Şimdi Ara

Protein tozu (off gününde nasıl kullanılmalıdır)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
10.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben öğünümün büyük kesimini günlük 300 gram tavuk göğsü yumurta süt peynir baklagiller den alıyorum
    Fix günlük en az 200 gram tavuğum hazır haşlanmış buda en az 60 gram protein içerir diğer yumurta süt peynir gibi şeyler hariç
    o yüzden protein tozunu günlük 1 kere kullanıyorum

Antreman günlerinde söylemeye gerek yok hemen sonra alınması büyük kesimin kullandığı bir yöntem

Antrenman bittikten hemen sonra içilmelidir. Çünkü vücut efor sarfetmiş yorulmuş, kaslar gelişmek için yıkıma geçmiştir. Vücudun acil proteine ihtiyacı vardır ve karşılanmazsa büyük oranda kas kaybedecektir. Bu yüzden özellikle ağır antrenmanlardan sonra protein tozu kesinlikle hemen kullanılmalıdır.

DİNLENME GÜNÜNDE .: oyunca vücut uyku esnasında çalışmaya devam eder. Gece sen uyurken Growth hormonu salgılar ve kasların gelişir. Ancak vücut gece uzun süre aç kalacağından proteine ihtiyaç duyar. Bu yüzden yatmadan hemen önce özellikle sütle karıştırılmış protein tozu yanına da eğer varsa belli ölçüde

Unutmayın ki protein tozu ek besin maddesidir esas besinlerin yerine geçmez
    öncelikle benim yaptığım gibi tavuk göğsü veya balık türü şeyler yerseniz en büyük protein bunlarda çünkü
    günlük proteinizi fazlasıyla alırsınız zaten protein tozuda aldınmı işlem tamam zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimxsahinx -- 24 Mayıs 2013; 5:37:46 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Protein Tozu Off Günlerde Nasıl Kullanılır?

Off günler, sporcular için dinlenme ve toparlanma için ayrılmış günlerdir. Bu günlerde yüksek yoğunluklu antrenmanlara ara verilir, ancak protein alımı yine de hayati önem taşır.

Off Günlerde Protein Alımı

Off günlerde bile, kas kütlesini korumak ve onarmak için yeterli protein almanız gerekir. Aksi takdirde, kas kaybı yaşayabilir ve antrenmanlarınızın ilerlemesini engelleyebilirsiniz.

Off Günlerde Protein Tozu

Protein tozu, off günlerde protein alımını artırmanın uygun bir yoludur. Whey, kazein veya soya gibi çeşitli protein tozları arasından seçim yapabilirsiniz.

Off Day Protein Tozu İçilir mi?

Evet, off günlerde protein tozu içilmesi önerilir. Antrenman günlerinde olduğu gibi, off günlerde de kaslarınız protein sentezine ihtiyaç duyar.

Spor Yapılmayan Günlerde Protein Tozu

Spor yapılmayan günlerde protein tozu, günlük protein ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olabilir. Kas kütlesini korumak ve onarmak için günde vücut ağırlığınızın kilogramı başına 1,6-2,2 gram protein almanız önerilir.

Kreatin Off Günlerde Kullanılır mı?

Kreatin, genellikle antrenman öncesi kullanılan bir takviyedir. Off günlerde kreatin kullanımı, kas toparlanmasına yardımcı olabilir ve sonraki antrenmanlarınız için güç depolamaya yardımcı olabilir.

Sonuç

Off günler, dinlenmek ve toparlanmak içindir, ancak protein alımının ihmal edilmemesi gerekir. Protein tozu, off günlerde protein alımınızı artırmanın ve kas kütlenizi korumaya yardımcı olmanın etkili bir yoludur.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kana karışma zamanlarını nereden bulduysan doğru değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Kana karışma zamanlarını nereden bulduysan doğru değil.

Yatmadan önce sütle karıştırılmış protein tozu?

İzole whey konsantre wheyden daha hızlı sindirimi?

Antrenman sonrası koşa koşa whey protein içimi?

nerden başlayacaksın executor
  • Yok hocam hiç zahmete girme niyetinde değilim. Bu arkadaş zaten ne dersek diyelim bildiğini yapan biri.
    Bu sporda geçmişi 2-3 hafta olmasına rağmen konu açıp tavsiye vermesine de hayran kaldım. Üstelik yazıyı tam olarak kopyalayamamış, bir çok yerde eksik kelime var
  • izole whey ile normal whey arasındaki fark nedir ? whey daha iyi mi yani aga ? @priestess
  • güzel kardeşim 200gr tavuk göğsünde max 50gr protein var

sen git, daha sonra gel

edit:yada gelme kal orada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir.ksk -- 23 Mayıs 2013; 23:04:46 >
  • Neyse siz bilmişlik taslayıp yine kendi bildiğinizi okuyacağınız belli konuyu kapadım yorum yazmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimxsahinx -- 24 Mayıs 2013; 6:29:23 >
  • Sabah kalkınca içilmeli off günlerde.Gece yatarken whey içmenin havaya para saçmaktan farkı yok
  • ok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.