Şimdi Ara

Seramik kaplama mı? Folyo PPF Kaplama mı)?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni araç aldık hayırlısıyla ama alır almaz masraflar bitmiyor tabii.

Herkes tutturmuş kaplama, seramik.. ama çoğu da bilgisiz bu konularda.

Bazıları sadece seramik yap diyor, kaplama yarın öbür gün ne olacağı belli değil. Bi de satarken sıkıntı, söktürmek lazım. Söktürürken ne olur o da garanti değil.

Şimdi seramik kayganlık, kuş pisliği ve boyayı daha parlak gösteriyor falan filan işte. Çizilme ve koruma özelliği çok yok. Ha pisliklere karşı koruyor.

PPF dedikleri işte çizilmelere darbelere karşı biraz daha dayanıklı ve koruma özelliği de var sonuçta telefon kılıfı gibi bi şey.

Şimdi ppf kaplama kaput ve çamurluğa yaptırmak mantıklı geldi bana. Ama yine de emin olamadığım için tecrübeli arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var.

2-3 yere sordum aşağı yukarı aynı fiyatlar

Tam polüretan TPU 200 mikron civarı bi şey 9-10 bin
    180 mikron TPH da 4500 tl civarı.

Şimdi bunlarda malzeme farkı var deniliyor. Baktığımızda ne olduğunu bilmiyoruz tabii. Aynı gibiler hatta. Garantileri 3-5 yıl diğeri de 7-8 yıl deniyor. Vaziyet böyle.

Bu işlemleri yapan ve bu konularda tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Yaptırıp söktüren, sorun yaşayan veya yaşamayan.

Ve tabii ki nerde yaptırabiliriz. Hem uygun fiyata, hem de düzgün güvenilir.

Bu konuda hem başka insanlara da fikir olması açısından görüşlerinizi eksik etmeyin lütfen. Yanlış bildiğim noktalar olabilir.. sadece araştırdığım ve bildiğim kadarıyla bu kadar.

Şimdilik teşekkürler.

• ben de araci alali birkac hafta oldu. artik bisiklet mi motor mu bilmem tamponun canina okumus. para olursa ppf yaptiracaktim on tampon ve kaputa ama sonuc degismecekmis. agizna sicio gecmisler. bir de sitede oluyor sagolsun bi arama sorma ozur bile yok. vinnlamis.

para varsa ppf iyidir. ozet.

Seramik kaplama mı? Folyo PPF Kaplama mı)?
  • Ppf yaptirin hocam. Seramik kaplama pek işe yaramiyor. Çizilme , taş göcügü vb durumlara karşı ppf kaplama iyi koruyor . Ben çok pişmanım mesela keşke aracı ilk aldigımda ppf kaplama yaptırsaydim
  • Radical Brain kullanıcısına yanıt
    Yazık günah gerçekten. Çok şerefsiz insanlar var. Allah beterinden korusun.

PPF kafama yattı ama güven konusunda şüphelerim var. Nerden yaptıracağız o ayrı bi dert.
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Peki önerebileceğiniz, güvenebileceğim bi yer var mı?
    Çünkü 3-5 çeşit söylüyorlar farklı farklı fiyatlar. 9bin lira dedikleri iyi gibi ama fiyat yüksek geldi bana.
  • noche34 kullanıcısına yanıt

ben aydın'dayım artik gozume kestiridigim guvenilir gelen yere yaptirip geccem. genelde haritalardaki yorumlara bakiyorum.

• Seramik boş hocam ppf kaplayın taş vs ufak sürtmelere karşı koruyucu olur
  • bence çok takılmayın. ruh sağlığınıza yazık. satarken 500 tl aşağı verirsiniz hallolur şeyler bunlar.

• Kaygerya kullanıcısına yanıt

Arabayı aldıktan 1 ay sonra tavan üst direği ve tavan 25 cm civarında çizildi.

Birkaç yere gösterdim pasta cila yaptırdım nafile . Boyanmadan asla cikmazmıs

Şuan araç alacak olsam eve goturmeden iyi ppf koruma yaptırırım

• Aracınız hayırlı olsun.

Eğer ayırabilecek bütçeniz var ise, tabi ki kaliteli poliüretan PPF ile komple kaplama, paranın satın alabileceği en iyi koruma. 0 olarak aldığımız Mercedes CLA 200'ü aynı hafta komple PPF kaplattım, evet fiyat olarak biraz pahalıydı ancak aracın değeri ile kıyasladığımızda bence katlanılabilecek bir rakam.

Uzun yıllar aracınızın üzerinde kalacak, yağmura, kara, çamura, güneşe, sıcağa, soğuğa, kuş pisliğine vs. maruz kalacak ve en önemlisi gün sonunda aracınızın üstünden sökülürken üzebilecek, verniği, boyayı kaldırma riski olan birşeyde ucuza kaçmamanızı öneririm. Zira piyasada tamamen PVC ya da kismi PVC filmleri "ağbi TPU kadar kaliteli" diyerek kaplayan filmciler var ve bunlarda komple film kaplatacağınıza, kısmi TPU PPF (sadece kaput, çamurluklar) ve kaliteli bir seramik kaplama yaptırmak kişisel olarak daha mantıklı. Öte yandan "en pahalısı, en iyisidir" mantığı her zaman doğru değil, hele içinde kira, personel gideri vs. göre değişen işçilik fiyatı bulunan birşeyde. Nitekim işçilikte bu konuda çok önemli. Yapan yerin, yaptığı işin arkasında olması, özenmesi en az filmin kalitesi kadar önem arz ediyor. Zira en iyi film dahi kötü bir uygulamacının elinde çöp olabilir.

