Şimdi Ara

Polo 1.4 trendline 2001 model yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
9.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-satilik-polo-yeni-kasa-turbun-gogus-tartarin-lpg-sifir-muayene-56245597/detay/

şu ilandaki arabayı almayı düşünüyorum arkadaşlar,forumda yeniyim,öğretmenim,gittiğim yer bi köy,yolları güzel bi sorun yok ama bayır,bu arabalar çıkar mı?bi de sahibi dürüst bi adam tanıyorum,debriyaj üstte kavrıyo dedi sorun olur mu????,boyasını sorun etmedim zaten,fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

• 2001 model. Ne gibi durumu var, detaylı bir inceleme yaptırabilirsiniz. Debriyajla ilgili söylediğiniz bir sorun mu? Bütün bunları detaylı inceletmek gerekir.

Benim söylemek istediğim bu araç bozuk köy yollarına ne kadar uygun tartışılır. Yokuş çıkmasında sorun olacağını sanmıyorum.

Araç sahibini tanıyorsanız araç hakkında da bilgi edinmeniz daha kolay olur.

Aldıktan sonra masrafı olur mu asıl bunu araştırmak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 13 Ağustos 2011; 19:20:22 >
  • ya bizim yollar gayet güzel,bayırda sorun yaşamaz diyosanız dert değil bana.benim derdim polo da araştırıyorum,çok kronik sorun var,ama kullananlarda hastası,baktırıcam tabi ama,rahatlatıcı bi kaç söz istiyorum:)
  • Hocam Bir arabanın ekonomik ömrü 10 senedir. ondan sonraki yıllarda artık her an, her yerinden masraf bekleyebilirsiniz.

Polo ise parçası diğerlerine nispeten pahalı bir araçtır. Boğaz kelebeği gibi kronik sorunları vardır.
    Ayrıca Passat- golf e göre de, vw in malzeme kalitesi en düşük olan arabasıdır. (ne kadar ekmek o kadar köfte misali)
    Hele yetkili servis doğuş oto eline düşerseniz eyvah ki eyvah.

Bende 8 yaşında bir polo almıştım. 3 sene kullandım ve sattım.. ilk sene beni pek üzmedi ama 2. ve 3. seneler ocağıma incir ağacı dikmişti. Debriyaj seti, triger seti, distribütörü, yakıt pompası, egzoz manifoldu derken baktım servisten çıkamıyorum. Sattım kurtuldum.

Tabi benim başıma gelenler size de olur demiyorum ama

Size tavsiyem daha yeni model bir araç bakmanızdır. Şöyle max. 4-5 yaşlarında bir araç sizin için daha iyi olur.

Hatta bütçeniz sarsılmayacaksa aralık ayında avantajlı fiyat indirimleri oluyor. 0 km araba başka olur. bu da alternatifler arasında düşünülebilir.

Tabi karar sizindir.

• Polo alma dostum. 2000 polo aldık, 2.el olmasından dolayı illaki masrafı, parça değişimi olacaktır ve sana patlayacaktır ama yine yüksek bir ihtimalle ağır değişim yaşatabilir.

2bin lira masraf yapıp satmıştık 6 ay önce aldığımız poloyu, satan adam düzenli bakmışsa al yine de fakat arkadaş da demiş illaki masarfı çıkar.
  • ya benim bütçem max. 14bin.kısa süre içerisinde almam lazım ve vaktim de yok,bi yandan piyasa günden güne artıyo 96 corollaya bile 17bin isteyen mantık var,millet uçmuş...ilk araabam olacak,moralim bozulsun istemiyorum daha ilk arabadan.bu fiyata hangi arabalar olur başka bilmiyorum
  • gncl....
  • Kardeş Fiesta al bak keyfine.Sorunsuzluk istiyorsan biçilmiş kaftandır.1.2 Ghia,Fun iyidir.İstersen 1.4'leri var Fun'ların çoğu 1.4 zaten,onlar iyi yürür performansı 75hp'lik Polo'dan iyidir.1.4 16V 101hp Polo'larla eşdeğerdir aşşağı yukarı.
  • araca baktık,genel olarak iyiydi,ama debriyaj baskı balata bitikti,bakan kişinin dediğine göre,yanımda sürdüğünde de vitesler zor geçiyodu,ayrıca lastikler nerdeyse kabak olmuş dedi,bin lira masrafı var rahat dedi,satan da düşmedi fiyattan,zaten iyileri 13bine gidermiş bunların 12 ye de adam verir mi ilana 14.850 yazmış vermedi tabi,:)
  • Söylediğiniz sorunlar 1.000 TL'den fazla olur bence. Bir de başka sorunlar da çıkabilir. Örneğin vites geçişleri rahat değilse bu küçük bir sorun sayılmaz.

Hayırlısı olsun.
  • en az 1000tl dediler lastiklerle beraber,<o da tahmini rakam,fazlası var eksiği yok dediğiniz gibi,iyi oldu yani,polo modelden kesinlikle vazgeçtim
  • en doğru kararı vermişsiniz

2001 de sıfır aldığım polonun son 2 yılda 2 kere şanzumanı dağıldı, kontak termiği bozuldu, 2 kez boğaz kelebeği değişti, kararan aynanın sıvısı aktı, şöfor camının otomatiği bozuldu ve ben 2 senede arabaya 3 bin lira para harcadım tüm bakımlarını hiç aksatmadan yaptırdığım halde ve geçen ay en sonunda beni yolda bırakınca sattım kurtuldum.Poloyu kesinlikle tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARKU -- 17 Ağustos 2011; 22:43:04 >
  • ya zaten vw araç forumuna bi girdim,biri forumda konu açmış arabanın şurası bozuk diye,peşine en az 20 kişi bende de aynı sorun var diye yazmış,şahıs olsa tamam da 20 kişide birden aynı sorun varsa,kronik sorun işte!kronik sorunu bol araba,mesela şanzımanı ilk sizden duymadım,ki denediğim arabanın vitesleri zor geçiyodu,bitikti resmen,adamda debriyaj kavramı ayarı yaptırınca oluyo diyo..bende memnunum polo almadıgıma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.