Şimdi Ara

Pişmanım TERCİH hatası yaptım (Artık Pişman Değilim) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
1
Favori
7.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nicotinell

sen o bölümden çıkınca 3000 tl yi görmen yıllar sürer. Üzerini ise pek göremezsin. Gerçekler acıdır. Para istiyorsan başka meslek seçmeliydin.

hsbcde bu bölümden mezun uzman tanıdığım var arada bir konuşuruz şimdi 4 5 milyara çalışıyor. onun bi üst kademesinde arkadaşı var o da bu bölümden mezun almanyada staj yapmış o da müdür şu an

başka bir forumda 7.5 milyara çalışanı bile gördüm

bazıları gibide üfürmüyorum yükselmek şans işi yetenek işi bakıcaz artık. hiç yükselmesem bile sadece bölümden mezun olsam lisans diplomamla en kötü bankada dış ticaret uzmanı olurum. onlarda iyi paralar alıyor.

ama mesela 2.zorunlu ya da 3. seçmeli dilimi italyanca seçip deniz ticaretinde uzmanlaşırsam çok para var diyorlar.

3bine çok takıldınız bu ülkede hademe bile 2 milyar alıyor boğaziçilide mi 2 milyar alıcak he ilk başta alabilir ama sizin dediğinze göre 3ün üstüne çıkamamak saçmalık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralhakan9 -- 2 Ağustos 2013; 18:14:25 >

• güzel örnekler elbette var ama 3000 inin üzerine çıkmak hayli zor. 3000 bile tr ortalamasının çok üstünde bir para.

Ama az olduğunun farkındayım. ben 3000 tl alıyorum ama az geliyor. Gerçi insan doymaz.
  • quote:

güzel örnekler elbette var ama 3000 inin üzerine çıkmak hayli zor. 3000 bile tr ortalamasının çok üstünde bir para.

Ama az olduğunun farkındayım. ben 3000 tl alıyorum ama az geliyor. Gerçi insan doymaz.

3binle aile geçindirmek zor ay sonu sıkıntı olur eş falan çalışırsa belki
  • kardeş biz senin bölümüne .ok atmıyoruz lakin yanlış tercih olduğunu sen kendin de kabul ediyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

Bolum degil sehir/okul secersen olacagi budur.

İyi olmus.

ne biçim konuşuyorsun sen iyi olmuş falan? nasıl bir ruh hastalığıdır?

boğaziçinde çöp mühendisliği okunsa işsiz kalınmaz, boğaziçili olmak ayrıcalıktır.

kaldı ki bu kadar prestijli bir üniversitede bölüm seçerek çok iyi yapmışsın arkadaşım bakma sen bu histeriklere kendini çok iyi geliştirip üstüne amerika master'ı patlatırsan senden iyisi olmaz.
    adamlar van diş diyor hiç güleceğim yoktu :DDD bence sen de gül:DDD
  • Uluslararası Ticaret kötüleyen adam sınavda istediğini alamamış adamdır veya hala mühendislik türkiyenin 1 numaralı mesleği sanan mezun olunca beni havada karada kaparlar diyen gerikafalı zihniyettir.

Uluslararası ticaret'de işletmeden finans'a, ihracattan ithalata kadar tüm dersler var yani çalışma alanı çok geniş eğer ingilizcende fena değilse en kötü 2-2.5 milyara işe başlarsın (sadece başlangıc) tabi kendini geliştirip yatmadıysan, bankada, özel şirket holdinglerde, gümrükte, devlette, hazine müsteşarlığında vs. vs daha say say bitmez sektörde yönetici veya uzman olarak çalışabilirsin.

