Şimdi Ara

(RESMİ SONY PS3 SOUNDBAR) İnceleme(Optik girişli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
5.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hemen cihazın kısa bir donanım tanıtımına göz atalım;

1 tane Optik Griş 1 tane analog giriş
    Power Output (reference) L / R: 10 W (per channel at 6 ohms, 1 kHz)
    Speaker units: 5 cm × 9 cm (2 in)
    -------------------------------------------------------------------
    Subwoofer: 15 W + 15 W (at 8 ohms, 100 Hz)
    Subwoofer units: 6,5 cm × 2 (subwoofer)
    Kısacası bir sağ,bir sol ve built in olarak yerleştirilmiş iki tane Subwoofer bulunmakta sistemin içinde.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ürünün boyutlarıda şöyle
    Uzunluk:72 cm,Yükseklik:8,5cm,en:8,7cm
    --------------------------------------
    Kutunun içinden çıkanlar ek parçalar;
    Bir tane Optic kablo 2,5 metre
    Bir tane kumanda
    Optik cablo içinde oldugu için ayrıca kablo almanıza gerek kalmıyor burası işin artı tarafı zaten.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    Gelelim en önemli kısma burada incelememi 3 Bölüme ayırıyorum

1-Bölüm Oyun performansı
    2-Bölüm Bd Film performansı
    3-Bölüm Müzik performansı

1-BÖLÜM OYUN PERFORMANSI

İlk olarak "Assassin's Creed: Revelations" oyunuyla başlamak istiyorum

Arka planda okunan ezan sesini ilk defa bu kadar net ve temiz duydum sokakta gezerken diğer insanların konuşmaları
    dükkanlardan gelen seslerin her birisini tertemiz duyuyorsunuz en önemli kısmıda hiç birinin sesi hiç birine karışmıyor
    burada gerçekten başarılı bir iş çıkartıyor PS3 saund bar.Kapalı mekanlarda aşagıda resmi var zaten inanın hiç abartmıyorum resmen
    kapalı mekanın ses yankılarını tamamiyle duydum karaterin atlaması ve zıplaması ve iple kaymasıyla oluşan ses yankısı
    gerçekten takdire şayandı.

İkinci oyunum "Silent Hill: Downpour"

Bomba burada patlıyor arkadaşlar inanın ses efekleriyle yeni nesilde Silent hill i yaşadım etrafdan gelen sesler o kadar temizki
    dialoglar karekterin nefes alıp vermesi karga sesleri inanılmaz bir deneyim yaşatmayı başarmışlar zaten korku oyunlarında sesin ne kadar önemli
    oldugu hepimiz biliyoruz ama burda bu iş resmen sanat niteliğinde resmen Sony ps3 Saund bar ben bu iş için yapıldım dermiş gibi Silent hill
    Downpourla müthiş bir ikili oluşturdular.

Üçünçü oyunum "Dirt 3"

Oyunda arabaların asfaltaki lastik sesleri karda giderken çıkartıkları sesler tertemizdi ama bu oyunda kullanılan müzik ler sanki
    oyunun ses efeklerini geçmiş gibi geldi bana yarışa başlamadan önce çalan müzikler insanın kulağının pasını siliyor çok net ve tertemiz
    Bass tiz dengeli motor sesleri çarpışmalardan oluşlan sesler gerçekçi bir ortam oluşturuyor buradan da sınıfı geçiyor Sony Ps3 Saund Bar.

Genel oyun değerlendirmemde daha önce duymadıgım ufak tefek sesleri duydum Sistemin Bass ını uzaktan kumandasıyla dşürüp
    yükseltebiliyosunuz sakın basını küçümsemeyin boyutuna göre basslar bayagı sert ben -3 bass ayarında kullnıyorum +6 olarak kullandıgımda
    uzun ve çok sert basslar verebiliyor bunuda size söylim.

2-BÖLÜM BD FİLM PERFORMASI

Elimdeki orjinal bd film olrak "Resident Evil: Degeneration" denedim;

Bu filmi 5+1 olarak izlemiş biri olarak tabikide 5+1 çok daha güzel bunu bir söylim ama Ps3 sound barda işler tabikide farklı filmde geçen patlama bağırma sesleri sanki yanıbaşınızdaymış gibi
    tertemiz,genel itibarıyla normal 5+1 olarak izlememiş bir insanı çok rahat etkiler, bağırışmalar patlama efeklerini tam tamamıyla hissettim bunu söylim, temiz bir ses performansı aldım Bd Film olarak kısacası.

