Şimdi Ara

PİYASADA YGS'YE YAKIN KAYNAK OLMAMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bakın benzer bile değil yakın bir kaynak bile yok.
    Fem demeyin, adamlar sadece soru tiplerini benzeterek biraz da kendilerineden katıp özgün olan ama gayet yumuşak sorular hazırlıyorlar.
    Yani ben de hazırlarım öyle gecmis denemelere bakıp soru. O soruları çözüp anca gecmis yıllarin sınavlarından başarı sağlarız. Zaten çoğu kişi diyor eski seneler ne kolaymış, cok iyi yaptım diyorlar.

Allah aşkına şu Türkçe zorluğuna yakın fem denemesi var mıydı? Fem 6'lıda mesela dilbiglsini köklemişler ama paragraflar bi şekilde anlaşılıyordu, konsantre olunca yapılıyordu.
    En zor denen fem 10'lu da bile böyle değildi.

Sosyal'e hiç değinmiyorum. Genel olarak çok zor bir sosyal değildi 2015 ygs fakat sene içerisinde yine pek buna yakın sosyal görmedim ben. Körfez geri sayımdaki sosyal ucundan kıyısından benzerdi.

Kısacası piyasadaki tüm kaynakları eriten, gece gündüz calısan adamla tum sene 10 deneme çözen aynı puanı alacak. Keske calısmasaydım da öyle alsaydım bu puanı diyorum.

• Osym nin artik tipayi zorlamaya calismasindan dolayi boyle bir durum var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu insanın mezuna kalma şevkini de kırıyor.
    Acıkcası benim gözum bi sene daha yemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatai

Bu insanın mezuna kalma şevkini de kırıyor.

Mezun olanlar ne yapsın hocam? Bizi bu sisteme mahkum edenler geceleri rahat uyuyabiliyor mu acaba? Bu sene resmen denek olarak kullanıldık bunun başka bir açıklaması olamaz. Yazıklar olsun, yatacak yeriniz yok.
  • Gerçekten bir neslin hayalleriyle nasıl oynanır onu görmüş olduk. Hükümeti kısmen de olsa desteklerdim ama artık tam bir anarşistim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her sene farklı soru tipi.Daha önce hiç görmediğim sorular vardı.Orjinal sorudan kastı buymuş demek ki mezunların.Normal çıkmış soruları çözünce kolay ama sınavda karşımıza gelince zorluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfornirvana

quote:

Mezun olanlar ne yapsın hocam? Bizi bu sisteme mahkum edenler geceleri rahat uyuyabiliyor mu acaba? Bu sene resmen denek olarak kullanıldık bunun başka bir açıklaması olamaz. Yazıklar olsun, yatacak yeriniz yok.

dostum ben de mezunum. inan gecen sene gozumu kırpmadan mezuna kaldım. cünkü dedim ki adam akıllı calısırsan, emek verirsen kazanırsın.
    esek degılız kafamız da basıyor. zaten kendımde ılerleme gormesem boyle umutlu gırmezdım sınava. denemelerde tmci olarak 110+ netleri goruyordum genel olarak.

ama size yaptığımızı soyleyeyim,

Bütün sene o fem, körfez zaman denemelerine alıstık. Gecmis senelerin yumusak sorularını cozecek duruma geldık. Ama bu seneki gibi özgün, yorucu sorular gormedık. Cunku pıysada oyle bır kaynak yoktu!
    Istersen tum kaynakları cöz bitir yine de su Turkce'de 40 yapılır mı? ben sene basından ıtıbaren 100 denemeden fazla çözmüşümdür. Rahat 15'ten fazla Türkce'yi 40 yapmışımdır.

Burda sebep, hem dersanelerin gecmis sene odaklı olması, ösym'nin böyle bir sınav yapabılecegını ongorememesi
    hem de ösym'nin dersaneler gereksiz savını desteklemek ıcın piyasada olmayan zorlukta/dengede sınav hazırlaması.

Şunu belirtmek istiyorum herkes aynı sınava girdi herkese zordu. eyvallah lafım yok. Ama sene basından beri koşturan adamlar hakkını alamadı.
    Boşa direk çürütüldü masada, boşa saçlar döküldü kimilerinin kamburu çıktı eğri oturmaktan, kimileri kilo verdi, uykusuzluk cekti..

sonuc su oldu: kaybedilmis bir özgüven, cesaret ve bir daha yapamam düşüncesi.
    çalışıp başaramamak çok kötü beyler.

ben simdi kapadım telefonu kimseyle gorusecek halım yok. en yakın arkadasım dısında kımseyle kelıme etmedım. hattı da kırdım dun gece 1 tane sevdigim hocam var onunla konusurum bir tek.
    sonra bakarım yoluma..

• piyasadakş kaynaklar hala 90larda soru tiplerimi içeriyor. örneğin final vs.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SabbathBloodySabbath

piyasadakş kaynaklar hala 90larda soru tiplerimi içeriyor. örneğin final vs.

Finalin denemelerine boşuna girmisiz hiic alakası yok sınavla

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nfornirvana

quote:

dostum ben de mezunum. inan gecen sene gozumu kırpmadan mezuna kaldım. cünkü dedim ki adam akıllı calısırsan, emek verirsen kazanırsın.
    esek degılız kafamız da basıyor. zaten kendımde ılerleme gormesem boyle umutlu gırmezdım sınava. denemelerde tmci olarak 110+ netleri goruyordum genel olarak.

ama size yaptığımızı soyleyeyim,

Bütün sene o fem, körfez zaman denemelerine alıstık. Gecmis senelerin yumusak sorularını cozecek duruma geldık. Ama bu seneki gibi özgün, yorucu sorular gormedık. Cunku pıysada oyle bır kaynak yoktu!
    Istersen tum kaynakları cöz bitir yine de su Turkce'de 40 yapılır mı? ben sene basından ıtıbaren 100 denemeden fazla çözmüşümdür. Rahat 15'ten fazla Türkce'yi 40 yapmışımdır.

