Şimdi Ara

PS 3 ve ses sorunu (Monitöre bağlayanlar için...)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün gidip bi PS 3 aldım sonunda hayırlısıyla bende.Herşeyi rahatlıkla monitörüm 226BW ye bağladım.Çok güzel görüntü alabildim sağolsun.Ancak ses konusuna gelince malesefki hoparlörü takamadım. Bende Creative INSPIRE T6100 5+1 var.Fakat çıkışlarına gelince bildiğiniz normal 3 tane hoparlor çıkışı.Fakat PS 3 te sadece Digital Ses çıkışı var.Ben bu sorunu nasıl halledebilirim ? Herhangi bir converter - changer bulunur mu ?(varsa bi screenshot iyi gider, ve ücreti tabii :) ) Sizler ses olayını nasıl hallettiniz ? Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whiplashh -- 23 Şubat 2008; 10:22:31 >

• optik çıkışı bağlayabileceğin bir hop. setin yoksa zaten surround ses alamazsın. kırmızı ve beyaz kablo ile alırsan zaten 2 kanal ses alabilirsin. sanırım senin gibi monitörü kullananlar sesi ps3 arkasında ki normal av çıkışında bulunan kırmızı * beyaz kablodan alıyorlar. başka şansın yok sanırım. ya da optik girişe sahip bir hop. seti alacaksın. sorun çözülecek.
  • Ben 2 ses çıkışınada razıyım zaten... yeterki basta olsun yanında :) Peki bu iş nasıl yapılıyor? yani yeterki ben bi şekilde hoparlörleri kullanabileyim :)
  • ps3'ün av çıkışına (ps2 de ki kablonun aynısı. scart çıkışı için kullandığımız) bağlayacaksın kabloyu. sarı iptal haliyle. görüntüyü zaten monitörden alıyorsun. kırmızı ve beyaz kablonun ucuna özel bir apart takman gerekiyor. böylece en azından 1 tane kulaklı girişi elde edebilirsin. bu aparatlar her yerde bulunur. sonrasında ps3 içerisinden bir ayar yapman gerekiyor mu bilmiyorum. muhtemelen gerekecektir. ses ayarları ile bir bölümden analog çıkış gibi birşey seçilmeli. bilen birileri yazsa daha güzel olur tabi. benim bilgim bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duna -- 23 Şubat 2008; 12:01:09 >
  • ps3 ün kutusundan çıkan kablonun kırmızı ve beyaz uçlarını resimdeki aparat ile hoparlöre bağlayabilirsin

PS 3 ve ses sorunu (Monitöre bağlayanlar için...)

bu şekilde bağladıktan sonra ps3 ün ses ayalarından ses sçıkışını scart olarak değiştirmende gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Innocence -- 23 Şubat 2008; 12:06:41 >
  • ben de vatan dan 2 artı 1 aldım 60 ytl ye gayet de güzeldi innosense bu aparattan ayarladı akşam takacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.