Şimdi Ara

Paylaşımlı Ekran Kartı Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim bir sorunum ve sorum olucak:)
    Şuan bilgisayarımda Ati (amd) radeon hd serisinin 4450 modelini kullanmaktayım.
    Hakkında Genel Bilgi:
    http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-4000/hd-4550/Pages/ati-radeon-hd-4550-specifications.aspx
    Paylaşımsız kendi boyutu 512 mb olmakla beraber paylaşımlı durumda ramden sürekli bir talep artışı alıyorum.Biraz açayım konuyu;bilgisayarı ilk aldıgımda ramden aldığı alan 700 küsürdü(2 gb ram varken 2x 1gb).Sonradan 4 gb ram takıp anakartım cift slot oldugundan 4+1 toplamda 5 gb yaptım rami 32 bit sistem varken 3.2gb ramin 1400 küsürünü alıyordu.Sonra 64 bit sistem kurdum bu seferde 5 gb ramin 2.3 gb'ını kendi hafızasına kaydırmıs durumda.Ne kadar rami arttırırsam o kadar bellek alıyor anlamadım gitti.Bu ekran kartının bellek alma miktarına bir limit koyamayızmı veya paylasımı kapatamayızmı? Biostan ayarlanıyor diye biliyordum fakat butun ayarlara baktım bununla ilgili birsey bulamadım.Driver ını yukledim kontrol merkezinden baktım yine ayarlanan bir yer bulamadım.

Ayrıca 2. bir sorum olucak fps masaustunde veya oyunda farketmez surekli dusuk fps alıyorum sorun ne olabilir.Ekran kartının sogutma sistemi iyi altına harici fan taktım 40 45 dereceden dukarı cıkmıyor.Termal macun surulu toz yok.

Sistemim :
    işlemci : İntel core 2 duo e7600 3.06 (oc lu kullanıyorum 3.7 ghz)
    anakart : foxconn g41md
    ram : 1x 1333 mhz 4 gb + 1x 1333 mhz 1 gb(toplam 5)
    ekran kartı : amd radeon hd 4450
    işletim sistemi : Windows 8 pro 64 bit
    bios : american megatrends inc.version 080015 tarihi : 06/04/2011

• Sınırını Bios'tan ayarlayabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.