Şimdi Ara

Peugeot 307 antipollution faulty hatası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar son 1 haftadır bu hatayı sürekli almaktayım. Arabayı ilk çalıştırdığımda sıkıntı olmuyor fakat 20-30 km gittikten sonra bir yere park ediyorum ve işlerimi halletmeye gidiyorum. İşlerimi hallettikten sonra tekrar arabayı çalıştırıyorum ve bu uyarıyı almaya başlıyorum. Sorun şu ki, bu uyarıyı aldıktan sonra motorun kaputunu açıyorum ve motor resmen boğuluyor çünkü eksozdan anlıyorum boğulduğunu. Motor ise titremeye başlıyor, resmen kendinden geçiyor. Devir çok ama çok düşüyor, doğal olarak yokuşları fln çok ama çok zor çıkıyorum. Fakat arabayı ertesi gün kullanmaya başladığımda hiç bir sorun kalmıyor ve normal bir şekilde yoluma devam ediyorum. Arkadaşlar ankara da tanıdığınız, güvendiğiniz özel servis varsa lütfen yazın.

Kolay gelsin.

EK OLARAK, AYNI SORUNLA KARŞILAŞAN BİR ARKADAŞIN VİDEOSUNU BULDUM.

http://www.youtube.com/watch?v=PMLNoepC8rU

• Aynı sorun bizdede vardı
    2008 1.6 hdi araçta uzun yolda değilde kafasına göre şehir içinde yapardı ama bizde sadece hararet 90ı geçer bazen 100 110 olur bide bu hatayı verirdi. Yani devir kesilmesi olmazdı birçok usta farklı şey söylesede biz 45 liraya rezistans fanını değştirdik ve sorun düzeldi sizede ilk başta bunu denemenizi öneririm. Çünkü önce hararet müşürünü değiştirmeye sonra radyatörü temizlemeye kalkıyor ustalar. Boşa para vermeyin
  • yıllar önce 1.4 hdi aracımda aynı sıkıntıları yaşadım , çözüm olarak hava akışmetresi değişmişti , dikkat edin yan sanayilerlede düzelmedi orjinal takınca kendine gelmişti
  • muhtemel oksijen sensörü yada katalizör arızası
    eğer katalizör ise içindeki seramik parçalar kırılmıştır ve gaz çıkısı olmadığı için motoru boğuyordur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAİM. -- 8 Mayıs 2014; 20:23:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: West!

Arkadaşlar son 1 haftadır bu hatayı sürekli almaktayım. Arabayı ilk çalıştırdığımda sıkıntı olmuyor fakat 20-30 km gittikten sonra bir yere park ediyorum ve işlerimi halletmeye gidiyorum. İşlerimi hallettikten sonra tekrar arabayı çalıştırıyorum ve bu uyarıyı almaya başlıyorum. Sorun şu ki, bu uyarıyı aldıktan sonra motorun kaputunu açıyorum ve motor resmen boğuluyor çünkü eksozdan anlıyorum boğulduğunu. Motor ise titremeye başlıyor, resmen kendinden geçiyor. Devir çok ama çok düşüyor, doğal olarak yokuşları fln çok ama çok zor çıkıyorum. Fakat arabayı ertesi gün kullanmaya başladığımda hiç bir sorun kalmıyor ve normal bir şekilde yoluma devam ediyorum. Arkadaşlar ankara da tanıdığınız, güvendiğiniz özel servis varsa lütfen yazın.

Kolay gelsin.

ayni sorun bendede vardi uyari ciktiginda araba essek gibi kaliyodu...katalizoru temizlettim suan tazi gibi bastigin gibi firliyo...maliyeti 50 tl...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: uçanBalık

quote:

Orijinalden alıntı: West!

Arkadaşlar son 1 haftadır bu hatayı sürekli almaktayım. Arabayı ilk çalıştırdığımda sıkıntı olmuyor fakat 20-30 km gittikten sonra bir yere park ediyorum ve işlerimi halletmeye gidiyorum. İşlerimi hallettikten sonra tekrar arabayı çalıştırıyorum ve bu uyarıyı almaya başlıyorum. Sorun şu ki, bu uyarıyı aldıktan sonra motorun kaputunu açıyorum ve motor resmen boğuluyor çünkü eksozdan anlıyorum boğulduğunu. Motor ise titremeye başlıyor, resmen kendinden geçiyor. Devir çok ama çok düşüyor, doğal olarak yokuşları fln çok ama çok zor çıkıyorum. Fakat arabayı ertesi gün kullanmaya başladığımda hiç bir sorun kalmıyor ve normal bir şekilde yoluma devam ediyorum. Arkadaşlar ankara da tanıdığınız, güvendiğiniz özel servis varsa lütfen yazın.

Kolay gelsin.

ayni sorun bendede vardi uyari ciktiginda araba essek gibi kaliyodu...katalizoru temizlettim suan tazi gibi bastigin gibi firliyo...maliyeti 50 tl...

