Şimdi Ara

PROTEİN TOZU İLE L CARNİTİN AYNI ANDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
20.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İKİSİNİ AYNI ANDA KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM. KİLO: 120 BOY: 1.75

HEM KİLO VERİM L CARNİTİN İLE HEMDE PROTEİN TOZU İLE VERİMLİ ŞEKİLDE KAS YAPABİLİRMİYİM ?

RİCA EDİYORUM BİRŞEYLER YAZIN KAFAM ÇOK KARIŞTI

• Yapay Zekanın Yanıtı

Protein Tozu ile L-Karnitin Birlikte Kullanımı

Giriş:

Protein tozu ve L-karnitin, sıklıkla fitness ve vücut geliştirme alanlarında kullanılan iki popüler takviyedir. Her ikisinin de yağ yakımını desteklediği ve kas kütlesini artırdığı düşünülmektedir. Bu metinde, protein tozu ile L-karnitinin birlikte kullanımıyla ilgili bilimsel bulguları inceleyeceğiz.

L-Karnitin ve Protein Tozunun Faydaları:

• Protein tozu: Kas kütlesini artırmaya, onarmaya ve yağsız vücut kütlesini korumaya yardımcı olur.
    • L-karnitin: Yağ asitlerinin mitokondriye taşınmasını destekleyerek yağ yakımını artırdığı düşünülmektedir.

Birlikte Kullanım:

Protein tozu ve L-karnitin birlikte kullanıldığında, yağ yakımı ve kas kütlesi kazanımı üzerinde sinerjik etkiler gösterebilirler. Protein tozu, kas onarımını destekleyerek L-karnitinin yağ yakma potansiyelini artırabilir.

Araştırmalar:

Bazı çalışmalar, protein tozu ile L-karnitin birlikte kullanımının yağ yakımını ve kas kütlesi kazanımını artırdığını göstermiştir. Örneğin, bir araştırma, bu takviyeleri birlikte alan kişilerin, sadece protein tozu veya L-karnitin alan kişilere kıyasla daha fazla yağ kaybettiğini ve daha fazla kas kütlesi kazandığını bulmuştur.

Yan Etkiler ve Güvenlik:

Protein tozu ve L-karnitin genellikle güvenli kabul edilir, ancak bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Protein tozu, bazı kişilerde mide bulantısı, şişkinlik ve kabızlığa neden olabilir. L-karnitin ise nadiren kramplara ve ishale neden olabilir.

Önerilen Kullanım:

Protein tozu ve L-karnitin birlikte kullanımının optimal dozu ve süresi kişiden kişiye değişebilir. Genel olarak, antrenman öncesi veya sonrası 3-5 gram L-karnitin ile birlikte 20-40 gram protein tozu alımı önerilir.

Sonuç:

Protein tozu ve L-karnitin birlikte kullanımı, yağ yakımını ve kas kütlesi kazanımını desteklemeye yardımcı olabilir. Ancak, bireysel ihtiyaçlara ve toleransa göre ayarlanması gereken kişiye özel bir yaklaşım gerektirir. Bu takviyeleri kullanmayı düşünüyorsanız, yan etkiler ve etkileşimler hakkında doktorunuza danışmanız önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hem kilo verip hem kas yapamazsınız ama kas kaybını minimum seviyede tutabilirsiniz bunun için ise protein tozu yerine daha çok protein ağırlıklı beslenmek yeterli olacaktır. L-carnitin ise kullanmak opsiyonel bir durum psikolojik etkisinden başka bir etkisinin olduğunu düşünmesemde kullanmanın mevcut bir hastalığın yok ise bir sorun olacağını düşünmüyorum. Kolay gelsin.
  • İKİSİNİ BİR ARADA KULLANMAYI COĞU KİŞİ ÖNERMİYOR SATEN ŞUANA KADAR ? BAŞKA BİR YORUMDA BULUNCAK VAR Mİ ?
  • Eğer kilo kaybedip vücut çalışmak istiyorsan ilk önce kilo ver derim ben çünkü önümüz yaz, kış mevsimine nazaran daha rahat kilo verirsin karnitin takviyesi ile yağlarından bir güzel arınıp önümüzdeki kış dönemine de kas kütleni artırmak için ideal bir şekilde girebilirsin. Benim tavsiyem acele etme ilk önce yağlarını erit sonra kas hacmi yapmaya başlarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Karahan

