Şimdi Ara

PCI-e TV kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uydu bağlantısını bilgisayarımda izlemeye çalışıyorum fakat uygun tv kartını bulamadım.

http://www.hepsiburada.com/liste/dark-hddream-zaman-ayarli-kayit-ozellikli-harici-mobile-usb-dvb-s-s2-uydu-tv-karti-dk-ac-tvusbdvbs2/productDetails.aspx?productId=bd85612&categoryId=54

yukarıdaki ürünün pci-e versyonu var mı? Benim uydudan gelen kablo ucu iğne gibi olandan dolayısıyla çoğu tv kartı uygun değilmiş gibime geldi ama konuya pek hakim değilim.

• egemenbor E kullanıcısına yanıt
    Malesef ülkemizde bu tür cihazlar çok yüksek fiyattan satılıyor. İlla pci-e dvb-s/s2 bir kart istiyorsanız amazon gibi siteler bakın ya da forumun ikinci el kısmına uğrayın. Ama bence o kadar para vereceğinize linkini attığınız kartın muadili ve yarı yarıya daha ucuzu olan Everestin usb dvb-s2 harici kartını tercih edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemenbor

Merhaba,

Uydu bağlantısını bilgisayarımda izlemeye çalışıyorum fakat uygun tv kartını bulamadım.

http://www.hepsiburada.com/liste/dark-hddream-zaman-ayarli-kayit-ozellikli-harici-mobile-usb-dvb-s-s2-uydu-tv-karti-dk-ac-tvusbdvbs2/productDetails.aspx?productId=bd85612&categoryId=54

yukarıdaki ürünün pci-e versyonu var mı? Benim uydudan gelen kablo ucu iğne gibi olandan dolayısıyla çoğu tv kartı uygun değilmiş gibime geldi ama konuya pek hakim değilim.

İlla full HD tüm yayınları izleyim diye bir takıntınız yoksa forumun ikinci el kısımın da 30-40 TL'ye bir sürü Skystar2 Tv kartı satılıyor. Ayrıca sahibinden'e de bakabilirsiniz. Ama anakartınızda PCI slotu yoksa ve mutlaka PCI-E tv kartı almak istiyorsanız fiyatlar biraz pahalı oluyor malesef.
    Mesela ben bu forumdan 179 TL'ye ikinci el Skystar Express Pci-e almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawyerzzz -- 12 Ocak 2015; 12:20:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lawyerzzz

quote:

Orijinalden alıntı: egemenbor

Merhaba,

İlla full HD tüm yayınları izleyim diye bir takıntınız yoksa forumun ikinci el kısımın da 30-40 TL'ye bir sürü Skystar2 Tv kartı satılıyor. Ayrıca sahibinden'e de bakabilirsiniz. Ama anakartınızda PCI slotu yoksa ve mutlaka PCI-E tv kartı almak istiyorsanız fiyatlar biraz pahalı oluyor malesef.
    Mesela ben bu forumdan 179 TL'ye ikinci el Skystar Express Pci-e almıştım.

Peki 179luk için verdiğin paraya değiyor mu? Yani kanal geçişleri hızlı mı? Yoksa ucuz receiverlar gibi 2-3 saniyede mi değişiyor kanallar? Bir yayın akışını görmek mümkün oluyor mu bu kartlarla?

• Kanal geçişleri düz skystar2'ye göre '' biraz'' daha hızlı fakat fiyat cidden daha tuzlu. Ama yapacak bir şey yok, benim içim pc'de tv kartı olmazsa olmazlardan.Ayrıca HD kanalların görüntüsü iyi ki almışım dedirtiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada aldığım kartın sıfırı 265 TL'idi bir sitede.

• quote:

Kanal geçişleri düz skystar2'ye göre '' biraz'' daha hızlı fakat fiyat cidden daha tuzlu. Ama yapacak bir şey yok, benim içim pc'de tv kartı olmazsa olmazlardan.Ayrıca HD kanalların görüntüsü iyi ki almışım dedirtiyor.

Eğer hani 1-2 saniyede değişiyorsa sorun değil de açıkçası 3 saniyeden fazla sürüyorsa (yani kanallar arası zap yapamicak kadar yavaşsa) gider daha ucuz bir şey almayı tercih ederim.

Yani kısacası fiyat çok büyük bir engel değil sadece karşılığında adam akıllı birşey olsun istiyorum. Eğer 50-100tl'lik receiverlar kadar yavaş değiştirecekse kanalı pek değmez.

Bu arada bu ürünlerde dikkat edilmesi gereken başka birşey var mı? Hani şu özellikle olsa iyi olur gibisinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemenbor -- 13 Ocak 2015; 10:54:57 >

• O kadar sürmüyor hocam da Pci-e arayüz daha ucuza satılan cihaz yok. Pci dersen bulunuyor 80-100 TL'ye ama Pci-r çok alternatif yok. Ha Usb arayüze sahip cihazlar var ama ben usb leri çok stabil bulmuyorum.

• quote:

O kadar sürmüyor hocam da Pci-e arayüz daha ucuza satılan cihaz yok. Pci dersen bulunuyor 80-100 TL'ye ama Pci-r çok alternatif yok. Ha Usb arayüze sahip cihazlar var ama ben usb leri çok stabil bulmuyorum.

Yok her türlü alacam da sonradan pişman olacağım bir ürün olmasın yeter ki.
  • 2005lerden beri tv kartı muhabbetlerinin içindeyim hatta bir tv kartının distribütor forumlarında adminlik yapmıştım bana hediye tv kartı göndermişlerdi :-) şöyle söyliyim usb tv kartı stabil değildi katılıyorum ki çoğu usb tv kartı usb 2.0 standartlarında çalışır. Pcı tv kartı tavsiyemdir ama HD destekli alınız.Skystar Twinhan chipsetli olmasını tavsiye ederim diğerlerine pek bulaşmanızı tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fire_guard -- 13 Ocak 2015; 12:45:38 >
  • fire_guard kullanıcısına yanıt
    Merhaba

prof revolution 8000 ya da skystar2 express hd arasında kaldım açıkçası. Hangisini tavsiye edersiniz?
  • simdi alacaginiz kartin teknik destek olarak durumuna goz atin.skystar tavsiyemdir cunku.yayin kisminda card sharing platformunun oncu kartlarindandir skystar detayli bilgi icin pm atabilirsiniz

• Hocam Prof8000 kesinlikle win 8.1 de sorunlu bunu öncelikle unutma. Diğer Prof modellerinin sorunu yok. İlla pci-e alacam diyorsan ve ein 8.1 de kullanacaksan Prof8000 den uzak dur.

• aslında hiç birisi ama illa alıcaksan TBS alınabilir. f/p için idare eder
    60-70 dolar civarı pci-e tavsiye edebileceğin dvbs2 kart var mı birde Wintv nin kartları nasıl , tavsiye eder misin?

http://www.amazon.com/gp/product/B0014YFC18/ref=s9_simh_gw_p236_d0_i2?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=007C07HNWJ6WSPED55RZ&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=1970559082&pf_rd_i=desktop
  • tavsiyem skystar al başkalarına yönelme..
    çok pahalı maksimum 150 tl bütcem var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.