Şimdi Ara

PRE-OUT OLAMAYAN AVR YI STERIO AMFIYE BAGLANABILIRMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bende denon avrx-2600 recever var ama amfide pre-out cıkıs olarak sadece zone2 kullanılabılıyor ılerıkı zamanda bı sterıo amfi bağlamak istiyorum avr yı hem medıa player olarak kullanmak hemde fılm ızlerken front hoparlorlerı sterıo amfı sursun ıstıyorum bunun için herhangıbır çözm varmı yoksa amfiyimi değişmem gerekıyor,
    yanlız sunu belırteyım bu konuda yok denecek kadar az bılgım var çok teknık detaya gırdeden anlatırsanız sevınırım şimdiden teşekkurler

şöyle bir ürün var benım sorunumu cozer mı :

hub

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agape666 -- 3 Mayıs 2020; 2:51:24 >

• Zone2 Pre Out çıkışı işte.

Ben zamanında bu 2000 serisiyle PMA1520 kullanıyordum. HT Bypass olan bir Stereo şart ama.
  • aynı işi görüyormu ? bide biraz teferruatlı ıkısinı aynı kanalda ayarlamak lazım bide ayrı ayrı acılıp ayrı kapanması lazım , işi daha pratikleştirecek bi cihaz varmıdir
  • Bir çift hoparlör için iki ayrı amfi arasında seçim yapmak istiyorsanız şöyle bir anahtarlama cihazına ihtiyacınız var:

Bu cihazın bir kutu, bir selektör anahtar ve 6 çift hoparlör terminalinden oluştuğunu düşünürsek fiyatı pahalı.
    www.radiomuseum.org
    Dynavox AMP-S - Amplifier Switch Misc Sintron Audio;
    https://www.radiomuseum.org/r/sintron_dynavox_amp_s_amplifier_switch.html

Film izlerken neden hoparlörleri bir stereo amfi ile sürmek istiyorsunuz açık değil.
    AV receiver'ınızın amfisi yeterli gelmiyorsa daha üst sınıf bir AV receiver almanız en mantıklı seçim olur.

Front L & R hoparlörleri mutlaka harici amfi ile sürmek istiyorsanız AV receiver setup'ının bunu desteklemesi ve gerçek pre-out çıkışları olması gerekir. Bu setup'ın da sürekli olması, yani harici amfiyi her zaman kullanmanız gerekir.

• ONCELIKLE CEVABINIZ ICIN TEŞEKKUR EDERIM
    BEN STERIO AMFININ SES KALITESI DAHA IYI OLDUGNU DUSUNDUGUMDEN BU SECIMI YAPMAK ISTIYORUM AVR MIN GUCU 500W DEGERINDE AYRICA AVR MI MEDİA PLAYER OLARAKTA KULLANICAM BU DURUMDA HOPARLOR SECIMI ICIN GOSTERDIGINIZ O KUTU GECERSIZ KALIOYR SANIRIM O DAHA COK TEK AMFİ İLE ÇALIŞMASINI SAGLAR SAANIRIM
  • agape666 kullanıcısına yanıt
    O kutu amplifikatör seçicidir.
    Zaten kutunun arkasındaki speaker post'larda görebileceğiniz gibi AMP1 ve AMP2 yazar. Çıkış olarak bir çift speaker post'u vardır.
    Zaten kutunun adı da Amplifier Switch'dir. Yani amfi seçicidir.

- "...SANIRIM O DAHA COK TEK AMFİ İLE ÇALIŞMASINI SAGLAR SAANIRIM" diye yazmışsınız...
    Hayır, iki amfi arasında seçim yapmak üzere üretilmiştir.
    Ama öteki türlü, yani tersine kullanım da mümkün. Neticede bu bir anahtar.
  • agape666 kullanıcısına yanıt
    Karşımdakine saygımdan ötürü,
    * Bilmediğim konularda yazmam,
    * Yazdıklarımın tamamını büyük harfle ve hatalı Türkçe ile yazmam.