Eğer kilo kaybedip vücut çalışmak istiyorsan ilk önce kilo ver derim ben çünkü önümüz yaz, kış mevsimine nazaran daha rahat kilo verirsin karnitin takviyesi ile yağlarından bir güzel arınıp önümüzdeki kış dönemine de kas kütleni artırmak için ideal bir şekilde girebilirsin. Benim tavsiyem acele etme ilk önce yağlarını erit sonra kas hacmi yapmaya başlarsın

hocam hani derler ya şişman biri zayif birine göre daha erken kas yapar diye o yüzden sordum ?
  • Yağ kas karışık olduğu için daha çabuk hacim kazanırsın fakat göğüs karın ve bel bölgesindeki yağ şişman birinin en büyük problemidir. Hadi 80-90 olsan direk ağırlık antremanına girmeni önerirdim fakat 120 kilo olduğun için yağlarının büyük kısmını vermelisin diye düşünüyorum tabi vücut ve tercih senin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • L-Carnitine boş bir ürün boşa kullanıyorsun. Ayrıca kilo verirken kas falan yapamazsın, yapılır da sağlam supplement desteği ve ölçülü beslenme gerekir o yüzden yapamazsın diyorum zaten, kas kaybetme yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

L-Carnitine boş bir ürün boşa kullanıyorsun. Ayrıca kilo verirken kas falan yapamazsın, yapılır da sağlam supplement desteği ve ölçülü beslenme gerekir o yüzden yapamazsın diyorum zaten, kas kaybetme yeter.

Arkadaşa katılıyorum. Ciddi bir supplement desteği gerekir. Bunada bütçe dayanmaz :)
  • Arkadaş hem kaslı olayım hemde kilo vereyim istiyor yağlı ortamda kas gelişimi daha kolaydır ama öle zannettiğin gibi değildir %16 dan fazla bir yağ değildir, o yağlar %25 - %30 yağ oranı olan adam kas yaptıktan sonra yağ yakımında mevcut kaslarının bir kısmını kaybeder zaten kas kayıpsız yağ yakımı olmaz. Metabolizma öle işlemiyor enerji olarak en son yağı kullanıyor ne yazık ki ! Senin yapabileceğin tekşey en minimum kas kayıbı ile kilo vermektir. Ayrıca ikisini bir arada kullanmayı önermiyor hiç kimse yazıyorsun hemen ardından başka bir yorum bekliyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: lostlovest

Arkadaş hem kaslı olayım hemde kilo vereyim istiyor yağlı ortamda kas gelişimi daha kolaydır ama öle zannettiğin gibi değildir %16 dan fazla bir yağ değildir, o yağlar %25 - %30 yağ oranı olan adam kas yaptıktan sonra yağ yakımında mevcut kaslarının bir kısmını kaybeder zaten kas kayıpsız yağ yakımı olmaz. Metabolizma öle işlemiyor enerji olarak en son yağı kullanıyor ne yazık ki ! Senin yapabileceğin tekşey en minimum kas kayıbı ile kilo vermektir. Ayrıca ikisini bir arada kullanmayı önermiyor hiç kimse yazıyorsun hemen ardından başka bir yorum bekliyorsun

Bilgin olmadan fikrin olmasın arkadaşım.

Enerji sırası Karbonhidrat>yağ>kas şeklindedir. Yağlı ortamda kas gelişimi daha kolaydır saçmalığını nerden duydun ? %25 yağ oranına sahip biri %15 e göre daha iyi kas yapmaz. Genetiklerini aynı olarak farz edersek sonuç tamamen aynı olur, olay tamamen çalışma ve beslenme düzenine bakar.

• DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    Bilgin olmadan fikrin olmasın diyen arkadaşım, öncelikle tıp mezunuyum ve vücut geliştirmeyi uzun yıllardır yapıyorum. Şimdi gelelim enerji sıralamasına örneğin ben %8 yağ oranına sahip 1.74 85 kilo olan biriyim bendeki enerji sıralaması karbonhidrat > yağ > kas olmayacaktır. Glikojen deposu ilk 20 dakikada bittikten sonra amino asitleri enerjiye dönüştürüp kullanacaktır ki kardionun sınırı aştığımda kas kaybı yaşamaktayım çok bilmiş arkadaşım. Ve çok bilmiş bir şekilde bir sıralama yapmışın neye dayanarak böle bir sıralama yaptın her metabolizma aynımıda ki sen böle bir sıralama yapıyorsun. Ve ayrıca yağla ilgili bahsettiğin durumla ilgili gelirsin özelime sana bilimsel makeleler atarım ama okuyabileceğini yani en azından okuduğunu anlıyabileceğini sanmasamda, ve son olarak bulk zaten fazla kas kazanımı için yapılır benim yazdığım gibi max %17 - 16 civarları bu durum için uygundur %20+ geçtikten sonra yapılan kas kazanılımın definasyon döneminde kaybedilmesi kaçınılmazdır. Ama elbet sen engin bilginle bununda olmayacağını belirtirsin tartışmak istiyorsan özelden yazabilirsin gereksiz başlığı kirletme.

