Şimdi Ara

Ram için cok acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • [IMG=http://img33.imageshack.us/img33/9246/sdgsgsg.png][/simage]

Arkadaslar sistemim;

Anakart: Asus rampage x48
    İşlemci : intel q6600
    Ekran K: Zotac 9600gt
    PSU : Hıgh power 500w
    İşletim : Windows7 64bit

Arkadaslar HI level in 2x2 4gb ddr2 (800mhz) ram lerini kullanıyordum ramlerden birtanesi ni cıkarttım işyerine götürüp oradaki bilgisayara takmak için ama bilgisayar ddr mıs dolayısıyla takamadım geri getirip tekrar bilgisayarıma taktıgımda ise pc acılmadı . Sanırım bu ram arızalandı simdi ram alıcam söyle bir durumum var

Silkroad Online oyununu oynuyorum ve yaklasık 6-7 tane oyun acıyorum bilgisayarda bunun için bilgisayarın performansı iyi olması gerek . mevcut ram in üzerine 3 adet daha 2gb ram eklesem sizce nasıl olur ? Ram olarak hangi marka ve soğutuculu takmamın cok etkisi olurmu? Anakartımı inceleyerek bana yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr_manhiak -- 27 Temmuz 2011; 19:42:43 >

• yardım edecek kimse yokmu ?
  • DDR2'lerde alabileceğin bellekler arasında performans farkı olmaz, hepsi aynı. Açtığın çoklu oyun için mevcut 2 Gb'ın üstüne 2x2 daha ekleyebilirsin rahat etmek için. Ama Windows'un 64bit olmasına dikkat et.

http://www.netsiparis.com/detay/12261654003/CORSAIR-BC-VS2GB800D2-VALUE-DDRII-800MHZ-2GB-PC6400-DIMM
  • Ram'i hemen bozuldu diye atma, bir kaç kere sök tak (her seferinde PSU'nun içindeki güçün tamamen bitmesini bekle), sorunun tahminim çözülür.
    Oynadığın oyuna gelince, şuan Ram limitine takılıyorsun herhalde, arkadaşım 16GB Ram'li makinada 24 hesap açıyor (AMD X6 1090T işlemcisi) 3 parti kuruyor. 24 hesap açıkken win7 bazen 15GB kullanıyor bazen 12GB. Ram kullanımı sabit olmadığından daha fazla yüklenmiyor, ama işlemcinin en fazla kullanımı %60'ı geçtiğini görmedim, zaten tek ip'den en fazla 30 hesap açılıyormuş. eğer daha fazla hesap açmayı düşünüyorsan Ram'i artır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.