Eğer İstanbul'daysanız ben kendi uygulama yaptırdığım Special Works / Bayram Ustayı öneririm. Ben fiyat, kalite, işçilik konusunda optimumu kendisinde bulmuştum. Bu bakımdan en azından arayıp kendisinden bilgi ve fiyat almanızda fayda olabilir.

Aracınız tekrardan hayırlı olsun. Bu arada eğer kısa vadede satma durumu ortaya çıkma ihtimali olursa, PPF yaptırmadan önce iyi bir yerden imzalı-kaşeli bir kaporta ekspertiz raporu almanızı öneririm. Zira folyodan dolayı boya ölçümü mümkün olmayacak ve muhtemel alıcı "folyo altını nasıl bileceğiz, söktür-öyle bakalım" dediğinde, verdiğiniz para boşa gidebilir ve en kötüsü alıcı vazgeçerse tamamen çöp olma ihtimali dahi söz konusu olabilir.

Bu yüzden hem artık bayilere güvenilmediğinden, hem de ileride satarken potansiyel alıcıya göstermek için elimde imzalı bir belge olması için 0 aracımı ekspertize sokmuştum. Bu sayede alıcıya içim rahat bir şekilde şunu söyleyebileceğim: "Ben aracımın boyasız olduğunu biliyorum, işte bu ekspertiz raporu, işte bu da folyo yaptırdığım tarihin kanıtı. İllaki folyonun altına baktırmak istiyorsan, vazgeçme ihtimaline karşı komple folyo ücretini kapora olarak alırım. Sonrasında söktürüp istediğin yere baktırırız."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Type R -- 12 Ocak 2024; 16:54:9 >

• konuyu biraz bozacağım ama neden bu hale geldik?

telefona kaplama, televizyona kaplama, arabaya kaplama ...

neden her şeye kaplama yapmak zorunda kalıyoruz?

yazık günah bu nasıl bir sektördür

• Benim tavsiyem bütçede yer varsa kaliteli bir yerde direkt PPF kaplama yaptırmanız. Kendimden örnek vereyim;

2 sene önce aldığım ve hala da severek kullandığım aracıma kaliteli bir seramik kaplama yaptırmıştım. Yıkamaya da özen gösterdiğim için 7 yaşında olmasına rağmen boya kondisyonu oldukça iyi. Lakin benim gibi takıntılı biriyseniz uzun yola gittiğinizde kaputunuza gelecek taşları sorun edebilirsiniz ya da ara ara park sırasında kapı açmayı bilmeyen öküzlerin verdiği ufak çaplı hasarlar da sinirinizi bozabilir. Bunların dışında tampona gelecek göçüksüz hasarları da PPF güzel absorbe ediyor ve sadece sök tak ile yolunuza devam edebiliyorsunuz.

Kaliteli malzeme kullanan, iyi işçiliğe sahip bir yerde PPF yaptırırsanız en azından bu sorunları dert etmezsiniz. Aracı ilk aldığımda keşke yaptırsaydım diye çok pişmanım şu an

• Type R T kullanıcısına yanıt
    Çok güzel detaylı faydalı bi yorum olmuş. Öncesinde kaporta exper fikri de aklıma gelmemişti çok mantıklı. Başka arkadaşlara fikir açısından çok yardımcı olacaktır. Dediğiniz yeri aradım 11,000 civarı fiyat verdi benim tanıdık yer 9,000 civarı diyor. Abim ve tanıdığım bi çok kişi yaptırdığından sanırım oraya verebilirim.

Dileyenlere özelden söylerim burada yazarsak şimdi reklam zannedebilirler ama öyle bi niyetim olmadığını bilmeleri için özelden söylerim konuşur ona göre hareket edebilirler. Bende henüz yaptırmadım tabii ama yaptırıp memnun kalanlar var. Sizin yerde bi alternatif olarak dursun tabii. Sadece fiyat farkı var. Belki malzeme farkı da olabilir bilemiyorum.
  • Ppf daha mantıklı
  • scorn kullanıcısına yanıt

İlkokulda başladık hocam defter kaplamayla

• Adam arabama sürtüyor. Arabamın boyası tomponunun ucunda kalmış. Bir de yanıma park ediyor. Araç ön arka kamera almayı düşünüyorum ama anlaşılıyor mu ki o kamerayla da sürtmeler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonel teletabi -- 12 Ocak 2024; 21:24:58 >
  • Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Bu iyiydi dostum 😀
  • SHELLSON OTO CAM FİLMİ

Bu firmayı bilen kullanan oldu mu acaba? Makul fiyata yapıyorlar ama bilmiyorum.

Ya da başka önerisi olan.

• Merhabalar İstanbul'da sadece ppf kaplama işi yapmaktayız. Instagram adresimizden yaptığımız işleri görebilirsiniz. Piyasanın altında bir fiyatlama ile çalışmaktayız. Instagram üzerinden dm yada numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Instagram adresimiz: OTOFOLYOCUM

• Ranni34 R kullanıcısına yanıt
    Az önce aradım görüştüm kendisiyle. Gerçekten dürüst bi arkadaş. Ama hala emin olamadığım için şu işlemlerden biraz daha düşüneceğim bakalım. Fiyatları da sorduğum bütün yerlere göre uygun söyledi gerçekten. Aman reklam yapıyorum falan düşünmeyin alakam yok. Bende şimdi gördüm baktım insta sayfasına falan öyle.. düşünenler varsa bi görüşsün kendisiyle .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.