Şimdi Ara

RAM Frekanslarıyla İlgili

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımda iki adet GSkill 8 GB 3200 MHz RAM bulunuyor. CPU-Z programında frekans değeri 1599,6 MHz, görev yöneticisindeki bellek kısmında ise 1600 MHz olarak görünüyor.

Bunun için Bios üzerinden her yerde tavsiye edilen ayarlamayı, yani Xmp ve RAM frekansını elden 3200 MHz olarak değiştirme işlemini gerçekleştirdim. Bios’a girdiğim zaman bu frekans değerini -3200 MHz- artık görebiliyorum.

Ancak CPU-Z ve görev yöneticisi eski frekans değerini gösteriyor hala daha. Ve bilgisayarın gözle görülür derecede hızlandığını söyleyebilirim.

Ortaya bir başka problem çıktı: bilgisayarı açtığımda ışıklar yanıyor fakat iki saniyeliğine kesiliyor, hepsi sönüyor ve ardından kendi kendisine açılıyor.

Yardımınızı bekliyorum.

• CPU-z 3200 göstermez.Doğru olanı gösteriyor 1600 x 2 = 3200 bellek voltajını 1,35 v yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 22 Kasım 2020; 15:49:36 >
  • görev Yöneticisinde doğru göstermesi gerektiğini okudum. Her neyse, zaten bilgisayar bozuldu bu işlemden sonra.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.