Şimdi Ara

PANASONIC LUMIX DMC-FZ50 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
1
Favori
51.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bipekkan

Arkadaşlar,
    Benden buraya kadar. artık bu Topiğe FZ 50 ile ilgili herhangi bir fotograf yüklemeyi düşünmüyorum. Topik Güncelliğini Koruyamıyor, Hatta nedense Genel Panasonic topiğinden devam edenler var. Tek başıma bu topiğin devamında da ısrarlı olmanında yararlı olacağını düşünmüyorum.

hocam herşey gönlünüzce olsun, siz yapacağınız katkıyı yapmışsınız zaten. espri bir yana gerçekten yukarıda saydığınız 9 madde bu makineyi alacaklar için yeter de artar bile. çok sağolun...
    ama bir sorum olacak. yüksek iso da 10mp ile 3mp arasındaki farkı ben sanki sizin bahsettiğinizin tersi yönünde hissettim. bir de bu yüksek iso gece çekimlerinde de aynı performansı veriyor mu??
    mutlu günler

• @alquirel,
    Şöyle açıklayayım. 10 mpx -1600 ISO'da fotografı çekerseniz oluşan Noise ile, 1600 ISO - 3Mpx de çektiğiniz fotograf arasında noise açısından çok büyük fark var. 3Mpx de çok çok fazla. Örnek verdiğim fotografta arkasında, mavi zemin üzerinde TURKCELL yazılı otobüsün bulunduğu fotograftaki yol zemini ile 10 mpx de çekilen fotograftaki yol zeminini karşılaştırısanız farkı farkedeceksiniz. Orjinal fotografta ise her tüm fotograf alanında bu fark açıkça görülüyor. Ben fotografı 800x600 px indirdip birde DH küçültüyor. Ama PC ye indirir bakarsanız bu fark aleni belli. Zaten en başta da yazmıştım, bu tamamen sensör kullanım alanının Mpx düşürüldükçe azalmasından kaynaklanan bir durum olduğunu düşünüyorum. Ancak %100 eminde olmadığım için bu hafta içinde fotograf makinalarının ve obfektiflerin teknik yapısından çok iyi anlayan bir arkadaşım var Necatibey' de ona gidip 2 makineyi ve fotografları da göstereceğim. Bakalım ne diyecek.....
    Şu ana kadar gece çekimi anlamındaçekim yapmadım sade karankıkta 8 10 deneme yaptım 60 sn. kadar hot pixel kontrolu için. Bir sorunla karşılaşmadım. Ancak ışık yetersizliği sonucu ortaya noise çıkar çıkmaz konusunu en kısa sürede İNCELEYECEĞİM. Şu ana kadar bu makinede yapılan çekimlerle ilgili dpreview dışında ve benim siteye koyduğum fotograflardan başka bir şeye raslamadığım için kafamda soru işaretleri yok değil ama soğuklardan bir test yapamadım...
    quote:

Orjinalden alıntı: alquirel

quote:

Arkadaşlar,
    Benden buraya kadar. artık bu Topiğe FZ 50 ile ilgili herhangi bir fotograf yüklemeyi düşünmüyorum. Topik Güncelliğini Koruyamıyor, Hatta nedense Genel Panasonic topiğinden devam edenler var. Tek başıma bu topiğin devamında da ısrarlı olmanında yararlı olacağını düşünmüyorum.

hocam herşey gönlünüzce olsun, siz yapacağınız katkıyı yapmışsınız zaten. espri bir yana gerçekten yukarıda saydığınız 9 madde bu makineyi alacaklar için yeter de artar bile. çok sağolun...
    ama bir sorum olacak. yüksek iso da 10mp ile 3mp arasındaki farkı ben sanki sizin bahsettiğinizin tersi yönünde hissettim. bir de bu yüksek iso gece çekimlerinde de aynı performansı veriyor mu??
    mutlu günler

• sonunda bugun bu güzelim cihaz elime geçti...(neyseki hala yeni modeli çıkmamış çıksada bipekkan hocamız daha iyi olmayacak desede)
    topiğin yavaş seyir izlemesi biraz üzücü ama yavaş olsada doyurucu olmuş ...özellikle türkçe kılavuz için eşekkür etmeliyim(alacağım kesin değilken indirmiştim)
    bende herhangi bir sd kart olmadığı için deneme çekimi yapmadım hatta pilde zayıftı fazla kurcalamadan yarına bırkatım(işyerinde kaldı doya doya yarın bakayım diye)