3-BÖLÜM MÜZİK PERFORMASI

Açıkcası beni şaşırttı bildiniz 320kpss lik müzikde kendinden beklenmeyen güzel bir ses aldım basslar yerinde ama tiz olarak zayıf kaldı müzik dinlerkende
    sınıfı geçen bir performans verdi gönül rahatlığıyla müzik de dinleyebilirsiniz bende bu his hasıl oldu kısacası müzik olarakda böyle.

Geçelim Ps3 sound barın müzik modlarına

4 farklı ses modu var;
    Vivid-(Canlı)
    Std-(Standart)
    Dynamic
    Stereo

Uzaktan kumanda dan modları ayarlayabiliyosunuz zaten çok şık ve küçük bir kumanda tasarımı var

Genel itibariyle sizi hayal kırıklıgına uğratmıyor tabikide 5+1le bir tutmak
    doğru deyil ama Optik girişli "Dolby" lisanlı "Dts" lisanlı bir Saund bar olarak baktıgınızda her türlü ihtiyacınızı karşılar.
    Fiyat olarakda 322Tl ye satın aldımm internet üzerinden ,Sony bayisinden.

Vakit ayırıp okudugunuz için elinize gözünüze sağlık arkadaşlar.

İncelemenin E-Kitap olan versiyonuda bu linklerden indirebilirsiniz
    http://letitbit.net/download/90390.9aa8624fafd887643674d2487220/dh2.exe.html

E-Kitabı açamayanlar Flash Playerini güncellemesi gerekir
    http://get.adobe.com/tr/flashplayer/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro 2 -- 2 Haziran 2012; 1:52:52 >

• güzel inceleme üründe dikkat çekici denemek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamer-x

güzel inceleme üründe dikkat çekici denemek lazım
    inceleme için teşekkürler, dün ps3 ile bu ürün bana hediye edildi...
    çok yararlı oldu bu bilgi bnm için saolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarıkanaryam

inceleme için teşekkürler, dün ps3 ile bu ürün bana hediye edildi...
    çok yararlı oldu bu bilgi bnm için saolun

Alıntıları Göster
    İnceleme için teşekkürler. Soundbarlar aslında yeri olmayan veya eşi nedeniyle bir şekilde üvey evlat muamelesi gören 5+1 hoparlörleri evine alamayan ya da çok iddialı sesler aramıyorum ama hem şık olsun tv ünitesinin altında dursun hem de tv izlerken oyun oynarken beni heyecanlandırsın hem de sony ürünlerimle uyumlu olsun diyen kullanıcılar için uygun bir ürün.

Her ne kadar küçük ufak tefek olsalar da bose hoparlörlerinin saldıkları ünden biliyoruz ki boyutlarına göre şaşırtıcı performans sergileyebiliyorlar.

Aynı şekilde tvler de artık ses teknolojilerini iyice geliştirdi. sony w4000 televizyonumuz var inanın aldığım hafta da bugün de beni şaşırtıyor sanal surround olayıyla. Hatta 2 gün önce kanal izlerken dılardan ses geliyor sandım kafamı balkona çevirdim meğer ses tvden geliyormuş.bazen böyle boşluğa düşürüyor insanı,kendime gülüyorum sonra

Yamaha'nın ysp-4000 ,polk audio 6000 , Samsung HW-C451 gibi ürünler mevcut fiyatları da tabiki yüksek olabiliyor.

youtubeda bu videoları gördüm paylaşmak istedim:

• bunu alıp meseleyi kapatmak mi yoksa logitech z906 mı kararsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

bunu alıp meseleyi kapatmak mi yoksa logitech z906 mı kararsızım.

