Şimdi Ara

Plazma/LCD tv kampanyadaki iki seçenek ve bir kaç soru (ACELE karar vermem lazım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu sıralar bir televizyon alma eğilimindeyim ancak plasma/LCD arasına kararsızım. Biraz araştırdım anladığım kadarıyla :

plasma tv ler lcd lere göre daha geniş izlenebilme açısına sahip ancak lcd lere göre güneş ışığında daha fazla yansıma yapıyor. Ayrıca plazma tv ler genelde daha düşük çözünürlüğe sahipler. Tepki sürelerini karşılaştırdığmızda plasma tv ler avantajlı konuma geçiyor. Bir de yanma etkisi denilen bir olay var plazma teknolojisinde.

Bunları sadece doğrulamak için yazdım, yanlışım varsa düzeltin diye. Sizden tavsiye isteyeceğim hangisini almam gerektiği hakında. Kendim, özellikle bu HD yayın teknolojisi, dijital uydu yayınları, receiverlar vs gibi konularda epey bilgisiz sayılırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tipik bir ev kullanıcısıyım. TV yi kuracağım odada beyaz ışık normal aydınlatma var. Gün ışığını direk olarak almayan hiç bir nokta yok diyebilirim. İstediğim tek şey günümün büyük çoğunluğunu geçirdiğim tv karşısında daha fazla zevk almak. 3-4 senelik normal bir dijital uydu alıcısına ve türksata bakan bir çanağa sahibim. Sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Bir de tv yi aldıktan sonrası var tabii. O kadar HD ready tv alıp da hd izlemeden olmaz ancak hangi kanallar HD yayın veriyor bir fikrim yok. Digitürk sanırım sağlıyormuş ancak günlük showtv atv kanald gibi kanalların hd yayını varmıdır izleyebilirmiyim de başka bir soru aklımdaki. Yoksa hotbird deki hd yayın yapan avrupa kanallarını pek izleyeceğimi sanmıyorum. Bir de yaklaşan euro2008 var tabi ki. Maçları da HD verecek bir kanal varmıdır?
    tv kanalları dışında HD dizi-film vs izlemek için bilgisayar bağlantısı gerek herhalde. Masaüstünde x1300, laptopta x1400 ekran kartım var ve bildiğim kadarıyla vga ve s-video çıkışlarına sahipler. İşlemciler de intel c2d türevleri. Bu donanımlarla, özellikle ekran kartı, yeterli performans alabilirmiyim? Ek olarak bir de min 8400 gibi bir ekran kartı almalımıyım yanında?

Herneyse çok soru sordum :D Ancak çok aceleye geldi. Vereceğiniz cevaplar çok önemli benim için. Düşündüğüm iki tane model var.

PHILIPS 42PFP5332 plasma tv - 106 ekran 1024*768 ==> 1600ytl (kdv dahil)
    HITACHI L42VP01C full HD LCD tv - 106 ekran 1920*1080 ==> 2000 ytl (kdv dahil)

Fiyatlar sadece bu haftasonu için kampanya fiyatlarıdır mavideki. O yüzden yukarıda anlatmaya çalıştığım kafamdaki sorulara cevaplarınızı ve bu iki model ya da 2000 in üzerinde olmayan başka modeller hakkında önerilerinizi bekliyorum. Ya da bu işleri bıraksamda hd düz ekran tv almayı bir kaç sene ertelesemmi ? :D

• bende çok araştırdım sd yayın alacaksan yani normal uydu alıcısından show kanald izleyeceksen kesinlikle plazma almalısın
    Philips baya uygun görünüyor 1600 ytl iyi bir fiat
    Bu fiata nerden buldun onuda bir yazarsan sevinirim genelde 1850 ytl civarında
  • Kullanım açısından plazma almalısın. 5332 iyi bir panel. Ben de düşünüyorum.
  • mavide bu haftasonu kampanyası 1600 ytl. internet sitesinde henüz duyurmamışlar ancak duyuru maili olarak geldi bana.
  • Dostum Electroworld'lerdede kampanya başlamış, tüm modellerde %18 İndirim yapıyorlarmış.

Bende araştırıyorum ve ulaştığım sonuç, Ağırlıklı olarak uydudan SD yayın izleyeceğim için Plazma ve izleme mesafem 3-3.5 m olduğu için boyut 32". Panasonic düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.