hele sen bide boğaziçinde kazanmışssın allahtan belanı arıyosun resmen. ben kadir has'ta tam burslu kazandım lisedede dış ticaret okuyordum zaten çokta mutluyum vakıf unıversıtelerınde bu tarz bölümlerde yabancı dıl ımkanı daha iyi oluyor ama sen boğaziçindesin ordada yabancı dil imkanları çok iyi olacaktır. Uluslarası ticaret şuanda İİBF sınıfında sayarsak en avantajlı bölümdür çünkü sadece ekonomi finans değil ihracat - ithalat dersleride görüyorsun ve uluslararası calısma imkanın daha geniş. ingilizcenin yanına 1 dil daha koyarsan en kötü 5-6 milyar maaşa calısırsın ben çok araştırmasını yaptım . bide benden sana tavsiye sertifika ,konferans ne varsa kaçırma ve çevreni geniş tut işe girerken maaşını ve çalışma koşullarını çevren belirliyor. ayrıca yükseklisans yaparsan yöneticilik anlamında önün açılır. burda çoğu arkadaş dil falan yazmış ama sadece ingilizceni iyi seviyede bilsen bile kendine çevre yaptıktan sonra gerisine ihtiyacın kalmaz tabi ayrıyetten 1-2 dil daha ogrenırsen o zaman dahada iyi yerlere gelebilirsin. bana göre bu ülkede ilk 5 bölümden biridir ve her sene açılmaya devam ediliyor tabi bu bölümü hakkını vererek bitirmek önemli hakkını vererek bitirdiğin zaman uluslararası ticaret sana her kapıyı açacak donanıma sahiptir. Kariyer yapmak için ideal bölümdür bana göre bende kısmetse bitirdikten sonra yükseklısans yurtdışı master falan yapmayı dusunuyorum daha üst yerlere gelebilmek adına. yönetim bilişim sistemleri ve uluslararası ticaret candır kısacası hiç başkasına aldırma ayrıca ekşi sözlükte eleştirilmeyen kötülenmeyen bölüm ve üniversite yoktur onları hiç takma. hepimize başarılar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Man in the Suit -- 2 Ağustos 2013; 20:56:01 >

• Evomania kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sen boğaziçi uluslararası ticarette okuyup da, pişman olup bölümü mü bıraktın? Ondan mı böyle konuşuyorsun?

Daha açık soruyorum. sen hiç hayatında boğaziçiyi hata olarak görecek bir konuma gelebildin mi? İlk 10'a girdin de ÖSS'de LYS'de de boğaziçi yazdığına pişman mı oldun?

Onu geç hayatında boğaziçi'nin kapısından içeri girdin mi çay içmeye dahi olsa?

Belki adam okuyunca bölümü çok beğenecek. Saçmalıyıp gencecik çocuğun moralini bozuyorsun
  • kralhakan9 K kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım sen bölümümden mezun değilim diyince, tüm yamyamlar üşüşmüş konuya. Sen böyle milletin saçmalamalarını dinleyeceğine
    Linkedin'de boğaziçi international trade diye aratacaksın, bakacaksın buradan mezun olanlar nerelere gelmişler.

Şöyle:

Sonra zaten anlayacaksın 3.000'i geçemiyor musun yoksa 3.000'le işe mi başlıyorsun.

Ve şunu fark et burada sana olumsuz yapan adamların hiçbiri boğaziçi üni'yi değil kazanmak,oraya çay içmek için bile olsa gitmemiş adamlar

• ingilizceyse bölüm iş bulursun fakat dişe gitmediğine yazık olmuş devlete girer yoluna bakardın ki kendi yerini açsan kraldın hatda bi iki arkadaş beraber ne bileyim benim 2.senem ibret olsun millete kendini gelıştiren işletme okuyan bile uçar puanın kırılcak gitmesen, gitsen bırakıp tekrar hazırlansam mı yapcan git bi iki ay takıl beğenmezsen tekrar hazırlan diyicem bu sefer rakiplerden geri kalcan vay arkadaş sen napmıssın ya :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolhandluke

Kardeşim sen boğaziçi uluslararası ticarette okuyup da, pişman olup bölümü mü bıraktın? Ondan mı böyle konuşuyorsun?

Daha açık soruyorum. sen hiç hayatında boğaziçiyi hata olarak görecek bir konuma gelebildin mi? İlk 10'a girdin de ÖSS'de LYS'de de boğaziçi yazdığına pişman mı oldun?

Onu geç hayatında boğaziçi'nin kapısından içeri girdin mi çay içmeye dahi olsa?

Belki adam okuyunca bölümü çok beğenecek. Saçmalıyıp gencecik çocuğun moralini bozuyorsun

helal olsun daha da kimse bir şey diyemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çeşmifesat

quote:

Bolum degil sehir/okul secersen olacagi budur.

