Şimdi Ara

Ram sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün Foxconn 2a8c anakartlı 2 gb rami olan bilgisayarıma 2 gb ram daha aldım ama çalışmadı. (1333 mHz) Normalde anakartın bu rami çalıştırması gerekirken çalıştırmadı neyse ram bozuktur dedim bugün bir daha gittim aldım yine çalıştırmadı acaba sorun nedir? 1333 mhz destekliyor anakart normalde ama 2 rami de okumadı. Bilgisayarın çalıştırdığı tek ram 667 mhzlik kendi rami sadece. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

• fpwashere kullanıcısına yanıt
    Anakartın ömuhtemelen Combo anakart, hem ddr2 hemde dd3 kullanabilyorsun fakat biri ddr2 diğeri ddr3 olmuyor her ikisini de aynı kullanman gerek. Eğer üzerindeki ram 667 mhz ise ddr2'dir, yanına ddr3 ram taktığın için ondan çalışmıyordur. Yeni aldığın rami tek olarak takıp dene muhtemelen çalışacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 6 Ocak 2016; 19:56:05 >
  • cmldrs kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için teşekkürler ama denediğinizi yaptım bilgisayar açılırken ötüyor yani rami okumuyor. Okumasını sağlayacak birşey yapamaz mıyız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Foxconn'un sitesinde anakartını bulamadım, anakartının tam modelini yazar mısın bir daha bakayım.
  • cmldrs kullanıcısına yanıt
    Ben de foxconnun sitesinde bulamamıştım ama farklı internet sitelerinde yazıyor. Foxconn 2a8c detayların ssini akşam atarım hocam

• Güncel

Anakart marka ve model sonucunda 1333/1066/800 MHz çalıştırdığının bilgisine vardım. 667MHz olduğundan emin misiniz? Max. 4Gb ram destekliyor. Soketlerden birisi uzun süredir boş kaldığı için tozlanmıştır veya havadan ötürü zamanla oksitte tutmuş olabilir. Yağsız kontak spreyi ile temizlenemiz çözüm sağlayabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.