Şimdi Ara

Passat 1.4 TSI Manuel Comfortline / Jetta 1.4 TSI DSG Comfortline / Golf 1.4 TSI DSG Comfortline

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar bu 3 araç arasında kararsız kaldım. Aklıma en çok yatanı ise jette comfortline oldu sebebi ise araç baya baya donanımlı geldi üstüme daha önce vw bi araç sahibi olmadım hiç. 2011 sıfır alıcam bu 3 ünden birini size göre hangi araç ve neden ? getiris götürüsü nedir fikirlerinizi yada deneyimlerinizi paylaşırmısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emynation -- 25 Ağustos 2010; 14:41:31 >

• PASSAT D sınıfı
    JETTA C sınıf sedan
    GOLF C sınıf hatchback

araç, ihtiyaçlarınıza göre önce kasa seçimi yapıp ondan sonra motor ve şanzıman seçimi üzerinde yoğunlaşmanızı öneririm. Sportif ve şehiriçi ağırlıklı kullanım için yeni kasa GOLF piyasada uzun süre daha bulunmaya devam edecek. Aynı sınıfta bulunan ve artık üretilmeyen güncel kasa JETTA ise yeni evli ve 1 veya 2 çocuklu bir ailenin eşyalarla birlikte şehirlerarası yolculuk yapması için daha uygun. Bir üst sınıf olan sedan kasa PASSAT ise hem daha fazla mekan sunması, geniş olması ve makam aracı gibi bir tarz yansıtması nedeni ile tercih edilebilir ancak bu güncel kasanın da üretimi bitmiş ve yeni kasanın çıkması beklenmektedir.
  • Ben de, özellikle sürüş güvenliği + yol tutuş için ESP + TCS + ABS + EBD + BA donanımlı bir 2004-2005 model VW Passat 1.8T (150BG, vergisi nispeten düşük) ile 2004-2005 model HONDA Accord 2.4 (190BG AMA vergisi yüksek) arasında kaldım.
  • arkadaşlar yarın itibari ile 2011 model 1.4 TSI DSG Highline Golf de karar kılıp alıyorum.

Sizce nasıl bir seçim ?

Bu aracın herhangi eksi bir yönü varmıdır ?
  • Birde az önce gördüm TSI DSG şanzumanlardaki seslerden bahsediolar hekes bu konudan şikayetci 56.500 e anlastım ben 2011 1.4 tsi dsg highline modeli için aracı yarın alıckatım ama birden durasım geldi 56bin sayıpda bu sesi neden duyayım dedim birden ?
  • emynation, doğrusu 55.000TL civarında bütçe ayırdıysanız, o miktara sıfır kadar temiz ve çok konforlu 2. el araçlar da alınabilir.
    Kullanılmamış, sıfır araç düşünceniz sabit değilse, size 2008 ama yeni kasa veya 2009 model HONDA Accord Executive öneririm.
    Konforsa konfor, performanssa performans, güvenlikse güvenlik, sorunsuzluksa sorunsuzluk. Ne ararsanız var bunlarda.
    Bakımları zamanında ve uygun şekilde yapılınca inanılmaz uzun motor ömrü ve LPG dönüşümü yapılabilmesi de diğer avantajları.

Hatta, eğer doğada ailece gezi-piknik merakınız varsa, karlı, buzlu, çamurlu, toprak, çakıl, her türlü YOLLARDA güvenle ilerlemenizi sağlayacak, hatta fazla engebeli ve balçık olmayan ARAZİDE bile sizi üzmeyecek, konforlu, performanslı, yakıt tüketimi makul bir sürekli 4 çeker (AWD=4WD=4x4) SUV olarak, size SUZUKI Grand Vitara 1.9 DDiS (dizel) öneririm. 55.000TL'ye tahatlıkla 2008-2009 model ve az kullanılmış bulabilirsiniz. Sizin beklentinize uymayacak yönü ise DİZEL modelinde otomatik vites seçeneğinin olmaması.

• Sıfır konusunda ısrarlıyım aracı alırken ve açıkcası golf VI yı çok istiyordum ama bu sorun yıktı beni resmen bütün hevesimi kaçırdı birden 2011 kullanıpda bu sorunu yasayan varmı gerci cıkalı ne kadar oldu 2011 kullanıpda DH ye takılan varmı acaba. Beni bu konuda aydınlatacak kacan hevesimi olumlu bi çözüm le geri kazandıracak kim var ?:)

dsg ve tipronik olayınıda çok benimsemişdim oysa bu aracın illaki dsg olması olayıda kız kardesimin olmasından dolayı sonucda oda kullanıcak aracı biliyorsunuz bayanlardaki otomatik hastalıgını.
  • O ses benimde dikkatimi çekti. hemen servise sordum. Ancak tüm DSG'lerde var. Çalışma sisteminin öyle olduğunu söylüyorlar.
    Sıfır alıcaksan zaten 2 yıl garantili. kafanı yorma. Arıza yapacaksa 2 yıl içinde belli eder.
    Diğer taraftan komfor+rahatlık için otomatikten şaşma. Hele İstanbul şehir içi trafikte kesinlikle düz vitesi unut.
  • Merhaba,
    ses sadece 7 ileri DSG'lerde mevcut.
    Kendi aracımda 6 ileri DSG var ve ses yok.

Ses denen konu camlar açık ve kulağınız dikkat kesilmişken parke yollarda duyulan bir mekanik ses. Muhtemelen DSG içindeki bir parçadan geliyor. Servis bu sesin normal olduğunu söylüyor, kısmi konfor kaybı hariç bir problem yok. Kaldı ki dünyada milyonlarca satılmış bir vitesten bahsediyoruz.

Kendi 6 ileri DSG'm mekatronik hatası nedeniyle serviste garantide değişmiş olması ve bozulduğu anda 15-20.000 TL ücrete satıldığını bile bile yine de tavsiye ederim, kendim de tekrar gidip alırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.