Şimdi Ara

Pentium G4560 MSI H110M Bios Güncellemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son zamanlarda merak edilen konuyu açıklığa kavuşturursa sevinirim.
    Kaby lake pentium işlemciyi msi h110m anakartta kullanmak icin 6. nesil islemci takip bios guncellemekten baska secenek var midir ?

• Bende Asus H110M-D anakart aldım. i3 7100 işlemci aldım eğer dediğiniz gibi 6. nesil bir işlemci takıp güncelleme yapmamız gerekiyorsa yandık valla. Kargoların gelmesini bekliyorum gelince paylaşırım..
  • 2. bir yol olarak bazı anakartlar usb flash disk ile bios flashlama işlemini destekliyorlar.(İşlemci takılı olmadan bunu yapabiliyor) Eğer anakartınızda böyle bir özellik yoksa mecburen 6. nesil cpu takarak bios güncelleme işlemini halletmeniz gerekecek.
  • msi h110m aldım işlemcide g4560 . taktım boot etmedi geldiği gibi servise gönderdim anakartı bios güncellemesi için ben böyle birşey görmedim ömrümde.
  • Bu modellerde yok üst modellerde var o özellik diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir26

msi h110m aldım işlemcide g4560 . taktım boot etmedi geldiği gibi servise gönderdim anakartı bios güncellemesi için ben böyle birşey görmedim ömrümde.

Anakartı bulunduğunuz şehirde elden mi servise götürdünüz yoksa kargo yoluyla falan mı birde ücret falan alıyorlar mı ne kadar sürede yapılır ?
  • hocam giriş seviyesi olan h110m ler icin boyle bir ozellik var mi nasil ogrenebiliriz ?
  • Malesef tek yol bu yöntem. Diğer anlatılan özellik gayet pahalı anakartlarda mevcut. H110 chipset hiç bir anakartta bu özellik mevcut değil.
  • Rokie T kullanıcısına yanıt
    peki hocam sağolun bilgi için

sıfır kasa dizecektim artık ryzenleri bekleyecegim,onlarin anakartlara bakariz
  • Ryzenları beklemek çok mantıklı bir hareket ancak hareket alanınız varsa beklersiniz. Elde idare edecek kasa yoksa donanımı aldığınız yerden bios Update talep edebilirsiniz. Neredeyse tamamı olumlu yaklaşacaktır. Hepsiburada falan ne der bilmiyorum ama asıl işi donanım satmak olan firmalar bu update mevcut şekilde teslimini yaparlar.
  • crazyjoppp C kullanıcısına yanıt
    bulunduğum yerde servisi olmadığı için kendim götüremedim.Msi servisi ile telefonda görüştüm bireysel olarak gönderemezsiniz aldığınız yere gönderin kartı onlarda bize gönderecekler dediler.Başka şansım olmadığı için mecburen gönderdim.
  • Skylake işlemci takmaktan başka çare yok. H110m ile bios ekranı üzerinden bios güncellemesi yapabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

2. bir yol olarak bazı anakartlar usb flash disk ile bios flashlama işlemini destekliyorlar.(İşlemci takılı olmadan bunu yapabiliyor) Eğer anakartınızda böyle bir özellik yoksa mecburen 6. nesil cpu takarak bios güncelleme işlemini halletmeniz gerekecek.

işlemci takmadan hiçbir şekilde bios update edilemez. Tek çare 6.nesil işlemci takıp update etmek bios ekranından usb ile Mflash/Qflash vs tarzı dahili anakart özellikleriyle.
  • Tarashman kullanıcısına yanıt
    MSI tarafında USB Bios Flashback Plus özelliği ile işlemci takılı olmadan bios güncelleme işlemi yapılabiliyor. Fakat giriş seviyesi anakartlarında bu özelliği var mı yok mu onu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

MSI tarafında USB Bios Flashback Plus özelliği ile işlemci takılı olmadan bios güncelleme işlemi yapılabiliyor. Fakat giriş seviyesi anakartlarında bu özelliği var mı yok mu onu bilmiyorum.

Bilmiyordum bunu. Ama ASUS X99'larda falan var gibi duruyor. Büyük ihtimal dahili ARM işlemci ile yapıyodur çip'e programlamayı.
  • 6. Nesil skylake bir işlemci lazım. Sanırım b250m anakartlar güncel olarak gerekiyor ek bir güncelleme gerekmiyor
  • Arkadaşlar biosun güncel olup olmadığını nereden anlayabilirim?Yeni pc topladım vatandaki elemanlara sordum bunun güncellemesi varmı diye yok dediler büyük ihtimal bilmiyorlar şuan kullanıyorum pcyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyHill -- 5 Haziran 2017; 17:35:38 >
  • Aida 64ü indirip bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adoring

Arkadaşlar biosun güncel olup olmadığını nereden anlayabilirim?Yeni pc topladım vatandaki elemanlara sordum bunun güncellemesi varmı diye yok dediler büyük ihtimal bilmiyorlar şuan kullanıyorum pcyi.

Kullaniyorsan sorun yok demektir. Guncel yani.
  • Asus h110m-k anakartlar 2003 versiyon bios yüklü geliyor, 2003 den itibaren kaby lake desteği mevcut direk tanıyor işlemciyi.

Msi için ise aldığınız yerde eski stok yoksa güncel bir bios ile gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 5 Haziran 2017; 21:9:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.