Şimdi Ara

peteklere fan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba herkeze hayırlı pazarlar ben oda boş olduğu için daha çabuk ısınsın diye peteklerin üzerine yaklasık 10 adet pc fanı koydum bu sayede daha çabuk ısınıyor bir nevi arac kaloriferi gibi düşünün ısıyı daha hızlı yayıyor daha cabuk ısınıyor oda lakın bu odadaki petekte ısı pay ölcer var bu daha fazla daha az yaktırırmı diye kararsız kaldım sizce hangisi olur

• aligursan A kullanıcısına yanıt
    ısı pay bildiğim kadarıyla gelen suyun sıcaklığı ile giden suyun sıcaklığını ölçüyor olması gerekiyor. Eğer öyleyse, bu fark artacağından, fazla ödeme yaparsınız. Sizin yaptığınız şey radyatörü daha uzun bir radyatörle değiştirmekle aynı olmuş. Her iki durumda da ısı transferini arttırmış olursunuz. Yani sıcak sudaki enerjiyi daha fazla ortama yaymış olursunuz. Ki bu da ısı payın gösterdiği değeri arttıracaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

ısı pay bildiğim kadarıyla gelen suyun sıcaklığı ile giden suyun sıcaklığını ölçüyor olması gerekiyor. Eğer öyleyse, bu fark artacağından, fazla ödeme yaparsınız. Sizin yaptığınız şey radyatörü daha uzun bir radyatörle değiştirmekle aynı olmuş. Her iki durumda da ısı transferini arttırmış olursunuz. Yani sıcak sudaki enerjiyi daha fazla ortama yaymış olursunuz. Ki bu da ısı payın gösterdiği değeri arttıracaktır.

büyük petek daha iyi değilmi , birde fanların çalışması için elektrik ücreti gelecek.. _?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.