Bu nedenle yazdıklarıma inanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursun_ -- 4 Mayıs 2020; 12:50:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agape666

ONCELIKLE CEVABINIZ ICIN TEŞEKKUR EDERIM
    BEN STERIO AMFININ SES KALITESI DAHA IYI OLDUGNU DUSUNDUGUMDEN BU SECIMI YAPMAK ISTIYORUM AVR MIN GUCU 500W DEGERINDE AYRICA AVR MI MEDİA PLAYER OLARAKTA KULLANICAM BU DURUMDA HOPARLOR SECIMI ICIN GOSTERDIGINIZ O KUTU GECERSIZ KALIOYR SANIRIM O DAHA COK TEK AMFİ İLE ÇALIŞMASINI SAGLAR SAANIRIM
    Avryi media player olarak kullanacaksan zone2nin audio outundan stereo amfiye sinyal göndereceksin o kutu pratikte senin işini çözüyor.
  • O kutunun amfi seçimi işini başarı ile yapacağı kesin de Zone2'nin konuyu çözeceğini kesin söylemek zor.

Zira Zone2 ile Ana-Zone birbirinden bağımsız, farklı çalışabilir.
    Şöyle ki, volümü biraz açayım derseniz volüm sadece Ana Zone üzerinde etkili olabilir.
    Zone2 volümünü değiştirmek için kumandadan önce Zone2'ye geçmeniz gerekebilir.
    Bu durumda Ana Zone ve Zone2 volümleri aynı track'de olmayabilir.
    Ayrıca kalibrasyon konusunda da sıkıntı olabilir.

Bu nedenlerle Zone2'nin pre-out olarak işi çözeceğini söyleyebilmek için denemek lazım.
    Bu tür konular markadan markaya, hatta modelden modele değişebilir.
    En sağlamı gerçek pre-out çıkışlı bir AV receiver almaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

O kutunun amfi seçimi işini başarı ile yapacağı kesin de Zone2'nin konuyu çözeceğini kesin söylemek zor.

Zira Zone2 ile Ana-Zone birbirinden bağımsız, farklı çalışabilir.
    Şöyle ki, volümü biraz açayım derseniz volüm sadece Ana Zone üzerinde etkili olabilir.
    Zone2 volümünü değiştirmek için kumandadan önce Zone2'ye geçmeniz gerekebilir.
    Bu durumda Ana Zone ve Zone2 volümleri aynı track'de olmayabilir.
    Ayrıca kalibrasyon konusunda da sıkıntı olabilir.

Bu nedenlerle Zone2'nin pre-out olarak işi çözeceğini söyleyebilmek için denemek lazım.
    Bu tür konular markadan markaya, hatta modelden modele değişebilir.
    En sağlamı gerçek pre-out çıkışlı bir AV receiver almaktır.
    Hocam ben öyle kullanıyorum ekstra network player almadan zone 2 ile stereo amfiye tidal, flac, dsd vs kaynak sağlıyorum. Zone2 speakerlar disable yapıyorum bu arada ve volume full, sesi stereo amfiden açıp kapıyorum. Ayrıca sadece zone2 yi açarak yapıyorum bu dediğimi avr maini açmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 4 Mayıs 2020; 19:50:52 >

• Tamamen haklısınız. Normalde AV receiver'a stereo amfi eklendiğinde sizin yaptığınız gibi kullanılır.
    Yani AV receiver içindeki DAC kullanılır ama stereo amfi hoparlörleri sürer...
    Stereo müzik dinlerken ben de bunu yapıyorum.
    Stereo müzik dinleyeceğim zaman AV receiver içindeki amfi kanallarını iptal ediyorum. AV receiver preamfi görevi görüyor, dijital girişlerde DAC'ı devreye giriyor. Ama kullandığım AV receiver'da (Pioneer SC-LX87) pre-out çıkışları var...

Ama soruyu soran arkadaş farklı bir kullanım düşünüyor...
    Stereo müzik dinlemek değil, ev sineması (multi-kanal sistem) için front'ları bir stereo amfi ile sürmek istiyor.
    Bu farklı bir sistem entegrasyonu gerektiriyor.

