuji S6000fd de mevcut) Zaten LCD' de gördüğünüz parlak canlı renkleri PC' de görmeniz neredeyse imkansız. Bu nedenle 12 X' i geçen ZOOM' lama yaptığınızda (5-2 MPX arasında) Işığın histogram ve ışık cetvelinde normal gösterilmesine rağmen mutlaka +2 stop fazla verin. Daha evvelce buraya yüklediğim Hüseyin Gazi Fotografları Bu şekilde çekilmiştir. Aksi takdirde Ortaya çıkan cansız ve pastel renk tonuyla birlikte 100 ISO' da bile ortaya çıkan NOISE, sizi şaşırtmasın.
    Kesinlikle Unutulmaması gereken konu: Bu sensör Kesinlikle ÇOK IŞIK istiyor ve bu makine bunu rahatlıkla sağlayacak yapıda. Yeterki makineyi tanıyın ve istediklerini verin.
    8. Objektif yapısındaki bu ters çalışma yani toplam odak uzaklığının kısa tutulması (ZOOM) çok iyi bir sonuçta getirmiş. Max Zoom' da (12-21.1X dahil) inanılmaz keskin ve net görüntü ve kenarlarda gözle ve %100 Crop' lamada bile hemen hemen hiç hissedilmeyen Chroma (Color) Aberration (Renk sapması) ve Purple Fringing (Mor Saçaklanmalar) Bu etki çok daha az dediğimiz S6000fd' de bile çok belirgindir.
    9. 60sn enstantanede bile Sensör kesinlikle Hot Pixel üretmemektedir.
    Buyrun aynı yerin, 10 MPX de 100-400-800 1600 ISO' da ve 3 MPX 1600 ISO' da çekilmiş fotograflarına. Ayrıca bu fotograflar Güneşli ama gölgede kalan temiz bir kar üzerinde yaptığım Beyaz dengesi ayarlarıyla çekilmiştir. Havada oldukça yoğun SİS vardı.....

Arkadaşlar,
    Benden buraya kadar. artık bu Topiğe FZ 50 ile ilgili herhangi bir fotograf yüklemeyi düşünmüyorum. Topik Güncelliğini Koruyamıyor, Hatta nedense Genel Panasonic topiğinden devam edenler var. Tek başıma bu topiğin devamında da ısrarlı olmanında yararlı olacağını düşünmüyorum.

10 Mpx - 100 ISO - A Öncelikli - f:4 - Çek. Hızı:1/400 sn

10 Mpx - 400 ISO - A Öncelikli - f:7.1 - Çek. Hızı:1/1000 sn

10 Mpx - 800 ISO - A Öncelikli - f:7.1 - Çek. Hızı:1/1000 sn

10 Mpx - 1600 ISO - A Öncelikli - f:7.1 - Çek. Hızı:1/1600 sn

3 Mpx - 1600 ISO - A Öncelikli - f:11 - Çek. Hızı:1/1000 sn

3 Mpx - 100 ISO - A öncelikli - f:6.3 - Çek Hızı:1/125 sn. Keçiören Vadi Yürüş Yolu Çocuk Bahçesi

3 Mpx - 100 ISO - A öncelikli - f:5.6 - Çek Hızı:1/200 sn. Keçiören Belediyesi ve Kale

3 Mpx - 100 ISO - A öncelikli - f:5.6 - Çek Hızı:1/200 sn. Belediye ve Teleferik. Zoom 3X ama gerçekte EZ= 5.5X

3 Mpx - 100 ISO - A öncelikli - f:5.6 - Çek Hızı:1/80 sn. Vadi Yürüyüş Yolu.

3 Mpx - 100 ISO - A öncelikli - f:5.6 - Çek Hızı:1/80 sn. Keçiören Vadi ve Genel Görünüm.

3 Mpx - 100 ISO - A öncelikli - f:5.6 - Çek Hızı:1/50 sn. Bizim Mah. K.Subayevleri, Alş.Ver. Mrk.

• quote:

quote:

Evet arkadaşlar kesinlikle fz 50 den başka bir makina istemiyorum ama yardımcı olmanızı istiyorum. Bana amerikadan uygun bir fiyata fz 50 temin edebileceğim yerler ve siteler hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Sana gore "uygun fiyat" araligini ogrenebilirmiyim Belki yardimci olabilirim...

Hocam teşekkür ediyorum bir kac amerikan internet sitesinde 400 ia 450 dolar aralıgında buldum. Panasonicin kendi internet sitesinde baya pahalı idi ama. Fakat şimdi aklıma birde sony r-1 i soktular incelemekteyim. Söylediklerine göre fz 50 ye göre farklı olan iyi bir sensörü varmış. Bakalım henüz resimlerini görmedim. Yalnız fz 50 de cekilen fotografları burada gördükce cok begenmekteyim. Bakalım bide sony r-1 e bir bakayım. İlgileriniz için teşekkür ederim. R-1 için bir fikri olan varsa önerisini duymayı isterim?

• @bigdoctor,
    Sakın FZ50' nin 1/1.8" sensörü ile Sony DSC R1'in 21.5 x 14.4 mm CMOS sensörünü aynı kefeye koyup tartmayın. Evet, R1 video çekemez, Macro çekemez ve FZ 50 gibi adeta dürbün gibi zoom yapamaz ama neredeyse dSLR gibi fotograf çeker. Eğer hobby ' niz sadece fotograf çekmek ise macroya da uzak iseniz O zaman hiç tereddüt etmeyin. R1 Örnek olarak dpreview' deki fotografları inceleyebilirsiniz, hemde kurcalanmamış orjinal boyutlarında. 2. ve 3. linkteki 800 ISO' daki performansı, ne FZ-50 de, ne,de Fuji S6000fd/S6500fd ve S9100/9600 de alma imkanınız yoktur...

http://www.dpreview.com/reviews/sonydscr1/page28.asp

quote:

Hocam teşekkür ediyorum bir kac amerikan internet sitesinde 400 ia 450 dolar aralıgında buldum. Panasonicin kendi internet sitesinde baya pahalı idi ama. Fakat şimdi aklıma birde sony r-1 i soktular incelemekteyim. Söylediklerine göre fz 50 ye göre farklı olan iyi bir sensörü varmış. Bakalım henüz resimlerini görmedim. Yalnız fz 50 de cekilen fotografları burada gördükce cok begenmekteyim. Bakalım bide sony r-1 e bir bakayım. İlgileriniz için teşekkür ederim. R-1 için bir fikri olan varsa önerisini duymayı isterim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 20 Ocak 2008; 20:26:57 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.