İnşallah dediğiniz gibi olur. İlk sizin önerdiğiniz yöntemi deneyeceğim. Umarım sorun çözülür. Yoksa ben kafayı yiyeceğim.

Bu arada diğer arkadaşlara önerileri için çok teşekkürler.

• West! kullanıcısına yanıt
    gelismeleri buraya yazarsaniz herkez faydalanabilir.....

• Araç LPG'li mi?

• Bir şeyler tıkanmışa benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uçanBalık

gelismeleri buraya yazarsaniz herkez faydalanabilir.....

İşlerimden dolayı arabaya vakit ayıramıyorum. En kısa sürede dediklerinizi uygulayıp gelişmeleri buraya yazacağım.

quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

Araç LPG'li mi?

Evet lpg'li hocam.
  • Egzost manifoldunun üzerine takılı olan oksijen sensörü, motordan çıkan egzost gazında olması gerekenden daha farklı değer algıladığında bu uyarıyı görürsünüz.
    Motordaki performans düşüklüğü ile birlikte bu uyarıyı alıyorsanız, motora giren havanın dengesiz olduğunu gösterir.
    Sorun öncelikli olarak motora hava sağlayan yol üzerindeki elemanlarda aranmalıdır.
  • 1.6 HDi aracımda 130.000 km civarlarında iken karşılaşmıştım bu uyarı ile. Fakat bende motorun çalışmasında tekleme titreme falan yoktu, uyarıyı verip maksimum deviri 3000 ile kısıtlayarak kendini korumaya alıyordu motor. Problem ise katalizörde çıkmıştı, temizlendikten sonra o gün bu gündür bir daha yapmadı (260.000km'de şu anda).
  • Arkadaşlar dün bizim tanıdığımız bir ustaya uğradım. uçanBalık arkadaşımızın dediği gibi katalizörü temizletmeye gitmiştim. Ustaya olayları anlattım ve bana tek dediği şey ateşleme bobinin den kaynaklandığı ve onu değiştirirsek sorunun ortadan kalkacağını söyledi. Neyse konuştuk tartıştık en sonunda değiştirmeye karar verdik. Bu arada ekstradan kelepçeyi temizlersek sorunun tamamen ortadan kalkacağını söyledi. Bu arada ben de yardımcı oldum. :) 1-2 saatlik uğraşlar sonucunda kelepçe temizlendi ve ateşleme bobini değiştirildi. Arabaya çalıştırdık bir de ne göreyim arıza ışığı yanmaya devam ediyordu. Ben de sinirle ustaya baktım ve usta bana bakarak güldü. :) Dedim usta bu kadar uğraş boşamı gitti dedim. Usta bana bakarak, eğer bu arıza yarın geçmezse ben de bu dükkanı yarın kapatıyorum dedi. Eyw dedik dükkandan ayrıldık. Bu arada enjektör temizleyici verdi. Benzinliğe git dedi pompacı ilk bu enjektörü benzin deposuna doldursun ve ardından 100tl lik benzin koysun dedi. Neyse opete uğradım dediklerini yaptım arıza halen gitmemişti. Neyse dedim yarın her şey belli olur dedim. Eve geldim beklemeye koyuldum. Ertesi gün indim aşağıya ve arabayı çalıştırdım bir de ne göreyim. Bütün arızalar gitmiş ve arabanın çekişi hissedilir bir şekilde artmıştı. Bir tur attım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım. Aylarca beni deli eden sorundan eser kalmadı. Bu arada gearbox faulty hatasındanda eser kalmadı. Bu arızada çok canımı sıkıyordu. Ve gel gelelim toplam ne kadar harcadım? Bende biraz önce topladım biraz maliyetli olmuş yahu :)))

-Ateşleme bobini: orjinal peugeot malzemeleri satan bir yer var dükkanın bir üst sokağında, sahibi çok yakın bir arkadaşımız. Ateşleme bobinine 100 tl dedi, çok dedim, 80 tl yi bir ara getiririm dedim çıktım.

-Kelepçe temizleme + led ışıklarını taktırdım(bu kadar zor takılacağını bilseydim hiç bulaşmazdım. :) + filtre değiştirme + Enjektör temizleyicisi + motor bakımı + çay, sigara vsvs :) toplam 70 tl verdim.

• West! kullanıcısına yanıt
    Konunuzu yeni gördüm, geçmiş olsun. Benzer problemi bende yaşamıştım. Devir aşırı düşüyor, gaza bas bas arac gitmiyor. Yokuslarda renault 12 lerden selektor yiyordum aynen yaptığınız gibi ateşleme bobinini degistirdik sorun kalmadı. Daha önce gorseydim tecrübemi paylasirdim ama neyseki cok masraf etmeden halletmissiniz. İyi forumlar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.