şimdi ilk sorum hangi sd kart alayım?bugun sordum 2 sg sandisk extreme 42.5 ytl dedi nette biraz baktım pahallı değil gibi geldi! ama bunların eski yeni modelleri var mı ?2 gb yaklaşık kaç foto alır sonra 1 tane daha almak zorunda mı kalacağız?
    bir sorumda tek şarjla kaç foto çekebiliyor yaklaşık ?f1 kadar bunları halletmem lazım iyice hakim olmam gerekiyor ...hoş 3-4 değişkeni düşünerek foto çekmek aklımı biraz zorluyor ama tecrube arttıkça öğreniriz inşallah..

• quote:

Orjinalden alıntı: istanbuli

sonunda bugun bu güzelim cihaz elime geçti...(neyseki hala yeni modeli çıkmamış çıksada bipekkan hocamız daha iyi olmayacak desede)
    topiğin yavaş seyir izlemesi biraz üzücü ama yavaş olsada doyurucu olmuş ...özellikle türkçe kılavuz için eşekkür etmeliyim(alacağım kesin değilken indirmiştim)
    bende herhangi bir sd kart olmadığı için deneme çekimi yapmadım hatta pilde zayıftı fazla kurcalamadan yarına bırkatım(işyerinde kaldı doya doya yarın bakayım diye)

şimdi ilk sorum hangi sd kart alayım?bugun sordum 2 sg sandisk extreme 42.5 ytl dedi nette biraz baktım pahallı değil gibi geldi! ama bunların eski yeni modelleri var mı ?2 gb yaklaşık kaç foto alır sonra 1 tane daha almak zorunda mı kalacağız?
    bir sorumda tek şarjla kaç foto çekebiliyor yaklaşık ?f1 kadar bunları halletmem lazım iyice hakim olmam gerekiyor ...hoş 3-4 değişkeni düşünerek foto çekmek aklımı biraz zorluyor ama tecrube arttıkça öğreniriz inşallah..

öncelikle hayırlı olsun ...
    1.sorunu cevabı :hızlı bir kart almandır (okuma ve yazma hızı önemli bir etken.)eğer başka bi cihazda kullanmayacaksan sdhc destekli bir kart almanı tavsiye ederim.http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100011&productid=bd71041 şu olabilir mesela ...
    ya da sdhc olmasın uygun fiyatlı dersenhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100011&productid=bd70933 şu olabilir ...
    daha yavaş bellek kartlarında sıklıkla tampon belleğin boşalmasını beklemek zorunda kalmak istemiyorsak;
    http://www.sandisk.com/Products/Catalog(1060)-SanDisk_Extreme_III_SD_and_SDHC_Cards.aspx burdan birini seçmendir sdhc olması önemli deil 1gb ta işini görebir...

2. sorunun cevabı : tek full şarjla 400 küsür foto çekebirsin (lcd sini kullanmadan daha fazla.)
    ama sana tavsiyem 2. yedek batarya almandır...(ank.daysan tripod foto 70 filandı.)

2 gb yaklaşık kaç foto alır sonra 1 tane daha almak zorunda mı kalacağız?sorusun cevabı sdhc kart almandır...

1Gb kapasiteli bellek kartı ile çekim sayıları
    RAW - 4:3 - 3648 x 2736 piksel - 42 fotoğraf
    JPEG - 4:3 - 3648 x 2736 piksel - 10 Megapiksel - Fine - 195 fotoğraf
    JPEG - 4:3 - 3648 x 2736 piksel - 10 Megapiksel - Standard - 380 fotoğraf
    JPEG - 4:3 - 3264 x 2448 piksel - 8 Megapiksel - Fine - 240 fotoğraf
    JPEG - 4:3 - 3264 x 2448 piksel - 8 Megapiksel - Standard - 480 fotoğraf
    JPEG - 4:3 - 2560 x 1920 piksel - 5 Megapiksel - Fine - 390 fotoğraf
    JPEG - 4:3 - 2560 x 1920 piksel - 5 Megapiksel - Standard - 770 fotoğraf
    JPEG - 4:3 - 2048 x 1536 piksel - 3 Megapiksel - Fine - 600 fotoğraf
    JPEG - 4:3 - 2048 x 1536 piksel - 3 Megapiksel - Standard - 1180 fotoğraf
    JPEG - 4:3 - 1600 x 1200 piksel - 2 Megapiksel - Fine - 970 fotoğraf
    JPEG - 4:3 - 1600 x 1200 piksel - 2 Megapiksel - Standard - 1880 fotoğraf

