Şimdi Ara

Pişmanım TERCİH hatası yaptım (Artık Pişman Değilim) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
1
Favori
7.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kralhakan9

quote:

Orijinalden alıntı: Drakai

Boğaziçine meslek edinilmeye gidilmez, bunun üzerinde düşün biraz.

sosyallik etkinlik bir yere kadar hocam sonra 30unda elinde sağlam meslek olmalı

o zaman mıçtın işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersamstagnachmittag

Dostum tamam bogazici ona laf atilmaz da bolumun de ortada yani 2-3k maas o alan icin normal yazmadan once nasil bir gelir beklentin vardi ki? Hazirliktayken iyice dusun tasin ileride pisman olacaksan hazirligi gecer sonra bir daha sinava gorersin

bölüm nasıl ortada yani? illa boğaziçi tıp mı olacak ?? tabi ilk başta 2 3 milyar alıcam gel paşam sana 10 bin peşin kimse demez aynı şey en kral mühendisler için de geçerli. sonrada maaşım artar zaten.

bölümde 2 dil zorunlu isteğine göre 3. dili seçmeli alıyorsun. abd de stajda ücretsiz ve zorunlu gibi bir şey ekstradan hiçbir şey yapmasam bile bunlar aranan eleman olmama yeter.

sizin aklınız takılmış kalmış illa ya doktor ya mühendis olmak lazım onların tek avantajı kız istemede yoksa bir uzman 32 33 yaşına kadar dirsek çürütüyor ben zaten o yaşıma kadar kaç kere terfi ederim hayatımı kurarım hem de yarısı kadar emek vererek. mühendislik desen zaten türkiye'de işi yok teknikerlikle aynı hemen hemen adı var sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: clayndomarker

Kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş kardeşim aldırış etme kimsenin lafına.Hayırlı olsun

sağol panpa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArkandayIM

Birincisi okul ismine bakmadan karşılaştırın şu meslekleri. Diş hekimliği ile bu bölümü kıyaslamayın ayıp resmen. Kaldı ki bir mühendis bu bölüme göre çok daha avantajlıdır. Boğaziçi olması bir şeyleri belki değiştirebilir ama tamamen sana bağlı her şey.

Milletin dediğine bakma. Çok övenler de olacaktır çok kötüleyen de. Sanıyorum iyi bir puan almışsın ama bence bu bölüm ile harcamasaydın keşke. Sonuçta ne kadar Boğaziçi Üniversitesi olsa da bölüm daha önceliklidir.

diş hekimliği bana göre değil. gün boyu adamın ağzında kan tükürük hiç bana göre değil.

bana kalırsa türkiye'de müh. olunmaz çoğu kpss peşinde geziyor.

eczacılık eskisi gibi olsa onu yazardım ama meslek kalmadı başka :))

• quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

olan olmuş artık yapacak bir şey yok...

bu arada 3 bin maaşı beğenmiyor musun? ne olacaktı 10 bin mi? bu kadar yüksek uçarsanız mezun olunca hayal kırıklığına uğrarsınız...

3bin başlangıçta iyi para ama ülke şartlarında 4 kişilik bir aile için yoksulluk sınırı demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonelyisland

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Drakai

Boğaziçine meslek edinilmeye gidilmez, bunun üzerinde düşün biraz.

sosyallik etkinlik bir yere kadar hocam sonra 30unda elinde sağlam meslek olmalı

o zaman mıçtın işte

sağlam meslek denince illa tıp diş mi olması lazım bu zihniyetten kurtulun artık ülkeyi doktorlar mı yönetiyor tıp okumak hem zor hem riskli o kadar emekten sonra pratisyen kalmakta var 32 33 yaşına kadar okumakta var.

• Hocam yanlis yapmissin. Dis ecza iyidir. Bence 2.ci yil okulu dondur. Son kez sansini dene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

Hocam yanlis yapmissin. Dis ecza iyidir. Bence 2.ci yil okulu dondur. Son kez sansini dene.

şu yeni yasadan sonra nasıl ecz iyidir diyorsunuz anlamış değilim.

iş yapan yerde dükkan açmak imkansızlaştı. he doğunun ilçesinde açarım diyorsanız olur ama orda da yaşanmaz.

ecz karları çok düştü hükümet eczacıların canını çok yaktı.

ağrıda bile 3 hoca toplayıp aecz açtılar ilerde çok yığılma olucak.

dişide vanda kazanıyordum oralara gitmek istemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agir psikotik

kardeşim bi devlette öğretmen olmak var bir de bilge adam gibi bir eğitim merkezinde 5-6 bin lirayla öğretmen olmak var. boğaziçi onun yolunu açar sana. hem programlamaya hakim olduğun sürece her yerde çalışırsın yeter ki geliştir kendini. nice mühendisler var ki adam hiç bir şey bilmiyor.

Bilge adam mi 5 6 vercek. Adamdan kan cekerler ustelik oyle cok para verdigi de yok. Ben grafik egitmenleriyle konustum max 3000 falan

• quote:

quote:

Hocam yanlis yapmissin. Dis ecza iyidir. Bence 2.ci yil okulu dondur. Son kez sansini dene.

iş yapan yerde dükkan açmak imkansızlaştı. he doğunun ilçesinde açarım diyorsanız olur ama orda da yaşanmaz.

Yine de ecza su an girdigin yerden iyi. Dis zaten daha iyi.