Burda sebep, hem dersanelerin gecmis sene odaklı olması, ösym'nin böyle bir sınav yapabılecegını ongorememesi
    hem de ösym'nin dersaneler gereksiz savını desteklemek ıcın piyasada olmayan zorlukta/dengede sınav hazırlaması.

Şunu belirtmek istiyorum herkes aynı sınava girdi herkese zordu. eyvallah lafım yok. Ama sene basından beri koşturan adamlar hakkını alamadı.
    Boşa direk çürütüldü masada, boşa saçlar döküldü kimilerinin kamburu çıktı eğri oturmaktan, kimileri kilo verdi, uykusuzluk cekti..

sonuc su oldu: kaybedilmis bir özgüven, cesaret ve bir daha yapamam düşüncesi.
    çalışıp başaramamak çok kötü beyler.

ben simdi kapadım telefonu kimseyle gorusecek halım yok. en yakın arkadasım dısında kımseyle kelıme etmedım. hattı da kırdım dun gece 1 tane sevdigim hocam var onunla konusurum bir tek.
    sonra bakarım yoluma..

Kesinlikle haklısın hocam aynı durumdayız, ne diyelim olan olmuş giden gitmiş demekten başka? 1 sene daha kalmaya hiçbirimizin mecali yoktur heralde. Tek yapmamız gereken önümüze bakmak artık her şey olacağına varır. Allah emeğimizin karşılığını verecek inşallah.

• Syronwar kullanıcısına yanıt
    evet zaten sınavdan önce de öyle olacağını biliyordum ama işin komik yanı türkçe hocalarının ygs de böyle paragraflar cıkmaz demesi. 10 kat beteri cıktı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ne diyorum size,
    Ben Fem 10lu 8li 6lı bitirdim. Gecmis seneki körfez denemeleri bu senekiler hepsini çözdüm.
    Gecen sene bu sene zaman kacırmadım.
    Ygs ile tek benzerlik soru tipleriydi.
    Zorluk olarak biri kumsa diğeri kayaydı.

İyi puanlar aldık güzel hayaller kurduk.
    Keşke kötü puanlar alıp hedef büyültmeseymişiz diyorum..
  • 3 4 5 yayinlarinin denemeleri ve soru bankasina cok benziyordu matematigi, ales gibiydi zaten sorular, feni de cogunlukla guvender denemesine benziyordu, hangi adimda hata vardır sorusu ozdebirin 1.sinde vardi uzaydan gelmiyodu yani sorular arkadaslar

• Aynı fikirdeyim bende desteklerdim artık..

• Ygs türkçe sorularına yakın deneme bulmak imkansız gibi birşey fem 10 lu yanında hiçbişey maalesef
  • Gelecegini düsünmüyor adamlar. Kimi destekliyorsun kardesim.
    2014 - 2015 ygs. al bak ikisine de girdim bir karsilastir önceki sinavlarla.
    11 de ygs 12 13 de ygs. baska sinav degil yani.
    o sorulara zor değil demiyorum fakat çalisan adamin yapacagi sorular.
    2014-15 belli bir amac ugruna olusturulmus gibiydi. Tam da dersane mevzu patlamadi mi zaten 2014'ün senesinde?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatai -- 16 Mart 2015; 11:00:50 >
  • Beyler yapmayın Allah aşkına, benimde beklediğimden kötü geldi, özellikle Türkçe açısından çözdüğüm 2011 ve 2013 Ygslerde 36.25 gelince baya umutlanmıştım, normal sınavlarda yaptığımdan da düşük gelecek muhtemelen Türkçem ama biri benden çok çalışıp yaptıysa çalışan hakkını almıştır. Ha evet belki sınav tuhaf olduğu için bazı noktalarda çok yığılma olabilir, ama istisnalar haricinde iyi öğrenci yine kötü öğrencinin üstünde olacak mı ? Olacak.

Sorular evet belki çok yorum istiyordu, ama hiç kimse ÖSYM'yi yorum isteyen soru sordu diye suçlayamaz, geleceğin mühendisleri doktorları akademisyenleri seçiliyor bu sınavlarla, benzer yorumları ileride de yapması gerekecek o insanların, inşallah bundan sonraki sınavlarda böyle olur, ot gibi oturup soru çözen değil, hem çalışan hem de kendini geliştiren, yorum yapabilenler kazanır. Ayrıca durun hele, bir sınav sonuçları gelsin, puanlar nasıl değişecek düşecek mi yükselecek mi düşerse ne kadar düşecek görelim hepsini, ondan sonra suçlayın ÖSYM'yi. Şu ülkede eğitimle ilgili her türlü kurumdan nefret ederim ama bu sınavın ağlanıcak sövülecek sayılacak bir tarafı yoktu beyler, eğer herkes yapamadıysa zaten puanlar düşecektir aynı şeye gelecektir, yok başkası yapıp biz yapamadıysak o bizimle ilgili bir problem, ÖSYM ile ilgili değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tethark -- 16 Mart 2015; 11:09:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.