RAW - 3:2 - 3600 x 2400 piksel - 48 fotoğraf
    JPEG - 3:2 - 8.5 Megapiksel - 3600 x 2400 piksel - Fine - 220 fotoğraf
    JPEG - 3:2 - 8.5 Megapiksel - 3600 x 2400 piksel - Standard - 440 fotoğraf
    JPEG - 3:2 - 7 Megapiksel - 3248 x 2160 piksel - Fine - 270 fotoğraf
    JPEG - 3:2 - 7 Megapiksel - 3248 x 2160 piksel - Standard - 540 fotoğraf
    JPEG - 3:2 - 4.5 Megapiksel - 2560 x 1712 piksel - Fine - 440 fotoğraf
    JPEG - 3:2 - 4.5 Megapiksel - 2560 x 1712 piksel - Standard - 860 fotoğraf
    JPEG - 3:2 - 2.5 Megapiksel - 2048 x 1360 piksel - Fine - 680 fotoğraf
    JPEG - 3:2 - 2.5 Megapiksel - 2048 x 1360 - Standard - 1310 fotoğraf

RAW - 16:9 - 3584 x 2016 piksel - 56 fotoğraf
    JPEG - 16:9 - 7 Megapiksel - 3584 x 2016 piksel - Fine - 260 fotoğraf
    JPEG - 16:9 - 7 Megapiksel - 3584 x 2016 piksel - Standard - 530 fotoğraf
    JPEG - 16:9 - 5.5 Megapiksel - 3072 x 1728 piksel - Fine - 360 fotoğraf
    JPEG - 16:9 - 5.5 Megapiksel - 3072 x 1728 - Standard - 710 fotoğraf
    JPEG - 16:9 - 2 Megapiksel - 1920 x 1080 piksel - Fine - 910 fotoğraf
    JPEG - 16:9 - 2 Megapiksel - 1920 x 1080 - Standard - 1720 fotoğraf

Video çözünürlük - 848 x 480 piksel 16:9 - 30 kare/sn - 9 dk 20 sn
    Video çözünürlük - 848 x 480 piksel - 16:9 - 10 kare/sn - 28 dk 10 sn
    Video çözünürlük - 640 x 480 piksel - 4:3 - 30 kare/sn - 11 dk
    Video çözünürlük - 640 x 480 piksel - 4:3 - 10 kare/sn - 32 dk 50 sn
    Video çözünürlük - 320 x 240 piksel - 4:3 - 30 kare/sn - 32 dk 50 sn
    Video çözünürlük - 320 x 240 piksel - 4:3 - 10 kare/sn - 1 saat 35 dk 50 sn

gerisin sen hesapla ama kartın hızı önemli etken...
    ışığınız bol olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naykose -- 21 Ocak 2008; 21:47:01 >

• tavsiye ışığında hızlı olsun diyorum ve 4 gb şimdilik yeterli gibi duruyor( zaten tek şarj dolduramayacak gibi kartı )
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=1100011&productId=bd71124

250x diyor ve fiyatı 68 ytl ama gelgelelim yazma hızı 6mb/sn ve kırmızı ile vurgulamışlar fakat SANDISK 2GB EXTREME 3 de 20 mb/sn den bahsediyor ...acana farklı değerleri mi karşılaştırıyorum anlayamadım?
    aynı usb bellek işine benziyor !
  • ewet tam bi karmaşa verilerini tam olarak yazmıyorlar sizin fiyat aralığınız nedir?

20 mb okuma /yazma hızı var bu kartların 6 mb sürekli tarnfer hızı olduğundan bahsediliyor ... 250x diyor kısmı bna karmaşık geldi sanki başka bişeyden bahsediliyor barası ikilemde bence...bu sandisk profesyonel fotoğrafçılar tarafından kul bi kart onun hızlarına uygun başka ucuz bi kart ta bakabilirsinz....

