Şimdi Ara

pcx 125-150 ncity 125 hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

daha önce hangi scoooter tarzı bş konu açmıştım ama alıp almama konusunda kararsızdım, ama meşhur istanbul trafiği yüzünden kesinlikle motor almaya arar verdim. yolum 8 km e-5 8 km ana cadde toplam 16 km gidiş 16 km dönüş, işe gidip geleceğim. motordan hiç anlamıyorum, ehliyetimide kısmet olursa 17-18 ekim sınavında alacagım dolayısıyla 1 ay içinde motoru almak istiiyorum. bu tip bir yol için hangisini önerirsiniz? şimdiden teşekkürler.

• Cinli motora bulusma ama butcede cok onemli bu benim sahsi fikrim al bir pcx basın ağrımaz yedek parca maliyet ucuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ncity diye bir model yok nmax olmasın o. hiç anlamadığınız belli, motordan önce eğitim almalısınız.
  • Nmax öneririm.
  • bende yerınde olsam nmax tercıh ederdım,fakt suzukı adress yada yamaha delıght nıcın dusunmedınız?
  • Arkadas nedir bu forumda hep ama hep yamaha fikirleri geziyor hıc baska marka yok mu mesela ben de pcx kullanıyorum ama mesela fiddle olur Vs Vs yanlıs mı ifade ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplar için teşekkürler,
    @forumnik ; nmax yazacagıma sehven ncity yazmışım, tşk
    @racert ; çinlilere bulaşmayı düşünmiyorum, fiddle 2 denemiştim çok dengesiz geldi bana, bunun nedeni acemiliğimde olabilir, motorun kondisyonuda olabilir ama ben beğenmedim açıkçası, tşk

diğer arkdaşlarda nmax diyorlar ama onunda çok yeni olmasından çekiniyorum biraz, ama abs olması büyük bir artı.
  • Kardesim maliyet olarak pcx derim yakıt ve bakım maliyeti
  • quote:

Orijinalden alıntı: racert

Kardesim maliyet olarak pcx derim yakıt ve bakım maliyeti

Yakıt maliyeti olarak ikiside birbiri ile aynı gibi bence . Benim motosikletim rodajda olmasına rağmen ( normalden fazla yakması gerekir ) 2,2-2,3lt / 100km arası tüketim ortalaması gördüm ki bence gayet iyi pcx içinde aşağı yukarı aynı tüketim değerleri alınıyor zaten . Servis bakım maliyeti dersek yamaha da servisleri biraz daha pahalı olduğıu söylenir yedek parça ihtiyacım henüz olmadığı için birşey diyemeceğim ( inşllah kaza bela olmazda ihtiyacım olmaz ) ama periyodik bakım 1000km ilk rodaj bakımı sonrası 6000km de bir olacak zaten Kaldı ki 6000km yi ben ne kadar zamanda yapacağım ? bu süre zarfında hondaya göre yamahaya periyodik bakım için 40-50tl fazla versem bu günlük kaç kuruşa gelir ki :) bence hesaplanacak şey değil bu .Eğer karar vermede tek kıstas bu ise ben hiç düşünmem hangisi hoşuma gidiyor keyif alıyorsam onu alırım .

ama satın alış maliyet açısından baktığınızda karar olarak nmax derim :) ( zamanında bende pcx mi nmax mı ikileminde kalmıştım )
    arada 600tl fark var bu fak size nmax da fazlası ile geri dönüyor zaten
    sebebleri :
    1) Nmax Abs frene sahip ( küçük cc de gerekir mi demeyin gerekmez diyen arkadaşlar absli motosiklet ile ve abs siz motosikletle ayrı ayrı ayrı frenleme yapsınlar yada en azından karşılaştırma videolarını izlesinler derim ) Tek başına Abs için bu fark az bile bence
    2) Nmax ön arka teker ikiside disk fren pcx arkalar hala kampana fren ( kampana freni çok kötülemiyorum o da iş görüyor neticede ama neden daha iyisi olmasın sonuçta teknoloji bu )
    3) Nmax ın motor teknolojisi daha üstün gibi ( değişken valf teknolojisi , silindir başına 4 valf , diasil kaplama vs )
    4 ) Nmax üzerinde dunlop scootsmart lastikle geliyor lastik değiştirmeye pek gerek yok ( keyfe keder bir seçim olur ) ama pcx in üzerindeki lastikleri çoğu kullanıcı direk alır almaz değiştirir ( ben alsam bende hemen michelin city grip taktıracaktım ) buda aradaki farkın büyük kısmını zaten götürüyor .
    Benim seçimdeki sebeblerim bunlardı nmax aldın çok mu süper hiç mi eksiği yok derseniz elbet var
    1) sellektör düğmesi yok kısa uzun kısa manuel yapmak gerekiyor sellektör yapmak için - komik ama gerçek
    2) sele altı bagaj 1 kapalı kaskı alıyor 4 parmak boşluk kalıyor yani pcx sele altından biraz daha küçük yeri var
    3) gidon altı kapalı kilitli göz koysalarmış keşke dedim hep solda 1 ufak pet şişe su alacak açık bir göz var sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TürkSky -- 15 Eylül 2015; 16:35:11 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.