• L-carnitine zero shot al sıvıları daha iyi. antremandan 15 dakika önce içiceksin, süper set yap, yaklaşık 30 dk süren ağırlık antrenmanından sonra en az 40 dk kardiyo yapmalısın. kardiyodan sonrada izole protein tozu kullan. yani saf protein olsun içinde abidik kubidik karbonhidratlardan olmasın. bu şekilde kas kaybetmeden yağ yakarsın.
  • quote:

Bilgin olmadan fikrin olmasın diyen arkadaşım, öncelikle tıp mezunuyum ve vücut geliştirmeyi uzun yıllardır yapıyorum. Şimdi gelelim enerji sıralamasına örneğin ben %8 yağ oranına sahip 1.74 85 kilo olan biriyim bendeki enerji sıralaması karbonhidrat > yağ > kas olmayacaktır. Glikojen deposu ilk 20 dakikada bittikten sonra amino asitleri enerjiye dönüştürüp kullanacaktır ki kardionun sınırı aştığımda kas kaybı yaşamaktayım çok bilmiş arkadaşım. Ve çok bilmiş bir şekilde bir sıralama yapmışın neye dayanarak böle bir sıralama yaptın her metabolizma aynımıda ki sen böle bir sıralama yapıyorsun. Ve ayrıca yağla ilgili bahsettiğin durumla ilgili gelirsin özelime sana bilimsel makeleler atarım ama okuyabileceğini yani en azından okuduğunu anlıyabileceğini sanmasamda, ve son olarak bulk zaten fazla kas kazanımı için yapılır benim yazdığım gibi max %17 - 16 civarları bu durum için uygundur %20+ geçtikten sonra yapılan kas kazanılımın definasyon döneminde kaybedilmesi kaçınılmazdır. Ama elbet sen engin bilginle bununda olmayacağını belirtirsin tartışmak istiyorsan özelden yazabilirsin gereksiz başlığı kirletme.

www.virtualmedstudent.com
    VirtualMedStudent.com || Understanding How the Body Burns Carbs, Fats, and Proteins
    http://www.virtualmedstudent.com/links/healthy_living/understanding_how_the_body_burns_carbs_proteins_fats_simple.html

Al sen oku. Her metabolizma aynı mı diyerek cahilliğin dik alasını yapıyorsun zaten. Bunun metabolizmayla ne alakası vardır kiminin metabolizması hızlıdır veya yavaştır o tamam da enerji dizilimi insanın genetiğinde vardır zaten. TIP MEZUNUYUM diye hava yapmanın lüzumu yok. Özeline niye geleyim iki kişinin genetikleri aynı varsayarsak istediği kadar yağ oranları farklı olsun biri diğerinden fazla kas yapamaz tabi aynı beslenme ve çalışmayla. Depo edilen yağın hamallıktan başka kas yapımına bi yardımı yok. Bulk'ta fazla yağ alırsın çünkü ağır bir antreman ve beslenmen olur aminoasitlerin hücreden geçebilmesi için de yağ gerekir. Kas kaybı olmadan da kilo verirsin, fazla kalori açığı vermeden, sıfır cardio ve yağ yakımına yönelik düşük kiloda çok tekrarlı bir antremanla.

Kas yakmak zannettiğin kadar kolay değil yani. Neyse daha uzatmaya gerek yok.

• Yağ yakarken, kas kütlesi kazanmak mümkündür. Yaklaşık 7-8 aydır spor yapıyorum başlamadan 75 kiloydum, vücudum fazla yağlıydı şu an 73 kiloyum ve vücudum inanılmaz değişti. 2 kilo çok az bir şey, 2 kilo yağ yaksanız gözle fark etmesi bile zor olur ama vücudum çok fazla değişti.