SanDisk Extreme III 8GB SDHC flaş bellek kartı : SanDisk daha yüksek veri kapasitesi ve daha hızlı veri transferi sunan yeni bellek kartı SanDisk Extreme III 8GB SDHC’yi tanıttı. SanDisk Extreme 8GB SDHC flaş bellek kartı 6 MB/saniye minimum sürekli veri transferi hızına sahip. SanDisk’in görüntüleme ile ilgili bu ve diğer ürünleri Uluslararası Photoplus 2007 fuarında 1808 numaralı stantta tanıtıldı. 8 GB veri depolama kapasitesine sahip olan SanDisk Extreme III SDHC flaş bellek kartı 4.000 adetten fazla yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf veya 16 saate ulaşan MPEG-4 formatlı video görüntü depolayabiliyor. SanDisk 8GB kartının saniyede 20 megabayt okuma ve yazma hızı sayesinde aktarım işlemleri son derece hızlı gerçekleştiriliyor.
    alıntı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naykose -- 21 Ocak 2008; 23:10:30 >

• fiyat cok dert değil..4gb belirlemişken 50-100 arasında değişir herhalde...hepsiburadada 15 ytl var onuda kullanırım 90 bile olsa 75 e gelir ...
    şimdi extreme lere bakarkenhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100011&productid=bd48121 bide dört çıkmış ..

ama gene bi tuhaf 266x diyor 40mb/s değer veriyor ...bu mantıkla ocz 250x ile fiyat performansta cok cok iyi gibi duruyor...

düzeltme:pardon kart sd değilmiş dikkat etmedim ama x hız değerleri açısından dursun dedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbuli -- 21 Ocak 2008; 23:14:30 >
  • HAYIRLI OLSUN İYİ GÜNLERDE KULLANIN MAKİNENİZİ....
    kart konusunda elimde olan 1 ve 2GB' lık Dane Elec marka SD kart kullanıyorum. Ankara'da Tripod Fotodan 20 ve 30 YTL' ye almıştım Geçen yıl Mart ayında Bu Cumartesi ise fiyatlarının 17 ve 28 YTL olduğüunu gördüm. Hız konusunda çok fazla bir bilgi sahibi değilim sadece 3-5 mpx de oldukça hızlı 8-10 mpx de diğerlerine göre çok az daha yavaş ama beni pek sıkmadı. Ancak makine biliyorsunuz 4 GB ve hızlı kartları kalbul ediyor. Makinenizin kart yuvası tek mi çift mi? İncelemelerde hep çift kart yuvasından bahseder ama benim makine tek kart yuvalı SD ve SDHC çıktı. Birde TR garantili mi dışarı kaynaklımı aldınız? dışarı kaynaklı ise pil ve kartta alabilirdiniz.....Birde daha iyisi sensör hariç yine de ısrarlıyım daha iyisinin çıkmayacağından (M_Her marka için)hele hele ring zoom ve netleme halkalı makineler çıkarmaları mucize. Zannederim elimizdekiler türünün son örnekleri olacak.....
    Şu ana kadar 1200 Kadar foto çektim. Menü kurcalamaları ve %10 kadar flaşlı çekimle hep 300-315 foto arası çektim ve bu akşam 5. şarjımı yapacağım. Fotograf makinesini aldığım kişide orjinal yedek pil de var ve piyasadan UCUZ. Şu an deklanşör kablosu aramakla meşgulüp ve koca Türkiye' de yok anlaşılan Canon makineler için kullanılan bir tipin olduğunu söylüyorlar ama malesef olmuyor. Bakalım ne yapacağız....Örnek fotolarınızı bekleriz.....
    quote:

Orjinalden alıntı: istanbuli

sonunda bugun bu güzelim cihaz elime geçti...(neyseki hala yeni modeli çıkmamış çıksada bipekkan hocamız daha iyi olmayacak desede)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 21 Ocak 2008; 23:29:05 >

• Ama makine 8 GB desteklemiyor diye biliyorum @naykose,
    quote:

Orjinalden alıntı: naykose
    ...................