Olan olmus moral bozmak istemem ama van dis kazanacak kapasiten varsa bence 2.ci sinifta bida gir. Tip bile olabilir

• quote:

quote:

quote:

Olan olmus moral bozmak istemem ama van dis kazanacak kapasiten varsa bence 2.ci sinifta bida gir. Tip bile olabilir

sebebinini söyle hocam neden daha iyi? bütün dişçiler ecz 5binden fazla mı kazanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralhakan9 -- 2 Ağustos 2013; 13:01:19 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ArkandayIM

Birincisi okul ismine bakmadan karşılaştırın şu meslekleri. Diş hekimliği ile bu bölümü kıyaslamayın ayıp resmen. Kaldı ki bir mühendis bu bölüme göre çok daha avantajlıdır. Boğaziçi olması bir şeyleri belki değiştirebilir ama tamamen sana bağlı her şey.

Milletin dediğine bakma. Çok övenler de olacaktır çok kötüleyen de. Sanıyorum iyi bir puan almışsın ama bence bu bölüm ile harcamasaydın keşke. Sonuçta ne kadar Boğaziçi Üniversitesi olsa da bölüm daha önceliklidir.

diş hekimliği bana göre değil. gün boyu adamın ağzında kan tükürük hiç bana göre değil.

bana kalırsa türkiye'de müh. olunmaz çoğu kpss peşinde geziyor.

eczacılık eskisi gibi olsa onu yazardım ama meslek kalmadı başka :))

Kendine yakın bir bölümü seçtiğini düşünüyorsan üzülmene gerek yok. En doğrusunu yapmışsın.

• ticaret hiçbir zaman ölmez tıp gelse her şeye rağmen yazardım ama ecz genetik ve ticaret hakkım vardı hayırlısı artık
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sebebinini söyle hocam neden daha iyi? bütün dişçiler ecz 5binden fazla mı kazanıyor?

Mesele kazanc degil. Saglik sektoru saglam meslek

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mesele kazanc degil. Saglik sektoru saglam meslek

tıp gelse tereddütsüz yazardım ama diş için vana gitmeyi gözüm kesmedi 7 yıl orda kalmak istemedim

• kardeş kusura bakma da, ilk mesajında pişmanım deyip sonra sana bence yanlış yapmışsın diyen insanlara karşı kendini ve seçtiğin bölümü saldırgan bir şekilde savunuyorsun. madem bölümünden ve seçiminden bu kadar eminsin, neden pişmanım, tercih hatası yaptım diye konu açtın onu anlamadım?
  • Kardeş zaten Boğaziçi Odtü İti Sabancı Koç Bilkent gibi üniversiteler roketatar ve bazuka sistemleri mühendisliği veya ne bileyim esrar yetiştiriciliği gibi bölümler açılsa yine 450 puanla falan tercih ederler sende gidip üniversite tercih etmişsin büyük bir ihtimal çimenlerde sevişmeyi gitar çalmayı hayal ettin şimdide pişmansın hannyy
  • quote:

quote:

Dostum tamam bogazici ona laf atilmaz da bolumun de ortada yani 2-3k maas o alan icin normal yazmadan once nasil bir gelir beklentin vardi ki? Hazirliktayken iyice dusun tasin ileride pisman olacaksan hazirligi gecer sonra bir daha sinava gorersin

bölüm nasıl ortada yani? illa boğaziçi tıp mı olacak ?? tabi ilk başta 2 3 milyar alıcam gel paşam sana 10 bin peşin kimse demez aynı şey en kral mühendisler için de geçerli. sonrada maaşım artar zaten.

bölümde 2 dil zorunlu isteğine göre 3. dili seçmeli alıyorsun. abd de stajda ücretsiz ve zorunlu gibi bir şey ekstradan hiçbir şey yapmasam bile bunlar aranan eleman olmama yeter.

sizin aklınız takılmış kalmış illa ya doktor ya mühendis olmak lazım onların tek avantajı kız istemede yoksa bir uzman 32 33 yaşına kadar dirsek çürütüyor ben zaten o yaşıma kadar kaç kere terfi ederim hayatımı kurarım hem de yarısı kadar emek vererek. mühendislik desen zaten türkiye'de işi yok teknikerlikle aynı hemen hemen adı var sadece.

sakin ol dostum mühendis veya tıpçı ol demedim ben de enformatik okuyacağım benim bölümüm de tamamen kişisel çabaya dayalı benim bölümümde de iki dil zorunlu olduğu halde mezun olduğum zaman 2000 lira maaşı göremeyeceğim gerçeğinin farkındayım bunu kabullenmek lazım Türkiyede en az 3 yıl tecrübe edinmeden düzgün maaş alınmıyor

Gelelim bölümün ortada lafına bahsettiğim bölümünün meslek yüksek okulu olması tamam neticede 2 yıllık değil ama temeli aynı. Uluslararası ticaretin de alanı belli kısıtlı yapacağın iş aynı sektörde bütün iibf'nin faaliyet göstermesi faktörü var bir de bu rekabette Boğaziçi seni ne kadar öne geçirebilir bunu iyice bir düşün

Amacım bölümüne mok atmak değil lise 1 komplekslerini atlatalı yıllar oldu çok şükür sadece yıllar sonra pişman olmanı veya boş hayallerle okumanı engellemek.

• quote:

quote:

kardeş hem pişmanım diyosun hem de bölümü savunmaya geçiyosun. kafan güzel galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: SpamA

Kardeş zaten Boğaziçi Odtü İti Sabancı Koç Bilkent gibi üniversiteler roketatar ve bazuka sistemleri mühendisliği veya ne bileyim esrar yetiştiriciliği gibi bölümler açılsa yine 450 puanla falan tercih ederler sende gidip üniversite tercih etmişsin büyük bir ihtimal çimenlerde sevişmeyi gitar çalmayı hayal ettin şimdide pişmansın hannyy

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.