Yaptıklarım :
    Düzenli antreman, antreman öncesi 5 sonrası 15dk kardiyo.
    Hesaplamıyorum ama yağdan, yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak duruyorum, şeker, un, yüksek kalorili yiyecekleri yiyorum ama eskisine nazaran daha az. Son 3 aydır da protein tozu alıyorum. Klasik kilo al-yağ yak yönetmine göre belki daha yavaş ama mümkün.
  • DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    Bana yolladın linki okudun mu sen ? Orda yağsız daha yüksek oranda kas yapılacağını anlatan bir kısım bulamadım bulursan kopyalada okuyalım :) Benim ilk mesajımda bahsettimle senin konuyu getirdiğin nokta nerde dostum neyin tartışmasını yaşıyorsun sen ? Ben fazla yağlı olan bireyin yağ yakımı sırasında kas kaybı olacağını söledim ve halada savunuyorum. Ben kas hücresi kaybı demiyorum bunu desem belirtirim kas hücresi kaybı oldukça ciddi bir durumdur. Kas kaybından kasıt kas hacminin küçülmesidir. Konuyu kendi açına çekip savunmaya başlama metabolizmayı hızlı yavaştan başka bir anlamda bilmediğinde ortaya çıktı bölelikle Anabolik ve katebolik süreci yöneten metabolizmadır. Aminoasitleri hücreye taşıyan yağ değildir yağ başlı başına bir hücredir zaten, animoasitleri taşıyan ve sentezleyen insülindir. Yağ oranın yüksek olmasının nedenide katebolik etkinin minimum seviyelerde tutulmasıdır enerji açığının önünene geçmektir. Hücreye yağın birşey taşıdığı yok yani evet kesinlikle uzatmaya gerek yok yağın hücreye aminoasit taşıdığını sölediğin anda zaten bitti bu tartışma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

Yağ yakarken, kas kütlesi kazanmak mümkündür. Yaklaşık 7-8 aydır spor yapıyorum başlamadan 75 kiloydum, vücudum fazla yağlıydı şu an 73 kiloyum ve vücudum inanılmaz değişti. 2 kilo çok az bir şey, 2 kilo yağ yaksanız gözle fark etmesi bile zor olur ama vücudum çok fazla değişti.

Yaptıklarım :
    Hesaplamıyorum ama yağdan, yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak duruyorum, şeker, un, yüksek kalorili yiyecekleri yiyorum ama eskisine nazaran daha az. Son 3 aydır da protein tozu alıyorum. Klasik kilo al-yağ yak yönetmine göre belki daha yavaş ama mümkün.

2 kilo yağ belli olmaz ölemi hım tamam belli olmaz kesinlikle :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

Yağ yakarken, kas kütlesi kazanmak mümkündür. Yaklaşık 7-8 aydır spor yapıyorum başlamadan 75 kiloydum, vücudum fazla yağlıydı şu an 73 kiloyum ve vücudum inanılmaz değişti. 2 kilo çok az bir şey, 2 kilo yağ yaksanız gözle fark etmesi bile zor olur ama vücudum çok fazla değişti.

Yaptıklarım :

2 kilo yağ belli olmaz ölemi hım tamam belli olmaz kesinlikle :)

He son çok biliyon
    Boyu 170 kilosu 75kg olan ve tamamı yağdan oluşan adamdan 2 kilo yağ gitsin bir fark olmaz sadece biraz zayıflamışsın gibi derler

Fotoğraf bana ait değil ama 1 yıldaki değişimim aynen böyle
    http://verygerry.com/wp-content/uploads/2013/02/0176.jpg

• Glukhovsky kullanıcısına yanıt
    :) bak dostum 2 kilo yağ belli olmaz diyorsun sen nasıl belli olmasından bahsediyorsun oo çok mu kilo verdin demelerini bekliyorsun 2 kilo yağ azalması demek bel bölgesindense 1 belkide 2 beden küçülmek demektir belkide daha fazla su kaybettiğinide varsayalım sana 2 kilo yağın nasıl birşey olduğunu görsel olarak göstereyim aşağıdaki linke bak.

http://www.p90xtr.com/wp-content/uploads/2013/11/Kas-mi-Yag-mi.jpg
  • BEYLER BİRDE BANA İZOLOE 0 YAĞLI PROTEİN TOZU ÖNERDİ SPORDAKİ ARKADAŞ SİZ NE DERSİNİZ?

İZOLOE PROTEİN TOZU AL KAS KÜTLEN YAĞ YAĞARKEN AZALMASIN DEDİ

YORUMLARINIZ ?
  • http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/multipower-whey-amino-3400gr-izole-amino-asit-107119968

http://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/mhp-isofast-50-mikronize-izole-whey-protein-1-3-108794704

AMİNO ASİT VE PROTEİN TOZU ALACAĞIM ÜRÜN BUNLAR ŞUANDA DÜŞÜNÜYORUM. BİRDE YAĞ YAKTİRİCİM VAR NE DERSİNİZ DOSTLAR ?

DEĞERLİ YORUMUNUZU BEKLİYORUM ÇOK ACELE

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.