Şimdi Ara

Pioneer HT-071 İlk ve son izlenim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ürün forumda bölük pörçük dağılmış. Toplamak adına.

Dün itibariyle ürünü kampanyalı fiyatı 649 TL karşılığında media markt'dan aldım. Akşamında 09:30'da kurdum. Ertesi Sabah 11:30 itibariyle iade ettim.

1-Aldığım ürünü paketinden çıkartırken zaten daha önce başka bir müşteri tarafından açılmış olduğunu anladım.İnceden soğudum. neyse lan dedim sağlamsa sorun yok.

2-Ürün ilk defa ses dünyasına girecek olan için "vaay be ne biçim bişey aldım..." hissi uyandırsa da sinema sever bir adamın beklentilerini karşılamaktan çok öte.Acemiliğime rağmen surround etkisinin zayıflığını söyleyebilirim.

3- vsx 321 amfi bir çok işi bilen adamın diyebileceği gibi giriş seviyesinde parasına göre iyi bir ürün dese de bence 600 küsürlük bir amfi bence daha iyi olmalı. yada bu ses dünyası gereksiz pahalı.

4-"aga ben iki game of izlerim arada film izlerim bunu da genelde pc'yi tv ye bağlayarak izlerim" diyorsanız hayak kırıklığı yaşayacaksınız. Çunku AVR'ye 4 HDMI in olarak giriş yaptığın cihazların video çıkış kalitesi kotu. 1080 giren görüntü avr'den çıkarken 720 falan oluyor sanırım. cihaz 1080p desteği yok. 3d ses var diyor ama bende 3d TV olmadığından ilgim dışında.

5-HT-071 performansı tam almak istiyorsan orijinal blu-ray disc i takacaksın o zaman bir şeye benziyor. onun dışında hepimiz torrent dünyasının köleleri olarak YIFT ın sundugu sıkıstırılmıs mkv'lere mahkumuz. ve bu sıkıstırılmıs dosyalarda ses sıkıstırılan ılk dosyalar. Dolayısıyla 3500 lira da versen ham madde bozuksa gerisi tırt. 5+1 alıyorsan orijinal dvd blu-ray almalısın.

6-Cihaza 4 cihazımı da bağladım (blu-ray , Laptop ,PS, Uydu reciever) Sonuçları Pc den cıkan goruntu yani TV ye gelen görüntu izlediğim sey 1080 olmasına rağmen kesinlikle 1080 değildi. Blu-ray ok. Ps görüntü kalite kaybı var. Uydu reciever görüntu alamadım sadece ses aldım. ARC olmasına rağmen hem cihaz hem tv de tv goruntusunu alamadım AVR üzerinden ya da yapamadım.

Sonuç:

Sözün özü. Bu yazıları yazmamın sebebi benim gibi alacağı ürünü iyi araştıran doğru karar vererek beklentilerini karşılayacak diye düşünen arkadaşlara yazdım.İçimi döktüm :) bir kez daha düşünün.Alabiliyorsanız BOSE marka alın alamıyorsanız benim gibi Tv'nin hoporlorleriyle yetinin. Bu paraya değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ricikli -- 9 Ağustos 2014; 23:02:30 >

• ricikli R kullanıcısına yanıt
    Ürünün görüntüyü bozup bozmadığını bilemeyeceğim. Belki belli oranda kayıp yaşatabiliyor olabilir. Fakat ses konusunda yanıldığınız bir nokta var.

Eğer bu tarz bir ürün aldıysanız torrentten de en az 6-7gb'lık 720p ve gerçek dts sesli bir film edinmeniz gerek. Yoksa o surround sesi alamazsınız. Yıfy ile olacak iş değil. Ayrıca düzgün dts'li bir film seyrettiğinizde sesi 600tl için fena bir cihaz değil. Bu sebeple insanları 2gb'lık mkv film ile değerlendirme yaparak yanlış yönlendirmiş olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ricikli R kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam öncelikle yaklaşımız biraz sert olmuş nedeni ise alabiliyorsanız bose alın yoksa tv hoparlörü demişsiniz boseye o kadar para verecek kaç kişi var ? ayrıca sinemada bose iyidir diye bir kural kaidede yok htp-071 600-700 lira gibi bir fiyata alınabiliyor ve çok iyi olmasada avr sistemlere giriş yapılabiliyor yanında gelen hoparlörler çok iyi değil zaten bunu herkes bilerek alıyor ayrıca daha iyi bir hoparlör seti alınırsa alınan ses kalitesi çok değişir birde kaynak çok önemli izleyeceğiniz filmler doly veya dts olması dts olması daha iyi olur rip filmlerle filmin ne sesi iyi nede görüntüsü bu parayı eder etmez onu kullanıcı karar verir ama bence eder
  • Bu seti kullanmisligim yok fakat 1 aydir bu hi fi sistemleri arastiran kovalayan birisi olarak ben de haksiz degerlendirme oldugunu dusunuyorum.hele hele logitech vs gibi paket sistemlerin efsane yapildigi bir ortamda pioneer gibi bir ses devine bu bence haksiz bir elestiriye benziyor bu set ile ilgili forumda yazan her seyi okudum bu seti satan herkesi aradim....hatta su an adana medimarkt ta 2 adet teshir 639 tl pazarlikla 550 tl.bir defa avr ne kadar kotu olursa olsun cozdugu codec ler belli avr nin bir teknolojisi ve standart bir pioneer temel karti vardir diye dusunuyorum.