SanDisk Extreme III 8GB SDHC flaş bellek kartı : SanDisk daha yüksek veri kapasitesi ve daha hızlı veri transferi sunan yeni bellek kartı SanDisk Extreme III 8GB SDHC’yi tanıttı. SanDisk Extreme 8GB SDHC flaş bellek kartı .....................
  • saolun..
    bu hız konusu bende biraz takıntı belki sonuçta hiçbirşey hissetmiyorsun ama ..sanki çok seri çekim yapıp takılmalara yaşayacakmışım gibi belki abartıyorum...usb bellekte bu farkı hissettikten sonra aynı veya benzer teknoloji olduğunu düşünerek temelinde hemen hangisi vaat ettiği hızları sunuyor diye biraz bilgi peşindeyim ...

aklımı karıştıran 150x lik ocz 22.5/15 okuma /yazma ya sahipken (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100011&productid=bd71124 )
    250x lik ocz 6mb/s yazma (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100011&productid=bd71124 )
    hızına sahip ..orda bariz class6 da bir bit yeniği var şimdilik bir açıklama bulamadım..ocz kendi sitesindede aynı değerleri vermiş ...

bu kadar peşpeşe mesaj atıyorum konuyu abartıyormuşum gibi olmasında arı erkenden bi kart alamayı planlıyorumda o yüzden..
  • quote:

Ama makine 8 GB desteklemiyor diye biliyorum @naykose,
    quote:

...................

SanDisk Extreme III 8GB SDHC flaş bellek kartı : SanDisk daha yüksek veri kapasitesi ve daha hızlı veri transferi sunan yeni bellek kartı SanDisk Extreme III 8GB SDHC�yi tanıttı. SanDisk Extreme 8GB SDHC flaş bellek kartı .....................

bende öyle biliyordum fakat kitapçıkta 4gb sdhc ye kadar belirtilmiş ama üstünüde destekliyor bence ...kısıtlama getirilmemiş...ben zaten 4gb sdhc sandisk exreme III ve sd 2gb sandisk extreme III öneriyorum
    çook hızlı ve satabil tampon daha hızlı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naykose -- 21 Ocak 2008; 23:39:17 >

• kararsız kaldığımda sandisk extreme alıcam zaten ...
    ama gailba bu 6mb/s olayını çözdümhttp://www.sdcard.com/b2b/TextPage.asp?Page=3

minumum bu herdaim bu hızı destekliyormuş...bir şansımı deneyip bu ocz yi alayım diyorum ...nede olsa ocz ...
  • Ancak bir konu daha var 4 GB ta video' yu 2 GB ta kadar destekliyor. Sınırlamada sorun sensör nedeni ile zannederim. Malum bunlar video çekimi yapacak kapasitede sensörler değil. ısınma ve arkasından ölü pixel yaratabiliniyor. Örneğin S3 lerdeki ortaya zamanla çıkan bu sorun video çekmekte ısrarlı davranılması. Kuvvetli bir ihtimal 8 GB kartı 4 GB olarak görebilir. Almayı düşünüldüğünde Makineyide götürüp bir denemekte yarar var.
    quote:

quote:

quote:

...................

SanDisk Extreme III 8GB SDHC flaş bellek kartı : SanDisk daha yüksek veri kapasitesi ve daha hızlı veri transferi sunan yeni bellek kartı SanDisk Extreme III 8GB SDHC?yi tanıttı. SanDisk Extreme 8GB SDHC flaş bellek kartı .....................

bende öyle biliyordum fakat kitapçıkta 4gb sdhc ye kadar belirtilmiş ama üstünüde destekliyor bence ...kısıtlama getirilmemiş...ben zaten 4gb sdhc sandisk exreme III ve sd 2gb sandisk extreme III öneriyorum

• quote:

Ancak bir konu daha var 4 GB ta video' yu 2 GB ta kadar destekliyor. Sınırlamada sorun sensör nedeni ile zannederim. Malum bunlar video çekimi yapacak kapasitede sensörler değil. ısınma ve arkasından ölü pixel yaratabiliniyor. Örneğin S3 lerdeki ortaya zamanla çıkan bu sorun video çekmekte ısrarlı davranılması. Kuvvetli bir ihtimal 8 GB kartı 4 GB olarak görebilir. Almayı düşünüldüğünde Makineyide götürüp bir denemekte yarar var.
    quote:

quote:

quote:

...................

