Şimdi Ara

Passat B7 Kasa Alınır Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • s a dostlar, megane mi, focus mu, corolla mı derken b7 passat da karar kıldım.

200 bin km altı dizel otomatik almayı düşünüyorum. kafamda bazı sorular var sizlerin fikirlerini bekliyorum.

kronik sorunları var mı?

dsg üzer mi?

dpf sıkıntı çıkarır mı?

nelere dikkat etmeliyim?

• Tdi motoru ayrı dert, dsg şanzımanı ayrı dert

Al toyota corollayı geç, şanzımanı sorunsuz, motoru sorunsuz lpg ile çok az yakar, 1.6 valvematic 132 lik motor multidrive s şanzımanla basınca gayet güzel yürüyor, bunların hepsi bir araya gelince de çeyrek altın gibi bir piyasası oluyor, en mantıklı seçim olduğu için. Daha kaliteli ve sportif olsun dersen corollanın hatchbacki olan aurise de bakabilirsin bunun arka süspansiyonu da tam bağımsızdır ve İngiltere üretimi olduğu için daha kalitelidir

Bu arada bahsettiğim 1.6 valvematic 132 lik motor ve multidrive s şanzıman kombinasyonu, senin dediğin 1.6 tdi dsg ye nal toplatır

Bu arada yazmışken kafandaki sorulara da cevap vereyim,

Evet bolca kronik sorunu var,
    Evet dpf sıkıntı çıkarır, iptal etmek zorunda kalabilirsin,
    Evet dsg sıkıntı çıkarır ve yüksek meblağlar harcatır,

Nerden biliyosun dersen yakınımda aynı kombinasyon vardı dediğim durumları yaşadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueSKYLINE -- 23 Aralık 2023; 12:39:3 >

• Benzer paralara çok daha yüksek model (2016) çok daha düşük kilometre (61.000) ve hatasız full donanım cam tavanlı araba alınabiliyor,

Örn. İlan:https://www.sahibinden.com/s/wMtxv76F

Bu pahalı dersen az donanımdan az km den vs. kısılıp çok daha uyguna aynı arabadan alınır,

Örn. ilan :https://www.sahibinden.com/s/sS9c9gBc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueSKYLINE -- 23 Aralık 2023; 12:50:14 >

• dsg de üzer dpf de sorun çıkartır,ya bakımları tam olup bu sorunları çözülmüş araç alacaksın ya da kenara para koyup alacaksın

• B7 kasa pek tutulmuyor, D segment şartı yoksa aynı fiyata daha genç ve iyi durumda C araçlar değerlendirilebilir. DPF ve şanzıman bakım maliyeti VW dışındaki çift kavrama dizellerde de olacaktır. Renault ya da Fiat'ın çift kavramalı şanzımanında da elbet kavrama değişimi gerekecek ve değişim size denk gelirse yüksek bir maliyetle karşılaşacaksınız. Bundan kaçınmak için CVT veya tam otomatik tork konvertörlü şanzıman seçeneklerine yönelmeniz lazım.

• Temiz binilmiş olanları hala çok diriler yalnız dsgye kimse garanti veremez 2014 kasasını kullandım 120binde servisde kavrama vs değişmişti
    Tdi motor için 200binin altı sorun olmaz 170bin kmdeki aracımda ne terleme ne yağ kaçağı vs hiçbirşey yoktu tabiki aracım full servis bakımlı idi
  • lionel1 kullanıcısına yanıt
    B8 tercih ederdim ben. Arkadaşımda b7 var ve bayılıyor b7’ye ama b7 dediğin aslında b6 ile aynı platformu kullanan biraz eski bir araç. Arkadaşımın dsgsi sorun çıkarmadı (ilk sahibi). Benim b8 dsg de sorun çıkarmadı, dpf sorunu falan yaşamadım.
  • 2.0 dizel otomatik ise alınır.

1.6 dizellerdeki otomatik şanzıman daha hasssas, ne yapacağı belli olmaz ama 2.0 motorlarda kullanılan dsg taş gibidir.

• yorumlara bakarsak motor ve şanzuman beni üzebilir. aradığım araç sedan olacak hatcbacklere bakmadım , düşünmüyorum.

corolla en yakın olduğum c sedan ama fiyatları yüksek görünüyor, aramaya devam edelim cevaplar için teşk.

• Kia cerato elantra gibi araçlarda var
    Benim polonun kavramasi geçen yıl 20 bine degismis
  • Minimum maliyetle binmek için 1,4 tsi manuel şanzıman tercih edilebilir, bakım harici sanayiye uğramazsınız, 1,6 tdi kullandım , bu motorun kronik sorunları, enjektör şıkırdaması, devirdaim pompası,egr ve dpf , nadiren yağ soğutucuda olabiliyor, soğuk motor kısa mesafe kullanımını sevmez , dpf çabuk tıkanır, yılda 20 bin km den fazla yapıyorsanız tercih edilebilir, onun altında 1,4 tsi daha uygundur, malzeme kalitesi, yalıtım ve konforu tatmin eder seviyede,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somet 16 -- 28 Aralık 2023; 18:38:54 >
  • lionel1 kullanıcısına yanıt
    Passat B5-B8 arasında ki bütün kasa Passatlara sahip oldum. Pasaat B6 hem dizel hem benzinli dsg-manuel kombinasyonu na sahip oldum. Geriye kalan kasaların tamamında dizel-dsg kombinasyonu sahip oldum.

2016 yılında ise son passatımı sıfır olarak satın aldım. 100.000 km kullandım. Hollanda’ya giderken de babama bıraktım.

Ben ilk nesil dsg dışında hiçbir problem yaşamadım. Aynı şekilde babamda uzun yıllar Passat kullandı sadece bir defa garanti kapsamında kavrama değişti. Haricinde hiçbir sorun problem yaşamadık.

Dsg şanzımanı kullanmayı bilirsen hiç problem yaşamazsınız.
    İlk kalkarken manuel modda kalkacaksınız, ardından tekrar otomatik olarak devam edeceksiniz. Özellikle D modunda ani gazlamadan kaçınacaksınız, sport moduna alıp veya pedal shift kullanarak vites değiştireceksiniz.
    Sıkışık trafikte manuel modda kullanacaksınız. 50.000 km civarında yağını değiştireceksiniz.
    Şanzıman da daha öncesinde herhangi bir problem yoksa, dediğim şekilde ki bir kullanım tarzı ile ömür boyu problem yaşamazsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.