İyi olmus.

ne biçim konuşuyorsun sen iyi olmuş falan? nasıl bir ruh hastalığıdır?

boğaziçinde çöp mühendisliği okunsa işsiz kalınmaz, boğaziçili olmak ayrıcalıktır.

kaldı ki bu kadar prestijli bir üniversitede bölüm seçerek çok iyi yapmışsın arkadaşım bakma sen bu histeriklere kendini çok iyi geliştirip üstüne amerika master'ı patlatırsan senden iyisi olmaz.
    adamlar van diş diyor hiç güleceğim yoktu :DDD bence sen de gül:DDD

Ne diyorsun abicim sen ? Hayat tecruben nedir ? Kac yasindasin ? Ufurme bos yere. Allah icin cok cok iyi universite Bogazici ama arkadasin hamlesi yanlis. 2-3 mesaj sonraya bak bakalim. Neden iyi olmus dedigimi anlarsin.

• Boğaziçi hayalleri suya düşmüş bazılarının takılmışlar arkadaşım, bir kere boğaziçili olcaksın yani yanına yabancı dil koyarsan bide... 3000 maaşa ulaşamazsın diyenlere kapak olarak açacağın konunu bekliyorum

Not: Orayı tercih eden herkes senin gibi yanlışıkla tercih etmedi, kimse salak değil.. Ama sana olumsuz eleştiri yapanlar oraya yakın bir bölüm bile kazanamadı bunu da biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L Yagami -- 2 Ağustos 2013; 22:05:52 >
  • Tamam sen haklisin. Ben moralini bozuyorum. Yazar 1-2 yil sonra. Bolumu bitirirse calismaya basladiktan sonra yazar.

Millete neden bu kadar garip geliyor dogru soylemek acaba ?

• Evomania kullanıcısına yanıt
    Senin felsefen belli zaten, "Türkiye'de hiçbir başarı cezasız kalmaz"

Adam boğaziçi'yi kazanmış ve iş yapacak bir bölümü kazanmış, bırak sevinsin başarısına, kursağında bırakma. Kesme bu seferlik cezayı.
    Senin çocuğun boğaziçi uluslararası ticaret'i kazansa üzülecek miydin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolhandluke -- 2 Ağustos 2013; 22:30:33 >
  • Yemin ediyorum uzulurdum.

Yalvarirdim yazma diye. Yazip da tutturunca da ilk mesajimi aynen soylerdim.

Bu bolum gercekten cok kasacaktir. Siyrilmak icin aradan surekli cabalamasi gerekecek. Bogazicililik kavramini yasayamayacak belki de bu yuzden. Standart bir ogrencilikle basari ya da para getirmez bu bolum.

Bunu bir cok sebebi var.

İlki normalde yuksekokullarda 2 yillik olan bir bolumun 4 yillik versiyonu olmasi.

İs taniminin cok net olmamasi.

Piyasada 2 yilligindan mezun olup basarisiz cok insan olmasindan kaynakli piyasanin guvensizligi bu bolum mezunlarina karsi.

Vs vs.

Gercekten cok zor isi arkadasin.

• quote:

Orijinalden alıntı: M0SCHIN0

Uluslararası Ticaret kötüleyen adam sınavda istediğini alamamış adamdır veya hala mühendislik türkiyenin 1 numaralı mesleği sanan mezun olunca beni havada karada kaparlar diyen gerikafalı zihniyettir.

Uluslararası ticaret'de işletmeden finans'a, ihracattan ithalata kadar tüm dersler var yani çalışma alanı çok geniş eğer ingilizcende fena değilse en kötü 2-2.5 milyara işe başlarsın (sadece başlangıc) tabi kendini geliştirip yatmadıysan, bankada, özel şirket holdinglerde, gümrükte, devlette, hazine müsteşarlığında vs. vs daha say say bitmez sektörde yönetici veya uzman olarak çalışabilirsin.