Maddi imkanlar el veriyorsa hiç tereddütsüz logitech z906.Zaten ayrı kulvarların cihazları ikiside.
  • Ben bu soundbar'i özellikle TV'de film seyrederken kullanmak istiyorum ama film ve müzik performansı için, cok iyi seyler söylenmiyor. Kullanıcılar ne düşünüyor. Özellikle bass performansı nasıl televizyonda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Ben bu soundbar'i özellikle TV'de film seyrederken kullanmak istiyorum ama film ve müzik performansı için, cok iyi seyler söylenmiyor. Kullanıcılar ne düşünüyor. Özellikle bass performansı nasıl televizyonda.
    Bu ay almayı planladığım PS3 için ses sistemi düşünüyorum.Araştırırken bu ürün dikkatimi çekti.Hem yerden tasarruf etmiş olucam.
    Tasarım ve kalite açısından SONY olduğundan dolayı herhangi çekingenliğim yok fakat bu ürünü aynı anda PC'de de kullanabilir miyim?

Optik ve Analog çıkışları mevcut.Optik ile PS3' e, Analog (RCA) girişle de PC'ye bağladığımda ses alabilecek miyim ? Bilgili arkadaşlar ve kullananlar varsa şayet
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamerBaki

Bu ay almayı planladığım PS3 için ses sistemi düşünüyorum.Araştırırken bu ürün dikkatimi çekti.Hem yerden tasarruf etmiş olucam.
    Tasarım ve kalite açısından SONY olduğundan dolayı herhangi çekingenliğim yok fakat bu ürünü aynı anda PC'de de kullanabilir miyim?

Optik ve Analog çıkışları mevcut.Optik ile PS3' e, Analog (RCA) girişle de PC'ye bağladığımda ses alabilecek miyim ? Bilgili arkadaşlar ve kullananlar varsa şayet

Alıntıları Göster
    Normal şartlarda alman lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

inşallah !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTH O.Z.

quote:

inşallah !!

Pc ile kullanılıyor, o konuda şüphen olmasın, bir ara bakmıştım yazmayı unutmuşum
  • quote:

quote:

quote:

inşallah !!

Pc ile kullanılıyor, o konuda şüphen olmasın, bir ara bakmıştım yazmayı unutmuşum

adamın dibisin !!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: GamerBaki

quote:

quote:

quote:

inşallah !!

adamın dibisin !!!!!

Alıntıları Göster
    Fiyat konusunda bilgilendirebilecek arkadaşlar var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Quadhros

Morfare'de şu anki fiyatı 431,48TL.

http://www.morfare.com/asp/product/4554/Sony-PS3-Sound-Bar-System-PS719119777-
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Ben bu soundbar'i özellikle TV'de film seyrederken kullanmak istiyorum ama film ve müzik performansı için, cok iyi seyler söylenmiyor. Kullanıcılar ne düşünüyor. Özellikle bass performansı nasıl televizyonda.

Tevafuk olacak ama daha dün Avatar filmini izledim Ps3 Saund Bar da orjinal bluray diskten çok güzel bir deneyimdi sesler bass tiz harbiden tertemizdi hiç bir sıkıntı olmaz film performansında resmen kulagımın pasını sildi de4sem yeri.Bassını kendin yükseltebiliyosun birde subbwoofer ayarı var bunuda kendin yükseltip ayarlayabiliyosun ben ikisinide -2 düzeyinde kulllanıyorum komşuları rahatsız etmemek için

• quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

quote:

Morfare'de şu anki fiyatı 431,48TL.

http://www.morfare.com/asp/product/4554/Sony-PS3-Sound-Bar-System-PS719119777-

Teşekkürler, uygun gibi gözüküyor.. PC'ye bağlanabilmesi en büyük artısı, en yakın zamanda tedarik edeceğim..

• quote:

Mor farede 1 ay önce 295tlye satıldı şu an fiyatı yükseltmişler ne yazikki ben 320 Tl ye almıştım mor fareden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roronoa Zoro 2

quote:

Mor farede 1 ay önce 295tlye satıldı şu an fiyatı yükseltmişler ne yazikki ben 320 Tl ye almıştım mor fareden

Alıntıları Göster
    389,00 TL Hepsisony fiyatı.

• quote:

quote:

O zamanki fiyat çok iyiymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

quote:

quote:

O zamanki fiyat çok iyiymiş.

Evet keşke daha uzun tutsalardı 295tl yede daha çok insan istifade edip kullanabilirdi, zaten avuç içi kadar olan dd,dts,dd prologic 1-2 dekoder 185tl
    http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=531551
    ps3 sound bar hem dijital dekoder hem ses sitemi bir taşla iki kuş misali daha uygun ve cazip geliyor zaten

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.