Şimdi Ara

PC kapanma bazı oyunlarda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar bilgisayarım 2 senelik wow ve lol de kapanmıyor ama need for speed (yeni olan ) ve cs go da kapanıyor sorun ne olabilir ,
    i5 4690k
    msi h97 gamind 3
    2x4 gskill 1600 ram
    4gb r9 380 sapphire ekran kartı
    thermaltake işlemci sogutucu
    everest 650 w rhino kasa

PC kapanma bazı oyunlarda

• Selamlar,

Muhtemelen psu sisteminize yetmiyor bazı oyunlarda bunu yapmasının sebebi ise ekran kartı diğer oyunlarda muhtemelen düşük bir performansla çalışıyor. Yüksek performans isteyen oyunlarda ise gücü çekmeye çalıştığında psu yetmediğinden pc kapanmak zorunda kalıyor.

İşlemcinin çektiği max güç 88 W
    Ekran kartının Çetiği Max Güç 190 W
    Yaklaşık 10 x 2 20W ram
    Anakart 100 -150 W

Toplamda 450W gibi bir değer çıkar. 80+ Gold sertifikalı bir 500W işinizi görür diğer psularda kayıp çok daha fazladır. Bu nedenle yazılana pek güven olmaz. Yukarıda yazdığım bazı ölçümler yaklaşık değerdir. Kesinlik ifade etmez.

80+ Bir verimlilik standartıdır. Bu sertifikaya sahip ürünler size vaat ettiği gücü verir. Diğer yandan bu sertifika olmayan ürünler aynı gücü çeker fakat size verdiği değer çoğu zaman %50 - %70 civarındadır. 80+ ın vaat ettiği ise %80 in üstünde verimliliktir.

Kolay Gelsin..

• hocam teşekkür ederim sanırım haklısın ömrü bitti galiba eminsen yarın gidip psu alıyorum ? böyle ucuz yollu ama iyi bir ürün önerir misin media markt vatan o tarz bir yerden alıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunsnfuckers -- 15 Haziran 2017; 16:31:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada cevap gelmediği için gittim media marktten 189 liraya xigmatek xcp a600 calibre adlı modeli aldım 80 plus yazıyor kutuda taktım sorun yok gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.