Bilmiyorum, bu anahtarı alıp deneyebilir, ama istediğini elde edemeyebilir diye düşünüyor ve temkinli yazıyorum.
    Burada bir cevap yazarken verilen bilgi ile sorunun %100 çözüleceğine emin olmamız gerekiyor.

• quote:

Tamamen haklısınız. Normalde AV receiver'a stereo amfi eklendiğinde sizin yaptığınız gibi kullanılır.
    Yani AV receiver içindeki DAC kullanılır ama stereo amfi hoparlörleri sürer...
    Stereo müzik dinlerken ben de bunu yapıyorum.
    Stereo müzik dinleyeceğim zaman AV receiver içindeki amfi kanallarını iptal ediyorum. AV receiver preamfi görevi görüyor, dijital girişlerde DAC'ı devreye giriyor. Ama kullandığım AV receiver'da (Pioneer SC-LX87) pre-out çıkışları var...

Ama soruyu soran arkadaş farklı bir kullanım düşünüyor...
    Stereo müzik dinlemek değil, ev sineması (multi-kanal sistem) için front'ları bir stereo amfi ile sürmek istiyor.
    Bu farklı bir sistem entegrasyonu gerektiriyor.

Bilmiyorum, bu anahtarı alıp deneyebilir, ama istediğini elde edemeyebilir diye düşünüyor ve temkinli yazıyorum.
    Burada bir cevap yazarken verilen bilgi ile sorunun %100 çözüleceğine emin olmamız gerekiyor.
    Evet soruyu soran arkadaş aynı zamanda avrnin media player özelliğini de kullanmak istiyor. Yukarıda sizin yazdığınız aparat + zone2 out ile ikisi birden cozulmus oluyor.

• I hope...
  • quote:

I hope...
    Amin nasip kismet hayirlisi arkadas icin hocam
  • If not...
    Ooooops!

:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

Avryi media player olarak kullanacaksan zone2nin audio outundan stereo amfiye sinyal göndereceksin o kutu pratikte senin işini çözüyor.
    Kursun yardimin icin teşekkürler ama buyuk harf secimim yazim hatalarim sana saygisizlik olarak geliyorsa muhatap olmassin guzel kardeşim ayrica hepsinin ayri ayri sebebleri var saygisizlikla alakasi yok, zaten konu hakkinda bilgim olsa size sormam yardim istemem burasi herkesin esit oldugu bir konsey degil degilmi.? yardimci olmak.,az bilgimle fikirlerimi dinlemek seni rahatsiz ediyorsa bence ya yanlis yerdesin hic cevap vermeyebilirdin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agape666 -- 7 Mayıs 2020; 16:21:33 >
  • Ben sistemle alakali soykediklerinizi anladım muzik icon avri film icin ayri amfiyi kullanacaz hatta bir tv tamircisine anlattim yaparim dedi ama fiay vermedi

Ayrica birsey sormak istiyorum bir center aldim ama yerim olmadigi icin amfiyi koymak ici n yaptirdigim dolaba koydum duvara bakan kismi acik arkada 5 cm bosluk var hava almasi icin bu durum centere zarar verirmi başka cozumlermi dusunmem gerekiyor teşekkürler
    PRE-OUT OLAMAYAN AVR YI STERIO AMFIYE BAGLANABILIRMI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agape666 -- 7 Mayıs 2020; 16:26:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: agape666

Kursun yardimin icin teşekkürler ama buyuk harf secimim yazim hatalarim sana saygisizlik olarak geliyorsa muhatap olmassin guzel kardeşim ayrica hepsinin ayri ayri sebebleri var saygisizlikla alakasi yok, zaten konu hakkinda bilgim olsa size sormam yardim istemem burasi herkesin esit oldugu bir konsey degil degilmi.? yardimci olmak.,az bilgimle fikirlerimi dinlemek seni rahatsiz ediyorsa bence ya yanlis yerdesin hic cevap vermeyebilirdin

Alıntıları Göster
    Hocam yanlışlıkla beni etiketledin sanırım zira ben öyle birşey demedim

• quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

Hocam yanlışlıkla beni etiketledin sanırım zira ben öyle birşey demedim
    Kusura bakma oruç işte
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.