hele sen bide boğaziçinde kazanmışssın allahtan belanı arıyosun resmen. ben kadir has'ta tam burslu kazandım lisedede dış ticaret okuyordum zaten çokta mutluyum vakıf unıversıtelerınde bu tarz bölümlerde yabancı dıl ımkanı daha iyi oluyor ama sen boğaziçindesin ordada yabancı dil imkanları çok iyi olacaktır. Uluslarası ticaret şuanda İİBF sınıfında sayarsak en avantajlı bölümdür çünkü sadece ekonomi finans değil ihracat - ithalat dersleride görüyorsun ve uluslararası calısma imkanın daha geniş. ingilizcenin yanına 1 dil daha koyarsan en kötü 5-6 milyar maaşa calısırsın ben çok araştırmasını yaptım . bide benden sana tavsiye sertifika ,konferans ne varsa kaçırma ve çevreni geniş tut işe girerken maaşını ve çalışma koşullarını çevren belirliyor. ayrıca yükseklisans yaparsan yöneticilik anlamında önün açılır. burda çoğu arkadaş dil falan yazmış ama sadece ingilizceni iyi seviyede bilsen bile kendine çevre yaptıktan sonra gerisine ihtiyacın kalmaz tabi ayrıyetten 1-2 dil daha ogrenırsen o zaman dahada iyi yerlere gelebilirsin. bana göre bu ülkede ilk 5 bölümden biridir ve her sene açılmaya devam ediliyor tabi bu bölümü hakkını vererek bitirmek önemli hakkını vererek bitirdiğin zaman uluslararası ticaret sana her kapıyı açacak donanıma sahiptir. Kariyer yapmak için ideal bölümdür bana göre bende kısmetse bitirdikten sonra yükseklısans yurtdışı master falan yapmayı dusunuyorum daha üst yerlere gelebilmek adına. yönetim bilişim sistemleri ve uluslararası ticaret candır kısacası hiç başkasına aldırma ayrıca ekşi sözlükte eleştirilmeyen kötülenmeyen bölüm ve üniversite yoktur onları hiç takma. hepimize başarılar :)

bu sene mi kazandım kadir has UT'yi irtibatı kesmeyelim.

• Dis ecza ftr varken yazilmazdi bence. Ecza bitti falan diyorlar ama illa dukkan acman sart degil. Ozel sektorde istihdam edilebilirler

• quote:

Yemin ediyorum uzulurdum.

Bu bolum gercekten cok kasacaktir. Siyrilmak icin aradan surekli cabalamasi gerekecek. Bogazicililik kavramini yasayamayacak belki de bu yuzden. Standart bir ogrencilikle basari ya da para getirmez bu bolum.

Bunu bir cok sebebi var.

İlki normalde yuksekokullarda 2 yillik olan bir bolumun 4 yillik versiyonu olmasi.

Piyasada 2 yilligindan mezun olup basarisiz cok insan olmasindan kaynakli piyasanin guvensizligi bu bolum mezunlarina karsi.

Vs vs.

Bütün UT diploması olanlar arasında ayrıcalıklı olcak bu arkadaş, UT ile gelinebilecek en iyi yerin anahtarına sahip, kursağında bırakma insanın.

• quote:

Yemin ediyorum uzulurdum.

Bunu bir cok sebebi var.

Vs vs.

boğaziçililik zaten kazandığında face'e kapak fotoğrafı koymakla başlar :))

bence kusura bakma ama senin bölüm hakkında bilgin yok. bölümün eleştirilecek bir sürü yönü var ama hep yanlış yönden gidiyorsun.

boun intt diploması demek en az 2 yabancı dil+abd'de kaliteli şirketlerde staj demektir. üstüne kendinde bir şeyler katabilirsin master dil sertifika gibi.

• quote:

Dis ecza ftr varken yazilmazdi bence. Ecza bitti falan diyorlar ama illa dukkan acman sart degil. Ozel sektorde istihdam edilebilirler

vanda okumak istemediğim için diş yazmadım bunu daha öncede söyledim orda yapama ben istanbulda rahat bir semtte oturuyorum birden van'a uyum sağlayamam kafadan 1-2 yıl kalırdım.

ftrnin geleceği belli değil hükümet bütün meslekleri bitiriyor. yarın bir torbayla ftrcileri bitirebilirler twitterda da #direnftr ler hastag oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.