SanDisk Extreme III 8GB SDHC flaş bellek kartı : SanDisk daha yüksek veri kapasitesi ve daha hızlı veri transferi sunan yeni bellek kartı SanDisk Extreme III 8GB SDHC?yi tanıttı. SanDisk Extreme 8GB SDHC flaş bellek kartı .....................

söylediğinize katılıyorum kaç gb destekliyo belirtilmemiş fakat yabancı forumlarda şöyle bir dolaştım kigston 8gb sdhc problem yaratmış öyleyse 4gb sandisk sdhc extremeIII diyorum ben bu kartın saniyede 20 megabayt okuma ve yazma hızı + 6 MB/saniye minimum sürekli veri transferi hızına sahip yani 1 numara...

istanbulli arkadaşım 120 xgibi ismler verilmiş fakat o seni yanıltmasın okuma yazma hızları bazılarnda belirtilmiş pazarlama stretijisi bu olsa gerek .........

• Marka konusunda kesinlikle katılıyorum..... SanDisk hızlı kart konusunda 1 numara. Zaman zaman işim olmasada Tripod Fotoya gider bakarım ve konuşulanlara da dikkat ederim Özellikle Kingston'un makine seçen kart olduğunu çok duydum.
    quote:

söylediğinize katılıyorum kaç gb destekliyo belirtilmemiş fakat yabancı forumlarda şöyle bir dolaştım kigston 8gb sdhc problem yaratmış öyleyse 4gb sandisk sdhc extremeIII diyorum ben bu kartın saniyede 20 megabayt okuma ve yazma hızı + 6 MB/saniye minimum sürekli veri transferi hızına sahip yani 1 numara...

istanbulli arkadaşım 120 xgibi ismler verilmiş fakat o seni yanıltmasın okuma yazma hızları bazılarnda belirtilmiş pazarlama stretijisi bu olsa gerek .........

• bu topicler ne ilginç, bitsin dersin aksine canlanır hep
  • kargom yolda ..bugun olmazsa yarın kavuşaçağım hayırlısı ...ocz aldım ...
    hem daha yeni kavuştuk güzelim panasonic e nasıl ölür böyle topicler...her kullanıcı böyle farklı bir açıdan yaklaşsa -belki pek foto bilgim olmadığı için yan konulara kayıyorum- çok şahane bir forum başlığı olacak..
    şimdi ben arada bu nedir bu nedir diye soracağım ama önce kitapçığı bi okuyayıp güzelcene dersime çalışayım...
  • benim buna bir itirazım yok, keşke bende de fz50 olsa da ben de katkıda bulunabilsem. bipekkan ustadan öğreneeklerimizi hep bu başlık altında öğrenebilsek başka ne isterim. fz50 im olmadığı halde takip ettiğim bir başlığın ölmesini istemem tabii ki
    dikkat çekmek istediğim nokta bu başlık canlılığını koruyamıyor dendikten sonra başlığın birden canlanıvermesi:)
  • bipekkan hocam senin makineyi aldığın kişiden yedek batarya sipariş etsek getirtebilir mi acaba? bi de fz50de netleme halkası ne işe yarıyor onu merak ettim kullanım kitapçığında net bir anlatım yok ben çeviriyorum hiç fark olmuyor gibi geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozanmt

bipekkan hocam senin makineyi aldığın kişiden yedek batarya sipariş etsek getirtebilir mi acaba? bi de fz50de netleme halkası ne işe yarıyor onu merak ettim kullanım kitapçığında net bir anlatım yok ben çeviriyorum hiç fark olmuyor gibi geliyor.

netleme halkasını açıklayım ;
    otomatik af de çalışmaz makine zaten otomatik netliyordur mf ye getirmeniz gerekli(objektifin sol tarafında) ve manuel o halkayı çevirdiğinizde ekran ortası büyültülüp manuel netleme ile daha iyi keskin görüntüler elde edebilirsiniz...
    ayrıca bunun için iki mod vardır mf 1(ekran ortası büyültür ok larla istediğiniz alana yönlendirebilirsiniz .) mf 2(ekran tamamen büyültülür.)
    bunu nasıl değiştirirm derseniz (münü) (setup) ( mf assist )yazan bölümdür...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.