• ürünü alalı yaklaşık 3 hafta oldu ricikli adlı arkadaşın yorumuna anlam veremedim. izlenimlerimi paylaşmak istiyorum;

1- ürün halen yurtdışında 500-550 dolar seviyesinde ki o da bulunabilirse yani gerçekten çok uygun
    2- yıllarca müzik yapmış biri olarak amfi üzerindeki "dandik" denilen kolonlar beni fazlası ile tatmin etti ki bilemiyorum arkadaş nerede oturuyor o ses 80 e normal bir apartman dairesinde getirilmez.
    3- amfi gerek malzeme kalitesi ile gerekse kullanım kolaylığı ve gücü ile fiyat performans 10 numara. Bu paraya böyle bir receiver mümkün değil bulamazsınız.
    4- bose ile karşılaştırmak ise trajikomik olmuş bose nin bu ayarda giriş seviyesi sistemleri 4000tl+
    5-ps3, mediaplayer ve tv bağlı. orjinal bluray ile yify arasında uçurum var. önceki yorumlarda denildiği gibi min. 9-10 gb lık dts coded mkv ile denenmeli

özetle 900-1000 tl'ye z906 alınmaz bu alınır.

fiyat performans 9/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabatasliozgur -- 12 Ağustos 2014; 16:13:19 >

• Ben de bu ürünü yaklaşık 6 aydır kullanıyorum, mediamarkt'tan 600 TL'ye almıştım.

Bence de fiyat performans olarak gayet yeterli, ben ön iki kolonu kendi eski müzik setimin kolonlarıyla değiştirdim ohm'leri uyuyordu.

PS4, Dsmart, MacBook Pro vs bağlıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. ARC özelliğide var. Ben de çok bakmıştım kışın almadan önce, bu paraya değil set düzgün AVR bile bulunmuyor..

Bu kadar kötülenmeyi hak etmiyor cihaz kısaca. Ne istediğini bilmek önemli
  • Once konu hakkinda bilgi sahibi ol ondan sonra inceleme yaz.
  • Bende dun 599 tl ye satin aldim, su an tv optik kablo ile, xbox hdmi ile ve bluray hdmi ile anfiye bagli, anfinin hdmi outundanda tv ye bagli. Goruntuyu bozuyor demissiniz, ya sizin anfi arizali yada kullandiginiz hdmi kablokarda sorun var. Hepsinin versiyonunun ayni olmasi lazim en az 1.3 olmali olabiliyorsa 1.4 olmali. Mesela ben dun xboxu baglayinca goruntude hafif bir bulaniklasna sezdim, gittim yeni bir hdmi kablo aldim duzeldi. Sizin buyuk ihtimal kablolarinizda sorun vardi sucu sisteme verdiniz. Acikcasi icinden cikan hoparlorlerden cok memnunnum. Cok dandikte degiller almaya kalksaniz 250-300 tl arasinda sub siz ustelik. Bu fiyata bu urun bedavadan biraz pahali, bluray playerden usbden oynattigim mkvleride cozebiliyor merak eden arkadaslara. alan arkadaslar mediamarkta bukunan beko marka hoparlor ayagindanda alsinlar fiyati cok komik cifti 5 tl gayette guzel. 212 mmta 80 tane mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Bu seti kullanmisligim yok fakat 1 aydir bu hi fi sistemleri arastiran kovalayan birisi olarak ben de haksiz degerlendirme oldugunu dusunuyorum.hele hele logitech vs gibi paket sistemlerin efsane yapildigi bir ortamda pioneer gibi bir ses devine bu bence haksiz bir elestiriye benziyor bu set ile ilgili forumda yazan her seyi okudum bu seti satan herkesi aradim....hatta su an adana medimarkt ta 2 adet teshir 639 tl pazarlikla 550 tl.bir defa avr ne kadar kotu olursa olsun cozdugu codec ler belli avr nin bir teknolojisi ve standart bir pioneer temel karti vardir diye dusunuyorum.

Istanbul 212 de 3 adet kapali kutu mevcut. 599 tl ye Aldim dun. Belki adanaya transfer ederler. Arayin sorun

• Arkadaşlar Merhaba

Yazdıklarım sadece kişisel tercihlerimin bir izahıydı. Amacım başka markalarla kıyaslamak v.s değildi. Bence bu iş aslında tamamıyla zevk ve beklentiyle alakalı bir işmiş. Ürünü alıp kullanan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Ben aldım beğenmedim beğenenler için ne mutlu.

@tasshelhoff HDMI önerini dikkate alacağım tşk.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.